Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 32
(#) Rapidus hozzászólása Júl 4, 2007 /
 
Ha sima 7808 nincs, rakhatom helyette EZT?
Ennek -ST a vége, de nem tudom mi a különbség.
(#) Rapidus válasza Rapidus hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Közben megvettem, mert úgysem volt más, meg nem is drága. Remélem jó lesz.
(#) Topi válasza Rapidus hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Tönkrement a régi magnastat rendszerű nagyon megbízható Weller pákám, és eldöntöttem váltok.
Kinéztem a JLT-02-es típust. Állomással együtt 9 990 Ft. Namost ugyan ez a forrasztóállomás a Somogyinál most akciós és normál külsős áron a digitális LED kijelzős kerül 9 990-be.
Egy szó mint száz, ötezer valamennyiért hála a céges kedvezménynek megvettem a digitális típusát pákával állomással együtt, és hozzá pákahegyet, ami ott volt abban a kategóriában mint hozzátartozó.

Kérdésem annyi, hogy ez azért JLT meg LT pákahegyek valók bele? Hol lehet olcsón JLT-hez hegyet venni? Egyáltalán mi a szabványa a hozzá tartozó hegyeknek?

Egyébként a váltás oka, hogy majdnem hatszoros ára van egy magnastatos weller hegynek, mint egy ilyen pl. JLT-be való...
(#) Rapidus válasza Topi hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Pontosan én sem tudom, de épp tegnap nézegettem, és szerintem PL. ITT. tudsz venni 0,8-től 3,2-ig kb. 400Ft-ért.
(#) bbatka hozzászólása Júl 4, 2007 /
 
Nekem Pro'skit nevű forrasztóállomásom van. Mikor a helyi elektronika boltban tartalék hegyet vettem hozzá kicsit meglepődtem. A tulaj oda adott egy zacsit, hogy válogassak melyik jó. Hát másnap vissza kellett mennem , mert úgyan csak néhágy tized mm-re , de eltértek hosszban és átmérőben. pl. volt olyan amit elhoztam és a szárából le kellett vágnom , mert túl hosszú volt.
Szóval valami olyan oldalt nemtudtok ahonnan a méreteket is meg lehetne nézni?
Egyébként 150 órát már kibírt a hegy és kopást nem látok rajta.
(#) Topi válasza bbatka hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Nekem a magnastatos hegyeim borzasztó sokat kibírtak... Van közöttük majdnem 10 éves
Remélem ezzel a pákával sem faragok rá...

Szerk: Amúgy ez a JLT-02 tulajdonképpen solomon gyártmány... Tehát amik a HQ-nál is vannak solomon hegyek azok elvileg jók bele nem?
(#) bbatka válasza Topi hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
A Pro'skit is szerintem azonos a Solomon vagy a JLT2-vel. Csak lehet hogy a hegyek kialakításában kicsit eltérnek. Magnastat pákát használtam előtte , de aztán megkedveltem ezt.
Kicsit féltem hogy nem fogják bírni a hegyek, de mostmár ettől nem tartok.
(#) Topi válasza bbatka hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Megnyugtattál... Én is ettől félek/tem
(#) MaSTeRFoXX válasza Topi hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Nekem az első JLT02-es pákám kb 1 évi használat után elhalálozott (fűtőszál szakadás). A 2. már bírja egy ideje (1 éve ). lehet hogy az volt a baj hogy 1-2 hónapig 30V körüli feszültségről járattam amíg nem szereztem kis méretű 24V-os trafót....
Annyit tudok a hegyekről hogy a szegedi satel kft, ahol vettem árusít hozzá hegyeket ha jól tudom solomon néven
(#) Topi hozzászólása Júl 4, 2007 /
 
Közben hazaérkezett a somogyis tegnap rendelt páka.
Percek kérdése, és leviszem eredeti környezetébe!
Íme így néz ki:
(#) Rapidus hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
Ha valaki építené, de a trafónál megakad (mint én), akkor nagyon jó áron 5000Ft-ért tudok 100VA-s 24V-os toroidot, de csak 2 van, és az egyik kell nekem.

- KÉP TÖRÖLVE - Moderator
(#) Rapidus hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
Mivel ez 2x24V, én arra gondoltam, hogy a másik feléből egy 0-24V-os szabályozható tápegységet építek ugyan abba dobozba.
(#) Rapidus hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
Ajánlat visszavonva, közben kiderült, hogy boltban olcsóbb. Sory, én sem tudtam.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
Ma a műhelyben a pákaállomással való szórakozás közben arra jöttem rá hogy a páka kb a fele feszültséget kapja meg... Gyanús volt mert nagyon lassan fűtött fel. Ez lassan 2 éve zavar engem. Ma nekiestem és megmértem. Multiméter mutatott 24V váltót és 12V egyent is pákán....Végül rámértem egy 24V-os izzóval, és tényleg 12V-nak megfelelően világított a pákára menő vezetékeknél. Szerintem csak a fél periódus megy át rajta. Valószínűleg ez a triakos rész nem a legjobb...Pedig ugyanúgy van megépítve mint a fahrenheites állomás eredetileg.
Nálatok mi a helyzet? (mármint azoknál akik a módosított fahrenheit állomást építették meg)
Valószínűleg valami mást kell a triakok helyén alkalmazni, vagy máshogy bekötni....
(#) Rapidus hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
Valaki leírná, hogy a vzoole féle kapcsolásnál a 2db trimmer potit hogyan (mi alapján) kell beállítani?
(#) Rapidus válasza Rapidus hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Senki?
(#) Sebi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Nem tudom, arról a kapcsolásról van-e szó, amit itt is tárgyaltunk. Mert akkor is írtam, hogy ez a triac-meghajtási mód többnyire gáz. Optotriac-kal hajtva sosem lesz gond, megéri a 100Ft-ot.
(#) ferci válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
.... vagy ha nem azzal hajtod meg, akkor lényegesen nagyobb gyújtóáramot kér a negatív félhullámban - ha jól emlékszem, akár 3-szoros is lehet.
(#) ferci hozzászólása Júl 7, 2007 /
 
Nem tudom, mit szóltok rá.... ezt találtam, miközben nézelődtem a témában... mit keres a dióda a triac körben, sorosan???????

Vagy nem 24 voltos a trafó és a páka ? Akkor nem szóltam..

weller.jpg
    
(#) MaSTeRFoXX válasza Sebi hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Akkor majd veszek optotriacot, és megpróbálom kiváltani. Elég gáz, hogy lassan fűt fel :no:
(#) PCB válasza ferci hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Szia !

Az biztos, hogy a weller 24V.

Üdv!
(#) ferci válasza PCB hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 

........csak a figyelmet szerettem volna felhívni.........
A szövegben egyébként is ott van, hogy nem eredeti információ, hi........
(#) attila26 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Kb mennyi idő alatt füt fel,és mekkora hőmérsékletre?
(#) PCB válasza ferci hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Szia !

Most néztem a pdf-t én is, tényleg ott van, de akkor most vajon mi lehet az igazság ?

Ez egy gyári rajz, vagy valaki csak megpróbálta a nyákról lerajzolni ?

Van valahol egy eredeti weller rajzom, majd összehasonlítom.

Üdv!
(#) ferci válasza PCB hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Egy biztos... ott váltó nem megy át.
(#) Rapidus hozzászólása Júl 8, 2007 /
 
Még mindig a 2db. trimmer beállítását kérdezném a vzoole féle kapcsolásnál. Hamarosan összeáll a teljes csomag: nyák, alkatrészek, stb. és már építeném
(#) PCB válasza Rapidus hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Szia !

Rajzon a bal alsó trimmer a hőelem referencia feszültség beállítása.
Középen a hőfokszabályzón lévő trimmer valszeg a maximum hőfok beállítására való.

Üdv!
(#) vzoole válasza Rapidus hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Ha konkrét érték kell:
nagy potical párhuzamos trimmer kb. 1,6kOhm
a másik kb. 300Ohm

Én így szoktam béállítani.
(#) PCB válasza vzoole hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Szia !

Ahoz hogy egy müv.er jól működjön ennek alapján
nem lehet beállítani. Inkább feszültség értékeket mondj.

Üdv!
(#) vzoole válasza PCB hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Azért mondtam fix értéket mert...
mindig mérések alapján állítottam be a paneleket, és mindig ezek az értékek jöttek ki.

persze nincs jelentősége igazán mert ha mindkettőt középre állítod akkor is jó lesz, csak nem pont fél állásban lesz a 300 fokC.
Következő: »»   11 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem