Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK gyártás- maratás nélkül
Lapozás: OK   1 / 4
(#) tiki hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
Lehetséges ez????? :nemtudom:
(#) Programmer válasza tiki hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Engem is érdekelne. Szerintem nem lehet, ha maratás nékül akarsz nyákot akkor marad a csupalyuk panel. Én is ilyenre építkezem, kisebb áramkörökre megteszi.
(#) kristalycuki válasza tiki hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Üdv!
Hát én hallottam valami olyasmiről, hogy vékony gravirozó fejjel a nyákcsíkok mellett végig csiszolta a panelt valaki!
De szerintem eléggé bonyolult lehet!Még nem láttam ilyet,de megnézném!
(#) zaik válasza tiki hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
légszereléssel. erősítőknél, kisebb áramköröknél szokás. bár ott az ICkkel gondok lehetnek.
bár sztem a nyák készítés nem olyan nagyon nehéz, pláne nyomtatóval. eleinte elsőre persze mindenkinek úgy tűnhetett, hogy milyen nehéz, de amint elkezdi az ember, belejön.

üdv.
(#) huhuu hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
egy cnc géppel és egy frankó maró fejjel csodákat lehet művelni!láttam már ilyennel készített panelt, nagyon ott van.
(#) Topi válasza huhuu hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Általában ilyen nyákokat RF cuccokhoz szoktak használni otthonbarkácsolás esetén. Ilyenkor a vezető sávot úgy alakítják ki, hogy tul. képpen körbemarják. Ilyenkor a GND-t szokták meghagyni teljes testnek. Könnyebb mint GND kitöltést csinálni!
(#) tiki hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
köszönöm a segítséget...azért gondoltam maratás nélküli NYÁK gyártásra mert elég kicsi lakásban lakok és az étkezőben szoktam bütykölgetni és azért nem tesz jót ha itthon maratok...esetleg ha van valami alternatív megoldás a cnc-n kívül kérlek kívü kérlek osszátok meg velem...deviszont a csupajuk panelt én is használok de nem tudom hoy ott most dróttal vagy ónnal kell összekötni a cuccokat én mindenesetre dróttal szoktam...

üdv.
(#) phc válasza tiki hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
hy
ahogy érzzed. én felül dróttal alul ónnal szoktam
de most építek egy CNC-t hallottam szikramaróról persze ez házilag nem hiszem hogy kivitelezhető lenne, deviszont a cnc egyszerű. itt a link ez meggyőző lehet: http://hobbycnc.hu/Magyar.html
(#) tiki hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
a CNC tényleg szép és jó de nincs semmi helyem hozzá ahol megépíthetném.... :rinya:
(#) raron válasza tiki hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Vas-klorid-al fürdő/mosdó/WC -ben nyugottan lehet maratni. Csak szellőztess utána, mert büdös. Egyébként tényleg nem nehéz!
(#) qssty válasza tiki hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
ha ennyire nagy gond a maratás akkor célszerűbb ha valamelyik nagy céggel csináltatsz nyomtatott lapot...
(#) Poli válasza tiki hozzászólására (») Feb 15, 2007 /
 
Éles késsel, szikével átvágod a rézfóliát a körvonal mentén, majd a felesleget egykicsit túlfűtött forrasztópákával + csipesszel le tudod húzni.
Kb. úgy mikor egy forrszemet véletlenül leszedsz.
Kaparásos módszer is jó, de az IC-hez nem használható szerintem.
Fém vagy fémbetétes vonalzó mellett, egy élesre reszelt kissé vissza hajtott szerszámmal (pl. régi másra már nem használható csavarhúzó) lekaparod a fóliát. Az így készített nyákot praktikus leónozni.
(#) tiki hozzászólása Feb 16, 2007 /
 
nagyon köszönöm majd kipróbálom
(#) kameleon hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
(#) barkácsoló válasza tiki hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Üdv!
szerintem ha kimész az udvarra/lakótelepre ott simán elvégezheteted a maratást! nem zavarnál senkit semmiben!
(#) kameleon válasza barkácsoló hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Ha jó az idő persze.

Én azon szerencsések közé tartozom, akinek kertes családi háza van, de éppen emiatt nem tudok a hobbymnak hódolni, mert a helyiségeim még nincsenek befejezve és azzal is kell dolgozni

A lakótelepieknek sem jobb, mert ott meg annyira össze van zsúfolva minden, hogy például gyerek mellett nem egyszerű a vegyszereket kordában tartani.

Egy ilyen printeres megoldás nem tűnik rossznak.

Nekem már az is eszembe jutott, hogy olyan paneleket kellene gyártani, amin egy vékony rágőzölögtetett rézháló van gyárilag csak, és elektrokémiai nyomtatást lehetne rajta végezni. Amikor a panel nyomat elkészült igaz, hogy a rács miatt az egész felület vezet, de ha az a réteg vékonyabb mint a felprintelt, akkor egy egyszerű súrolószeres lemosással ledörzsölöd a vékony hálóréteget és csak a print maradna vissza. Voila
(#) KTobi hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
Mivel kell maratni? Azt tudom, hogy vas-kloriddal. Nálunk a gyógyszertárban nincs, és rendelni kellene. Kérdés Vas(II)-klorid vagy Vas(III)-klorid. Melyik volna jó?
(#) lgyk válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Vas(III)-klorid. Csak az marja a rezet.

Vas(II)-klorid vizes oldata levegő jelenlétében lassan oxidálódik vas(III)-kloriddá (kevés sósav hozzáadása szükséges).
(#) Sonix válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Lehet maratni sósav+hidrogénperoxiddal is, de az egy kicsit veszélyesebb anyag és jól szellőztetett helységben ajánlatos csinálni.
Viszont nem kell melegíteni, mert melegszik magától!
(#) KTobi válasza lgyk hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Kössz a választ, akkor abból rendelek.
(#) Mumtaz válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Nekem a TN-150 bejött. Vaskloridot nem kaptam. A TN-150-ből meg 1 flakon szerintem elég sokáig elég lesz.

De ez a "NYÁK gyártás- maratás nélkül" című topic. Maratásos nyákkészítésről már van egy nagyon átfogó topic: NYÁK készítés kérdések
(#) tiki hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
hmm milyen igaz
(#) Benkutya hozzászólása Máj 5, 2007 /
 
Én meg azt nem értem, mi a szösznek kell túl bonyolítani a maratást, sokkal egyszerűbb kimarni vegyszerekkel, mint hogy egy CNC-vel (arról a kapargatós módszerről nem is beszélve) lemarjuk a rézcsíkokat és gyorsabban is kész van, aprólékosabb, stb. 1 rész sósav+1 rész hidrogén-peroxid+ 4rész víz tökéletesen megteszi, max az ablak mellett kell maratni és nagyon soxor felhasználható a lötyi, emellett 2 maximum 5 perc alatt lemarja a rezet tökéletesen.

Üdv Benkutya
(#) PCB válasza Benkutya hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Szia !

Biztos ismered azt amikor valaki a bal kezével, a jobb fülét vakarja meg.

Üdv!
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
Helló
Lehet maratás nélkül is nyákot készíteni! Kell hozzá egy üveg edény egy egyenáramú áramforrás pl:24VDC a nyák. sós víz és egy grafit rúd. A táp egyik végét a nyákra a másikat a grafitrúdra kell kötni(ponzosan nem tudom melyiket melyikre) ezt beletenni az üveg edénybe, sós vízzel megönteni az edényt és bekapcsolni a tápot. A lényege ennek, hogy a sós vízből klór keletkezik ami oldja a rezet ami pedig a grafitra rakódik rá. Tuti jó, mert faterom annó ezzel maratott!
(#) Márk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Én azt hallottam hogy ez nagyon lassú...
(#) Ricsi89 válasza Márk hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Nem tudom hogy milyen lassú, mert még nem próbáltam, de lehet hogy ki fogom csak szereznem kell grafitot. Szerintem nagyobb feszültséggel gyorsabb is lehet. Faterom régen 220-szal csinálta. Fogott egy aljzatot bekötött egy egyenirányító hidat utána sorosan egy égőt és ezután a többit. Szerintem így elég gyors csak kicsit veszélyes!
(#) Márk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Hát igen vigyázni kell a klórral. Elektródnak vastag grafitot szerezz, mert a vékonyat hamar kikezdi...
(#) e-sporadic hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy 5Wattos ampliflierhez kellene NYÁKlap nekem.
A kapargatásos technikára gondoltam: Bővebben: Link
(Eddig mindig csak próbanyákra építkeztem.)

Az eljárás már elvben érthető számomra, de nem tudom kétoldalas vagy egyoldalas Nyáklemezt vegyek a boltba.
És egyáltalán mindegyik típusról lejön tapétavágóval a fólia?
Aki tud erről valamit kérem ossza meg velem.

Mellékelem az elkészítendő Nyákot is.
Előre is köszönöm
(#) Frankye válasza e-sporadic hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Egyoldalas lemezt vegyél, mert különben a másik oldaláról is le kellene húzni az egész fóliát, vagy a kétoldalas fólia esetében mind a két fóliára fel kell vinni a rajzolatot, és ki kell kaparni. (Most néztem, hogy RF technikára akarod, és itt, az árnyékolás miatt kellhet a kétoldalas lemez.)
Hogy a tapétavágóval lejön-e bármelyik fólia, azt nem tudom, és valószínűleg Te is csak "próbálgatással" fogod megtudni.
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem