Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   561 / 3948
(#) marton11 válasza watt hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
*********

Először is: Nem követelődzünk. A fórum a kölcsönös segítség nyújtásáról szól.
Másodszor: Nem kérünk (nyíltan) illegális dolgokat.
Harmadszor: Még külhoniként is elvárható egy minimális helyesírás, legalább az írásjelek használatában és a mondattagolásban, valamint a nagy kezdőbetűk használatában.
Negyedszer: A netikett szerint a csupa nagybetűs írás = ordibálás. Itt pedig azt nagyon nem szeretjük!
Több, ilyen "enyhe" figyelmeztetés nem lesz!

Frankye
(#) gtk válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Itt az igert szkop abra a Nixie cso begyujtasarol.(Nem tul jol sikerult, de a lenyeg latszik.) Itt a tap 190V-ra van allitva. Multiplexalt a kijelzes. Latszik, hogy amikor a tranyo rakapcsolja a feszultseget az anodra, az "egy pillanatig" 190Von marad, majd begyujt a cso es visszaesik 150Vra. (Mikor kikapcsolja a csovet, egy pillanatra ujra megugrik a feszultseg..)
Idoalap: 2ms/osztas, Feszultseg 50V/osztas. (Nagyobb idoalappal meg lehetne nezni, hogy mennyi a begyujtasi ido Majd lehet megnezem)
(#) djgombi hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Hogy kell témafigyelést törölni? :nemtudom:
(#) webinas válasza djgombi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Saját menü/értesítések
(#) djgombi válasza webinas hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Köszönöm!
(#) webinas válasza djgombi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Nincs mit!
(#) kiskacsa2009 válasza marton11 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Frankye! azért a vicc kedvéért hagyhattad volna az eredeti szöveget
(#) szbalogh hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Ebben az áramkörben Bővebben: Link a D3 MBR1645 helyett lehet 2db sf26 és 1db sb360at tenni? Vagy ezeket nem szabad párhuzamosan rakni? 6A lenne a motor áramfelvétele.
(#) watt válasza szbalogh hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Ezeket nem szokás párhuzamosan kötni.
A dióda árama legyen több egy kicsit, de legalább azonos a motor áramfelvételével és legyen gyors. Ide egy BYW29 jó lenne.
(#) Action2K válasza szbalogh hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Szia! Tedd be ezt: BYW 29-200. 8A-es.
(#) Action2K válasza watt hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
No ez jól egyszerre ment!
(#) szbalogh válasza Action2K hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Hello! Nem az a baj, hogy nem tudom milyen kéne, hanem ilyenem van
(#) szbalogh válasza Action2K hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Oké köszi Nektek!
Akkor muszáj lesz rendeset találnom!
Még egyszer köszönöm!
(#) watt válasza Action2K hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
De legalább lehet látni, hogy nem beszélünk hülyeséget, legalább is nem mindig!
(#) Action2K válasza szbalogh hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Szerintem, a biztonság többet és a barkácsnál. Kísérletezéskor lehet az alkatrészeket cserélgetni, de a végterméknél nem ajánlatos.
(#) wtc hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Felteszek nektek, egy nagyon kezdő kérdést
Szóval addott egy 2 eres árnyékolt kábel, az egyik érben van egy kisseb ér, és azt ugye körbeveszik részálak.
Na most a hangbemenet(stereo jack dugó) - pólusát a rézszálakhoz kell kötni, vagy a szigetelt vezetékhez?
Nem tiszta.
Előre is köszi!
(#) gg630504 válasza wtc hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
A belső ereket a bal ( itt piros ) illetve jobb ( itt fehér ) kivezetéshez.
Az árnyékolóharisnyákat a földhöz.
(#) Maverick91 hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
sziasztok,

szeretném ezt a kapcsolást megépíteni, és az lenne a kérdésem, hogy milyen LCD lenne jó hozzá. Azt írja, hogy Hitachi HD44780 legyen, de nem tudom, hogy ez mit takar.

Köszi:

Maverick
(#) zoly15 válasza gtk hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Szia!
Az 5V1 zenner lesz..
Ha más nem sorba kötéssel lesz de szerintem lesz annyi amennyi kell..
Ha már erről van szó..
Akkor ugyebár összeadódik ha sorba kötöm..
De ha párhuzamosan?

Üdv!
(#) gg630504 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Akkor a legkisebb értékű működik, a többi mintha ott sem lenne. min()
(#) zoly15 válasza gg630504 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Oké, köszönöm!
Akkor már ezt is tudom!

Üdv!
(#) Stefan válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Ha meg abszolút azonos, ami ugye tudjuk, hogy félvezetőknél lehetetlen, akkor fele-fele áram folyna rajtuk
(#) gg630504 válasza Stefan hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Igen. A kiegyenlítés miatt soros ellenállást alkalmaznak. Bővebben: Link
(#) gtk válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Lapozz vissza egy kicsit a topicba, keszitettem egy szkop abrat a nixie cso begyujtasarol.
(#) vilka01 hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék. Egy suliban dolgozom, s néha csodás eszközök kerülnek a kezembe. Érdekelnek a régi audio-vizuális taneszközök meg kiegészítők. Nyaranta táboroztatok, s én felelk a hangosításért. A legutóbi tábor után pakolsztam a suliban és találtam egy beag akt 400-as előerősítőt. A kérdésem, hogy hogy s mint lehet azt együtt használni a beak aet-453-assal? Mit hova miért kell csatlakoztatni? Mire képes? A táborban két gyönyörű Nivico gb-1e globe speakert hajtottam a 453-assal. Ezért kérdem, hogy mire jó az akt 400-as.
(#) zoly15 válasza gtk hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Oké visszanézem!
Köszönöm!
Így már látható..
(#) Stefan válasza vilka01 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Üdv!
Előerösítő akkor szükséges, ha a bemenő jel kicsi.
Pl: Elektromos hangszerek, bizonyos mikrofonok.
Ezenfelül hangszínszabályzás is itt történik.

Esetünkben nemtudom, hogy beak aet-453 csak egy végfok, vagy egy előerősítő+végfok.
Eddig miről járattad? Ha keverőpultról, valamilyen lejátszóról , azoknak elég nagy a jelszintje, és lazán meghajtják, de egy gitár már csak zörögne.

Bekötés: egyszerűen sorba kell kötni :
jel -> előfok -> végfok

ui: Ha kísérletezel, az ne a drága hangszórókkal tedd, és a hangerőpotit csavard le!!!
(#) vilka01 válasza Stefan hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
A beag aet-453 egy keverőerősítő, 4 bemenet és egy vonalkimenet + van rajta 110V-os kimenet is. Ez ugye iskola épületen belüli hangosításhoz. Az akt 453-on is 4 bemenet van + 2 általam meghatározhatatlan kimenet. Valami leírást kéne róla szerezni. Rajz az van a neten.
(#) vilka01 válasza vilka01 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Bocs a másodszorra akt400-at akartam írni.
(#) lapose válasza vilka01 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Szia!

Az AKT400 keverő része majdnem teljesen megegyezik az AET453-al. A lényeges különbség az, hogy az AKT400-ban nincs teljesítményerősítő, hanem két nagyszintű vonalkimenete van(1,55V), elsődlegesen az APX100, vagy APT100 végerősítők részére.
Következő: »»   561 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem