Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrofon összekapcsolása hangszóróval
Lapozás: OK   1 / 2
(#) csimpee hozzászólása Máj 21, 2008 /
 
Üdv.
Nagyon noob vagyok a témában (az áramkörökhöz kb annyit értek h technkia órán csináltunk villogót xD).
De mégis meg szeretném oldani azt h egy PC-s hangszórót összekötök egy normális mikrofonnal.
A kérdésem azlenne, hogy mi kell hozzá és vmi kapcsolási rajz.
A leg egyszerűbb dolog is megteszi!
Előre is köszi
Üdv.
(#) Feri007 válasza csimpee hozzászólására (») Máj 21, 2008 1 /
 
Frankó kis téma, gyorsan irok, mert látom, hogy zárolva lesz.

Össze akarod kötni? Hát kell egy kis drót. Lehet, hogy spárga is elég, esetleg cérna.
(#) csimpee válasza Feri007 hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Haha vicces vagy.... úgylátom ezis olyan fórum lessz aho az (esetleg) hozzáértő emberek lefikázzák a kezdőket...
De ha nektek ez jó akkor csináljátok!
Tisztelet a kivételnek.
(#) ferci válasza csimpee hozzászólására (») Máj 21, 2008 / 4
 
Azért a belső eret ne az árnyékolásra kösd, ha árnyékolt kábelt használsz... persze ha közberaksz egy erősítőt, úgy még szólni is fog.
Nem fikázunk, de az energia témához sem értesz semmit, az meg nem elektronika.
(#) csimpee válasza ferci hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Kedves egézségedre!
(#) Feri007 válasza csimpee hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Nézd, egy kezdőtől is elvárható, hogy elmodja, szép magyar nyelven, hogy MIT SZERETNE CSINÁLNI?
Te azt írtad, hogy összekötni. Én meg válaszoltam rá. Sajnos, ez igy nagyon vicces.
(#) ferci válasza csimpee hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Köszi...
(#) csimpee válasza Feri007 hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
mivel az összekötésben van kb az amit szeretnék csinálni!
De ezt nemtom úgy elmondani ahogy te gondolod
(#) kiszebra válasza csimpee hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Üdv!
Vegyél egy keverőt és meg is vagy.
(#) m.joco válasza csimpee hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Hello
Nos, látom új vagy itt. Szó sincs fikázásról, csak ha a keresőbe beírtad volna, hogy "mikorfon", akkor láthattad volna, hogy van kismillió mikorfonos téma. A kedves kollégák azt nehezményezik, hogy új témát nyitottál, fölöslegesen. Azt javaslom, hogy olvasd át a szabályzatot, majd a kérdésed a megfelelő topicban tedd fel. Hidd el, segíteni fognak.
Üdv.
(#) ferci válasza csimpee hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Írd be a keresőbe az " erősítő" szót és válogathatsz igényed szerint...
(#) Feri007 válasza csimpee hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Még valami: nem tudom, hány éves vagy. Az én fiam tizenhat. De ha hasonló értelmetlenséget kérdez (ritkán szokott) én bizony leszidom.
(#) valve hozzászólása Máj 21, 2008 /
 
Sziasztok!

Elnézést kérek mindenkitől, de most úgy érzem ki kell Off -olnom magam!

Idejön egy valaki a Fórumra, és nyitt egy Topikot! (nem jártas az elektronikában, ráadásul most regisztrált, amit egyesek meg sem néznek!) És errefel mi történik? Az, hogy lehordják, és olyan tanácsokat osztogatnak neki, hogy jól össze lehet kötni egy spárgával a hangszedőt meg a hangszorót!

Hát az agyam eldobom! Ahelyett, hogy elsősorban megnézné, hogy mikor regisztrált, esetleg tisztelettel is lenne a topiknyitó iránt mivel saját bevallása szerint kezdő, az okoskodások helyett, inkább belinkelné neki például a Kezdő kérdések topikot, és mellé írhatná, hogy ezekután légyszives keress a keresővel, mert azt arra találták ki, és nem valami okos megoldás minden kis témának újj topikot nyittani.

Megtörténik, de az hogy huszonöten megmondják neki, hogy ennek újj topikot, elment az eszed? és az első 2-3 oldal azzal telik meg. Sztem elég lenne egyszer beírni azt a jótanácsot, hiszen jobban el fogja olvasni, és tiszteletben fogja tartani (remélhetőleg) mintha mindenki kiöntené magából az újtopik dühét, ezzel elriasztva az illetőt, s még rosszul is érzi magát utánna, hogy ő csak megprobált valamit s mindenki sz@!k rá,..

Feri007: Szerintem kösd össze a mikrofonod a hangszoróval egy kis spárgával vagy cérnával, és ha működik akkor nyiss neki egy újj topikot! Ha meg nem, hacsak azért írsz meg egy hozzászólást, hogy elmeséld a viccesnek tűnő gondolatod, akkor inkább ne küld el azt!

csimpe: Tedd fel ide a kérdésed, és a kollegák biztosan szivesen segítenek neked majd,..

(lassan szerintem az is kaphatna egy fél napos figyelmeztetést, aki viccelődik mások hozzá nemértéséből fakadóan)
(#) googa válasza valve hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Valve igazad van! Nem értem miért kell leszólni valakit azért, mert nem ért valamihez! Milyen sokszor olvasom, hogy "jajj, az ilyen hülye kérdésektől tellik meg a szerver", hát egy kutyakakit, pont az ilyen beszólásoktól tellik meg... Meg tőlem és Tőled Valve, mert ezt le mertük írni.
(#) Feri007 válasza valve hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Nézd, ha egy új társaságba kerülünk, illedelmes ember körülnéz, tájékozódik, mik a szokások, miról van szó, stb. és aztán kérdez. Én nem hordtam le senkit, kétségtelen, hogy egy kb. kérdésre kb választ adtam. Nem várja is senki, hogy nagyon választékos és jólnevelt legyen egy új bejelentkező, de ami egy valós társaságban szokásos, talán hasonlót várhatunk, nem?

Idézet:
„Szerintem kösd össze a mikrofonod a hangszoróval egy kis spárgával vagy cérnával s ha működik akkor nyiss ...”

Kérdezte csimpee MIT kell, hogy csináljon a dolog? Nem.
Maradandó károsodást okoztam lelkében a válaszommal? Nem hiszem.
Irtam már (én Feri007) hülyeséget a fórumba. Igen.
Szégyellem magam emiatt. Igen.
Legközelebb jobban meggondolom, mit írok?. Igen.
Emelkedik a fórum szinvonala ezáltal. Igen.

(#) tektonic válasza csimpee hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
igazatok van de én azért taáltam egy kapcsolást csimpee-nek

IMG_0003.jpg
    
(#) valve válasza tektonic hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
A képnek háromnegyede üress, legközelebb vágd ki a hasznos részt belőle és azt csatold! Köszi.
(#) googa válasza valve hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Most meg Te piszkálódsz?!

Most meg én?!

(#) idlob válasza tektonic hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Tektonic kapcsolása sajna nem fog működni,
ad1. mivel annak esélye, hogy szénmikrofonnal hozza össze az élet, elég kicsi, ha meg a dinamikus mikrofont sorbaköti egy teleppel az jól elfüstöl.
ad2. sajnos semmi konkrét nincs a rajzon, erről annyit lehet leolvasni, hogy illeszteni kell a mikrofont az erősítőöz. Ha én ez csak pusztán beírtam volna, csimpiee az válaszolja, hogy kedves egészségedre.

A keresőbe ne azt írd, hogy erősítő, hanem előerősítő. A 15.-ik a te témád, olvasd el, benne van minden.

És akkor az én véleményem: Egyrészt én kb. fél éve vagyok itt. Ezalatt egy témát nyitottam, regtől kb egy hónappal később. Megértem azokat, akiknek elegük van abból, hogy sokan ahogy beszédülnek ide, rögtön 200 hülye témát nyitnak, ráadásul a topikcímek rendszerint tartalmazzák a keresőszót az azonos orientációjú korábbi témához. Ez kialakított egy pavlovi reflexet, ami miatt már minden kezdőt leugatnak. Ezt a témát is meg lehetett volna úszni, ha csimpee beírja a kereőbe, hogy mikrofon és utánna beleolvas a témákba, hiába sok, meg hosszú, de az életben semmi sem jön aranytálcán. Én nem is engednék témát nyitni, amíg 10 féle keresést meg nem tett előtte valaki. Többi ötletem a fejlesztési ötletekben nemsokára megjelenik
(#) Dióda hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
Ezt a topic-ot elolvasva szerintem jobb ha itt és most be is fejezitek mert mindenki hátsón lessz billentve .
Jött egy nagyon kezdő az is lehet hogy a google segítségével talált ide és meglátva hogy itt minő témájú a fórum és mikről van szó úgydöntött hogy az ő problémája amire megoldást keres talán itt megoldódik.
Nemaztmondom hogy nem lehet keresni az oldalon sőt igen is ajánlatos dolog ha valaki nem ért eggyáltalán a dolgokhoz (itt értek elektronikára) az ugye nem is tudja mit keressen.A kollégáknak üzenem hogy a zagyvaságokat jobb ha megtartják mert ők is valamikor elkezdték és ha szegény ember fia téved ide aki kapa mellett növekedett és azt sem tudja mi az árnyékoltvezeték akkor legyen akár 20-éves is kérdezhet nektek alapvető és kiakasztó dolgokat.

A topic nyitójának üzenem : hogy egy mikrofont és egy hangszórót összeköss ahhoz szükséges vezeték és egy erősítő ami a mikrofon picurka jelét fölerősíti hogy megszólaljon a hangszóró.Namost erősítő rengetegfajta van és ha elmondod milyen mikrofonod van és hangszóród akkor könnyebben tudunk neked ajánlani és segíteni a probléma megoldásában.
(#) csimpee válasza Feri007 hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Idézet:
„Kérdezte csimpee MIT kell, hogy csináljon a dolog? Nem.”

Énezt nemígygondolom
(#) kaszarobert válasza csimpee hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Ha tényleg nem akarsz, keverőt venni, és ha a pchangszóródban van erősítő (konnektor csatlakozója van és van rajta egy kis 3,5-es fejhallgatócsatlakozó) akkor a linkelt kapcsolást megépítve a mikrofon és a "hangszóróerősítő" közé, nagy esélyed van, hogy a mikrofon megszólal a hangszórókon. A mikrofon jelét a j1 csatlakozóra, az outot pedig a pchangizére kösd, úgy, hogy a jobb és bal csatornát közösíted. Ezáltal mindkét hangszóró szólni fog. Megpróbálhatod lehagyni a csatolt előerősítőt, de valószínűleg a mikrofon jele nem lesz elég nagy, hogy egyáltalán valamit hallj. Tápnak egy két évig egy 9v-os elem is megteszi...Bővebben: Link
(#) Steven19 válasza idlob hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Helló! nem akarlak megsérteni, de a mikrofont elő kell fesziteni ahhoz hogy a trafó primerén áramváltozást hozzon létre mechanikai energia hatására ez által szintén áramváltozást létrehozva a szekunderében és voila az erősitő kimenetén ezzel arányos áramváltozás lép fel annak kimenetén lévő terhelésen, elektrotechnika 10. osztályba volt erről szó. Csináltam már ilyet. A két kép szerintem hasonlit csöppet sőt azonos az elv ha nem vetted volna észre bocsi.(Senkit nem akarok megsérteni)Helló.

U.i.: Teszem hozzá a képen kondenzátor mikrofon van Mármint a baloldalin.
(#) Steven19 válasza idlob hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Helló! jah és ezt ajánlom figyelmedbe olvasd el légyszives : http://hu.wikipedia.org/wiki/Mikrofon#Dinamikus_mikrofonBővebben: mikrofonok
(#) Steven19 válasza idlob hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
A gyakorlatban tektonic hozzászólásában közzétett képen látható kapcsolás lehet hogy pont igy nem fog működni, de gondolom a cél lehet az volt hogy irányt mutasson és elgondolkodjon a cimzett hogy hogyan is kell elképzelni ezt az összekötés dolgot.Aztán majd ő összehoz valamit azon alapon nehogy mi adjunk már neki kész kapcs. rajzot ezáltal gondolkodásra késztetve őt és a keresők használatához való szoktatás hasznára is vállhat.Ha sikerült saját magának kitalálnia eggy működő megoldást örülni fog majd neki hogy összetudta hozni kevés külső segitséggel. És az esze volt a fő ötletgazda. Helló.
(#) idlob válasza Steven19 hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Nem ninics igazad.
Tektonic kapcsolása szénmikrofonra vonatkozik. Azt sorba kell kötni az áramforással, hogy feszültségváltozás legyen a kimenetén . Olyan mint egy potméter. (és ahhoz jó is lenne a rajz, csak mint említettem nem mond semmit egy kezdőnek, akinek foggalma sincs, hogy kell méretezni)
A belinkelt rajzod elektret mikrofonhoz kell. Az elektret kondi miki a kapszulába épített FET-es erősítő miatt igényel néhány voltos táplálást.
A leggyakoribb azonban a dinamikus mikrofon (és én ezt megemlítettem az előbbi hszben is.) aminek a kimenetén, a mágneses hangszedőhöz hasonlóan, 2-5mV feszültség jön ki. Ezt akár közvetlenül is lehet transzformálni, csak olyan frekvenciamenetű, és menetszámú trafót otthon nem fogsz tekerni, (ill. nagyon elszántnak kell lenni) táplálás sem kell.
Kondenzátor mikrofont pedig nem láttam kommersz kivitelben (a fantom bevitele miatt is) kizárólag XLR-es, szimmetrikus csatlakozással, aminek erősítése differenciál erősítővel megy, és elég drága ahhoz, hogy ne ezzel akarjon valaki kezdeni (nagyon-nagyon az alja a 20000Ft!) A fantomtáp egyébként itt némiképp más feladatot tölt be, mint az elktret kondenzátor mikrofonnál.

Tehát a két gyakori mikrofontípushoz (dinamik/elektret) nem alkalmas a Tektonik féle rajz. Sőt erősen félrevezető, és (tűz)veszélyes is.

Ne izgulj, megsértődni nem fogok! Mindig szívesen segítek, és szívesen fogadom a segítséget. A hangosítás terén viszont aránylag tájékozott vagyok, jó néhány erősítő és keverő került ki kezem közül (egyik sem hibásodott meg eddig), hangosítottam városi rendezvényt, gyakran megfordulok a városi tévé hangtechnika részlegén, kiviteleztem templomi hangosító rendszert, ismerem a dörgést.
(#) idlob válasza idlob hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Elnézést, kimaradt: a wikipédia egy internetes szabadlexikon. Mindig fenntartással kel fogadni, mert bárki írhatta.
Idézet:
„Különösen az ilyen mondatok gyanúsak:
A mikrofonok (profi dinamikus vagy kristálymikrofonok) Papa XLR-rel csatlakoznak. Az olcsóbb PC mikrofonok általában 3,5 mm-es (mini) monó Jack-el csatlakoznak a számítógép hangkártyájához. A drágább PC mikrofonok ugyanekkora sztereo Jack-et használnak.”

Hülyeség habbal!
ad1. Az hogy profi, az igencsak tessék-lássék fogalamzás. XLR-ral szimmetrikust szerelnek.
ad2. A kristálymikrofon nem nagyon használatos profi hangteknikában, mert rossz az átviteli tulajdonsága.
ad3. az olcsóbb PC mikrofon mono, a drágább szetreóval csatlakozik. Agyamat eldobom. Miért az ára határozná meg a kivitelt? Miért? Ez pongyola fogalmazás, a belső kiviteltől függ a csatlakozás!

Különösen komolytalan a cikk, hogy nem említi a szimmetrikus/aszimmetrikus mikrofonok közti különbséget. Ez szerintem alapvető fontosságú lenne.

FANNTOMTÁPLÁLÁS NINCS ELEMMEL! Az már Bias. A fantom +48V nem -48V. (Jelentkezzék nálam, aki látott a mai világban 48V-os elemet. Csövesrádió telep nem ér, már nem csinálnak.)

Ugyanakkor dícséretes, ha valaki használja az elérhető kereső szolgáltatásokat.

Az előző hszem első sora helyesen: Nem, nincs igazad. Mert még belémköt valami nyelvtanzeni, hogy aztmondtam, hoyg igazad van.
(#) Steven19 válasza idlob hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Helló.
De igazam van mert akkor is kell az elektrét mikinek feszültség mert máskép nem ad ki jelet. Igazam van??
Az előző hozzászólásomban lévő mindkét kapcsolás működhet sőt a baloldali működik is 100%-osan. Csak te köteketsz és tévedni nem tévedtem lehet a Wiki-s cikk nem teljesen kerek magyarázatom annyi hogy lehet elirta a cikk irója. Azt én is tudom hogy van olyan hogy fantomtáplálású mikrofon amit diferenciális előfokkal erősitenek tovább. Mivel a kimenete szimmetrikus. De gondolom neki nem ilyen tipusú mikrofon kell.Hanem elég lessz neki az előzőekben közzétett bal oldali képem. Az a rajz eggy hangra forgásirányt váltó egyenáramú motor, vezérlő elektronikájának a részlete.Helló
(#) kaszarobert válasza Steven19 hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Én még sohasem láttam, elektrét mikiben , erősítőt, de lehet, hogy csak lemaradtam. Régebben, kommersz magnókból szedtem ki ezeket a fémgomb alakú vackokat, melyeken általába két kivezetés volt, egyik a házzal összekötve. Hogy megszólaljon, egyenfesszel kellett előfeszíteni, s ezután vittem a jelet egy műverősítőbe. Egyenfesz nélkül csak puffogot, mint ahogy ezt fönt írtátok.

Ha ma már gyárilag benne van az erősítő, akkor gondololom azt is megoldják, hogy az egyenfeszt is megkapja


Egyébként, általában hangszínkorrekcióra szorult, mélyhang szempontjából, de magas hangjai némelyiknek gyönyörűen szólt, s borzasztó érzékenyek ezért nagyon nehéz hangosításhoz használni őket, mert visszagerjednek. Viszont poloskába tökéletes.
Bizonyos szempontból tehát sokkal jobbak mint a dinamikus mikrofonok.
(#) Steven19 válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Helló Kaszarobert! Amúgy a rajzjelében szerepelne is hogy tartalmaz erősitőt. Viszont régi tipusú telefon mikrofonját szétszedve láttam ilyet hogy volt benne félvezető elem is, ez eggy ilyen sárga kúpos alakú szerkezet volt a csúcsa elvolt szigetelve a háztól, a ház meg a negativ pólus/árnyékolás volt. Nézd lehet hogy igaza van ezekkel a kis kapszula alakú mikrofonokkal kapcsolatban, lehet hogy ő már szétszedett eggyet azért állitja ezt. Csak tudnám miért irta le min 30 sorban azt amit én 12 sorban tömören megtudtam fogalmazni??Egy kezdőt nem érdekli az hogy milyen mikrofonok vannak és azok milyen felépitésűek hogyan működnek. Mert nem irta konkrétan azt hogy neki koncertre kell vagy hova annyit irt hogy PC-s hangszóróba szeretné hallani amit a mikrofon felvesz a környezetből. Én azt értelmeztem hogy van neki eggy hagyományos PC-s mikrofonja meg ilyen hangszórója amibe általában erősitő is van. Az érdekli hogy mit kell elkövetni hogy ez működjön. Erre Idlob osztja az észt hogy ő szokott hangositani. Csak a kezdőt akkor érdeklik a dolgok ha vmibe beleütközött mondjuk talált eggy olyan mikrofont aminek több kivezetése van mint 2, megfogalmazódik benne a kérdés "Ezzel a 3. lábbal mit kell kezdeni hova kell bekötni lehet nem disznek rakták oda?"Nah és ekkor kell felvilágositani a mikrofonokról : melyik hova és hogyan működik, mi alapján? Hogyan kell bekötni??Helló.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem