Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp csőfejbekötés
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Medve válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Gratulálok! Látod, van eredménye a kitartásnak!
(#) pista91 hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Nemrég sikerült hozzájutnom egy oszcilloszkóp csőhöz. A problémám annyi vele hogy nem találok hozzá semmijen adatlapot. A típusa 8SJ52Y14. A gugli csak 1 oldalt talált ahol ez előfordul, valami kóreai gyártóét. de ott is csak említik, adatlap nincs.
Nagyon megköszönném ha valaki segítene elindulni, hogy nagyjából mekkora fesz kell neki, mennyi a fűtőfesz, és hogy hogyan lehet megállapítani a csőfejbekötést. Nagyjából már összeszedegettem hogy ki kivel van, de nem igazán vagyok biztos benne.
Minden segítséget előre is köszönök!
(#) olah.dani hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Sziasztok

azt megtudná nelekem valaki mondani hol lehet oszcilloszkópcsővet venni? előre is köszi .
(#) peterpan válasza olah.dani hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
vatera.hu
Bővebben: Link
(#) Ant hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy ez a cső használható? Ugyanis nekem gyanús, hogy kevesebb kivezetése van, azaz az eltérítőpárok vezetékei mintha hiányoznának.
(#) pucuka válasza Ant hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Használhatónak éppen használható, csak ez mágneses eltérítésű. Televíziókban, monitorokban használják. Meg kellene szerezned a hozzá való mágneses eltérítő rendszert, amit a képcső nyakára húzhatsz.
És nem ártana, ha megkeresnéd rajta a típusszámát
(#) Ant válasza pucuka hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Köszi, ettől féltem...
(#) Dióda hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Kezdek jobban megbarátkozni a szkópokkal és gondoltam kipróbálnám magam egy egyszerű építésével.
Viszont van egy olyan gondom hogy a kinéztem egy rajzot de ami benne van cső az számomra nem föllelhető így keresnék olyan csövet ami ha nem bekötésileg is de paraméterekben megeggyezik és jó helyette.
Gondolom a rajz a könyökén jön ki mindenkinek de a szkópcsövekhez még annyira nem vaúzok így kellene egy kis segítség.
Ha egy pár ennek a csőnek megfelelő tipust tudnátok mondani az nagy segítség lenne.

Szkóp.jpg
    
(#) pucuka válasza Dióda hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Van ilyen szkóp csöved? Mert ez egy elég speciális, alacsony feszültségű, nagy érzékenységű cső.
Ha nincs, akkor más csőhőz nem lesz elég a két tranzisztor.
(#) Dióda hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Nos Elkezdtem javítgatni egy rft eo-201-es szkópot de több sebből vérzik a lelkem mint ami létezik neki így szerintem marad a kaszni meg a trafó és a cső ami egy b7s2.
Van valakinek egy ügyes kis egyszerű szkóp rajza hogy életbe tudjam hozni .
Nincs nagy követelmény vele max hangfrekisa sávra kellene.
A minimalista koncepciós dolog is jó lenne mivel csak indikálás a cél .
Amin elgondolkodtam hogy jó lenne ha a horizontális és a függőleges erősítő ugynazt tudná ergo ugyanugy lehetne az érzékenységét osztani vagy ha ez macerás akkor csak a függőleges . A bemeneti érzékenység elég a 0,1V/div.
De ha a 0,5V/div egyszerűbb és könnyebben megépíthető akkor az is elég. Növelni úgyis lehet osztóval nagyobb feszhez osztóval, kissebbre úgysincs szükségem arra van másik szkóp.
Nos várom az ötleteket.

Addig eljutottam magam is hogy a tápnak csinálok külön panelt amit az eredeti kapcsolásról kiviteleznék.
Így a táp egy külön kis panelen a szkóp hátán kap helyet. Az alappanel mint olyan megy a polcra és helyére egy teli panel kerül és erre lesznek a részegységek külön-külön rögzítve.
A düggőleges erősítő a horizontális és a trigger.
A bemeneti osztót az eredeti dobozába szándékozom tenni persze kapcsoló cserével.
Már amin lehet szkópos könyvön átrágtam magam (Rózsa Sándor - Sípos Úr - valami Kunhe könyvét is átnéztem ). Viszont valahogy furi hogy komplett rajzot közölnek vagy részegységet de közöttük lévő kapcsolatokat kissé (úgymond kínai) nehezen értelmezhetően és példa nélkül taglalják.
Valahogy Sípos Úr próbálta érthetővé tenni mindenki számára de az ő páldáiban legtöbbnyire az asszimetrikus csövekkel készíthetőket taglalta .
Például a B7S2 pedig szimetrikus cső és ehhez kellene valami frappáns és egysszerű kapcsolás ami aránylag könnyen meg is építhető.
De még mielőtt egy-két illető elkezdene hogyismondjam hápogni kijelentem : NEM TEKTRONIX -ot akarok.
(#) oldman válasza Dióda hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Minimálverziókat egy régi RT évkönyvben találsz. (Talán Sipos tollából?) Volt 2 tanzisztoros szkóp is. Ezt viccből megépítettem deszkán és működött!
A 8 tranzisztoros "DELUXE" változatot sikeresen lehetett használni alapvető dolgokra. Az EMG Tranziscope-M is utánépíthető és ez már komoly darab.
(#) Dióda válasza oldman hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Mint írtam is azt már átolvasgattam.
Sajnos a b7s2-es cső szimetrikus nem úgy mint amit a Sípos Úr is favorizált mert az asszimetrikus.
(#) Ge Lee válasza Dióda hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Adva van a szkóp és a rajza, de te a javítás helyett újat akarsz kreálni belőle. A tapasztalat azt mondatja velem hogy a jóval rögösebb utat választottad.
(#) Dióda válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Rögösebb vagy sem még nemtudom.
Javítani már javítottam a tv miniszkópomat és ezzel is megpróbálkoztam de sajnos a teljes szétszedéskor derült ki hogy több sebből vérzik mint amennyi lehet neki.

Ahogy elnézem benne a kapcsolók majd mind kukába valóak. A potik sincsenek a helyzet magaslatán és ha az összes alaktrészét kicserélem akkor sem hiszem hogy hasznára vállna.
A cső meg a doboz és a trafója viszont egész használhatónak tűnik.
Mondjuk az is megfordult a fejemben hogy az eredeti kapcsolását bontani szét modulárisra és kicsit megkurtítani .
Nem kell akkora érzékenység ami volt neki és annyi időalap sem hiszem hogy kell, hisz akkora frekire nem szánom és szerintem nem is való.
Viszont egy szkópot összehozni az már valami.
Meguntam már az erősítőket és a hangcuccokat bűvölészni.
Van ugyan szkópom ezt viszont szeretném magam életrekeltni úgy hogy amire szánom (ala hangfreki) jó is legyen.
(#) olah.dani hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
A kérdésem az volna, hogy nem tud e nekem valaki véletlenül, Tungsram gyártmányú DN7-128-/03-as típusú csőhöz egy bekötési rajzot küldeni ? Sajnos égen földön nem találtam eddig. előre is köszi!
(#) pucuka válasza olah.dani hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Biztos vagy benne, hogy 128? Van 123, 125, 126, de 128 -at én sem találtam. Esetleg külső adatokat ha adnál róla, hossz, ernyő, nyak külső átmérő, foglalat lábszám, után gyorsítás.
(#) havasa hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Keresem a DGM10/111-es duál szkópcső lábkiosztását. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni. A 70. szülinapomra csöves nosztalgia- szkópot építenék, mindenem megvan, csak a csőfejbekötést nem találom sehol. Előre is köszi a segítséget.
(#) pucuka válasza havasa hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
1: a2; 2: D1b; 3: D2b; 4: D4b; 5: D3b; 6: D4a; 7: D3a; 8: D2a; 9: D1a;
10: i.c; 11: a1a; 12: fa,ka; 13: g1a; 14: fa;15: fb,kb; 16: g1b; 17: fb; 18: a1b;
A foglalatot allulról nézve, éa a két lábhiányt vízszintesen tartva, legfellül középen van a 1 -es láb, és az óramutató járásával megegyezően nőnek a lábszámok.
(#) havasa hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Kedves Pucuka!
Nagyon hálásan köszönöm a segítséget. A szülinapig még hátra van kb. 9 hónap, biztos elkészülök addig vele. Cserébe megosztanék Veled /ha érdekel/ egy tuti vakondriasztót, 2000 nm-s kertet védek vele, teljes sikerrel. Mégegyszer sok köszönet. Jó egészséget kívánok.
(#) olah.dani válasza pucuka hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Igen biztos vagyok benne hogy 128-as, Az ernyő 7cm átmérőjű, a cső hossza 19-cm és az ernyő üvegében van benne a raszter is. Ha kell majd töltök fel róla képet.

üdv
(#) peterpan válasza olah.dani hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
hali! találtam...
(#) pucuka válasza peterpan hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Kösz. Az én katalógusomban sajnos csak a DG7-126 szerepel, valószínű a 128 ennek a raszteres változata.
(#) olah.dani válasza peterpan hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Hálás köszönetem
(#) mágus18 válasza olah.dani hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Hello!
Van egy DP7-125-ös csövem valaki tudna benne segíteni hogy ehhez a rajzhoz hogy kössem be?
Ugyan is a rajzon csak egy kivezetése van az A2 nek a csövemen meg van A2a meg A2b, most kössem őket össze?
(#) soos csaba válasza mágus18 hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Helló, csak ennyi infót leltem róla a netten, ez egy DG 7-125-ös képcső de ez meg kell hogy egyezzen a tieddel, ugyan is ezt adja ki a DP7-125-ös kódra.
(#) pucuka válasza mágus18 hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Nagyon egyszerű. Ellenállás mérővel megnézed, hogy a két rács (anód) belül össze van-e kötve, ha igen, akkor mindegy melyiket használod, ha nincs, akkor összekötöd, és azt használod.
(#) mágus18 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Köszi a segítséget!
(#) ikarusbusz hozzászólása Szept 15, 2016 /
 
Üdvözletem!
Hozzájutottam egy szkópcsőhöz, de nincs rajta, csak egy kopott Tungsram címke. A bekötését sikerült megfejteni (remélem), mivel a nyaka elég szépen átlátszó, de típust nem tudtam találni hozzá. Kérdésem, hogy tud-e valaki az alábbi adatokból valamilyen esetleges típust írni?
11 lábú
1,2: fűtés
3: G1
4: K
5: A
6, 7: lemez
8: G2
9, 10: lemez
Képernyő átmérője: 69mm
Nyak átmérője: 37mm
Cső hossza (lábak nélkül): 155mm.

Köszi, ha valaki veszi a fáradságot utánanézni.
(#) FeketeVipera hozzászólása Szept 27, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy Tungsram DG-7-128 szkópcsövem, és szeretnék összerakni köré egy "audio"szkópot, csak a kísérlet kedvéért. Semmi komoly célra nem kell, csak hangfrekvenciás jeleket nézegetni, még az amplitúdó mérhetősége sem követelmény. fűrészgenerátornak X - eltérítéshez arra gondoltam, kipróbálok egy glimm-lámpás relaxációs oszcillátort. A nagyon nagy gondom viszont az, hogy nem találok foglalatot a csőhöz (sajnos évekkel ezelőtt, alkalmi vásárlásakor erre nem gondoltam), valamint hirtelen tanácstalan vagyok az 1kV és 4kV anódfeszültségek előállítását illetően. Megfelelő trafóim, mondanom sem kell, nincsenek. Gondolom nem kell nagy anódáram nekik (max 10mA környékére tippelek). Szerintetek hol lehetne foglalatot, valamint a hármas anód számára sapkás csatlakozót szerezni, és legegyszerűbben (legbiztonságosabban) hogy oldjam meg az anódfeszültségek előállítását? Ugyanakkor - végezetül - megmondanátok, hogy kb mekkora jelfeszültségek kellenek az eltérítő elektródákra a teljes (képernyő széléig) való "kivezérléshez"?

Sok kérdés egyszerre... köszi a válaszokat előre is!
(#) ronin75 válasza FeketeVipera hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Szia. Foglalatot a foglalatboltból
Csak ötletelés. Próbálj meg a kivezetések átmérőjének megfelelő érintkezőt szerezni. Pédául nekem bevált a régi AT tápok 5/12V-os csatlakozoiból kiszedett érintkező. Nagyfeszültséget előállithatsz feszültség sokszorozoval, az áramigény minimális, 0,5-1mA. A kivezérlő feszültség az anódfeszültség függvényében változik, adatlapon megtalálod a közelitő értékeket.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem