Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szendvicssütőből nyák készítő berendezés
Lapozás: OK   1 / 4
(#) elektromos hozzászólása Feb 2, 2010 / 1
 
Mivel ma tönkre ment a laminálóm, és kellett egy nyákot készíteni, kipróbáltam egy régi használaton kívüli kenyérpirítót, hogy mit is lehet vele kezdeni. A képeken látszik, hogy nem 100%-os a nyák, mert néhány helyen elfolyt egy kicsit a festékpor, de a nyák így is nagyon jó lett, mert nem kell kidobni, csak be kell ültetni. Tettem pár képet a megoldásról. Akinek van kedve kísérletezni ezzel, szívesen venném, hogy mihamarabb ki tudjuk hozni a maximumot ebből, az, ha úgy vesszük, filléres megoldásból.
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Feb 2, 2010 / 1
 
és még pár kép, hogy miről is van szó, de teszek még fel pár képet
(#) watt válasza elektromos hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Először azt gondoltam, hogy ez egy nagy marhaság!
Aztán végig gondolva azt kell mondjam, hogy nem az.

Próbáld meg, hogy a melegítés után egy videómagnó nyomógörgőjéből készült lenyomóhengerrel dolgozod be a festéket(Patexati papírgalacsinos dörzsölgetése is jó lehet). Érdemes lenne hőfokszabályozni, amivel biztosabban tudnád a festék áttapadásához szükséges hőfokot beállítani, hogy még ne folyjon meg. Sok sikert!
(#) Rumcájsz hozzászólása Feb 2, 2010 1 /
 
Én ha jól látom a képen nem kenyérpiritó van hanem egy szendvics sütő!

Lehet hogy rosszul látom?
(#) szamóca válasza elektromos hozzászólására (») Feb 2, 2010 1 /
 
Őszintén nem tudom életképes-e ez a topik.
Van már vasalásos, laminálós, most kenyérpirítós.
A következő meg rezsós, vagy villanysütős lesz?
Ennyire nem kellene frakcionálni ugyanazt a technológiát.:no:
(#) shalafi.66 válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Én meg először azt hittem, tényleg kenyérpirító. Aztán kiderült, hogy nem.

Legközelebb én jövök. Ha szereztem egy lézert két pille között sütök nyákot is.
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Az elkészítése egyszerű, csak 2 db 3mm vastag alulemez kell hozzá, és bele kell vágni pontosan a kenyér pirítóba, úgy ahogy a képeken látszik. A bal és a jobb oldalán befúrtam két kis csavart, hogy alul rögzítse az alulemezt, felül meg azért tettem be két kis csavart, hogy ne tudjon be menni a helyére a lemez, hanem ütközzön fel a csavarokon. A használat egyszerű, mert be kell tenni a felső lemezt simán, és várni, míg felmelegszik a belseje, mely kb. 10 perc. Utána a felső lemezt vegyük ki, és az alsó lemezre tegyük be a kinyomtatott 1 vagy 2 oldalon nyomtatott nyákot, és ezután tegyük vissza a felső lemezt, és várjunk kb. 10 percet, és ha kivettük a nyákot, látjuk, hogy a papír egy kicsit megpörkölődött, és ki is vehetjük a remek művünket. Itt kell majd egy kis gyakorlat, hogy mennyi ideig is kell melegíteni a nyákot, de ha sokan kipróbáljuk akkor előrébb jutunk.
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Ezt jól benéztem! Tényleg szendvics sütő! Kérem a moderátort, hogy javítsa át, ha lehetséges.
(#) elektromos válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Úgy csináltam, hogy a végén egy papír zsebkendővel megsimogattam, de lehet nem kellett volna, mert szerintem akkor kentem el a festéket, de lehet hogy nem. Még kísérleteznem kell. Megmértem a hőfokot stabil 175fok, és nem kell bele elektronika egyenlőre, de lehet majd alkotok bele.
(#) watt válasza elektromos hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Festéktől függően akár 120°C is elég lehet.
(#) elektromos válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Akkor tényleg kell valami hőfok szabályzó bele, bár a laminálóm 200 fokra volt mindig beállítva, de az más módon működött.
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ez egy újabb nyák, de dolgozom a finomításokon, és itt már kevesebb a megfolyás is 0,5 mm-es a legvékonyabb vonal. Most egy 0,3mm-es nyákot dobok össze, és ha kimaratom, meglássuk mi lesz belőle.

P1020925.JPG
    
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Elszült az újabb nyákom a képek magukért beszélnek, a technológián csiszoltam egy kicsit, és most már gyorsabban, és szebben lehet vele dolgozni. A képen látszik, hogy ez egy kétoldalas nyák, mely egy menetben készült, minden bonyolult technikát nélkülözve. A felső oldalon egy ft232rl chip, mely nagyon pici, és sűrű lábakkal rendelkezik, míg az alján egy ATMEGA 8-as TQFP IC található. Tehát nem halott ötlet. Nem találtam alámarást, és azok a kis fekete pontok, amiket látni lehet, azok egy kis rajta maradt festék maradványok
(#) watt válasza elektromos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Nem rossz, de szerintem még lejjebb is mehetnél a mérettel, ha még hidegebbre állítanád be a hőfokot!
Próbáld meg ezt a nyákot "átsütni": csatoltam
Persze, csak ha van kedved!
Remélem ki tudod nyomtatni, ha nem, akkor elküldöm a tervét! FoxitReaderrel nyomtasd!
(#) elektromos válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Holnap reggel megcsinálom. Kiváncsi vagyok rá
(#) elektrorudi válasza elektromos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Redkívül jónak látszik a dolog. Gratulálok!
Három dolgot jegyeznék meg (vagy kérnék):
- Jól látom, hogy ez már egy ónozott NYÁK? Ha igen, lehetne egy ónozetlant is kérni?
- A kép kissé homályos. Talán bemozdult? Vagy telefonos kép? Tudnád élesíteni a felvételt?
- Tudnál egy nagyobb felbontású képet is feltenni? Elég lenne egy lényegre törő részlet, nem kell az egész NYÁK. Ha ide nem tudod feltölteni, akkor egy képküldő oldalra, és be kellene linkelni.
Köszi.
(#) elektromos válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Szia!
Ez nem ónozott, csak ilyen lett a kép. Holnap teszek fel egy nagyobb felbontású képet, bár ezt is nagyra ki lehet tenni, mert az Ic kb 1cm hosszú, ezen a képen meg kb 10cm hosszúnak látszik.
(#) soda hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Hali!

kis ötlet:

Mivel a fémlemezed nem tud teljesen sík lenni, esetleg érdemes lenne egy-egy szilikon lapot tenni rá. Lehet kapni tescoba, spar-ba.. Tepsibe szoktár karkni, erre megy a süti.. ez rugalmas, és vezeti a hőt, plusz hajlékony.. Tehát a sütőbe a lemez, rá a szilikon, nyák, stb..

meg lehetne próbálni, hogy a tető-alsó részt teljesen elválasztani, úgy végképp síkba lehetne hozni..
(#) Router hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Először én is halva született ötletnek találtam a témát a címből megítélve de ahogy olvasom, egyáltalán nem az.

Próbálok szerezni vastagabb alu lemezt és kipróbálom én is mert itthon is van egy használaton kívüli sütő.

Szimpatikusabbnak tűnik mint az általam is használt laminálás mert itt nem tud olyan mértékben elmozdulni a nyomat mint a mozgó hengerek között.

Egy dolog aggaszt viszont. Az pedig az ilyen sütők belsejében található minta. Talán nem elég egyenletes a hőátadás.
(#) zolika60 válasza Router hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szerintem az alu jó hővezetése kompenzálja az egyenetlen hőátadást. Főleg ha legalább 3-4 mm vastag.
(#) elektromos válasza soda hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Köszi, a tanácsot. Amúgy én a felső lapot nem teszem be fixre, csak úgy rá teszem simán az alsó lapra. Tehát az alsó lapot fix-re tettem, melyre teszem a nyák lemezt, és csak úgy simán rá teszem a felső alulemezt, így pontosan egyenes marad. Ma délelőtt készítettem egy 0,1 mm-es vonalakat is tartalmazó miniatűr nyákot, melyről itt van pár kép, melyek magukért beszélnek. Annyi hiba azért van, mert meg kell oldani a nyák lemezen a vonalak között ne, maradjon papír, mert látszik, csak ott vannak problémák ahol a papírt nem tudtam kiszedni. Amúgy nem hiszem, hogy szükségem lesz 0,1mm-es vonalakra. Ez csak egy teszt volt
(#) soda válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Hali!

Tudom, hogy nem olcsó, de PnP fóliával próbáltad? 800Ft körül van A/4 laponként, de egyszerűbb dolgozni vele, én is próbáltam a papír megoldást, de a fólia sokkal megbízhatóbbnak bizonyult... Csak próbaként kíváncsi lennék, milyen lenne ilyen rajzolattal
(#) elektromos válasza soda hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Még nem próbáltam, de nem is fogom, mert drága. A 0,3-as vonalvezetés hibátlan sima műnyomóval is. Amúgy ez a lejjebb található WATT által készített nyák egy részlete, de nem bonyolódtam bele, mert az már Micro technika.
(#) elektromos válasza Router hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Ne aggódj, mert egyforma lesz a hő átadás, mert nem érintkezik szinte sehol a bordás résszel az alulap. Megmértem a két szélén a hőmérsékletet, de egyforma mindenhól, ez a rész megoldódott.
(#) watt válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
A papírt 5..10%-os sósavval old le, tökéletes megoldás.
A hőfokod még mindig magas, mert a kis TQFP lábai szétfolytak. Nyugodtan csökkentheted, akár 100°Cra is. Van már hőfokszabályzód?
A szilikon lap jó ötlet érdemes megfogadni, mert az is csökkenti a szétfolyást, mivel elosztja az erőt. Gondolom a melegítés után feldörzsölöd még a rajzolatot, lehet, hogy szilikon lappal még ezt sem kéne, vagy sokkal kevésbé lenne bajos...
(#) elektromos válasza watt hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
akkor holnap Tesco, szilikon lap vásárlás
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
képek
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
képek2
(#) lutyii válasza elektromos hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Helo!

Szeretnék érdeklődni, hogy a szilikon lapos verziónak mi lett az eredménye?
(#) elektromos válasza lutyii hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Nagyon profi lett!
Igaz 0.3-as vonalak a széleken nem mindig sikerülnek, mert 1-2 mm mindig rajta marad a papíron. Míg csak a szélén levő keret nem sikerül, addig nem aggódom, de egy filctollal lehet javítani, ha hiba van benne. Amíg az atmega8-as tqfp-s procinak hibamentes nyákot lehet vele készíteni, addig maradok ennél a megoldásnál.
A szilikon lapot megvettem, bár nem volt olcsó 1300ft, de a nyákkészítéshez nem szükséges megvenni. Ha viszont egy teljes nyákgyártási rendszerben nézzük, akkor már jó a szilikon lap, ugyanis mikor jónak ítélem meg az égetést, kihúzom a konnektorból a sütőt, és a rajta levő még meleg szilkon lapra rá teszem a nyák marató tálam, és nem olvad meg a műanyag tál alja, mint akkor mikor csak egyből feltettem az alu lemezre a tálat.
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem