Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 24V - 230V ~ inverter módosítása
Lapozás: OK   2 / 2
(#) forgonati hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Köszi a válaszokat mindenkinek. Valószinű akkor hagyom a francba, nem fogom szétbarmolni a jó trafót, mikor még az sem biztos hogy működne rendesen, még ha áttekercselném is.
Akkukat sem fogok kötözgetni párhuzamosan, bonyolult megoldások ezek, tök fölösleges számomra.
Az inverter működik 24V-ról, ugyhogy valószinű eladom majd és megpótolom, 50€ körül már kapni korrekt invertereket. És lesz rá 2 év garim is. Azt hiszem ez a legtisztább megoldás.

Köszönöm mégegyszer.
(#) forgonati válasza Hodinka hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Szia. Persze, van multiméterem, ezt még majd megpróbálom. Egyébként van benne egy stabilizátor is, 7805, sanszos hogy ez adja a kakaót az ic-knek.
(#) Hp41C válasza forgonati hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Szia!

A 7805 disszipációja lényegesen fog emelkedni, hűtését meg kell oldani.
(#) Hodinka válasza forgonati hozzászólására (») Máj 4, 2011 / 4
 
Idézet:
„Egyébként van benne egy stabilizátor is, 7805, sanszos hogy ez adja a kakaót az ic-knek.

Igen,itt a "fesz.szabályzó" alatt a 7805-ösre utaltam:
Idézet:
„rá kellene mérni a proci 5V-os feszültségszabályzójára”

Egyébként már látom döntöttél ezügyben (szerintem jól döntöttél ),azonban még lett volna egy olyan variáns is,hogy a jelenlegi trafót fölöslegesen ne zúzd szét,meg lehetett volna tekerni egy másik trafót 12V-ra méretezve.Ehhez lényegében az áramkör üzemi frekvenciája lenne a legfőbb paraméter amit tudni kellene,ami alapján majd ki lehetne számítani az új trafó adatait (menetszámát,300W-ra a megfelelő vasmagkeresztmetszetet stb...),de ez már egy más téma.
Üdv!
(#) kovacssz válasza Becsey hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Hali,
ahogy azt korábban írták, a CD4047 elé kell egy stabilizátor,pl. 7812. A trafót le kell cserélni egy 2x24Vos trafóra. Vagy középmegcsapolásos kell, vagy ha 2 különböző tekercsed van a trafón, akkor 2 szálat közösítesz. Utóbbi esetben figyelj a vezeték tekercselés irányára!
Az ME mehet akár 12 akár 24Vról, de a Q1,Q2 tranyik csak 12V-ot kapnak az MEtől. De valszeg ez is elég lesz a végtranyik kivezérléséhez.
Mondjuk én a 2N3055 helyett FETet használnék.
(#) zaza99 hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy zárlatos GP-24-600 invertert Bővebben: Link Két IRF 740-es mosfet volt benne zárlatos, ki is cseréltem, de csak 180V jön ki belőle 40 és 100W-os trerhelés mellett. Ez normális vagy valami gondja van még?
(#) DJ Tacki válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Mivel mérted azt a 180V-ot? Mert a négyszögjel miatt a multi becsaphat, az szinuszra van hitelesítve. Ha teheted nézz rá a kimenetre szkóppal.
(#) zaza99 válasza DJ Tacki hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Mastec My-64 -es multiméterrel, szkópom nincs.
Köszi, hogy válaszoltál.
(#) navahao hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kerdesem van egy 24 voltos csavarozógépem amikor megvettem már nem volt jó az akksija max 2 percet tartotta. Szeretném direkt hálózatra kötni mi a teendőm(próbáltam a töltőjével direktbe kötni de nagyon lassan megy gondolom ez nem erre volt kitalálva )?
Simán 220v ra ráköthetem vagy elvisz valamit benne?
Bocs a balfék kérdéseimért de nem értek hozzá
(#) Tomi111 válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Üdv!
Legegyszerűbben műszer nélkül az izzó fényerejéhez viszonyíthatsz. Tegyél mellé egy ugyanolyan izzót a hálózatról táplálva. Ha ugyanolyan fényerővel világít, akkor jó az inverter.
(#) pucuka válasza navahao hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Nem kötheted rá a 230 V -os hálózatra. Az akkus fúróban egyenáramú külső gerjesztésű motor van, ez nem működik váltóáramról.
Ha megméred a motor tekercsének ellenállását, és kiszámolod mekkora áramot vesz fel, rájöhetsz, hogy akkora áramtól el is ég.
Amit tehetsz, hogy egy 24V / 100 VA trafóra kötsz egy 10 A -nél nagyobb áramot elbíró Graetz egyenirányító hidat, és ezzel hajtod a motort.
(#) Edimax hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Sziasztok.
Lenne nékem is ez a inverter SP300G. Sajna az ic vezérlő megadta magát, megunta a működését.
EM78P156ELPS
Nem is tudom megszerezni.
Nos átakarnám alakitani ezzel a ic-vel TL494. ezem van.
Lehetséges ezzel, mert már próbáltam de sajna csak 130voltot sikerült kivacsarni belőle.
Mit kéne még alakitani rajta.
Ez szerint csináltam.http://lab.hv-l.net/160590 2 -dik kép.
Esetleg meglehetne még csinálni hogy lehessen állitani is.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) Edimax válasza Edimax hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Pici változás .találtam egy SG3525 ic t. azt megcsináltam azzal már felmegy 142 voltra.
Mit kéne még változtatnom.
köszönöm.
(#) nyiradiz hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Üdv a csapatnak és BUÉK, nekem is hasonló a gondom,van egy Alessi 1500i inverterem,ami tökéletesen dolgozik,de 48 voltos,szeretném 24 voltra átállítani. 46 voltnál már visít és lekapcsol.
Minden ötletet köszönettel és szívesen látok, kivéve a trafó áttekerését.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem