Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 100uH feritgyűrűs tekercs készitése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) sanyo hozzászólása Aug 14, 2006 /
 
100ľH feritgyűrűs tekercs (3A ) készitése érdekelne a gyűrű adatai:
Belsö átmérő:11mm
Külsö átmérő:20mm
Szélessége:10mm
(#) gulyi88 válasza sanyo hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
csá
ha a magnak nem tod a relatív permeabilitását(mikro e, ue ) vagy a fajlagos induktivitását (AL)
akor csak próbálkozhatsz méregethetsz és számolgathatsz....

egy próbatekercsselésből ki tood talán fejezni a ue-t és onnan már csak számolás (bár nem tom mit befolyásol hogy lyukas a mag azaz cső)

képleteket fejből nem tom máár (valami azért még dereng..)

3A re vezetékkeresztmetszet kb 1,5mm azt csá
(#) gulyi88 válasza sanyo hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
talán a legegyszerűb az lenne ha pl rátekernél a magra akármilyen huzalból (próbaképp) 5 menetet

és lemérnéd az induktivitását...
és ha jól emléxem akkor a menetszámmal négyzetes arányban nől a L (induktivitás)(jah persze ez nem cső magra vonatkozik ez sima egyenes tekercsre.. )
ebből már ki lehet fejezni a szükséges menetszámot

mennyi 100 ?H ???(u, n, p??)
(#) pbalazs válasza sanyo hozzászólására (») Aug 14, 2006 / 6
 
Mindenképp te akarod tekerni, vagy jó, ha megveszed készen?
Elektrokontha árlistában szerepel, de a 100uH elég gyakori, szerintem sok helyen lehet kapni.

Egyébként a képlet: L = n*n*Al (ha jól emlékszem)
L: induktivitás
n: menetszám
Al: vasmagra jellemző együttható (most hirtelen nem ugrik be a becsületes neve :no: )

Ezután megoldás: lásd 37083 hsz
(#) gulyi88 válasza pbalazs hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
n*n valszeg menetszám négyzet
amúgy kössz a képletet
az AL adattal még eddig nem tudtam számolni képlethiány miatt kössz
(#) pbalazs válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 14, 2006 / 1
 
Igen, menetszám négyzet, csak az n*n rövidebb.

Az Al mértékegysége egyébként (nH/menet négyzet), ha azzal számolsz, ami a magra van írva.
(#) Sebi válasza pbalazs hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Aztán kellene még tudni a működési frekit, mert az AL (permeabilitás) értékkel ki tudod számolni az induktivitást, de a mag anyaga nem mind1!
Ez a 100uH gyakori a kapcsolóüzemű tápokban, és ha így keresed, akkor jót adnak. Ha valami ismeretlen magra tekersz, akkor 2esélyes a dolog...
(#) pbalazs válasza Sebi hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Igen, igazad van. Kellene tudni a frekit, a hőmérséklet sem mindegy, ne telítődjön a vas, kell-e légrés vagy sem a kapcsoláshoz, vezeték áramsűrűsége, skin-hatás, stb.
De indulni elég az induktivitás is.

Ezért jobb boltban venni, ha már valaki megcsinálta.
(#) Tarzan hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Hello!

nekem is pont ugyanilyen induktivitású tekercsre lenne szükségem...(lm2576-hoz). lomexnél vásárolok, viszont a listájukban ilyen 100uH-s 3A-t bíró tekercs nincs. Van viszont kisebb induktivitású és áramú.
Ezekből a kisebb induktivitású tekercsekből összeállítható( pl 2db 50uH-t párhuzamosan kötve) a 100uH?
(#) Tarzan hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
***UP***
(#) Pafi válasza Tarzan hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Idézet:
„Ezekből a kisebb induktivitású tekercsekből összeállítható( pl 2db 50uH-t párhuzamosan kötve) a 100uH?”


Sorba! Az eredő induktivitás ugyanúgy számolható, mint az eredő ellenállás! Az áramterhelhetőséget meg párhuzamos kapcsolással lehet növelni.
(#) Tarzan válasza Tarzan hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Hali!
Most tudnék induktivitáshoz jutni. Az a kérdésem, hogy az lm 2576-al felépített fesz. stabilizátor áramkörbe használhatok-e nagyobb, mondjuk 150uH-s induktivitást? (én úgy gondolnám, igen)
Mi a szerepe az iduktivitásnak ebben az áramkörben?
(#) AMD hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
Megmondaná nekem valaki hogy hogy tekerjek 100uh -s tekercset? Amit lehetőleg el is tudok készíteni, nem valami 1-2 mm -es vacakot.
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
üdv!
kéne nekem egy 500mH-s tekercs. A kapcsiban vasmagos van. Hogy tekerjem meg?? (induktivitást nem tudok mérni)
(#) mex válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Ha van olyan ferrit trafómagod amire rá van irva az AL érték akkor egyszerű számitással. A magyar HAGY gyártmányú fazék, és E magokon álltalában feltüntették.
Ennek hiányában marad a hanggenerátoros mérés. A tekerccsel párhuzamosan kondenzátort kötve a generátort rezonanciára hangolva számitható az induktivitás.
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Ilyenekre gondoltam:
(#) punkkazy válasza mex hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
asszem ilyenem nincs. viszont van egy rakat AT tápom. abból nem lehetne bányászni?
(#) punkkazy válasza mex hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
itt van a kapcsi. most látom 660 mH kell...
(#) mex válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
A porvasmag toroidoknak kicsi az AL értékük,ergo nagyon sok menetből állna az induktivitás,és lehet,hogy nem is férne rá.
Jobb lenne a ferrittrafó,de azt meg nehéz szétszedni,nameg az AL itt sem ismert. Én a helyedben vennék nagy AL értékő fazékmagot,és arra számolnák.
(#) punkkazy válasza mex hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
oksi, utánanézek...
(#) cimopata válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Bár a kapcsolás tényleg 660mH-t ír de én nem lennék benne biztos hogy annyira is gondoltak.

660mH nagyonsokám !!!

Azt tényleg csak valami nagy Al értékű vassal lehetne megcsinálni. Nekem eddig a legnagyobb vasam (AL-értékben) 8800 as fazékmag volt. Kb 5cm átmérőjű.
Arra is kb 280-300menet kellene.

Én meggondolnám hogy tényleg 660mH :yes:
(#) mex válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Jó az induktivitás nagyságrendje..
Az1973-as RT-ék is közölt egy hápogtató kapcsolást,ott az induktivitás értéke800mH.
1000-es AL értékű fazékvason 900 menet.
(#) cimopata válasza mex hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Na akkor lehet kezdeni rágyúrni arra a 900 menetre :nemtudom:
(#) punkkazy válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
az a 660 mH másik kapcsolásokon is megjelenik. általában 500mH körüi értékek. a gyári pedálokban eltére egy pár 10mH-vel az induktivitás.
sok effekt meg erősítő
a tekerést megoldom. csak mag kéne, de úgy látszik kérnem kell egy haveromtól...
(#) Demson hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Hello
Van nekem két drb porvas vagy ferit gyürü nemtudom pontosan, sárgás a szine és porcelánra hasonlit.
méretei.:
tellyes átmérő -2,3cm
belős átmérő -1,4cm
szélesség -1cm
azt szeretném megkérdezni hogy egy ilyen adatokkal rendelkező gyürüre rálehet tekercselni 100uH/8-10A
segitsetek ha tudtok!! sürgős lenne

tettem képet is, igaz még erre rávan tekercselve valamiylen értékü de még csak le sem tudom mérni mert nincsen mérőmöszerem. amuyg egy PC trafólyából szereltem ki.

DSC08852.JPG
    
(#) elektrorudi válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Az ilyen hangfrekvenciás kapcsolásokban, a nagyértékű induktivitás gyakran okoz problémát a brumm érzékenysége miatt.
Ezért eredményesen lehet használni az induktivitás helyett a girátort. Nem szedi össze a brummot, és nem kell tekercselni ! Ebben a Dunlop effektben nagyon eltudnám képzelni...
(#) gtk válasza Demson hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Szereny velemenyem szerint ratekerheted nyugodtan.
Csak, ha nincs amivel kimerni, az nem jo,..
Huzal-vastagsagot meg valaki megmondja..
(#) Sebi válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Így igaz!

A soksávos hangszínszabályzókban (equalizer) is sokszor így oldják meg.

Aki nem tudná: a girátor egy műveleti erősítővel építhető kapcsolás, aminek a bemenetére kapcsolt kapacitás (kondi) a kimenetén - a talajhoz képest -induktivitásként "látszik". És itt a baj, mert a kapcsolásban nem földelt a tekercs...
Az egészet át kellene gyúrni miatta.
(#) stefi hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Helló!

Lomexben vásároltam egy-egy db E42 vasmagot
egy ilyet:egyik
meg egy ilyet:másik
2db-ot küldtek mindkettőből.
Az lenne a kérdésem, hogy melyik kettőt használjam fel egy 100uH tekercs elkészítéséhez? Vagy mehet úgy is, hogy a felső része az egyik az alsó része pedig a másik fajta vasmag lesz??

Üdv: stefi
(#) Attila86 válasza stefi hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Üdv.!

Azt a két félmagot használd fel, amit ha összeillesztesz, akkor 3mm lesz köztük a légrés.

Üdv.: Attila
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem