Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   58 / 132
(#) ptesza válasza gazeboo hozzászólására (») Jún 16, 2011 / 1
 
A tekercsek huzalvastagsága , az ellenállások teljesítménye , a kondenzátorok max feszültsége.
(#) gazeboo válasza ptesza hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
szia! köszönöm a választ! a huzal vastagságra gondoltam én is. gondolom 1,5ből elég egy 300Wos teljesítményhez (?).a kondiknál nagy feszültségűt választok, akkor az jó kisebb és nagyobb teljesítményűbe is. jól gondolom? én mondjuk csak egy olyat szeretnék elsőre gyártani, amiben csak tekercsek és kondik vannak. üdv!
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Próbálgattam én ezt mindenhogyan
Sajnos az adott magassal, (ukrán ring, biradiális sugárzóval)
nem tudtam többet kihozni a cuccból.( még anno Shalafival tököltük ki az új váltóját)
Egyébként elégedetten használjuk ezt a kis 12"-es Best Off ládát, így jobb hangja van és elég hangos.
(#) erikabanhidi válasza gazeboo hozzászólására (») Jún 16, 2011 / 1
 
300W-os hangsugárzóhoz biztonságosan 250V-os kondi lenne megfelelő, de 160V-os is jó. A huzalt úgy válaszd meg, hogy soros ágban mindig vastagabb huzal kerüljön, mert vastagabb tekercs/huzalnak kisebb a belső ellenállása, és kevésbé veszi vissza a hangsugárzók érzékenységét....
(#) skero válasza ptesza hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
És még ,a névleges impedanciától is függ.
(#) gazeboo válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
értem, köszi! én szerintem 1,5 és 1,2 huzalvastagság jó lesz nekem. úgy gondolom azzal el lehet menni 500W-ig.
köszi a helpet! üdv!
(#) erikabanhidi válasza gazeboo hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
igen, de 500W-ra 1,5mm-es kell!
(#) gazeboo válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
igen, bár nekem most csak 300W-ig kell. úgy gondoltam, hogy a mélyhez 1,5ös, a magashoz 1,2es huzalt használok. vagy így nem jó?
(#) erikabanhidi válasza gazeboo hozzászólására (») Jún 16, 2011 / 1
 
De igen tökéletes!
(#) gazeboo válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
köszi a helpet neked is! üdv!
(#) gazeboo hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
sziasztok! sajna nem tudom a magas típusát, ezért ismét kellene egy kis help. ha általánosságot vesszük, akkor kb. hol kell lennie a magasnál a vágási frekvenciának 2 utas hangfalnál? üdv!
(#) erikabanhidi válasza gazeboo hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Az nem ilyen egyszerű, mert hasraütesre nem lehet mondani semmit!
Minden magasnak más-és más a vágási frekvenciája, és más jellegű váltót igényel. 2 utasnál meg amúgy sem egyszerű dolog!
(#) gazeboo válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
értem, köszi! akkor valahogy csak ki kell derítenem a típust. üdv!
(#) erikabanhidi válasza gazeboo hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Linkeljél egy képet, hátha...
(#) gazeboo válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
4db van belőle, de mindegyiken le van kaparva a márka. valami Conrad Professional Audio olvasható kis betűvel, de úgy sem találtam. régi darab, de elég jól szól még így is, "gagyi" hangváltóval. hátha ismeri valaki.
(#) metrovagon válasza szergey hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Szia!

Ha nem okoz nagy gondot, és nem ütközik a szerzői jogokkal (kis humorral). légy szíves küldd át nekem a videoton tekercsek számozás-érték táblázatát a metrovagon@gmail.com-ra! Egy nagyon régi vidi hangfalat újítok fel, amiből kidobálta az előző tulajdonos az alkatrészeket, és somogyival helyettesítette őket. A váltóban lévő tekercsekről pedig csak a három jegyű szám ismert

Köszi!
(#) erikabanhidi válasza gazeboo hozzászólására (») Jún 21, 2011 / 1
 
AA CRAFT HT 1640 a hangsugárzód! Neten minden adat megvan róla, de azért mellékelem
(#) erikabanhidi válasza gazeboo hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Hangsugárzód mivel már ismert, én 2500Hz-re tenném a vágási frekit!
Mélyhez csak 1 tekercset (1,2mH)
magashoz: 18dB/okt
(#) gazeboo válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
ismét ment a pont!
viszont én 0,75mH számoltam a mélyhez. akkor valami nem stimmel. esetleg, ha nem gond megosztanád velem hogy számoltál?
(#) ptesza válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Milyen mélyről is van szó? Nem is tudjuk ha jól sejtem.

Most már áruljad el miért kell mindenkinek 18dB/okt váltót tennie a magas elé. Valaki azt mondta? Ez nem úgy van ,hogy minél magasabb fokszáma van a váltónak annál jobb. A magasnak keresztezési frekin nincs nagy kiemelése , amit le kellene vágni . Légyszíves indokoljad meg.
(#) gazeboo válasza ptesza hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Reflex gyártmányú 12r150-es mély. Bővebben: Link
(#) erikabanhidi válasza ptesza hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Reflex 12R150 -ről van szó.
Nem minden esetben kell 18dB/okt a magasra, de itt 40W-os magas van és 2 utas váltó készül, és egy 3. indok: 2000Hz-re van tervezve a magas, mert magasabb frekin lehet engedni 12dB/okt.-on a váltót.
Ez sem törvényszerű, de ha azt akarja, hogy épen maradjon a magas, akkor 18dB/okt. váltót készít a magashoz.
3 utas, 3000-3500Hz-hez elég a 12dB/okt.
(#) erikabanhidi válasza gazeboo hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
...ha nem gond megosztanád velem hogy számoltál?


Kondi nélkül (6dB/okt.) és a mély adatai alapján számoltam.
(#) gazeboo válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
értem. pontosabban nem, de majd átrágom magam rajta. itt olvastam a fórumon a WinISD progiról, én azzal számoltattam ki. köszi!
(#) gazeboo válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
ha nem gond, akkor segíts már kérlek ebben (pl. egy skicc a kapcsolásról), hogy lesz 18db? hiába no, kezdő vagyok. előre is köszi!
(#) ptesza válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Nem ártana egy zobelt méretezni a mélyközéphez. Az a magas meg nem megy olyan mélyre, az átvitelből is tisztán látszik.Ettől előbb kinyuffan ,mint egy 12dB -es váltótól.

Olyan nincs ,hogy egy 18 dB-es váltó jobban véd... ez már kezd viccbe átmenni.
(#) gazeboo válasza ptesza hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
miattam ne vesszetek össze, nem érek annyit. rákerestem, de nem találom: mi az a zobel?
(#) ptesza válasza gazeboo hozzászólására (») Jún 22, 2011 / 1
 
Itt megtalálod.

Meg egyúttal nézz rá az L-PAD ra is mert az is nélkülözhetetlen.
(#) erikabanhidi válasza ptesza hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
2500Hz-et miért nem bírna??? 2000-18000Hz a frekvencia átmenete!
(#) erikabanhidi válasza ptesza hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
"Nem ártana egy zobelt méretezni a mélyközéphez."

Miért kellene egy Reflex hangsugárzóhoz itt most zobel kört alkalmazni (építenie)? nem rémlik neked, hogy Ő nem profi? Kezdő építő majd L padot, zobelkört és átvitelt fog neked mérni nem? Maradjunk a realitás talaján, mert ilyen összetett váltót én is tudtam volna javasolni, de akkor többe lenne neki mint maga a doboz. Nem árt még tisztázni, hogy ez buli célra készül és nem un. hájend hangfal lesz. Megjegyzem, hogy a REFLEX sem rakott régen zobel kört a dobozaiban és voltak jól szóló cuccai is.
Következő: »»   58 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem