Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   35 / 269
(#) schauer hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Tapasztaltabb fejkészítőktől szeretném kérdezni,hogy próbálkozott-e valaki már termoplasztikus huzalból fejet tekerni.
Kell-e még azon felül hogy a szálak melegre összeállnak további rögzítést alkalmazni.
Van 0,224-es ilyen huzalom,meg szeretném próbálni ebből egy DD fejet készíteni.

további szép napot.
(#) Cavalier hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Rendeltem Hammerhead nyákokat, többet is mint kell, ha valakit érdekel 1600/db áron megválnék a feleslegtől, posta ajánlott levélben 4-500Ft körül, egybe belefér több nyák is.
Átmenőfuratos, D változat, kétoldalas, furatgalvános, lakkozott, stb.
Még nem érkeztek meg, jövő héten lesz esedékes, ha valakit érdekel, írjon.
(#) schauer válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Szia,engem érdekelne.Ha megjönnek jelezz.
Üdv
Szép napot
(#) belatichy válasza schauer hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Kedves schauer!

Én nem próbálkoztam, nem is ismerem a huzalt. Az viszont biztos, hogy a fejet rögzíteni kell a nyélhez és a keresgélés alatt is óvni érdemes a tekercset. Ha ezeknek a feltételeknek meg tud felelni, akkor gond nem lehet.
(#) Eticsiga hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítsetek az equinoxba légyszi! Megépítettem és működött most meg hogy állt egy-két hónapot nem működik. Kicseréltem az ic-ek felét de így is ugyan az csak sípol akármit akárhogy állítok rajta és fémet nem érzékel.(ha leveszem a tekercset ugyanúgy sípol tovább). Egyik ic cseréjénél véletlenül nélküle kipróbáltam úgy rendesen be lehetett hangolni mihelyt bekerült a vadi új ic megint semmi. Valaki segítsen
(#) mateatek válasza Eticsiga hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Kezdjél el mérni. Tápfesz rendben, minden IC-hez, alkatrészhez eljut? Feszültség konverter működik? Műveleti erősítő munkapont?
(#) Eticsiga válasza mateatek hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Meghalt a multiméterem is nem tudok mérni
(#) cscope hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Üdvözlök Mindenkit! C.scope 990xd típusu fémkeresőmet szeretném tuningolni, de nem találok hozzá kapcsolási rajzot. Kérem, ha tudtok segítsetek. Egy megoldást felrakok az érzékenység növelésére és a föld mineralizáció beállítására, de az ellenállás nem azonos a panelen lévővel. Előre is köszönöm!
(#) Glitter válasza feri1982 hozzászólására (») Aug 21, 2011 / 1
 
Helló! Itt megtalálod!

http://www.metaldetector.hu/fepites.html
(#) Glitter válasza feri1982 hozzászólására (») Aug 22, 2011 / 1
 
Ja, bocsi! Ezt kerested!

Equinox.zip
    
(#) szucs_g válasza mateatek hozzászólására (») Aug 26, 2011 / 1
 
Ez a .lay file-t találtam. Itt látom a 4069-est, de nem látom a második tekercsnek való csatlakozót.(?)
(#) szucs_g válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
4049. Lehet, hogy ez a módosítás nem is a dupla tekercses verzió?
(#) szucs_g hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Gondom akadt.Felpörköltem az atmega32a-ba a programot, úgy tűnik fut, mert a hangszóró csipog. Az LCD meg csak egy vastag csíkot mutat felül. Lefotózom, felteszem. A sima clon pi awr-el ilyen gondom nem volt. Fusebit állítási gond lehet?
(#) szucs_g válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Hát persze...

A PonyProg beálításai szerint megadott értékekreciprokát kell állítani. (a pipa 0-t jelent).

(#) szucs_g válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Képek a CL2-ről.
(#) szucs_g hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Bocsánat. Ehhez a tervhez átalakított sematikus ábrát nem tettem fel, most pótlom.

CL2 SMD.lay
    
(#) Cavalier hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Megjöttek a Hammerhead NYÁK-ok, szép munkát végeztek a kicsi kínaiak, ha valakit érdekel, keressetek magánban, még pár darab van. Többet már nem spammelek ide ezügyben.
(#) BODHEAD válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
szia.engem érdekelne,de az a kérdés milyen érzékeny ez a fajta kereső esetleg jobb a silver starnál. elöre is köszi
(#) Cavalier válasza BODHEAD hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Még nem raktam össze az enyémet se, Silver star-om meg nincs, így nem tudnám megmondani. A neten olvasottak alapján érzékenységre jobb, de nem tud rendesen diszkriminálni. Lehet állítgatni a potikkal, hogy mire legyen érzékenyebb, a késleltetési idők variálásával.
Én mondjuk úgy gondolom, inkább ássak feleslegesen, mint hibás diszkriminálás miatt kihagyjak valamit, vagy kisebb érzékenység miatt meg se találjam, ezért választottam a PI fajtát.
(#) marcellus96 válasza netleo hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Az Equinox fémkeresőnél az IRF840 jó hűtés nélkül?
Mekkora teljesítményt kell eldiszipálnia?
Azt természetesen tudom, hogy hűtéssel mehet rá 8A kb. 20 V-tal.
(#) mateatek válasza marcellus96 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Alap esetben nem kell hűteni. Ha valami miatt a csillapító ellenállás elég, vagy kontakt hibás lesz, akkor viszont rettenetesen fölmelegszik. Ez miatt biztonságosabb, ha van rajta valami.
(#) arion válasza marcellus96 hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Ha rám hallgatsz, meg sem építed. Elég bizonytalan, instabil, kicsi a mélység amit tud... ha épp hajlandó működni, mert azt sem szereti ha túl meleg van , azt sem ha túl hideg, és a nedves fű is befolyásolja.
Na meg a csillagállás sem mindegy.... szóval nem javaslom.
(#) arion hozzászólása Szept 8, 2011 /
 
Aki gépet akar építeni, az csináljon "egyszerűbb" PI rendszerű gépet, ott viszonylag hamar sikerélménye lesz.
De ne olyan akarjon fémkeresőt építeni aki életében először vesz a kezébe pákát, és minimális hozzáértéssel, műszerezettséggel sem rendelkezik.

Fémmegkülönböztetős gép építését pedig senkinek sem javaslom. Kétsugaras szkóp, műszerpark, hozzáértés hiányában, esélye sincs hogy a tekercseket, egymáshoz tudja hangolni. és akkor hol van még az elektronika beállítása.... Ráadásul a fej elkészítése sem konyhaasztalon végezhető művelet....
(#) arion válasza szucs_g hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Nem igazán lesz örömed abban a gépben....
kényes a fej elkészítésére, és nem megbízható a jelzése...
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
A PI gépek, rendszerükből adódóan abszolút keresők, fémszelektálásra nem valóak....
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
A csatlakozó átmeneti ellenálása.
Nagyon nem mindegy milyen csatlakozót használsz.
Csak drága, jó minőségű 3 pólusú csatlakozót szabad használni a PI gépekhez.
A 3. pólus az árnyékolása a kábelnek, +-ra kötendő.A másik vége sehova.
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Kezdőnek, műszer és tapasztalat hiányában még a Hammer, vagy Delta sem ajánlott...
(#) arion válasza schauer hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Az elektronika sem működik helyesen, mert annak előfeltétele, hogy legyen egy behangolt, és jó tekercsed, anélkül az elektronika nem állítható be.

A fejet pedig nem fogod tudni megépíteni házilag.
Mint mondtam feljebb, hozzáértés, műszerpark, fémkeresők építésében /tekercs!!!/ való gyakorlat.
(#) mateatek válasza arion hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Mely érdekes gépekre gondolsz? Azokra a gépekre gondolsz, amik Seuso 1000 néven futnak ott, de a tervezője Delta Pulse névere keresztelte őket?
(#) mateatek válasza arion hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Nálam azért működik PI szelektálással.
Az, hogy abszolút kereső, az nem befolyásolja a szelekciót.
Következő: »»   35 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem