Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   176 / 1154
(#) proli007 válasza Rudi007 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Hello!
Le lehet fűrészelni, de néha nem árt az óvatosság. Találkoztam olyan tokkal, ami hővezető gázzal volt feltöltve, csak éppen az mérgező volt. A gyári csomagoláson fel volt tüntetve ez a dolog, de a tranyón már nem igazán, csak valami jel, amit az ember nem is venne figyelembe, mert valami logó-nak tünne . Az igaz, hogy ez "akkor" egy spéci Fet tranyó volt.
üdv! proli007
(#) nagy hoho hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Helló! Ez milyen alkatrész szerintetek?
Üdv: nagy hoho

227 011.jpg
    
(#) mammut válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Fuse, vagyis biztosíték: 800-800mA,
1000-1000mA-1A.
A többi egyértelmű!
(#) nagy hoho válasza mammut hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Mielőtt feltettem a kérdést meg mértem, volt amelyiknek ellenállása,volt amelyiknek kapacitása,volt olyan is aminek semmi. Az szakadt volt. Kösz a választ, holnap újra mérem.
(#) Sinus hozzászólása Szept 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Már egy jó ideje javitok egy orosz szkópot, a tipusa H3015. A benne levő fűrészgenerátorban van egy tunnel dioda, amiről nem találok semmi adatot, a tipusa AИ301B.
Bármi adat jó lenne róla, vagy esetleg mivel tudnám helyettesiteni ezt a diodát?
Csatoltam a kapcsolási rajzot is "VD4" az emlitett alkatrész.
Segitségetek előre is köszönöm!

IMGP0194p.jpg
    
(#) Doncso válasza Sinus hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Parancsoljál kérlek.

dioda.jpg
    
(#) Sinus válasza Doncso hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ !!!
(#) jdani hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Hali. Van egy (illetve 350 darab ) 75154PC integrált áramköröm. Tudok vele valami értelmeset kezdeni, vagy inkább törgeljem le a lábait, és vigyem a vasgyűjtőbe? ... úgy legalább ér valamit
(#) lidi válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Jó ez pl mikrokontroller mellé, 4 -ről 16 ra demultiplexel. Ki ne dobd, inkább valami börzén vagy találkozón osztogasd el. Vagy dobd fel az apróba, valami jelképes összegért.
(#) jdani válasza lidi hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Nincs valami értelmes kapcsolásod hozzá?
(#) BGyurci válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
16 LED-es futófény egy számlálóval, meg egy tetszőleges jeladóval, oszcillátorram, fotocellával akármivel. Szá,olhatod hányszor nyitottak ki egy ajtót, vagy amit akarsz. A 16 kimenet ezzel megoldott. Készíthetsz 2-4 DB ilyen icukával és egy rakás LED-del, komparátoros AD átalakítóval egyzserű alkatrész temetős megoldással oszcilloszkópot, 16 analóg kapcsolóval 16 vagy 2x8 (sztereó ) csatornás spectrumanalizátort, vagy bármit. Több IC meg tudhat küldeni 32 vagy akár több led-et is, de LPT portos relés kimenet, bármi ami tetszik. Neked lehet a lakhelyed környékén a legtöbb futófényed, ennyivel nem egy kocsit, de a házatokat is körbe lehet venni.
A lábait ne tördeld le, nem vasból vannak. Rézből, csak ónozva. (általában)
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Hello!
Ezt kissé benéztétek! Nem 74154, hanem 75154. Ez egy négycsatornás RS232-es vevő.
üdv! proli007
(#) BGyurci hozzászólása Szept 25, 2009 /
 
Hú ezt tényleg elnéztem én is.
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy pár laptop aksim, amiknek ugyanazok a tünetei. A kimeneten semmi fesz nem jelenik meg, fesz ráadásra sem reagál. Belenéztem a belsejébe, cellák jók, tápegységről szépen fel tudom tölteni, de az elektronika halott. Találtam egy kis 3 lábú alkatrészt, amire ez van írva: SEFUSE D6Y66C ha jól tippelek valami biztosíték lehet, de semmilyen értéket nem mutat. A legérdekesebb, hogy 3 lába van. Valaki valamit tud erről a "valamiről"?
Közben találtam infót, hogy mi is lehet. Bővebben: Link Ezt mivel tudnám helyettesíteni???
(#) Action2K válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
A circuit diagram szerint két biztosíték és egy hőellenállás van benne.
A bizti(k?) 12A, az ellenállás 50 ohm, de hogy hogy változik
(#) Ricsi89 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Erre már én is rájöttem ,csak nem tudom hogy lehetne helyettesíteni valamivel.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Ismét itt. Megnéztem a vezérlő ic adatlapját, abban is szerepel ez a "valami". Képet is mellékeltem, bekarikázva az említett részt. Már csak azt kellene kideríteni, hogy mi vezérli ezt. Van a panelon még egy BQ8030-as ic is, de arról semmi infót nem találtam eddig.

bq.png
    
(#) jdani hozzászólása Szept 27, 2009 /
 
hali. ez az orosz masina mit tud?

DSC06388.JPG
    
(#) Doncso válasza jdani hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
SN74121 - monostabil multivibrátor. Bővebben: Link
(#) Becsey hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék tanácsoz kérni.meghalt az akku töltőm két tirisztora 400v/10 A kicseréltem őket 600v/10 A osra.
a kimeneten 4,5 V van a két diódán pedig 8,9 és 4,5.
Még akkura nem mertem rátenni mert keveslem a feszültséget.Lehet,hogy a tirisztor tipusa a probléma.Lehet állitani rajta vagy próbáljak beletenni ugyanolyat.most találtam a neten kettőt.
Előre is köszi Becsey.
(#) jdani válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Ez biztos? még a számok sem egyenek, nemhogy a betűk
(#) kadarist válasza Becsey hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!

Kapcsold rá az akksit nyugodtan. A automata töltők gyakran akkor élednek fel, ha akkumulátort kapcsolsz rá. A két dióda jó?
(#) vizor válasza jdani hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Most ugye csak viccelsz ? Persze, hogy biztosan tudja Doncso kolléga ! Ennek a K155AG1-es orosz IC-nek a nyugati megfelelője az SN74121. Persze a lábkiosztás nem biztos, hogy ugyanaz, ahhoz már szükséges lehet az eredeti orosz adatlap.
(#) kadarist válasza vizor hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Egyezik a lába is.
(#) Doncso válasza vizor hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Így van uram, egy orosz katalógusból lestem ki, pontosabban egy cross-reference (kereszt referencia azaz helyettesítő , jdani kedvéért) katalógusból.
Üdv.
(#) Becsey válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Köszi megpróbállom,a diódákat megmértem pár ohm eltéréssel egyforma ellenállást mértem és záróirányban nem vezet.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Én már jártam úgy automata töltővel, hogy annyira le volt pukkanva az akku, hogy el se indult, kicsit rátöltöttünk egy másikkal, hogy a cellafesz elérjen kb 10V-ot és úgy akart csak meglódulni. Ezek sajnos néha ilyenek.
(#) vizor válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Esetleg feltennéd azt a katalógust, ha elektronikus formában van ? Volt nekem is egy, de sehol se találom pillanatnyilag, na meg a tiéd hátha jobb... Előre is köszi.
(#) kadarist válasza vizor hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!

Tőlem jó lesz?
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Ez az, ugyanez van nekem is, de te gyorsabb voltál. Köszi.
Következő: »»   176 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem