Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendőr villogó
 
Témaindító: Lacide, idő: Szept 30, 2006
Lapozás: OK   1 / 6
(#) Lacide hozzászólása Szept 30, 2006 /
 
Hy! Nekem olyan kapcsolási rajz kellene ami az utcán lévő villogó (narancssárga közuti rendváltozás) működését illetve alkatrész litáját mutatja. Az áramkör 2tranzisztorból áll és van egy fotoellenállás is mivel ez sötétben is bekapcsol vagy direkten mert még két kapcsoló is van benne + persze két sorba kötöt narancssárga magasfényű led villog. szóval vki probáljon nekem segíteni mert már nagyon kezdek elkeseredni:no:
(#) huhuu válasza Lacide hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
miért kell pont az? van rengeteg más kapcsolási is...
(#) Kera_Will válasza Lacide hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Elég lesz 1 darab schmidt triggerből is amit 1 fény ellenállat kapuz / engedélyez?

Vagy bonyolultabb kell ?
(#) FatMan válasza Lacide hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
szedj szét 1et és nézd meg
(#) _JANI_ válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Például: CD4093 !?
(#) Lacide válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Nekem már van egy, csak az tönkrement...és ezért kellene a rajz, illetve a pontos alkatrész lista
(#) Kera_Will válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
ja ja pl az abban van négy is ... de csak 1 kell belőlük ...
(#) mokus válasza Lacide hozzászólására (») Okt 1, 2006 / 4
 
[link=http://www.satel.hu/product.php?product_number=46-01-001]http://www.satel.hu/product.php?product_number=46-01-001[/link]
Nemtudom ennyiért érdemes e építgetni???
(#) _JANI_ válasza mokus hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Enyiért én sem építeném meg magamnak!

De a téma inditója "Lacide" meg szeretné építeni. De ha a tönkremetről lenne egy kicsivel több infód, az jólenne. PLD: villanócsöves? vagy tenyleg ledes az ami neked van? esetleg egy képpe ha szemléltetni tudnád nekünk az a elhunytat.

Addigis, 5-letet meríthesz innen is:
Két LED-es villogó.
Nagyáramú LED az autóban...

És még sok ledes cucc van fent... Csak keresni kell.
(#) LaciFer válasza Lacide hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Lacide!

Ha kell, nekem van pár ilyen bontott panelem (működőképes). szívesen odaadom.
(#) Kera_Will válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
itt 1 komplett villogó amit fény vezérel

Össze rakva arra kell vigyázni hogy idegen fény ne zavarja meg a sötétség érzékelő optoelektronikai eszközt. Fekete csőbe dugva lessen ki a külvilágra.

ha netán éppen fényben villogna akkor fordítva müxik nem gond a MEGOLDÁS :

Felkell cserélni az R3at és a Optoelektronikai eszközt 1mással.
Tápfesz plusz vége és a NAND bemenetén legyen az R3. A Tranzisztor kollektora a NANd bemenetén és az emmittere pedig a testen .

Azért van akkora különbség a R1 C1 értékei közt mert nem tudom milyen alkatrészeid vannak elfekvőben , milyen gyors villogást akarsz ... így magadnak beállíthatod miaz ami tetszik.

Ebben az esetben kb 10-20 miliamperrel terhelhező csak a kimeneted , erre vigyázzál!


Ha világos van akkor 1ik LED világítani fog mivel az első kapu L/H szinten van ezt invertálja a második ezért az 1ik led világít.
Ekkor már látszik mit kell megtartani majd a kettő közül ... most nem van erőm ezt végig totózni.
Ha meg ha építesz és kisérletezel vele akkor megismered mélyebben a müködését.
Sok sikert !

R1 és R3 helyett köthetsz be 1 - 1 trimmer potmétert kb.: 470k akkor azzal úgy tekered a frekit / sötét-világos küszöböt ahogy jól esik ...
(#) dbase válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 2, 2006 /
 
Kera.!
Elmondom neked találtam hibát a rajzon.Én is bele setem ebbe a hibába egyszer.R4 böl kettőt kell teni, mert a két led amint látos sorosan van kötve a táp +- között és ki tud nyilni.Én is megcsináltam így , mert sporolni akartam egy ellenállás keresést, 12v-ról az 555-el vezérelve rákötve rögtön meghaltak a ledek mivel 6-6 voltot kaptakÍgy ajánlom a + és - tápba betenni egy -egy ellenállást .
Ui:bár akkor van mákod ha , 4,5v-rol mén a cucc,mert nemhiszem, hogy kinyilnak a ledek 2,25v ról, és szerintem 15 voltot nem bír ki a rajzod15V/330=0,045A ami azt jelenti 45mA-rt kap a led amit nem fog elviselni sokáig.
De amugy jo az elv!!És dijjazom hogy segítesz másoknak.
(#) Kera_Will válasza dbase hozzászólására (») Okt 2, 2006 /
 
Akkor itt a javított állapot !

Köszönöm a javítástd Dbase !

Eléggé szabadjára engedtem a tápfeszt valóban
és a ledes fesz osztó elég meredeken osztja az ép ledek számát a műhelyben ....

Előszőr 1 ledet szántam neki de közben jött az ötlet hogy 2vel felváltva tudna pislogni.

De itt is látszik hogy a kevesebb néha több .
Elvet akartam végülis megmutatni , de aztán 1 kicsit többet raktam mellé ... nem kellett volna ...
(#) Lacide válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 3, 2006 /
 
ok rendben értem az egészet
(#) még1MbR hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Nézegettem a villogós írásokat, de eddig még nem bukkantam a nyomára, készített e valaki ilyesmit leddel:

Bővebben: Link
Bővebben: Link

Biciklire szerelném fel, egy kis akkuról menne. Gondolom PIC-el lehetne frankón elkövetni a bal és jobb oldali ledek többszörös villogását, csak hát ahhoz a tudásom egyenlőre kevés. Ha valaki ismer olyan ic-t, amivel generálható ilyen gyors impulzus, azt is megköszönném.

Valami jó brutál villogást szeretnék, ami a leghülyébb autóst is bringakikerülésre készteti
Tudom, vannak a bolti villogók... de nem elég durvák
(#) hezso válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
így elsőre aztmondtanám h egy 555osel csinálsz megfelelő sebességű impulzust, ezzel meghajtasz egy számlálót(mondjuk legyen 4 bites), a számláló kimenetével meg egy 3to8 line decodert...

itt a 8 vezetek kozul meg értelemszerűen az elsore megharmadikra az elso led, az otodikre meg hetedikre mondjuk masodik led villanjon, vagy mittomen.

ha utana akarod a delay-t is(mint a gif-ben volt a villanasok utan, amit mutattal) akkor hagyod továbbmenni a számlálót, csak a kimenetet tiltod a negyedik bitjével.

3to8 as mondjuk 74hc138
4bites countert meg találsz, bár nem muszály ekkora, lehet nagyobb is, vagy nekem mind1.

sok sikert!
(#) még1MbR válasza hezso hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Köszi szépen, utánanézek a dolgoknak!
(#) hezso válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
ha esetleg nagyon nem menne, akkor irj egy privit, aztán szétrajzolom vlhogy a dolgot.
(#) Frankye válasza hezso hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Vagy villanócsöves irányban lehet még tapogatózni... Bár a sebesség nem biztos, hogy elég nagy lenne.
(#) hezso válasza Frankye hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
a villanócső az nagyon korrekt ötlet sztem, de ahhoz is tokeletes a vezerles így, csak mondjuk vlmi szilárdtest-relék kellenek a ledek helyett, meg persze a villantó elektronikája.

lehet variálni

ha mégis a lednél marad, akkor egy EEPROM-al meg vagy 2 counter-al elég komolyat csinálhat(bár ezt is belekombinálhatja a villanócsövesbe is) változtatható programmódokkal, de egyszerűsíteni is lehet rajta, csak counterrel vlhogy ügyesen bekötve.
(#) dbase válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Szerintem is bármien ütemadó, és a kimenetére meg egy 4017 , ami 6-ig számoljon el.
Kimenetek:
1-2 összekötve pl pirosra
3-kihagy
4-5 összekötve pl kékre
6 kihagy
7-reset rá
És tuti így fog villogni.
Ha leddel nyomod akkor érdemes 555 el az ütemet, és eggy hobbi ujságos strobi ütemadójával megépítve.
(#) Frankye válasza dbase hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Igen, ez egy korrekt megoldásnak tűnik! :yes:
(#) Frankye válasza Frankye hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Jobban megnézve a linkelt képeket, úgy látom, hogy itt is villanócsövet használtak (első link), illetve, hogy a második linken látható képen nem 3-3 villanásnyi az ütem, hanem 2-2. Tehát ennek szellemében a dbase kolléga által mondott kapcsolást esetleg módosítani kell, ha a második képhez hűen szeretnéd megépíteni.
(Esetleg szóba jöhetnek nagy fényerejű LEDek is, akár olymódon is, hogy eléjük megfelelő színű búra kerül...)
(#) még1MbR hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Köszönöm szépen az infókat, ötleteket!
Az ütemadó rész lenne a lényeg, a gyors pak-pak----pak-pak villogás (3-3 arányban még jobb), hogy aztán ledekre menne, vagy villanócsövekre, azzal már elboldogulok később, megvan pár vakus villanó rajza. A ledek mellett a kisebb teljesítményfelvétel szól talán.
Azért a pic-es megoldást sem adtam fel teljesen, van itt az oldalon jópár leírás, ha mindet végigolvasom, szerintem előbb utóbb egy ledvillogtatásig csak eljutok
Mellette szólna a variálható villogási képek száma meg hasonló nyalánkságok
Talán kisebb helyet is foglalna egy pic, mint több egyéb ic.
Na olvasgatok tovább a témában....
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Szia Miki!
Csináld meg a mellékletben szereplő kapcsolást, ezen mindent tudsz állítani amit csak szeretnél. Én megépítettem és szuperul működik. Bővebb infó a "Két led-es villogó" topicban találsz, de szólj ha segíteni kell...

villogó.gif
    
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Hú, jónak néz ki, köszi!
Gondolom Te nem bringán használod
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Na végigolvastam a topicot, de az R-c értékekből elég sokféle volt beírkálva 1Mohm-tól 4,7mikróig. Ha esetleg meg van valahol otthon leírva, hogy melyik vált be a sok kísérletezés alatt, megköszönném! Atán betámadom a Lomexet a listával
(#) lgyk válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Hi!

A napokban csináltam egyet 3 db. 555-ös IC-vel, hasonlóan néz ki. LEDeket hajt meg (10-10 LED üresen, illetve tetszőleges számú LED külső tranzisztorral). Hét végéig felkerül a konstrukció (nyáktervvel) a weboldalamra, most nem tudom felrakni, szétment a Makroszoft Kíndózom...

Kicsit lassabban villog, de a villogás sebessége állítható az alkatrészértékek változtatásával...
(#) hezso válasza dbase hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
igy igaz, számláló plusz 3to8 helyett egy alkatrészben ugyanez
nem ismertem, bár sejtettem h tuti lesz dec. számláló.

az még egy érdekes kérdés, h ha nem villanócső, akkor mivel oldja meg h villanjon is az a led, mert attól h a kimenet egyesből egyesbe megy át, nem lesz villanás, vagy ha úgy is játszik h 1-0-1, az sem villanás, hanem be, ki, be, azaz ugyanolyan hosszú a világítás, mint a nem világítás. lehetne tiltani a ledet mondjuk az 555os clock-jának félperiódusában, de az még mindíg csak fele annyi bekapcs, mint kikapcs. én mondjuk oda ilyen 1/10edes aranyt kepzelek el, és akkor hajthatja nagyobb árammal a ledet értelemszerűen, és sokkal inkább "villanás" lesz. de ezt az 1\10-et letre kell hozni.

namost ha a 2-2 periodus esetnel maradunk, az akkor is plusz 4db 555-os, esetleg ha ugy koti h marad kozte egy ures bit(azaz a kimenet váltása 1-0-1 lesz, nem pedig 1ből 1be), még akkor is minimum plusz 2 darab 555os ugy bekotve, h a bejovő emelkedő élre kapcsoljon mondjuk egytized másodpercre.

[mod]: azaz megoldható még plusz egy 555ossel is, amit mind a negy kimenet triggerel, termeszetesen ugy, h van koztuk 0 is, de ezesetben meg tranzisztorral kell tiltani(ill engedélyezni) a megfelelő ledet. asszem ezesetben ez a legegyszerűbb megoldás. ezesetben az alkatrészek csak két 555 os korítéssel, a számláló, meg vagy 4 tranyó így első elképzelésre, de lehet h lejjebb lehet még trukkozni....

remélem érthető mit feszegetek

ez egy tipikus kontrolleres projekt, egy attiny13-assal nincs ára, és ugy fog villogni, ahogy azt elképzeli... akárhogy, kinek mi a vágya...
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Ok, de csak délután tudom majd megnézni. Amúgy nem használom sehol mert elég "durva" lett, túlságosan hasonlít az igazira. Úgy emlékszem 2x20 magasfényű leddel csináltam meg.
Akkor majd jelentkezem...
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem