Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3 fázisú motor üzemeltetése 1 fázisról
Lapozás: OK   2 / 17
(#) kornel válasza imi2 hozzászólására (») Jan 31, 2009 / 1
 
Nem jó,elég kesze-kusza a rajz.
Mellékelem hogy kell!
Bár gondolom számít a forgásirány is,ha nem megy szólj.

Motor.JPG
    
(#) saca2 hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Sziasztok..
380-as motort szeretnék (nem szertném de a muszály nagy úr) üzemeltetni 230 ról..
Utána olvastam a forumon de inkább le írnám a motor adatait.Amúgfy sík hülye vagyok a villany szereléshez.
Siemes motor:
ip:44 rot:kl16
220/380 D/Y 0,64/0,37
0,12KW
2720min 50hz
Enyi van a táblán ezt szeretném bekötni ha lehet
(#) Bercisas válasza saca2 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Hello.Adattáblád szerint 230V rol deltában müxik.
Küldök egy (rajzot) .Kondit 6mikró rol kezd,ha nem elég akkor emeld a kapacitást de csak addig mig simán csendben megy a motor.

IMG.jpg
    
(#) m.sanyi válasza imi2 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
ez így nem jó. én ugyan már régen foglalkoztam vele, de a bekötése ez lenne:
o o o

o o o

az így elrendezett csatlakozó pontoknál a felső sort vízszintesen összekötöd, mind a hármat. az alsó sornál az első pontra adod a fázist, a másodikra a nullát, a harmadikra bekötöd a kondi egyik lábát(kw-onként 25 mikrofarad) a másik kondilábat a forgásiránynak megfelelően vagy a fázisra, vagy a nullára kötöd, DE most jön a lényeg: így a motor nem tud felpörögni rendesen (elindulni el fog). a megoldás: a harmadik kivezetésre MÉG EGY kondi egyik kivezetését kösd, a másikat egy nyomógombon keresztül ráteszed a bejövő feszültség MÁSIK pontjára, mint az első kondi másik kivezetése van.
tehát a harmadik kivezetésre mindkét kondi egyik lába, a nullára a fixen bekötött kondi másik lába, a fázison pedig a másik kondi másik lába NYOMÓGOMBON KERESZTÜL. az indítás menete: először bekapcsolom a motort, hagyom, hogy felpörögjön, amikor már nem gyorsul tovább, megnyomom a nyomógombot 2-3 másodpercre, a fordulat növekedik és kész. a második kondi értéke 75 mikrofarad kw-onként, a feszültségük min. 400 v.
(#) saca2 hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
Akkor az én motorom 0,12Kw
A kondi 3 mikorofárad.Az indító kondi 7 mikro farad??
(#) baloghzoli1 válasza saca2 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Hátha segit neked meg másnak is
(#) ha9pi.feri válasza m.sanyi hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szia!
Hát ez nagyon furcsa!
(#) frank tibor válasza m.sanyi hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
És amikor az aszinkronmotor már szinkronfordulattal forog, olyan gyorsan pörög, hogy megáll?
(#) nadeln hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Én egy INVERTERT keresek ami 400 v-ra alakít át 230 v-ot, ha valaki tud csinálni, vagy készen vevő vagyok.
kb. 800-1000 Wattra. köszi
(#) kornel válasza nadeln hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
"mezei" 400 volt kell, vagy esetleg 3 fázissal?
Netán motorhoz?
(#) joeskac hozzászólása Ápr 14, 2009 / 1
 
Üdv Mindenkinek!

Volna egy 380V-os motorom amit 220V-ról szeretnék üzemeltetni. Beton keverőt hajtana.
Sajnos jómagam nem értek a villanyszereléshez, de egy ismerősöm rajzolt egy "skiccet" hogy kössem be. De sajnos Ő sem volt biztos, hogy így jó lesz.
Azt mondta , hogy állandó üzemű kondenzátorból nem szabad nagy mF értékűt használni mert leégeti a motort.
Ezért kell mellé még egy indító is.
Igaz ez?
Azt szeretném kérni, hogy ellenőrizzétek le legyetek szívesek, hogy jó lesz-e igy.

Köszönettel: joeskac
(#) zolika60 válasza joeskac hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Szerintem a C2 és a nyomógomb nem kell. A #364527-es hozzászólásban is ott a rajz.
(#) Laslie74 válasza joeskac hozzászólására (») Ápr 14, 2009 1 /
 
Üdv! 5µF kell 100W-onként üzemi kondinak, tehát neked 75µF körül ha nem elég az indítónyomaték akkor még egy ugyanekkora vele párhuzamosan nyomógombbal vagy indítórelével.
(#) joeskac hozzászólása Ápr 14, 2009 /
 
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
Tehát akkor a rajzon lévő elosztás nem jó?

Még valamit nem értek: a boltban kérdeztem és azt mondták, hogy létezik indító és állandó üzemű kondenzátor. Akkor ehhez a motorhoz milyent haszáljak?

Üdv: joeskac
(#) inborn válasza joeskac hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Lenne egy nagyon merész ötletem.
Olvasd el ezt a topikot.
Ez éppen erről szól. Lehet, hogy te nem olvasol, csak írsz?
(#) fufuka hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Jó estéket!


Ravasz fogós kérdéssel borzolnám a hozzáértők idegeit!

380v Dahlander 700/1400 ford. motort lehet 220v ról hajtani?

Esztergapad motor, E1N géphez.

T. L
(#) inborn válasza fufuka hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
A leírt motor természetesen be lehetne kötni, de kicsi lesz a nyomatéka és könnyen leáll.
Egy keményfém lapkás késnek ilyenkor vége.

Egyszerűbbnek látszana egy 380/220-as motor fázisváltóként való használata, vagy egy elektronikus fázisváltó építése.
(#) melodee87 hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Hali mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan kell méretezni egy üzemi kondit?

Köszi mindenkinek!
(#) kadarist válasza melodee87 hozzászólására (») Nov 14, 2009 / 1
 
Szia!

Kettővel alattad a megoldás:Bővebben: Link
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
(#) pr telecom hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
sziasztoktök uj vagyok a lapon de remélem segítetek. a problémám akövetkező. van egy 380-as 4kw-os motrom és 230-rol kéne üzemeltetni. minden megoldás érdekelne. kapcsrajz kondival ,frekvenciaválto ,stb előre is köszi.
(#) kadarist válasza pr telecom hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Szia!

Kapcsrajzot kondival találsz ebben a topicban bőven, bár a 4kW már erősen határeset. 4 kW felett nem nagyon szoktak kondenzátoros indítást készíteni a nagy indulási áramfelvétel miatt.
Frekiváltót 2 kilowatt körüli teljesítményig kapsz elfogadható áron 230 Volt bemenő feszültségre.
A motornak 230V-os beállításban kell működni(delta=230V, csillag=400V).
(#) Atis57 válasza fufuka hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Szia!
sajna az eszterga határeset-- BE KÖTNI BE LEHET __DE MINEK! nincs ellenáramú fék sem ! ráadásul 1/2teljesitményre számithatnál....
Ide csak: frekiváltó kb 30 000Ft felfelé....
a szomszédoktól "összekórincsált" +2 fázis
vagy a Ferraris-Arno ként ismert fázisváltógép jöhetne szóba ....
(#) pr telecom válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
szerinted egy sima 230-as 2.2kw-os motorral többet érnék? egy combosabb kompresszort kéne hajtania.
(#) kadarist válasza pr telecom hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Ha van rá lehetőséged, akkor próbáld ki egy 2,2 kW-ossal a hajtást. Én az indulási áramfelvételtől félek egy kicsit. Bár a frekvenciaváltó erre is ad viszonylag korrekt megoldást. Az induláskor valahogyan tehermentesíteni kellene a villanymotort, és felpörgetett állapotban ráadni a terhelést.
(#) baloghzoli1 válasza pr telecom hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Szia
Kompresszornál rakj be visszacsapó szelepet hogy üresben,terhelés nélkül induljon.Nem tudom anyagilag hogy vagy eleresztve de frekiváltó 4kw-s lehet többe kerül mint a kompresszorod (2.2kW Omron 192.000 igaz 3 fázisú volt)
(#) pr telecom válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
a nyomáskapcsolo tehermentesiti az inditást szerencsére. frekiválto kilőve kétkiloért. a4kw-os motorommal az a baj hogy beinditom startkondival és szépen felpörög szép ahangja is afordulatszm is megvan csk gyenge. kérdés. hogyan lehet növelni az erejét. legalább 2.2 2.5 kwra. gondolm üzemi kondival? mekkorával és egy tuti kapcsrajz sokat segitene. egyébként köszi a hozzászolásokat mindnkinek rendesek vagytok.
(#) Imi65 válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ma már nemigen van 2 fázisú mérő. Csak 1, vagy 3 fázisú. Ha már "kér" a jó szomszédtól áramot (két fázist), akkor kérje el mindhármat, az ottani védővezetővel, nullával egyetemben, fix bekötéssel. Így lesz korrekt érintésvédelme, nem beszélve arról, ha bárhol FI relé van feltéve. Az nem "szereti" azt a megoldást, hogy a villany nálam jön be, és a szomszédnál megy ki, vagy fordítva.
(#) Atis57 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Szia!
Nem 1 szomszédtól kell kérni -- hanem 2-től és megnézni , hogy a hiányzó-e.?
Igen FI relénél járhatatlan (de az utcában csak NÁLAM van ilyen...)!
esetleg marad a Y ba kötött motor 2 fázisú üzeme 3/4 teljesitménnyel -- vagy 1fázisú üzem kondival és 1/2 teljesitménnyel
(#) Imi65 válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Tudom, hogy most más pénzét akarom költeni, de az az eszterga "nem tudja megkeresni" a 3 fázis árát?
Szerk: Az azért már elég morbid, hogy 3 háztartásból "szedjük csokorba" a 3 fázist.
Következő: »»   2 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem