Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zenére villogó led számítógépről
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Coy hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Üdv!

Szeretnék egy zenére villogó ledet ami egy hangkártyára van kötve egy Jack dugós kábelen keresztül, egészen pontosan, ilyet Bővebben: Link . A problémám hogy nem találok TIP31 típusú tranzisztort, tudnátok-e mondani egy másikat amivel helyettesíthetném?

Köszi.
(#) kadarist válasza Coy hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szia!

Ez a Te topicod: Bővebben: Link
(#) StMiklos válasza Coy hozzászólására (») Dec 6, 2009 / 4
 
Szevasz!
Menj fel a lomex.hu oldalra, ott tranzisztorok, furatszerelt.. Keress olyan adatút, ami megfelel a TIP31-nek. / 40V, 3A, TO220 tokozás, mert én sem vagyok katalógus, ezt megnéztem a googlen. /
Legalább 30-at találsz, hadd ne emeljek ki egyet, mert ha az épp nincs, elakadtál.
Üdv: StMiklos
(#) nagy_david1 válasza Coy hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szinte bármilyen tranzisztor jó, BD tranzisztorokból (ezeket biztos bárhol kapsz), az összes megfelel mi NPN. Amúgy meg kadarist-el egyet értek, hogy volt már ilyen téma, szinte ugyanezzel a névvel.
(#) Coy válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Értem, innentől már menni fog azt hiszem. Mivel nem vagyok otthon a témában nekem sajnos az hogy "TIP31" nem mond semmit, ezért írtam ide. A belinkelt topicot olvastam de erre nem találtam megoldást.
Köszönöm a választ.
(#) kadarist válasza Coy hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Itt kapsz ilyen tranyót:Bővebben: Link
(#) StMiklos válasza Coy hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Szevasz!
Bár írtak beszerzési lehetőséget, azért részletezném az általam ajánlottat.
Megnéztem googlen a TIP31 adatait, ott azt találom, hogy A B C verziótól függően 40-60-80-100 V a max. megengedett C-E /kollektor - emitter feszültség/. Ettől még bármelyikre ráköthetek mondjuk 12V-ot. Max. megengedett áram: 3A. NPN struktúra, Tokozás: TO220.
És akkor amit a Lomexnél keresni kell, ezen adatokhoz hasonlót..
Mit látok többek között? BD241, NPN, 3A, 100V TO-220
Hurrá, ez kell nekem! De van ott jónéhány, ami ugyanúgy jó lehet..
Valahogy így szoktam egy nem kaphatót helyettesíteni.
Üdv: StMiklos

BD241C.jpg
    
(#) kadarist válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Köszönjük!
A lap alját nézd meg:Bővebben: Link
(#) varttina válasza Coy hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Egy sima 5mm es LED áramfelvétele kb. 20-40 mA, így gyengébb tranzisztor is elegendő hozzá, pl. BD139, BC337 (ezeknek a típusoknak más a lábkiosztása). Egészen más a helyzet extrafényű LED-ek esetén.
(#) StMiklos válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Szevasz!
Kösz az infót. Nekem könnyű dolgom, én csak írtam azt, hogy megnéztem a neten a TIP31-et, fejből tudtam, volt is ilyenem, csak azt kellett megnéznem, hogy NPN vagy PNP, a TIP eredetileg amerikai a BD24x sorozat európai.
Igen hasznos: ha regisztrálsz a Lomexen, és a cikk előtt ott a pdf jel, akkor azonnal nézheted/töltheted a gyári applicationt, számomra, aki annak idején csak katalógust nézhetett, ha volt, egy kincsesbánya.
Üdv: StMiklos
(#) mxsxs2 hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Hello. Írta verttina hogy extra fényű led-nél más a helyzet. Akkor nagyobb teljesítményű tranzisztor kell?
Plusz. Én nem négy led-del szeretném hanem akár 6-8 darabbal? Ez esetben min kellene változtatni?
Köszi.
(#) kadarist válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Az a jó a HQ-nál, hogy általában azonnal felkínál helyettesítő típust.
(#) Coy válasza varttina hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Sikerült szereznem BD241C trazisztort, össze is dobtam, bár én 4helyett ugye 1 LEDet használok, ezért a LED elé kötöttem egy ellenállást, de valamiért folyamatosan világít a LED. A kapcsolót kihagytam, ez lehet a gond? A 12 volt pedig egy USB-n keresztül jön, az rendbe úgy?
A kép talán többet mond, légyszi ha tudtok valami tanácsot, azt megköszönném.
Üdv.

p1.JPG
    
(#) roland0327 válasza Coy hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia Coy!

Nekem is kellene egy ilyen kapcsolás.. mind1!
Tegnap összeraktam ezt a kapcsolást amit te is de ez nem működik valamiért.. Helyette meg épitettem a mellékeltet, kb két alkatrésszel több és müködik csak az vele a baj, hogyha halkan szól a zene akkor nem villog csak ha maxon.

Amúgy te nem jól csináltad mert a tranzisztor középső azaz collektor lábára nem kell rákötni a +-t. próbált meg igy nekem nem működött neked hátha fog
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Ja és még annyit, hogy az usb-n kb 5V jön ki és 12V van irva neki.
(#) Coy válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Először így próbáltam ahogy mondtad, de nem ment, illetve most hogy ott szétkapcsoltam látom, hogy ment az és megy is csak gyengén.

Köszi!
(#) roland0327 válasza Coy hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Próbáld meg úgy , hogy minden hangerőt maxra veszel.Irj hogy mi történt.
(#) Coy válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Maxon van minden, talán az ellenálás a gond?! Mellesleg elég rendesen bezavar a hangnak, recseg nagyon a hangfal ha be dugom a Jack elosztóba a ledes cuccot.
(#) roland0327 válasza Coy hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szerintem az ellenállás biztos, hogy nem zavar be! Inkább ezzel a kapcsolással van gond. Én azt mondom neked ha állandóan meg maxon hallgatod a zenét akkor rakd össze azt a kapcsolást amit mellékeltem. Működik tuti!
(#) Coy válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Azt hiszem így fogok tenni, csak nekem elsőre ez a kapcsolás is magas nekem, de második ránézésre már talán megbírkózok vele. Megrendelek mindent a HEStroe-ból, a LED-em se nem nagyon van, ott meg az is olcsó.

Köszi szépen a segítséget mégegyszer!
Szép napot.
(#) roland0327 válasza Coy hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Legalább addig is gyakorolsz
(#) mxsxs2 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Hello.
Ma elmentem a boltba megvenni az alkatrészeket a (#574534) post-ban lévő kapcsoláshoz.
Összes forrasztgatásnál vettem észre hogy nem bc337 hanem bc327 tranzisztort vettem.
bc337 npn
bc327 pnp

Lehet valamit kezdeni hogy ezzel is működjön?
A led-eket meg sorba kell kötni vagy hogy?
tehát +-+-+-?
(#) Balu027 hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Én is kipróbáltam bc337-el, de csak nagyon gyengén villognak a ledek (igaz nem 12, csak 9V-ot használtam.) Vegyek erősebb tranzisztort? Vagy van itthon még BC548b-m, bár nem tudom az jó-e, nem igazán értek hozzájuk. Esetleg ha több tranzisztort kötnék egymás után? Bocs ha hülyeséget beszélek.
(#) kiszebra válasza Balu027 hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Ha 9V-al használod célszerű lesz 1-2 LED-et kivenni.
(#) Balu027 válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Azóta rákötöttem 12 voltra, meg kicseréltem BD241C-re a tranzisztort, úgy is ugyanolyan gyenge.
(#) dewed hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Sziasztok!!
Nem tudnátok megmondani nekem,hogy
háztartásban előfordul-e tip31 tranzisztor?
Vagy esetleg valami amivel pótolni lehetne??
Előre is kössz!!
(#) dewed hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Boldog Uj évet mindenkinek!!!
(#) pataki18 hozzászólása Márc 10, 2010 /
 
Helló sziasztok!

Én most fogok nekilátni ilyen jellegű munkálatoknak...

EZT a kapcsolási rajzot fogom felhasználni és lenne pár kérdésem vele kapcsolatban.

Dupla élvezetre gondoltam így rögtön 2-t is akarok építeni.
Ilyen és ilyen elosztót gondoltam beépíteni.
Szerintetek változhat valamit a jel erőssége ezek miatt?

Másik kérdésem az áram ellátással kapcsolatos lenne miszerint:

Van egy ilyen HAMA márkájú trafóm aminek a paraméterei:
hama Netzgerät 46311
F./P. COMBICHARGER
5730-1414-ADC
Eingang: 230V 50Hz
Ausgang: DC 14V--- 1,4A


A 2. egy Ablex 228B típusú ami a következő képen néz ki:
INPUT: 220V 50Hz
POWER: 5W
OUTPUT: DC 3V; 4,5V; 6V; 7,5V; 9V; 12V (állítható)
CURRENT: DC 300mA


Akad itt 3. is ami egy Panasonic KX-A11BM-es nevet visel:
220-240V~/12V DC 500mA

Meglehetne oldani hogy mind a 2 villogó egy áramforrást használjon

Végeredmény ÍGY nézne ki, csak duplán

Segítséget előre köszönöm
(#) Roy Jones hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Nekem bd243a tranyóm volt itthon az is került bele.Kicsit módosítottam a kapcsolást amit a legelső hszben linkelt be a kolega,mert nekem csak így ment.
Én 2db magas fényű(zöld kék) leddel,hajtom.Viszont az ellenállatot kivettem mert gyengítette a fényerőt.
Íme a rajz:
(#) zsombi97 hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
ez működne mp3-ról is?
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem