Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 131
(#) Mr_Tiba válasza uniman hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Köszi! így néz ki a panelom, ahogy ezen linken amit adtál. én sem látom, hogy lehet kikapcsolni ezt az enkódert...
Érdekesség, hogy befelé nagyon gyorsan megy a kapu és erősen is, csak kifelé megy lassan. Ahogy megindul, általában ott el is akad, mintha nem lenne elég ereje. De ha kinyílt kézi rásegítéssel, akkor már a 3. - 4. nyitás megy neki egyedül is.
Ezt a jeladót hol találom?
(#) uniman válasza Mr_Tiba hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Hello Tiba.
Sosem láttam ilyen motort...de a fotód jobb oldalának a közepén látható "LAN" dugós fekete kábel vezet az enkóderhez.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) Mr_Tiba válasza uniman hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Oké, holnap megnézem hova vezet
Csinálok képeket is, köszönöm, hogy segítessz
(#) Mr_Tiba válasza uniman hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Na szétkaptam A vezeték egy ilyen fénykapus szerkezetbe vezet, aminek látszólag semmi baja, se kosz, se látható sérülés

IMG_2006.JPG
    
(#) uniman válasza Mr_Tiba hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Hello.
Ránézésre "szépnek" tűnik, azonban a belseje rejthet titkokat...

Idézet:
„"fordulatszám jeladója egy bizonytalansági tényező"”
...reméljük erre kapunk bővebb magyarázatot leírójától.

De akár működés közben mérni is lehetne rajta jelalakot, pl. oszcilloszkóppal.
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Mikor hozzám került a motor túl volt egy vezérlés cserén, nem oldotta meg a problémát.
Hibajelenség:
Betanításkor minden jól működik, pár perc használat után a motor kontorllálatlanul felpörög, majd megindul visszirányba, majd hibajelzéssel leáll.
Ergo nem azt a fordulatszámot érzékelte amit elvárt volna.
A motor teljesen könnyen forgott, semmi szorulás, a jeladó atomtiszta, kefék kommutátor tök tiszta.
Kipróbálva végálláskapcsolósra alakítva a probléma megoldódott.
2 lehetőség van, vagy mindkét vezérlés rossz (esélytelen) vagy a fordulatszám jeladója nem dolgozik rendesen.
Az, hogy ezen a vezérlésen nem lehet ezt megoldani a végállást, nem tudok mit mondani, 1x járt a kezembe ilyen, remélem utoljára
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Hello!
Kösz...
Tiba még nem árulta el, hogy jobbos, vagy balos irányba nyílik-e a kapuja...azaz a kettes DIP kapcsoló állása szinkronban van-e a valósággal ?
Idézet:
„befelé nagyon gyorsan...kifelé lassan”

Ez utóbbi valamilyen problémára is utalhat...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2014
(#) Mr_Tiba válasza uniman hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Helló!
A kapu balról jobbra nyílik.
(#) uniman válasza Mr_Tiba hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Hello!
A motor melyik oldalon van? (Mikor bentről kifele nézel a portáról)
A vezérlődön a DIP2=OFF van beállítva...ha stimmel az ábra szerint, akkor OK!

A kondenzátor a 230V-os motornál van (segédfázis). Én a puffer elkót említettem....
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2014

DIP2.jpg
    
(#) Mr_Tiba válasza uniman hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
A dip2=off a jó, szóval sajna ez jó, bár örültem volna, ha csak egy kapcsoló átkapcsolásával megjavulna
(#) Mr_Tiba hozzászólása Dec 12, 2014 /
 
Állítólag van egy kondi a motornál is (bár én nem láttam), és még azt kéne megnéznem.
(#) zolisu hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Sziasztok

Egy olyan problémám van hogy adott egy moovo 2 szárnyas kapunyitó és egy videós kaputelefon
A ház a kaputól elég messze van bentről nem nyilik ki a kapu csak ha kimegyek az udvarra A kaputelefonon van egy gomb ami a leírás szerint kapunyitó funkcio de a kapunyitón nem tudom hova kell bekötni Valami ötlete valakinek ez ügyben ?

Zoli
(#) zsoltee0001 válasza zolisu hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Szia
Marha egyszrerű, a BUS-ra megy (minden)
Üdv
(#) zolisu válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Szia

Elektronikábol nagyon nem vagyok otthon A rajz után összeraktam a kapunyitot meg a kaputelefont is müködik is mind a kettő külön De ez a bus rendszer nem világos előttem
A kaputelefonon a kapu gomb mit csinál? Összezár mikor megnyom? A bus rendszer addig világos hogy 2 drot megy mindenhova és valahogy keresztbe van bekötve És akkor hogyan tovább ?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
(#) zsoltee0001 válasza zolisu hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A bus rendszernek az a lenyege, hogy ugyanazon a kábelen megy az aeszkozok tapja es jel feldolgozás is. Neked csak egy no kontakt kell. Zárd össze a bus csató két szálat
(#) zolisu válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Szia

Én is erre gondoltam össze is zártam de annyi történt hogy utána nem müködött a kapu
na mondom kinyírtam a vezérlőt Aztán áramtalanítottam és utána megint müködött a kapu
Ezen az összezáráson azt érted hogy a két szál drotot mintha összeérinteném?
(#) zsoltee0001 válasza zolisu hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
magyar leírás 13 oldal, egyértelműen jelzi, hogy a villogó lámpán keresztül a kódzárig minden a bus-ra megy.
Ha ennek ellenére nem működik akkor gyanús, hogy rossz a vezérlés.
(a Bus egy gyenge pontja ezeknek a vezérlésenknek, először csak azt veszik észre, hogy nem dolgozik az infra, később teljesen bedöglik)
Üdv
(#) zolisu válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Szia

Igy van bekötve a kapu ahogy a rajzon van De a videokaputelefon egy teljesen más gyártótól való A kapunyitó gomb annyit csinál hogy ha megnyomom ellenálásmérővel nézve a csatlakozóját akkor összezár . Ha a kódzártól elhozok 2 vezetéket és azt ide bekötöm akkor szerinted működni fog?
Teljesen láma kérdés ezekhez a bus rendszerü dolgokhoz nem csak a hozávaló cuccok jók?
(#) zolisu hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Szia

Igy van bekötve a kapu ahogy a rajzon van De a videokaputelefon egy teljesen más gyártótól való A kapunyitó gomb annyit csinál hogy ha megnyomom ellenálásmérővel nézve a csatlakozóját akkor összezár . Ha a kódzártól elhozok 2 vezetéket és azt ide bekötöm akkor szerinted működni fog?
Teljesen láma kérdés ezekhez a bus rendszerü dolgokhoz nem csak a hozávaló cuccok jók?
(#) zsoltee0001 válasza zolisu hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Most kicsit átgondolva elképzelhető, amilyen buszos vezérlővel eddig találkoztam ott a start és egyéb kiegészítők külön sorkapcson vannak, de itt a villogó lámpa is a buszra van kötve, ami szerintem igen beteg dolog.
Még annyit lehetne, hogy szétkapni a vezérlésen megnézni a rádió vevő modult, van e lehetőség arra valahogy rákötni egy léptető funkciót.
Az olyan kapunyitó rendszert ami nem enged egy külső nyomógomb beiktatást el kell felejteni, de még a gyártójával se szabad szóbaállni
(#) zolisu hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sajna ez a kapu már megvolt mikor vettük a házat
Arra is gondoltam hogy van egy 4 nyomogombos kod kapcsolo rajta ami most ugy müködik hogy az 1 gomb az egyik szárnyat nyitja a 2 becsukja a 3 mind a két szárnyat nyitja Mi lenne ha szétszedném a kapcsolót gondolom mikrókapcsolok vannak benne és a kaputelefon kapu gombját rákötném mondjuk az egyes gombra És mikor megnyomom a kaputelefon kapu gombját olyan mintha megnyomnám az 1 gombot és kinyilna a kapu A becsukodás magától történik
(#) zolisu válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Szia

Sajna ez a kapu már megvolt mikor vettük a házat
Arra is gondoltam hogy van egy 4 nyomógombos kód kapcsoló rajta ami most úgy működik hogy az 1 gomb az egyik szárnyat nyitja a 2 becsukja a 3 mind a két szárnyat nyitja Mi lenne ha szétszedném a kapcsolót gondolom mikró kapcsolok vannak benne és a kaputelefon kapu gombját rákötném mondjuk az egyes gombra És mikor megnyomom a kaputelefon kapu gombját olyan mintha megnyomnám az 1 gombot és kinyílna a kapu A becsukódás magától történik

Zoli
(#) zsoltee0001 válasza zolisu hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Teljesen jó megoldás, létezik olyan gyári számkódos beléptető, ami vezeték nélküli símán föl van fúrva a falra és jó számkód beütése esetén a rádió távirányító ami be van építve ad egy jelet.
Ha van ecélra feláldozható távirányítód akkor símán, már csak az a kérdés, hogy 12 voltos ill 3 voltos a távir, mert a kaputelefontól tudnál levenni áramot és elem se kell bele.
Üdv
(#) durmolok hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
az 5.jpg-n látható rendszer 1 db kétszárnyas kaput ( fotocella, áthaladás védelem ) , 2 db szintén fotocellás védelemmel ellátott garázst valamint egy kerti világítást vezérelt.
Kb. már 2 hete nem működött a kerti kapu, s ma reggel nem akarta nyitrni a garázs ajtót sem, csak néha indult el, s mindegy volt, melyik távirányítóval próbálom.
Szemre nem láttam semmi hibát, kivettem a két vevő modult, majd visszatettem őket a helyükre.
azóta már egyáltalán nem kapcsol semmit.
A tápfesz megvan, a felső vevő modulon a power zöld LED világít. Ha működtetem a távirányítót, akkor a működtetés idejéig a piros LED -eléggé halványan - világít. Kapcsolni azonban nem kapcsol.
Sajnos nem találom a forgalmazót , nem tudom beazonosítani a gyártót, és nincs kapcsolási rajzom.
Valószínű az egyik, vagy mindkét vevő modul ( 1.jpg és 2.jpg ) a halott.
Nem tudom ,valaki felismeri -e a fényképekből, hogy melyik gyártótól származik a rendszer , hogy alkatrészt és műszaki segítséget kaphassak ?
Esetleg ha van valakinek bontott modul próbára, ne adj isten kapcsolási rajz, sokat segítene.
az a baj ,hogy ahhoz ,hogy átszereljem egy modernebb 433 Mhz-es vezérlésre, ahhoz is kapcsolási rajz kellene ,mivel a két vevő modul is alaplapi nyákon van
Nem tusom ,hogy hová forduljak? Nagyon köszönöm a segítséget !
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) zsoltee0001 válasza durmolok hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szép technika, 90-es évek közepére saccolom.
Jól látom, hogy az egész jobb oldali rész az maga a rádió vevő??
Akkor az egy 4 csatornás vevő, ott vannak alul a reléjei, egy drótdarabbal rövidre tudod zárni a kimeneteket és egyből kiderül a vevő vagy a vezérlés a hunyó.
Kéne hallatszódni relé kattanásnak amikor megnyomod a távirt.
Az ilyen régi távir/vevők manapság nagyon megbízhatatlanok (nem akarok márkát írni) itt legalább már ismerték a lyukgalvanizálást, így forrasztási hiba csekély esélyű.
Ha közelről viszi a távir, akkor megnézném azt a forgókondit, esetleg nem-e elhangolódott
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Hali!
Igen, - de inkább régebbi.
Sikerült nekem is szert tennem kettő éve egy ilyen békebeli berendezésre, a tulajt ugyanis sikerült rábeszélni, hogy nincs mese ezt le kell cserélni. Aztán úgy döntött, hogy akkor lecserél mindent, a felszabadult portékát pedig nekem ajándékozza mindenestül. A két motort sikerült tökéletesen rendbe raknom, de a vezérlést hosszas szenvedés után felejtőssé kellett tennem, és helyettesíteni egy mai újabb típussal, ami terjedelmében kb. 1/3 a réginek.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia
Ezzel én is így vagyok, ezek a régi cuccok tele vannak hibalehetőséggel, 13 relé 43db tranyó egy rakás kondenzátor és találd meg a hibát. Volt, hogy nálam volt javításon, faxa minden, kiviszem, nem jó, megint vissza, műhelybe jó, kiderült, hogy ha fektetve volt az asztalon a vezérlés az egyik relé be tudott húzni, de álló helyzetbe fölcsavarozva már nem Na most ezek nekem már nem hiányoznak.
Az újak megbízható lyukgalván forrasztás, áttekinthető uC-s kapcsolás, nincs böszme nagy trafó ami fűtsön, szóval több szempontbol is jobb. Vevőknél ugyanez a helyzet, a gond akkor van, ha egy társasház távirányítóit kell cserélni emiatt, szerencsére vannak gyártók akik készítenek új vevőket a régivel kompatibilis frekire

Üdv
(#) Remci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Egész pontosan 1993 9. havi. Ilyet még nem láttam. Nézd meg a panelek hátulját, elő szokott fordulni pára kicsapódás, vagy befészkeli magát egy bogár, pók stb, a forr szemek közé, ami zárlatot tud okozni olyan helyen ahol nem kellene. Ilyenekkel elég sokat találkoztunk.
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Jajj, bocs, ezt durmolok-nak akartam írni
(#) budai.a hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
Hali!

A véleményeteket szeretném kérni.
Adott egy Roll 230 as elektronika amibe ugrókódos vevő van építve.

Ehhez a vezérlőhöz lehet e fixkódos távirányítókat párosítani?

Véleményetek szerint.

Köszi!
Következő: »»   13 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem