Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányítós autó hiba
 
Témaindító: tynus12, idő: Szept 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) tynus12 hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, van egy new bright típusú Hummer H3-as távirányítós autónk, és az lenne a probléma, hogy feltöltött aksival megy 1-2 m-t, aztán megáll. Az aksi nincs lemerülve, és másik aksival is ezt csinálja az autó. 6V-os akkumlátorja van, és 40MHz-es.
A nyáklapját fényképeztem, semmi gond nem látszik rajta, legalábbis én nem látom, bár nem is vagyok hozzáértő egyáltalán.
Olyan javaslatokat várnék, hogy abszolút nem vagyok hozzáértő, de tanulékony, és lelkes.
Köszi Tina

PICT0553.JPG
    
(#) bence192 hozzászólása Szept 28, 2009 / 4
 
és az autó a következő indítási kísérletkor is csak 2 métert megy?
a távirányító aksi hogy ál?
és ha megáll megint nyomsz neki előre a távirányítós megitn csak 1-2 métert megy , és ezt a távot milyen mesziről irányítod..
(#) tynus12 válasza bence192 hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!
Próbálkoztam, újraforrasztottam a pontokat, és tovább töltöttem az aksit, mint 4 óra, most megy, de holnap még teszek egy kört vele.
(#) Balaa16 hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy 40MHZ-es távirányítós autóm. Levettem a tetejét, és így járattam az asztalon. Leesett és kiszakadt a panelból egy alkatrész. Nem tudom, hogy mi lehetett. Szerintem egy tekercs, csak nem tudom, hogy milyen típusú. Ebben kérném a segítségeteket!
Balázs
(#) zolika60 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
A kiszakadt alkatrészről nincs egy képed? Egyébként vissza forrasztani nem lehet?
(#) Balaa16 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Sajnos az alkatrésznek is kiszakadt a lába. Képet nem tudok róla küldeni, de hasonló volt, min ami be van karikázva itt:
(#) pucuka válasza Balaa16 hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Csatolok egy pdf et. Hasonlítsd össze a paneloddal, ahogy nézem, több minden "leesett"
(#) Balaa16 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Köszi, sokat segítettél!
(#) Balaa16 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Szia pucuka!
Még egyszer köszönöm a segítségedet! A pdf-ben megtaláltam azt a kapcsolást, ami az én autómé.
(#) pucuka válasza Balaa16 hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Reméltem. (csodák márpedig nem vannak) Sok sikert.
Azt a kört ahová az antenna csatlakozik, 27 MHz -re kell hangolni, ebből, meg a párhuzamos kapacitásból számolni tudod a tekercs induktivitását, és abból a menetszámát. Bár oda van írva, hogy 7 menet 0.3 drótból, csak azt nem írja, hogy miből van a csévetest.
(#) Balaa16 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) tynus12 hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Sziasztok
Ismét távirányítós autó hibához kérnék segítséget.
40MHz-es FJ Cruiser, nem akksis, elemes, az elemek fullon vannak, távirányítóban is.
Az autó előre kicsit akadozva, de megy, hátrafelé éget nagyon, viszont a kormánya menet közben nem működik. Ha felveszem az autót a földről, nagyon szépen pörög előre-hátra, és a kormányokkal sincs gond, csak ha leteszem a földre.
Játékokkal foglalkozom, és rengeteg különféle távirányítós autónk, rovar, bogár, madár, helikopter, repülő van, és sajnos mindegyik ilyen, hogy valamennyire gondja van, kellene nekem segítség, kimérni ki tudok mindent, ha valaki ádám-évától kezdve segít, mert azt sem tudom, mit mérjek, és mi a megfelelő érték.
Köszönöm előre is
tina
(#) mike64 válasza tynus12 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szerintem bármilyen hibát nem lehet távolról megoldani.

Először mérd meg az akku feszültséget terhelés nélkül, majd terhelésre állítva a levegőben, majd egy kis súrlódással. A a tápfesz nem változik, akkor akku jó. Ha leesik, akkor meg kell vizsgálni, hogy melegszik-e valamilyen alkatrész, aminek nem szabadna. Ha igen, akkor annak környékén van a hiba. Ha nem, akkor az akksi hibás.

Ha az akksi jó, akkor nézzük tovább.

A lényeg, hogy a vevő valószínűleg AM modulált. Ezért az antennáról bejövő jel erősítése és egyenirányítása után hallható hangfrekvenciás jel van, amit ki lehet erősítőre vezetni. A távirányító változását lehet hallani.

Utána jön egy dekódoló IC, ezzel nem sok mindent lehet kezdeni.

Majd az IC vezérli teljesítményt kapcsoló tranzisztorokat. Sajnos ez nem csak nyit és zár, hanem kapcsolóüzemű, ezért oszcilloszkóppal lenne jó vizsgálni. Ennek hiányában csak voltmérővel lehet nézni, hogy pl. maximális előre állásban a bázis feszültség kb. 0,7V. A kollektor-emitter feszültség pedig a tápfeszről le kell, hogy essen kb. 1V alá, ami a transzisztor maradékfeszültsége.
(#) goodmangepi hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy 27 MHZ-es távirányítós autó irányítási hibájának a felderítésében.

Most kaptam egy használt autót és az a hibája, hogy minden irányítási próbálkozásra előre fele megy.
A távirányítón van egy kis kijelző amelyen " játék " található és azt is az irányító gombokkal kell irányítani, és ezen minden megfelelően működik, de az autó csak előre megy.

Minden segítségnek örülök.

Köszi mindenkinek.,
(#) kishuby hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Nekem kiégett az autóm leégtek a kábelok nem tud valaki segíteni mit hova forrasszak,ha kell képet is tudok mellékelni!
(#) zolika60 válasza kishuby hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Lássuk a képeket. Máshogy nem megy.
(#) kishuby válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Mellékeltem vagy nem látszik?
(#) zolika60 válasza kishuby hozzászólására (») Aug 1, 2011 / 1
 
Már a hibás területről gondoltam. Azt mindenki eltudja képzelni, hogy nézett ki újkorában.
(#) kishuby válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Ez az!
(#) zolika60 válasza kishuby hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Ezeken a képeken nem sokat látok. De talán lesz aki felismeri ebből a homályból.
(#) kishuby válasza kishuby hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Tudsz vele kezdeni valamit?
(#) kishuby válasza kishuby hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Vannak rajta számok: GK-021D,és egy RX-2B(YC9 Jer)ic van rajta!16 lábú
(#) zolika60 válasza kishuby hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Talán ilyen?Bővebben: Link
Ha igen felette a PDF. Bővebben: Link
(#) kishuby válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 1, 2011 / 1
 
A pdf-et leszedtem de abból csak azic re jöttem rá h mi merre van a lábain!és akkor nézzem a nyákrajzot az alján és oda kössem?
(#) zolika60 válasza kishuby hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Igen. Vannak benne kapcsolási példák, amelyik legjobban hasonlít a tiédre, a szerint kösd.
(#) kishuby válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) kishuby válasza kishuby hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
És a +;- azt honnét tudom meg hogy hova kössem??
(#) zolika60 válasza kishuby hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
GND- VDD+
(#) mike64 válasza goodmangepi hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Az adó egy AM modulált hangfrekvenciás jelet küld az autóban lévő vevőnek. Az irányítástól függően más-más hangmagasság, vagy más hullámformát kódol, amit az AM moduláció továbbít.

A vevő oldalon a 27MHz-es AM vevő vissza alakítja hangfrekvenciás jellé, amit egy dekódoló alakít vissza a tényleges irányításnak megfelelően.

Mivel az autó veszi a jelet, ezért az AM adó és AM vevő egység hibája kevésbé valószínű.

Azt, hogy a kódoló a hibás, azt úgy lehet egyszerűen ellenőrizni, hogy az AM vevő utáni részből ki lehet vezetni egy hangfrekvenciás erősítőre. Ha változik a hang, akkor valószínűleg jó az adó, és a dekódoló a rossz. Ellenkező esetben az adó oldali kódoló a hibás.

Na de most jön a neheze.Hogyan lehet egy kódoló, vagy dekódoló egységet kijavítani. Szerintem ez olyan bonyolultságú, amit otthoni felszereléssel nem lehet megoldani.

Amit tehetsz, ha mindenáron ehhez az RC autóhoz ragaszkodsz, hogy egy másik működő RC autóból átszereled a vevőegységet, és annak a távirányítójával működni fog ez az RC autó. Ha a táviránítóhoz is ragaszkodsz, akkor azt az elektronikát kell megépíteni egy másik nyákra, ami épp passzol a távirányítóba. Az autó oldali tápfeszültségnek egyeznie kell, amit az autóban szereplő akku, vagy elemek helyéből ellenőrizhetsz.
(#) kishuby válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem