Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   64 / 1673
(#) Topi válasza Benkutya hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Idézet:
„egyszerűbb PMPO 1 millió wattos de mégis 10 ezer forintos "szuper" házimozi szettek”


Az olvasás, és a magyar nyelv használata rendkívül fontos, szórakoztató dolog... Olvasd el mégegyszer amit írtam, mielőtt belém kötsz!

Tudom mit beszélek, nekem egy 7x110W-os Denon AV erősítőm van, és annak az áráért 15-20 db olyan fentebb említett bóvlit lehetne venni
(#) MaSTeRFoXX válasza Topi hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Csak le kell szedni az ilyen gagyi házimozirendszer hangszóró burkolatát, és lehet látni a mágnes borítójára írt 5W 4ohm feliratot
Ha nem ez a szöveg akkor az vagy szerencse, vagy nem volt olcsó
(#) Topi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Nekem van olyan ismerősöm aki a gazdaságos hipermarketben egy ilyen 10E forintos cuccról leszedte a szépen magyarított matricát amin a vonalkód volt, és átragasztotta egy sony cuccra (ami árban majdnem egyezett, meg házimozi is volt, csak egy nullával több volt a végén)...
Jól járt, spórolt egy kicsit, csak mivel ezután nem vitte az garipapírt lepecsételtetni (vajon miért is), ezért nincs rá garanciája egyáltalán.

Ám: "DO NOT TRY THIS AT HYPERMARKET"

Nem követendő példa...
(#) maTaKee válasza Topi hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
"DO NOT TRY THIS AT HIPERMARKET"

(#) X Sügi X válasza Topi hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Nekem egy kicsit másképpen van egy ilyen erölködöm, igaz kicsit ramaty állapotban.. De nemsokára üzemkész.. :yes:
(#) Darazsx válasza Topi hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
De az sem adja le a 7X110wattot. 7x20-30-nál már összecsuklik. Ezt nem kötözködés képpen írom. Nem meséli be nekem senki hogy egy akkora trafóból kijön akkora teljesítmény, nem sokkal nagyobb a trafó benne mint egy normálisabb stereo erősítőben. Ahhoz kellene legalább egy 1,5kW trafó, hogy valahogy szóljon.
(#) X Sügi X válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Honnan tudod? Lehet kapcsolóüzemü táp van benne!
Bár ahogy utánna lestem, 14 kg nem hiszem, hogy a dobozolása lenne.. Meg a bennelévő vezetékek súlya!
(#) Darazsx válasza X Sügi X hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Kapcsoló üzemű táp erősítőben? Na azt nagyon gyorsan a kukába! Biztos, hogy nem az van benne. Az én sima stereo erősítőm 18kg, a másik 16kg. És ez csak kettő csatorna.
(#) Topi válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Elővettem a "gépkönyvet".
20,3 kg... ez a hivatalos adat... Amúgy meg veszettül szól 4db 130W-os Videoton hangfallal. Rendes gumi membrános cucc. Egy home made kb 40W-os centerrel és egy ismét kb 40W-os surround centerrel.
Amúgy lehet alkottak bele valami speckó tápot, mert két oldalt van trafó, kb ugyan akkorák. Szétszedni még soha nem szedtem szét, és egy rivalizálás kedvéért sem fogom elveszteni a garanciát... igaz már van vagy 4 éves, de mivel profi német minőség, így nem rokkannak bele a 10 éves garanciába, mert hogy az járt rá.

Szerk: Ja és most hogy elővettem, egy kis pontosítás: 7x130W (6 Ohm)
(#) dawe hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
Sziasztok!
Gyártottam egy visszaszámlálót, amit a tablónkba építettünk be . 5 évet számol vissza másodpercben
(#) MaSTeRFoXX válasza dawe hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Király.... És ha áramszünet lesz?
[off]Hű ez most nagyon gonosz volt
(#) Norberto válasza dawe hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Tök jó ötlet, de áramszünet tényleg bármikor lehet
(#) tbence3 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Akkor gyorsabb lesz a vissza számlálás. Kicsit gyorsabban éri el a 0-t vagy nem tom, vissza áll a kezdő érétkhez? akkor várhatsz vele majd. Jobb esetben is 5év
(#) dawe válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Úgy van megírva a progi hogy 10 000 másodpercenként elmenti a PIC az eepromba, ahol éppen tartott
(#) MaSTeRFoXX válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Én egy backup akksit beleraktam volna, Esetleg egy bépitett akksis RTC IC-t raktam volna bele.

Nálunk 320*240-es grafikus LCD ment volna a tablóba (na vajon ki építette volna meg), ha az osztály megszavazza, de aztán kölcséghatékonyság és mivel egy korábbi osztály tablójába épitett Laptop LCD kijelző se volt az elmúlt 5 évbe bekapcsolva ezért elmaradt.
(#) MaSTeRFoXX válasza dawe hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Ez így végülis elég ésszerű elgondolás... Egy kis pontatlanság elfér
(#) dawe válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Remélem ezt be fogják kapcsolni rendesen. Ugye most vannak az érettségik és még nem találkoztam vele egyik falon sem .
Amúgy ez kijött úgy 200 forintból fejenként, a kijelzőket meg bolhapiacon vettem, darabját 50 forintért .
(#) Benkutya válasza dawe hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Dawe látom neked van olyan speckó fogód amivel a busz kábelt lehet rányomni a csatlakozóra, hol lehet olyat szerezni? Köszi

Topi: Bocsi, nem kötekedésképp szántam, csak úgy megemlítettem
Amúgy kapcs. üzemű táp miért nem jó az erősítökhöz? Csak mert barátom sz. gép tápot rakna bele
(#) dawe válasza Benkutya hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Nincs fogóm, könyvvel meg asztallal nyomkodtam össze, és teljesen jó lett :yes:
(#) Isti válasza Benkutya hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
de tényleg miért nem lehet menetni erősítőt kapcsiüzi tápról...
extra adag fojtó rá+ utána puffer+100nF(mert az soha sem árt) és még a piezókat sem nyírja ki sztem...
Vagy akkora gerjedést csinál???

(megsúgom a haverral PC-tápról simán natúron üzemeltettünk 2X15W-os autó HIFIt és semmi gerjedés nem volt...(vagy csak jó a szűrője...)Max egy kis zaj, de halk volt(de az az erősítő alapzaja volt sztem...)
(#) dawe válasza Isti hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Én is járattam már PC tápról erősítőt, és semmi gondom nem volt vele. Jó, nem egy profi cucc, az is egy 2x15-ös TDA-s erősítő.
(#) Isti válasza dawe hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
egy csomóan ellenzik a kapcsi-üziket... Nem tom miért... Csak egy jó zavarszűrés kell rá és kész, gyakran még olcsóbb, mint a sima trafó.
Elhiszem h sokan trafó tekercseléssel foglalkoznak, de a kapcsi üzi is jó technológia
(#) pff hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
Minek építsek sokkal nagyobb teljesítményű erösítőt a házimozihoz amikor így sem lesz teljesen kihassználva.
Egy 20 m2-es szobába még ez is nagynak számít. Egyébként 20w teljesítményű mélyládával is nagyot hehet szólni.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
Én sem tudom mi baja van mindenkinek a kapcsolóüzemű táppal. Ha jól emlékszem Isamisanak van egy Sony hifife amibe kapcsolóüzemű tápegység van, és még valamilyen díjat is nyert vele a sony.
Saját tapasztlatom: TDA7375-ös erősítőt hallgatok évek óta számítógép mellett, Átalakított PC tápról (12V helyett 17,5V-ot ad) semmi mellékes hangot nem hallok, tisztán szzól, nem gerjed, az eredeti szűrésen kívül van még egy 4700µF a tápfeszültségben és semmi más. Csak az erősítő IC-nél a hűtőventillátor szól egy kicsit bele, de az nem a kapcsolőüzemű táp hibája. Egyszer akarok PC táp mintájára egy kapcsolóüzemű tápot épiteni minél kisebb méretben, meg VF2-es erősítőt rákötni, így lenne egy hordozható kis méretű 2x100W-os erősítőm. Jó könnű lenne, nem úgy mint a TDA7294-es végfokom amibe a 400W-os trafó nyom csak 9kg-ot, az egész végfok van vagy 15-20 kiló, nagyon jó ha cipelni kell valahova.....
(#) Topi hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
Egy nagy erősítőben azért van rendes trafó, mert az jobban bírja ha "rángatják". Normál trafós táp megoldások kevésbé érzékenyek a hirtelen nagy áram változásokra, amit a kapcstáp felépítéséből eredendően hirtelen csak beszabályozni tud.
Egyébként szerintem házi használatra simán elmegy kapcstápról bármilyen erősítő.
Bár erre az audiofilek úgyis rácáfolnak...
(#) Benkutya hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
Dejó hogy felhoztam a kapcs. tápot, azt hittem eddig, hogy a legnagyobb baromság azt használni HF erősítőkhöz, erre meg csak szűrni kell, oksa, úgyis van 2 szabad sz. gép tápom :finom:
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
Én úgy gondolom, hogy azok ellenzik a kapcsoló üzemű tápok erősítőbe való beépítését, akik még soha sem próbálták ki, csak hallották valahol, hogy nem jó. Topi, ez is igaz, de nem rángatja az erősítő, mert sokkal nagyobb frekvencián ézkezik a váltófesz, így viszonylag kis puffer kondi is elég. (bár ezt te is tudod) Mert amíg a sima trafó frekije 50Hz, a kapcsi tápok frekije 30-40kHz, és így nem képes leszívni a puffert, ha kellően nagy teljesítményű a táp. (én már építettem kapcsi tápot, ment is, de a mostani nem hajlandó működni, tehát tapasztalatból írok...) Bár ha nagyon nagy teljesítményű az erősítő, akkor elképzelhető. Én csak TDA7294-eket kötöttem rá.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 15, 2007
 
Na jó, mostmár lassan 2 oldal óta megy az offolás, be kéne ezt fejezni itt, ez a Ki, mit épített? topik még mindig!

A kapcsolóüzeműről hajtott erősítők témának máshol a helye
(#) csakip hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
Sziasztok!
Akkor, hogy ne offolás legyen: én ezt építettem. UAA180-as adatlapján a tesztkapcsolás. Két potival lehet állítani, hogy hány led világítson, és hogy milyen erősen. Tudom, nem nagy szám, de ez az első kapcsolás, amit építettem. Illetve marattam, mert először egy soros porti infra érzékelőt csináltam, de azt próbapanelre, és egyrészt nem is lett jó, másrészt mire megcsináltam, rájöttem, hogy nincs is a gépemen soros port . Eddig azt hittem mindegyiken van. Úgyhogy gyakorlásképp megcsináltam ezt, és jól műkszik. Diptrace-szel csináltam a tervet, ami szerintem jobb, mint az eagle, meg a spring. (Bár ez magánvélemény).
Amúgy ezen az oldalon sokat olvastam mindenféléről, mert abszolút semmit nem tudtam az elektronikáról. Fajin oldal. Grat.
Csokáv
(#) bbatka válasza csakip hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Lehet kapni PCI-os sorosport kártyákat. Én is használok egyet.
Következő: »»   64 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem