Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   14 / 3945
(#) imi388 hozzászólása Máj 31, 2006 /
 
Sziasztok!

Mivel teljesen kezdő vagyok az elektronikában, néhány dolgot szeretnék megkérdezni. Hogyan lehet helyesen behelyezni az alkatrészeket a kapcsolásba? :help:
Gondolok itt a tranzisztorokra, tirisztorokra, feszültség stabilizátorra stb...tehát aminek kettőnél több "lába" van. Előre is köszi.

/ui.Te is voltál kezdő!!/
(#) Stefan válasza imi388 hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
nezd meg a cikkek es a kapcsolasok menut tele vannak alapkapkapcsolasokkal aztan meg itt is talalsz leirast az alapokrol
(#) Stefan válasza Stefan hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
ja es meg egy hasznos LINK
itt megtalalod az oszes alkatresz adatlapjat amiben benne van minden a labkiosztas is
(#) KeserűCukor válasza Slope hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Ilyen fader kapcsolása nincs valakinek?
THX:
---ZoLee---
(#) stefi válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Hi!

Találtam a neten egy féklámpa kapcsolást, szerintem nagyon jó, csak nem merem addig megépíteni, míg ti azt nem mondjátok, hogy jó
Csináltam még hozzá eagle-val kapcsolási rajzot, de a NYÁK-tervet már nem sikerült befejezni
Ebben kérném a segítségeteket, hogy ha nem lenne nagy gond, akkor esetleg betudnátok fejezni (és ha kell javítani).
Itt találtam a kapcsolást!!!!!!

Előre is köszönöm!

Üdv: stefi
(#) _JANI_ válasza stefi hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Az oldal tartalmazza, a nyák rajzot és a beültetési pozíciót is! :yes: Nem lenne egyszerűbb az alapján elhelyezni az alkatrészeket, és úgy lehuzalozni? Ja mégvalami, csak az egyoldalas nyák jó neked vagy esetleg a kétoldalas nyákkal is boldogulsz?

Közben átnéztem a nyáktervet és egy KÉTOLDALAS nyák lett a végeredmény (kevés változtatással). Megépítés elött egy alapos ellebőrzés és készülhet a nyák...

Sok sikert hozzá. :yes:
(#) Frankye válasza stefi hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Stefi! Egy valamit ne felejts el! Tudtommal a KRESZ nem engedi meg a villogó (pót-)féklámpa használatát! (Azt, hogy ez most jó vagy rossz, esetleg, hogy kell-e változtatni ezen a szabályon, ne itt és ne most vitassuk meg!) Szóval csak óvatosan a villogó féklámpával!
(#) _JANI_ válasza Frankye hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
:yes: :yes: :yes:
(#) stefi válasza Frankye hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Hi!

Köszönöm a fáradozást! Nagyon jó lett!!
Remélem tudok majd boldogulni a 2 oldalas nákkal is!!
Ami a KRESZ-t illeti eddig nem tudtam róla, de szerintetk akkor sem jó hármat villog és utánna folyamatossan ég!

Köszönettel: stefi
(#) KeserűCukor válasza stefi hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Hi
Ha egy hangtechnikai kapcsin nem elkot jelolnek, de én azt teszek be -mivel csak azt lehet akpni-, abbol mi lehet?
THX:
---ZoLee---
(#) _JANI_ válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Legrosszab esetben pukkantás.
De megoldható úg is, hogy két elkót sorbakötsz úgy, hogy az azonos pólusok kerülnek egymásmellé.
(- H +.+ H -) Mivel soros kapcsolásról van szó ezért a névérték dupláját kell alkalmaznod...
(#) Frankye válasza stefi hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Stefi!

Jónak jó, sőt, én is pártolnám, hogy a féklámpa (is) minél figyelemfelketőbb legyen (aár úgy, hogy villog), csak a yard nem biztos, hogy tolerálja. (Lásd még: ide írt #26010 sz. alatti hsz.-om, és válaszaik...)
(#) KeserűCukor válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
ŐŐŐŐŐ
Igen, értem...
De most nekem nem az a bajom, hogy nem tudom, ilyen estebne melyikre tegyem a pluszot, hanem az, hogy az elektrolit kondenzátor kialakítás az nem befolyásolja-e a hangtechnikai eszközöket?
Értitek mire gondolok ugye?
(#) pifpaf válasza stefi hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Amíg csak a forgalomban használod a féklámpavillogást, addig nincs vele gond, egy villogó féklámpáról a kutya meg nem mondja, hogy mesterségesen villogtatod, vagy csak a kapcsoló van határhelyzetben. Az én Wartburgom féklámpája is villog, ha egy bizonyos kis erővel nyomom a féket, a fékdobok ovalitása miatt a nyomáskapcsoló ki-be kapcsolgat.
Gond csak a műszakin lehet, mert ott egyértelmű a helyzet, de ha kikapcsolhatóra csinálod, akkor jó.
(#) Stefan válasza pifpaf hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
ne kovezzetek meg de
hogy kell hasznalni a multimeter ampermerojet?
akarhogy probalom nemcsinal semmit nemtom h en vagyok ennyire szanalmas vagy ez az ize sz@r!?
(#) zaik válasza Stefan hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
van olyan mérőke, amelyben egy külön lik van az áramerősségnek, pláne 1 A fölötti mérésnél. amugy meg sorbakötve kell használni
de lehet, h hibás a műszer. biztosíték vagy egyéb baj.
(#) titkovics válasza Stefan hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Az attól függ hogy mekkora az áram erőssége amit mérni szeretnél. Mert nekekm úgy van, hogy 200mA-ig van biztosítva egy 250mA-es biztosítékkal, de a max. 10A-hez már nincs biztosíték. Én mikor megvettem nem használtam ezt a funkcióját, de egy 1 múlva mikor lejárt a gari akkor szétszedtem és tettem bele egy 250mA-es biztosítékot. Azóta működik.
(#) Stefan válasza zaik hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
a külön lik a megoldas viszont parhuzamosan kell kotni valamiert
kosz szepen
(#) Stefan válasza titkovics hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
nekem is ugyvan valahogy h 200mA ig biztositekkal aztan 10A ig es kulon lyuk a 10As nak de ugytunik a sima lyukba nem szerette valamiert mind1 a 10esbe mukodik ugytunik
(#) zaik válasza Stefan hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
párhuzamosan.. hmm. Akkor valamit nagyon rosszul tudok..
(#) titkovics válasza Stefan hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Pedig ahhoz hogy áramerősséget tudj mérni a műszert sorba kell(ene) kötni a fogyasztóval (esetleg áramkörrel). A műszer párhuzamos kapcsolásával általában feszültséget (is) tudsz mérni.
(#) titkovics válasza titkovics hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Érdekes. Az én gépemen még csak 21.00 volt mikor a hsz. írtam. De az oldal "órája" szerint 21.02. Tudom nem tartozik a témához. Bocsi
(#) stefi válasza Frankye hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Na mindegy
Pedig annyirra megtetszet, de azért megcsinálom itthonra , kiváncsi vagyok már rá, h milyen-
Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat és a segítségeteket!
De azért még mindig nem értem, hogy mért nem lehet használni

Üdv: stefi
(#) zaik válasza titkovics hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
előfordul. lehet, h nem mindenki Frankfurthoz állítja az ingát. bocs az offért
(#) titkovics válasza stefi hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Szívesen segítek, segítünk.

Zaik: én csak szinkronizáltam, az órámat, nem akartam kötekedni
Üdv.: titkovics
(#) zaik válasza titkovics hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
[OFF]priv[OFF]
(#) _JANI_ válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Hang technikailag nem tudom, hogy menyire van hatással az áramkörre, az elentétetes sorbakötött elekter kondi. De ha az elekter kondi felépítését veszed alapul, akkor csak ez a kapcsolás jöhet számításba! Mivel a nevében is benne van, az elekter kondenzátorok egyik fegyverzete elektrolit, tehát vezető folyadék. A másik fegyverzete fém aluminium, és a szigekelőanyagként aluminium oxid réteg van a fém alu felületén. A valóságban két alulemez alkotja a kondi fegyverzetét! Amikor forditott polaritást kap az elekter kondi akkor a szigetelő oxidréteg el kezd leoldódni a felületről és egy ponton a kondi mint rövidzár kapcsolódik az áramkörbe. Ha ez egy tápegységben történik meg, akkor a kondi teljes megsemmisülésére lehet számítani. Vagy ha egy érzékeny és jellemzően vátóáramú áramkörben következik be, akkor annak egyen és váltóáramú paramátereit rossz irányban módosítja! Ezt a hatást lehet csökkenteni az ellentétesen sorbabötött elekter kondikkal. /De csak mérsékelni!/ Ahol lehet, váltóáramú környezetben alkalmazz bipoláris kondit. :yes:
(#) Frankye válasza titkovics hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
Ott valami akkor nagyon nem OK, mert párhuzamosan kapcsolva min folyna át az áram, aminek az erősségét mérni szeretnéd?
(Nem kötekedésképpen: De biztos, hogy áramerősség-mérő állásba tetted a multimétert? Nem maradt véletlenül feszmérő állásban? Mert akkor valóban paralell kell kötni a mérőt... )
(#) _JANI_ válasza stefi hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
Szerintem az miatt, hogy megtévesztő jelzést adhat.:wilting:
Pedig néha meg kell
Idézet:
„villodtatni”
a féklámpákat, hogy ne másszanak az ember nyakára az utánuk jövők. Magánvéleményem az, hogy a felvillanó fényre jobban odafigyelünk mint a statikus világításra... Persze ha nem szabad akkor. :nemtudom:
(#) _JANI_ válasza Stefan hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Talán meg kellene nézni a műszer dokumentációját, hogy mit hogyan és hova kell dugni!
Általában a kézi műszereknek van egy közös ( COM ) csatlakozásuk. Ebbe kell az egyik mérőzsinórt csatlakoztatni (rendszerint a feketét). Persze ez még nem elég a mérés elvégzéséhez, ezért még találhatók rajta több, más jelzésű csatlakozási pontok is és ezekhez különböző funkciók vannak rendelve, PLD: V, Ohm, stb. Sok műszernél (egyszerűsítés és-vagy téves mérések elkerülésére) külön csatlakozókra vezetik ki az AMPERMÉRÉS mérő pontjait. :felkialtas: Az AMPERMÉRÉS is a közös COM pontot használja viszonyítási alapként! :felkialtas: A nagyáramú mérőpon rendszerint nincsen biztosítva! Ezért ezt a pontot fokozott óvatossággal kell kezelni! Sok műszerden kialakítanak egy (esetleg több) érzékenyebb, kis méréshatárban pontosabb árammérő bemenetet is és ezt a műszer védelme miatt biztosítani szokták. A biztosíték névértékétől eltérni NEMSZABAD!!! Ha a kis méréshatár biztosítéka kiég egy rossz mérés miatt, attól a nagyáramú (direkt) mérés még működhet!!!
Az ampermérőt sorba kötjük, a voltmérőt párhuzamosan, OHM-állásban a műszer nem dugjuk a konnektorba! Ha ezeket betartod, akkor nagy baj már nem lehet...
Sok hasznos mérést kíváno!
Következő: »»   14 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem