Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp átalakítás

Témaindító: kand, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   188 / 188
(#) Zoltan.ms hozzászólása Csü, 21:14 /

Üdv, azt szeretném kérdezni, hogy 2 db régebbi AT-s PC tápot sorosan össze lehet kötni?
24V egyen feszültség kellene kb 10A.
Arra gondoltam, hogy a benne lévő hűtőbordát egy sokkal nagyobbra cserélném mert a ventillátor nem kellene bele a hangja miatt...és ha lehet a 12V-os kimenetét sorba kötném...
Lehet?
(#) gerleimarci válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Csü, 23:39 /

Össze lehet, csak az egyik táp vedőföldjét kösd ki, mert az rövidre zárná a másikat.
Bár én jobban támogatnám azt az ötletet, hogy egy darab erősebb tápnak megerősíteni a -12V-os ágát.
A ventirőről én csak annyit mondanék, hogy nem csak az melegszik, ami bordán van.
(#) elektroncso válasza gerleimarci hozzászólására (») Pé, 17:18 /

Ajaj. Ilyet hogy lehet leírni?!
Idézet:
„egyik táp vedőföldjét kösd ki”

Tisztában vagy azzal, hogy a PC tápnál (és a legtöbb kapcsolóüzemű tápnál, amiben van EMI szűrő a bemeneten) védőföldelés nélkül a fémvázra kb. féltápfesz kerül, egy kapacitív osztón keresztül? Ha nincs szerencséje kinyírja az elektronikáját és lehet, hogy saját magát is. Ha sorba akarja kötni, akkor belül a tápban kell a kimeneti DC GND-t föld függetleníteni (meg kell szüntetni a PE és a GND közti fémes kapcsolatot.
Ráadásul nem is beszélve, hogy mi történik testzárlatnál.
A hozzászólás módosítva: Pé, 17:19
(#) gerleimarci válasza elektroncso hozzászólására (») Pé, 17:58 /

Basszus, erre gondoltam én is, csak elég rosszul fogalmaztam. Elismerem a hibám. Annyit a mentségemre, hogy abból indultam ki, hogy aki ide téved, az valamennyire ért a kapcsolóüzemű tápokhoz

Tehát a GND-ről kéne lekötni a védőföldet.
Következő: »»   188 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Aug, 20. Vas
10:01:12
Jelenleg 303 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu