Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   325 / 3944
(#) Moderátor hozzászólása bebence hozzászólására (») Nov 2, 2008
 
Bebence!
Nem tűnt még fel, hogy:
- Vannak témakörök, azoknak specifikus topicjai?
- Amikor egy topicba kérdés/hozzászólás érkezik, az a "Fórum témák" c. "ablakban legfelülre kerül?
- Ha valaki egy téma iránt érdeklődik, az felveszi a figyelt témák közé, így értesítést kap, ha a topciba új hozzászólás érkezett?

Jó lenne, ha a Fórum szabályzat nem csak dísznek lenne, hanem el is olvasnátok!
Legközelebb ilyen "húzásért" warn, utána meg kitiltás jön!
(#) bosch1980 válasza Dudus hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Köszönöm Dudus a válaszodat. Nagyon szép kis szemléltető ábrát is küldtél hozzá. Köszi. Kezd tisztulni a sötétségem ebben a témakörben, ezen kérdésről...

(#) bosch1980 válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Köszönöm Imi, a frappáns magyarázatot...

Jó kis dolog ez a távközléstechnika! Nem?
(#) Zotya75 hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Hi!
Hordozható dvd akkumlátorát,kb 5percig lehet tölteni,utána azt jelzi hogy feltöltve. És kb 5 perc után lemerül!Lehet hogy a töltő áramkörel van probléma,vagy egyszerüen csak a cellákat kellene cserélni?Akciosan vettem gari nélkül,de újonnan.Első perctől ilyen volt.
(#) hortamas75 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Hello !

Kösz a választ és a segítséget. Összekötöttem mindent.
Számít, hogy a termosztátnak a két kapcsolt pontját milyen sorrendben kötöm be?
Nekem sincs rajzom, de 3 bekötési pont van rajta, szakadásvizsgálóval kimértem, és a két szélső pont között kapcsol.
A harmadik középsőnek is van funkciója ?

Üdv:

hortamas75
(#) jubilleum hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Hello!
szeretnék távirányatani egy villanymotort, ezt egy infra LEDdel és egy ilyesféle vevővel szeretném megoldani
ezt műkődne? vagy van egyszerűbb is?
először egy olyan relével próbálkoztam ami mágnes hatására nyit( nem tudom mi a neve ), de mindig bekapcsolt, és elment mágnestől
Szóval ez az infra led hogy lenne a legegyszerűbb?
(#) moltam válasza jubilleum hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
A neve reed relé.Az infra ledet egy meghatározott frekin villogtatni kéne és egy fotodiódát használni az érzékelésre.Egy szinezett lap is kéne a fotodióda elé ami megszűri a fényt és csak az infrát engedi be.Az elektronika csak akkor kapcsolná a motort ha azt a frekvenciát érzékelné amilyen frekin villog a led.Igy valahogy ki lehetne szurni a zavaroktól(pl a napon bekapcsol)
(#) jubilleum válasza moltam hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
tehát akkor a a fotodióda folyamatosan figyelné hogy hol a led --> tehát fogyaszt is nem?
ezt a Led villogtatást nem úszom meg IC nélkül ugye?
(#) moltam válasza jubilleum hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Pontosabban azt szeretnéd hogy távirányitóval tudj ki be kapcsoolni egy motort?A led villogtatására jó a 555 ic :eplus2:
Azt még nemtudom hogy kéne megoldani a vevőt.
(#) jubilleum válasza moltam hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
egy ilyen gépet építettem, reed-relével, de a gyakorlatban nem működött gyakorlatban
http://www.youtube.com/watch?v=rUSTXUis_ys
és ezért szeretném megoldani távirányítást, de láttam olyat hogy villogó led az nem elég?
(#) moltam válasza jubilleum hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Az is elég lenne csak azt látod az IR láthatatlan.Az ir hez a neten láttam hogy valaki filmet használt szűrőként.
(#) jubilleum válasza moltam hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
oké akkor az adó kezd körvonalazódni, és a vevőre ötlete? nem ártana hogy ha kicsi lenne...
(#) proli007 válasza hortamas75 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Hello!

Idézet:
„Számít, hogy a termosztátnak a két kapcsolt pontját milyen sorrendben kötöm be?”


Ha csak egy kontaktusát használjuk, akkor teljesen minegy, hogy melyik vezeték hova megy.

Sajnos a Net-en nem találtam doksit a csőtermosztátok bekötéséről, vagy jelöléséről. (Egyszer kötöttem már be valami ilyent, de nem emlékszem rá)

Alapvetően három kivitel lehetséges.
- Váltóérintkezős, ahol egy középérintkezőhöz képest, a kapcsolási érték alatt zár az egyik érintkező, a másik a kapcsolási érték felett. (mármint, hogy a termosztát hőfoka alatta, vagy felette van)
- Kapcsolási hőfok felett zár egy érintkező
- Kapcsolási hőfok alatt zár egy érintkező

Leg ésszerűbb és valószínűbb, az első változat.
Ha még is a második, vagy harmadik verzió lenne, akkor lehet a bekötő sorkapocs harmadik lába üres. Esetleg földelési célzattal, a házra van kötve.

(Ha csak egy kontaktus van benne, akkor a második verzió felel csak meg az áramkörünknek.)

Egyébként mindenképpen érdemes a készülék házát a védőföldre kötni, hogy még véletlenül se kerülhessen az érzékelő házára feszültség! Tehát három vezetékes kábelt használni. Két vezetéken kapcsol, a harmadik (zöldsárga) menjen a készülék házra, illetve a védőföldre.

Készítettem egy kis rajzot a váltóérintkezősről.
(A sorkapocs számozása nem biztos, hogy egyezik a készülékével. Esetleg 51-52-53)
Itt a belső mikrokapcsoló, Morse típusú, tehát váltó érinkezője van. A beállított hőfok alatt 1-es és 3-as kontaktus zár, felette pedig az 1-es és 2-es.

üdv! proli007

Morse.png
    
(#) alex077 hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
sziasztok!

remélem nem probléma ha ide teszem fel a kérdésem
a problémám egy fizika feladat. elég elemi. van egy grafikon, amit most inkább leírok,mint rajzolok,mert egyszerűbb: y teng: áramerősség, x teng: idő a görbe: 0-3percig lineárisan 4 amperre megy fel majd ezt tartja 8. percig majd a 10. percig lineárisan nullára csökken, remélem sikerült érthetően leírni
kérdés: mennyi töltés haladt át a vezetőn 10 perc alatt?
amit tudok: I=Q/sec azaz ebből ki tudom számolni h 3.-8.percig 1200 Q haladt át, de h kell kiszámolni a másik két helyen? lehet h nagyon elemi,de egyszerűen nem jut eszembe
előre is köszi a segítséget!
(#) moltam válasza jubilleum hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Az adó 48khz s négyszögjelet ad a lednek.Már csak egy vevő kéne ami kiszűri a nem 48 khz u villogást.A sw a Val lehet villogtatni a ledet és leállitani
(#) proli007 válasza alex077 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Hello!

Ha lineárisan halad, akkor egyszerű a dolog. Mert a görbe, egy háromszöget alkot az időtengellyel. Melynek területe, fele annak, mintha a teljes időben a 4A lenne. (terület alatti integrálja)

üdv! proli007
(#) jubilleum válasza moltam hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
egy ilyennel nem lehet megoldani?
http://www.hestore.hu/termek_10025559.html
(#) aderka hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Üdv!
Szerintetek EZ az osszilloszkop megéri az árát?
(#) moltam válasza jubilleum hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Ehez is kell a villogtatás kulönben minden zavart összeszed.Pic cel simán meg lehetne oldani amihez egy cseppet se értek
(#) alex077 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Köszi!!!
Csak kíváncsiságból: és ha vmi fgv lenne?nem lineáris. akkor ki tudom számítani az integrált és akkor?
(#) proli007 válasza alex077 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Hello!
Rajzold már le!
Q=I*t Ebben a koordinátában ez pont egy területet ad nemdebár?
üdv! proli007
(#) proli007 válasza aderka hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Hello!
Ezt olvastad?
üdv! proli007
(#) jubilleum válasza moltam hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
de ez egyébkéntmit is tud?
http://www.hestore.hu/termek_10025559.html
(#) alex077 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
tényleg csak kíváncsiságból, ha nagyon bonyevált hagyjuk! szal a képen van az x*x fgv az azalatti területet ki lehet számolni, de azt h kell kiszámolni h mennyi töltés halad át?

xx.JPG
    
(#) moltam válasza jubilleum hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Infra adó vevő.Ilyesmi van a telefonok ir portjában.
(#) proli007 válasza alex077 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Hello!

Ha ki tudod számolni a területet, mi a gond?
A töltésmennyiség= Q [As] azaz egy időegység alatt átfolyó áram. azaz I*t
Az ábrázolt koordinátában az x tengelyen az idő van. Az y tengelyen az áram. A kettő szorzata a terület, azaz a töltésmennyiség. Tehát a görbe alatti terület integrálja nem más, mint a töltésmennyiség.

üdv! proli007
(#) jubilleum válasza moltam hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
szóval akkor ez tud adni meg venni is
de akkor én értelem szerűen egyiket használnám ki mindkét helyen,
szóval ha ebből rakok kettőt, egyet ide a másikat meg a gépre akkor kész is? vagy a tetején az nem infra led?

(#) alex077 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
ok, köszi!
néha az ilyen napnál is világosabb dolgok nem tűnnek fel nekem
(#) moltam válasza jubilleum hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Felesleges az adó vevő csak egy adó és egy vevő kell.1 infraled és 1 fotodióda.AZ 555 ös kapcsolás előálitja a lednek a 48 khz s négyszögjelet.Igy fog az ir led 48khz frekin villogni.Az ir led előtt a szűrő kiszűri a nem ir fényt.Máskulönben még a lámafényre is kapcsolna.De ez sem tökéletes ezért kell hogy csak akkor kapcsolja be a motort ha 48khz s villogástt érzékel.
(#) moltam válasza jubilleum hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
ir ledű
Megvan a neked kellő alkatrész!!!
fototr szuro
Módositom az 555 s kapcsolást 36 khz re.
Következő: »»   325 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem