Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12V-os hajszárító
 
Témaindító: durbints, idő: Dec 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) durbints hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Sziasztok!
Autószélvédő javitással foglalkozom, és a repedésekből a vizat a hajszáritóval tudom, / tudnám / a legjobban kiszáritani. Mivel 220v nem áll rendelkezésre ezért marad az autó aksija, már ha az egyáltalán megoldható hogy arról menjen a hajszáritó.
Át lehet alakitani 220v-ról 12v-ra a hajszáritót?
A 12v-ról 220v-ra alakitók ebben a teljesitményben nagyon drágák.
Előre is köszönöm az ötleteket, illetve ha valaki készitene egyet azt megvenném.
(#) asi válasza durbints hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Hát, átalakítani nem igazán lehetséges, és az inverteres megoldás sem igazán járható szerintem. A mai hajszárítók 1-2kW-jára gondolva azt nem hiszem, hogy bírná az aksi + hozzá jön az inverter vesztesége is,( még járó motorral sem).
Megoldás lehet egy 12Vos hajszárító (uti) vásárlása, ezek kisebb teljesítményűek, 100-150Wosak esteleg 200 maximum (az is rúg már egyet az akkun, érdemes inkább járó motorral).

(#) durbints hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Lehet kapni az üzletekbe 12v-os hajszáritót?
Körülbelül 10-15 perc alatt kilehet a repedésből száritani a vizet. Ha addig járnia kellene a motornak az nemlenne baj, csak tudnám a problémát megoldani.
Köszönöm a gyors választ.
(#) asi válasza durbints hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Nem könnyű találni, nem nagy a kínálat. Úti felszerelések között lehet, vagy manager shop stb.
Külföldön nagyobb esély
(#) durbints hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Keresem folyamatosan a neten. Ha van valakinek ötlete hogyan keressem a google-ba az is segitség lenne.
(#) asi válasza durbints hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Próbáld meg lakókocsi/kemping felszerelések között.
(#) durbints hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Ok!
(#) vizor hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Google-ban "12V hajszárító", első találat:
http://www.karavan-city.hu/alkatresz.php
Kb. a lap 1/3-ánál.

12V hajszárító 180W, összecsukható kivitelben. 2.820.-

szerk: kapok pontot ?
(#) durbints hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Vizor!
Kapsz pontot, de azt hogyan lehet osztani?
(#) vizor válasza durbints hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Hát fogalmam sincs Te nyitottad a témát, neked kell lenni valami funkciónak, mert pontra menőnek adtad meg
(#) durbints hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
:eek2: Fogalmam nem volt hogy hol tegyem fel a kérdést, ezért nyitottam egy újat. Nem tudtam hogy ez pontra menő dolog. Mindegy legfeljebb ***be rugnak érte. A lényeg hogy nagyon sokat segitettél amiért hálás vagyok neked. Megrendeltem, aztán majd meglátjuk hogyan működik a dolog.

Nana....
-- kobold
(#) vizor válasza durbints hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Annyira nem érdekes Ez egy olyan "eszmei" dolog. Mindenki nick infójában szerepel, ki mennyi "pontot" szerzett és miben. Az alapötlet amúgy is asi-é volt, én meg megkerestem. Remélem beválik és sok elégedett ügyfeled lesz a parkolóban ahol épp melózol Köszi a jó szándékot
(#) perlaci válasza durbints hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Üdv
Ha a hajszárító nem válik be, régebben árultak és szerintem biztos van még kiegészítő szivargyújtós fűtés. Ezt a kocsi bemelegedéséig javasolták és ablakpáramentesítésére. Elég nagy felületen jön ki a meleg de kis légsebesség mellett.
(#) asi válasza durbints hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Vagy kérj meg egy admint, hogy ossza meg 2x25re
(#) c27 válasza asi hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szia. Amúgy át lehet alakítani hajszárítót, csak nem mindegy milyen az a hajszárító. A villanymotor ami hajtja ha az 12V-os (ha szénkefés akkor valószínű az), akkor csak a fűtőszálat kell kicserélni az pedig van 12V-osban. Lehet kapni is csak szét kell nézni. Még annyi hogy a motor előtt van ellenállás és/vagy dióda általában. Ezeket le kell szedni. Ha kiveszed a fűtőszálat és a motort megszabadítod mindentől akkor menni kell 12V-tal.
(#) durbints hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Elnézést azért az egy rossz szóért és köszönöm fiuk a sok segitséget.
(#) asi válasza durbints hozzászólására (») Dec 11, 2008 / 4
 
Add csak vizornak.
Én "szándékosan" nem kerestem rá, noha vettem már, csak máshol.

Igyekszem inkább rávezetni a delikvenseket a megoldásra általában, még ha itt nem is "klasszikus" problémamegoldásról volt szó.
Sok siert!
(#) kele válasza c27 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
A fűtőszálat meg lehet tekerni co-hegesztő huzalelektrodából,utánna párhuzamosan kell kötni a 12v-os motorral és működni fog.Én már csináltam jónéhányat.
(#) NTAMAS hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Nem akartam a kérdésem miatt új topikot nyitni, hátha itt is elfér.
Szóval van egy hajszárító, amivel annyi lenne a probléma, hogy bekapcsolva csak a legnagyobb fordulatszámon pörög a motor; két fokozatos a kapcsoló. Ugye elsőre sokminden nem adhatja meg magát: a kapcsolóban van kettő dióda (RL204), illetve egy nagyfeszkójú kondi. Melyiknél lehet a gond?
Mivel ezt leszámítva frankón működik és az asszony is szereti, ezért sajnálnám kidobni.
Előre is köszönöm.
(#) rolie válasza NTAMAS hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Szia!

Én a diódára teszem a voksom, de ha szét van szedve akkor érdemes mind a kettőt kicserélni, olcsó alkatrészek.
(#) NTAMAS válasza rolie hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Nagyon köszönöm! Én is rá tippeltem első körben.
Köszi!
(#) Vikesz92 hozzászólása Máj 9, 2012 /
 
Sziasztok! Remélem nem baj hogy ide írom a kérdésem de csak azt a hajszárítós topikot találtam.
Van 1 hajszárítóm amibe régen zárlatos lett a kapcsoló, a szerelő mivel nem talált bele kapcsolót fogta és direktbe kötötte a 2-es fokozatot és csak kihúzással lehetett le állítani. Azóta már többet értek az elektronikához tehát szét szedtem. A kapcsolónak csak az egyik felét használták így szét szedtem át pakoltam a hibátlan felére az érintkezőket és most működik.
A kérdésem az lenne hogy van egy 250V kondi benne aminek az egyik fele megy a 230V egyik ágába és a fűtőszálhoz, a másikat szerintem a 230V-nak a másik ágához kell forrasztani, de előtte inkább meg kérdezem. 3 állású kapcsoló van benne tehát 0,1,2. 4 érintkező: 1 üres. 2 1-es fokozat. 3 230V+a kondit ide gondoltam. 4 2-es fokozat. Így működőképes lenne?
(#) bole hozzászólása Jún 23, 2017 /
 
Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni hogy a grundig HD 6760 2000w hajszárítót hogy kell szétszedni, mert a bemenetnél el van az ér szakadva de nem akarom hogy szét törjön!Pattintós egy csavar van csak benne ,de hogy jön szét?Köszi
(#) Inhouse válasza bole hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Anélkül, hogy konkrétan ezt tudnám, gyanús, hogy a beszívó résznél az a kis darab lepattintható és onnan lehet tovább haladni...
(#) bole hozzászólása Jún 25, 2017 /
 
Köszönöm válaszod, már meg oldottam a nyélnél fölfele ki kell pattintani a műanyag pöcköket de nagyon óvatosan mert különben törik!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem