Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   7 / 839
(#) thomass9 válasza ColT hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Köszi a gyors választ,
Igazából nem a szintillesztés a problémám, hanem:
van egy táp, ami stabillizált kimenetekkel rendelkezik: 3,3V / 5V / 12V, ez a táp táplálja a modult

Ha adok pl egy kimenetre egy logikai 1-est amivel kapcsolok egy tranzisztort, ka a tranzisztort beiktatom kapcsolóként táp +3,3V-os kimenete és az egység Vcc+ közé, akkor az egységen nem lesz 3,3V-om, hanem kevesebb...
Megoldás lenne még nagyobb feszultséggel táplálni az egységeket, kapcsolni tranzisztorral, és ezután minden egységen stabillizálni.... csak nem igen tetszik az otlet, hogy minden egységen stabillizátor lenne.... Van rá biztosan szebb megoldás... A PC-ben sincs mindenutt stabillizátor (HDD-t, stb) - kap egy adat jelet és rákapcsolja a tápot...
Kommunikációs egységekben meg relét nem használnak ha jól tudom...

valami olyasmi megoldás kell, ami elektromosan kapcsol szaturáció nélkül...
(#) TavIR-AVR válasza thomass9 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Tranzisztor helyett használj FET-et.
Kis olvasnivaló: Egyszerű Elektronika sorozat
És itt Neked a MOSFET I. és MOSFET II. fejezetek kellenek.
(#) thomass9 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Probaltam már szimulálni mosfettel is, de ott is volt feszültségesés... De a térvezérlésü tranzizztorok bevallom nem az erősségem... kipróbáltam néhány kapcsolást, aztán feladtam... nyilván valamit rosszul csináltam
(#) ColT válasza thomass9 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Mondjuk valami feszültségesés mindig lesz... Kivéve a relét Kérdés, a kapcsolgatni kívánt dolgok erre mennyire érzékenyek? Tehát mondjuk a legtöbb 5V-os dolog 4,5V-on még megy.
(#) TavIR-AVR válasza thomass9 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Hibás mosfet választás, hibás vezérlés...
A cikkekben benne van az összes buktató...
(#) univerzum hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Üdvözletem, szeretnék készíteni egy Arduinos ogg/flac lejátszót, mellyel usb-ről tudna beolvasni forrásanyagot. Ext3/4es fájlrendszerhez gondoltam, elég lenne csak ha olvasná a dolgokat.
Pic-es mp3 lejátszót találtam de nem motivált, mert sd kártyás volt és pices és mp3as.
(#) Cavalier válasza univerzum hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
A VLSI VS1063 (vagy 1053) chipekkel lehet ilyet csinálni, lehet kész modult is kapni hozzá ami arduinohoz köthető. Azt most nem tudom, milyen fájlrendszert kezel, konkrétan még nem foglalkoztam vele (van ilyen modulom a fiókban). Ha jól vettem ki, akkor SD kártyáról úgy lehet, hogy az avr kezeli a kártyát, kiválasztod vele a számot, és az adatokat a VS chip közvetlen a kártyáról olvassa. A 8 bites avr-nek egyébként is izzadós lenne egy magasabb bitrátájú filet olvasni és tölteni a VS-be.
Ez viszont csak SD kártya, sima avr-el nem fogsz tudni USB host-ot csinálni. Létezik USB-s avr, azzal lehetne, csak nem arduinoval.
(#) univerzum válasza Cavalier hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Pedig így még Arduino-t is megtanultam volna programozni ...
(#) TavIR-AVR válasza univerzum hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Nálam van MP3/Ogg / SD kártya egyben. Alatta Arduino.
(#) Unfi hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Újra programoztam az Atmega 168-ba az Arduino diecimila programot, és ezt a hibát kaptam a blink feltöltése, és a villogó átírása után. Nem tudom mit rontottam el pedig régebben működött. Biztos tudtok segíteni a beállításokon mi nem stimmel.(fuse bit?) COM7 port megvan, eszköz beállítás megvan. AVR-dude hibát ír ki.
Köszi:Zoli
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) ColT válasza Unfi hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
A képen nem nagyon látszik, de not in sync-et ír?
Ugyanazt a bootloadert tetted fel? (Tools/Board jól volt kiválasztva?)
A bootloader töltés elvileg nem bánt semmit, ha ugyanazt tetted fel, akkor jónak kéne lennie...
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) Unfi válasza ColT hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Igen. Az arduino 1.0.1-es könyvtárból töltöttem fel a bootloadert, de a fuse biteket lehet rosszul állítottam be. meg tudnád pontosan adni. Nekem EE:F8, a High: DD, a Low: FF. A lock biteknél is kellett valamit beállítani nem?
(#) ColT válasza Unfi hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Nem vagyok Arduino közelben, de a boards.txt-ből nézd ki, hogy jók-e! Mondjuk az Arduino IDE elvileg jól állítja be, az egyedi eset lehetett, amikor nekem a 3,3V-os boardon nem tette...
(#) Unfi válasza ColT hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
avrdude: stk500_getsync() : not in sync: resp=0x00
Ezt írja ki. Próbáltam atmega8-al is. u.a.
(#) ColT válasza Unfi hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Az pedig ott akkor nem tud kommunikálni. A programozót rádugva hagytas, vagy csak az USB-s cucc van bekötve?
Atmega8-cal sem lesz jó, ha tudna kommunikálni, akkor signature hibát kapnál.
(#) Unfi válasza ColT hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
A programozót levettem, úgy próbáltam.
(#) TavIR-AVR válasza Unfi hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
A boards.txt írja a fuse beállításokat.
  1. diecimila.name=Arduino Diecimila or Duemilanove w/ ATmega168
  2.  
  3. diecimila.upload.protocol=arduino
  4. diecimila.upload.maximum_size=14336
  5. diecimila.upload.speed=19200
  6.  
  7. diecimila.bootloader.low_fuses=0xff
  8. diecimila.bootloader.high_fuses=0xdd
  9. diecimila.bootloader.extended_fuses=0x00
  10. diecimila.bootloader.path=atmega
  11. diecimila.bootloader.file=ATmegaBOOT_168_diecimila.hex
  12. diecimila.bootloader.unlock_bits=0x3F
  13. diecimila.bootloader.lock_bits=0x0F
  14.  
  15. diecimila.build.mcu=atmega168
  16. diecimila.build.f_cpu=16000000L
  17. diecimila.build.core=arduino
  18. diecimila.build.variant=standard



Mi ez a 12 MHz-s kvarc rajta????
Azzal nem fog menni a bootloader. Tessék a 16 MHz-sat visszarakni!

Az ISP csatlakozó helye nem jó! Shieldek egy részét nem fogod tudni használni...
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) Unfi válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Régi képet tettem fel, a mostanin már természetesen 16 MHz-es kvarc van.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) L4rs válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Nanoval fel tudtam tölteni a Pro Minire, tehát a boardok jók, az USB konverterrel lehet a gond.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) Unfi válasza ColT hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Hello.
Minden jól volt beállítva. Letöltöttem egy régebbi verziót a 0022-t, és ezen szépen működik, mindenféle változtatás nélkül. Ehhez mit szóltok?
Üdv: Zoli
(#) Damian666 hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Szép napot mindenkinek.

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy egy arduino uno-val szeretnék tiny2313-at progrmozni.

Működik minden, tudom szépen progizni, addíg amíg nincs szükségem analog bemenetre.
Történetesen nekem mind 2 bemenet kellene, de min 1.

Viszont hiába állítom be hogy a pb1 legyen (arduinoban ez 10) az analog bemenetem, nem csinál semmit. Tudna valaki ebben segíteni, mi lehet ennek az oka?
(#) Damian666 válasza Damian666 hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Elnéztem a dolgokat. Nincs neki analog bemenete
(#) TavIR-AVR válasza Damian666 hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Sőt: A T2313 _NEM_Arduinora kitalált chip/környezet. csak összehackelt valami....
Ha nem akarod magadat szívatni, maradsz az ATMega8-nál (árban ugyanott van, de van benne pl. AD, 4x annyi memória, stb.).
(#) adamkat hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem volnék benne teljesen biztos, hogy ide kell-e ezt írnom, viszont nagyon sokat kerestem az oldalon és nem találtam választ a kérdésemre.
A probléma a következő: Adott egy SEAGATE st94019a típúsú noti HDD. +5V-ra, valamint 0.47A-re van neki szüksége a működéshez. A benne lévő BLDC motor 3 kivezetéssel rendelkezik. Azt szeretném megkérdezni, hogyan tudnám életre kelteni ezt a kis aranyost? Próbálkoztam már vele is, nagyobb "testvéreivel" is, de eddig egyetlen egyszer sem sikerült az ugrálásnál többet elérnem ezekkel a motorokkal.
A válaszokat előre is köszönöm
(#) moderboy hozzászólása Jún 4, 2013 / 1
 
Szerintem ezt keresed, bár angol:

első rész
második rész
google találatok
(#) adamkat válasza moderboy hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Igen, pontosan erre volt szükségem. Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.
(#) ColT válasza adamkat hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
A tapasztalataidat oszd meg madj esetleg, sokaknak hasznos lenne
(#) harald hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Szép napot mindenkinek egy arduinos kezdő vagyok C++ ban egy olyan problémával akadtam el, hogy a goto, if, return parancsokat szerettem volna használni pl. ha x < y goto valahová ha x >=y return az elejére de nem jöttem rá a titkára.
Köszönöm a segítséget előre is .
Üdv Aqpa
(#) TavIR-AVR válasza harald hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 

Ha másik fórumba/oldalon oldalon felteszed ugyanezt a kérdést és kapsz 4-5 választ, akkor _legalább_ annyival tiszteld meg az ottaniakat, hogy egy "Kösz a választ" üzenetet küldesz....

Tippek:
- Harsanyi Reka forditasa az elagazasokrol/feltelekrol
- TavIR: Arduiuno Notebook angolbol a magyar forditas kb 10 oldalon keresztul taglalja
- Arduino.cc oldalon is van leírás róla....
(#) harald válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Elnézést kérek hogy itt is feltettem a kérdést de az előbbieket végigolvastam és valahogy nem sikerölt zöldára vergődnöm de azért mert nem köszöntem meg nem kellene leharapni az ember fejét
Következő: »»   7 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem