Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   43 / 51
(#) weend válasza Tonsil hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Hát igen, ez szomorú akkor futok még egy kört 112-es vonalon. A hat ohm nem lenne nagy baj, azt lehetne illeszteni más tekercsadatokkal. Az a gáz, hogy nemrég rúgtam bele valami szervsziréna belső részébe a MÉH-telepen, minek ez nekem címszóval. Természetesen ma már nem találtam meg . Pedig csak egy tölcsért kellett volna faragni.
(#) watt válasza weend hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Ilyen helyeken lehet keresgélni, ha bírod anyagilag:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) weend válasza watt hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia!
Hát, nézelődtem/nézelődöm, de minden hangszóró jóárasítva van . Azt kéne megtudni, hogy ezekben a hangszórókban fém membrán van-e, vagy sima hagyományos műanyag. Egyre inkább azon vagyok, hogy saját magam fogok ilyen hangszórót elkészíteni. Ennyi pénzért már megéri nekiállni.
(#) watt válasza weend hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Végül is egy nagy mélynyomó mágneséből kiindulva meg lehet oldani, de azt tudni kell, hogy ezeknek 10cm átmérőjű a csévetestük, amilyet mélynyomóban ritkán találni kidobva, illetve ugyanennyi az áruk...
Mindegy miből készíted a dómot, nyomással 0,3..0,5mm-s aluminium lemezből lehet szépet nyomni két perem közöt.
Egyébként láttam 35 körül áramkörrel együtt olyat, mint az enyém... Bővebben: Link
(#) weend válasza watt hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Még a hangszóró tekercselős koromból (rég volt), maradt egy kb. 80-90mm-es cséveátmérőjű mágnesem. Épp ebből szerettem volna kiindulni . Igen, a membrán nem lehet gond én is alumíniumra gondoltam. Tulajdonképpen az egész „csak” esztergályos munka. Még azt kérdezném tőled, hogy a trafó vasmagjának a méreteit, meg tudnád mondani?
(#) watt válasza weend hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Belső átmérő 40mm, külső 72mm, vastagság 22mm.
De bármilyen 100W körüli toroid mag jó.
(#) weend válasza watt hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) merlingerin válasza weend hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Hali!

Ez nem olyan rossz, nekem is van, bár én a Homasitában vettem, olcsóbban, akcióban, de lehet akció nélkül is olcsóbb.. Kínai watt, kínai hangszóró, de nem olyan rossz. Halkabban szól, mint egy 100W Code3 sugárzó, de a hangja tiszta, airhornnal is. A tölcsér nagyon bili műanyag, el is törtem. Tartósan nem tudom, lakásriasztóhoz használtam fel, beltérinek, és nem bírtam sokáig
(#) weend válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia!
Te most melyikre gondolsz ?
(#) merlingerin válasza weend hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
996391. hozzászólás, amire a választ írtam.. Ott van a fejlécben

Egyébként a nagyobbik, drágábbik tölcsérre.
(#) weend válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Szia!
Ok, bevallom eddig nem értettem ezeket a számokat, (kicsit kínai :no: volt) de most vettem a fáradságot, és megfejtettem. Így már minden világos, bocsánat a tudatlanságomért. Ott a homasitában láttam két lengőcsévés, 200W-os hangszórót, és elfogatható áron. De közben belebotlottam egy federal 100W-os hangszóróba, igaz tekercselnem kell, de ez a legkevesebb.
(#) weend hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Haladok a federal hangszóróval, sikeresen szétműtöttem, minden csavar megindult. Ezt valószínűleg már tekercselték, nem leégve volt, hanem a tekercs elszakadt a cséve mágnesfelöli oldalán. Jobban belenézve a lengőcséve járatába, mindenféle nagydarab fémszemcse akadályozta a tekercs szabad mozgását. Gondolom, beékelődött menetközben némelyik nagyobb darab. A cséve átmérője 66mm (100watt), ez is szép méret, már megesztergáltam a sablont hozzá. Most a tekercselés következik :yes: .
(#) Tonsil válasza weend hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
A menetszám érdekelne majd.
(#) weend válasza Tonsil hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia!
A letekerésnél számoltam, 46menet volt fent, ugye két sorban 23-23. Huzal átmérő 0, 25mm, és kb. tíz méter hosszú a letekert hossz.
(#) watt válasza weend hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Most, hogy írod, én emlékeztem rosszul a 10cm-re. Valószínű megkevert az egyik mélynyomóm mérete, de végül is mindegy, mert a 66mm is szép méret egy "magasnyomóhoz". Simán meg lehet tekerni, csak valami kétkomponenses lakkot kéne használni, esetleg ragasztót a tekercs rögzítésére, mert itt van igénybevétel rendesen, hő és mechanikus is..
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Bizony, mezei lakkot úgy lerúgja, mint lázas gyerek a takarót!
Elektriséknél Eporesit kétkomponensű műgyantával rögzítik a tekercset pont emiatt.
(#) Tonsil válasza weend hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Kösziii!
(#) weend hozzászólása Jún 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkészült a hangszóróm tekercselése, sikerült is szirénáznom kb. tíz percet (a szomszédok nagy örömére). Sajnos kicsit elkapkodtam a dolgot, nem vártam elég időt a lakk megszáradásáig. És a hornozás megadta az utolsó döfést a tekercsnek, leugrottak a menetek a csévéről . De nagyon tetszett a dolog, úgyhogy fojtatás következik. Nagyon nehéz jó lakkot találni, a cséve anyaga nagyon csúszós, és nem köt hozzá sok ragasztó. A papírral régen nem volt ennyi baj.

S6003599.JPG
    
(#) watt válasza weend hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Kétkomponenses ragasztóval próbálkozzál.
(#) weend válasza watt hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Szia!
Rendben köszönöm, ezt fogom megpróbálni. Csak vennem kell valami hosszabb kötési idejűt, mert ami itthon van, az mind 5 perces és sűrű.
(#) weend hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkészült az új tekercs, epoxival csináltam, ahogy watt ajánlotta. A ragasztás elég erősnek tűnik. Azt hiszem jó lesz, még hagyom száradni, hétvégén főpróba .
(#) watt válasza weend hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szerintem hibátlan! Ügyes vagy!
(#) weend válasza watt hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszi watt, remélem, meghozza gyümölcsét a türelem. És bírni fogja a kiképzést, a tekercs.
(#) mrgrassy hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
sziasztok tudtok segíteni, hogy mi a különbség a british police car sziréna és a magyar között?
(#) Tonsil válasza mrgrassy hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Esetleg ha kifejtenéd bővebben,mert egyelőre a kérdést sem értem.
(#) mrgrassy válasza Tonsil hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
találtam kapcsolást a szirénára de oda van irva hogy angol rendőr autó szirénája.
És az érdekelt volna hogy van e különbség a magyar rendőrségi sziréna és az angol között ?
(#) Tonsil válasza mrgrassy hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Kétlem,hogy az angol rendőrök ugyanazokat a típusokat használnák mint amik nálunk futnak. Arról nem beszélve,hogy itt is legalább 2 féle van "rendszerben".
De gondolom olyan kapcsolásra leltél ami az angol hangot is inkább csak utánozza és nem egy "profi" sziréna kapcsolási rajza.
(#) mrgrassy válasza Tonsil hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
igen és én egy rendes Magyarországon használatos sziréna kapcsolás után érdeklődnék
(#) mrgrassy hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
vagy esetleg egy olyan kapcsolás amibe beletudom tölteni a szirénának a hangját valamilyen hang formátumban vagy egyszer felveszi és azt megőrzi és utánozza ez lenne a hasznosabb.
Olyasmi kapcsolás mint a tanítható időzítő az oldalon csak hangot vegyen fel és játssza le
(#) mrgrassy válasza mrgrassy hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
úgy gondoltam hogy nem számolná a másodperceket hanem felvenné az hangot egy kis mikrofonnal és ahogy lejár újra lejátssza egy végtelen ciklusba.
Valaki tud nekem segíteni hogy egy ilyet meg csináljunk én sajnos nem értek a programozáshoz nagyon és a tervezéshez se csak ötleteim vannak
Következő: »»   43 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem