Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   82 / 196
(#) oregtamas0202 válasza sprofan hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Üdv !
Gondolom külső kapacitásra gondoltál?
A külsők 19-20-21V max , amit használnak.
Nagyobb feszültség jelentősebben költséges.
Lehet hogy olcsóbbnak tűnik, bár kételkedem, viszont a rögzítését , szigetelését és az elektronikát hogy oldod meg?
Már meg is bukott a mutatvány.
Válalod a tanácsod miatt az új autó vásárlást?
Ha belső kondikra gondoltál, ott csak az eredeti kapacitást használhatod , max a feszültség értékét növelheted ,de azt meg a mérete határozza meg hogy mi fér az erősítőbe.
A legjobb a gyári dobozolt , elektronikával ellátot , jól rögzíthető és csatlakozóval ellátott kondi , ami 10-15 kozött kapható.
Öreg T.
(#) EcoPityu válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Szia!
A gyári külső kondik 20V-osak, de minden egyes autós eszközben a tápbemeneten csak 16V-os kondik vannak, nincs értelme nagyobbat tenni!
Az autóerősítődben is 16V-osokkal kezd, és szűrő után a FET-ek tövében vannak 25V-osok, mert ott ki vannak téve a trafó tüskéinek...
A 16V-os kondi 16V-ja is a 70%-a a bemérési feszültségnek, tehát az is vagy 20V-ig nem üt át...
Még 16V-sem lesz a kocsidban, ha meg a generátorod elérné ezt a feszt, ne a kondiaidat sajnáld, hanem az autód összes többi elektronikáját!

Öreg T tanácsát fogadd meg, Vaterán én is láttam a multkor 8-ért 1F-osat, egyszerűbb mint bedobozolni, leszigetelni, fóliátvastagítani 10db 47000-esnél!

Pityu
(#) subwoofer220 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Oké,rendben. A bekötés így jó lesz?
(#) subwoofer220 hozzászólása Aug 18, 2011 /
 
Valamint ez a kábelszett jó lesz? Link

Nem nagy teljesítményű az erősítő!
4X80W
2160W
RMS
(#) pinyó39 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
A sláger annak idején egy bontott Elna "táblakondi" sor volt amit az autóhifizők horror áron csereberéltek. Aki viszont szétszedte amiben volt, attól kétezerért vettem táblánként.
(#) EcoPityu válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Szia!
A bekötés , úgy jó, ahogy a rajzon van, a kondi és az erősítő között ne legyen nagyobb tápkábel hossz, mint 30cm!
A kábelszett, (ezt a hülyeséget, átmérő 6,7mm!), ha a sodronyátmérő lenne, akkor r2xPI-vel 35mm2-es kábel lenne, azzal még 150A-t is átvihetnél, viszont, ha a szigeteléssel együtt 6,7mm, akkor jó ha 10-16-ös tápkábel, ami 50-70A-ig jó!
Az erősítőd biztosítékát vedd figyelembe!

Hajrá
(#) subwoofer220 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Az erősítő biztosítéka 40A-es! Tehát 6,7mm, szigeteléssel együtt ,az még jó?
Lehet hogy sok az az 1F kondi
(#) subwoofer220 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
2 db 2SB688 és 2 db 2SD718 van benne. Ami 2x80w RMS
A normál szobai erősítöknek a pufferolása 1w/100µF ami jelen esetben 2x8000µF lenne. De autóerősítőknél miért nem elég 16000uF?
(#) oregtamas0202 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Üdv !
Ismét egy olyan tanács ,amit nem tudok hova tenni .
Kérdezem , küső vagy belső tápról van szó?
Ha külső , akkor miért probléma az 1-5 -10 -40 Farad ?
Az erőítőt csak 35Ah akkumulátorral szabad használni?
A 100 Ah az tiltott?
Miért ?
Esetleg a stabilabb tápellátás gondot okoz az erősítőnek?
Öreg T
(#) pucuka válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
A két erősítőnél a helyzet egészen más. A "szobai" erősítőnél a táp (puffer), és a végfok között néhány, esetleg 10 cm a vezetékhossz, míg az autónál 4 - 5 m is lehet. Ennek a vezetéknek az egyenáramú ellenállása is jelentős, amúgy is nagy áramfelvétel mellett még nagy csúcsáram felvételek is vannak. Egy ilyen hosszú vezetéknek már számottevő induktivitása is van, ami a tranziensek szempontjából nem közömbös. Ezen a keresztmetszet növelés sem segít. Ezért kell az autós erősítő közvetlen közelébe egy akkumlátort, de legalább egy elegendően nagy kapacitású kondenzátort tenni, hogy ezek a rövid idejű nagy csúcsáramok ne a messze levő akkuhoz vezető hosszú vezetéket terhelje. (vagy legalábbis ne mind)
(#) subwoofer220 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Köszönöm! A 40A-es biztosítékkal szerelt autóerősítőnek,elég a 6,7mm tápkábel? (6,7mm szigeteléssel együtt)
(#) pucuka válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Hogy elég-e, azt neked kell tudni, te ismered a konkrét áramfelvételeket. Az biztos, minél vastagabb, annál jobb, de azért vannak ésszerű korlátok is. A biztosíték méreténél figyelembe kell venni a lehetséges, de üzemszerű max csúcsáramokat is, meg még egy kis tartalékot. Rövidzár esetén úgyis kiold.
(#) subwoofer220 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
A konkrét ármarfelvételeket nem tudom.. Akkor inkább úgy kérdezem hogy, egy 40A-es kocsierősítőnek,milyen vastag kábelt szerelnek be?Nem szereznék rossz kábelezést csinálni! Előre is köszönöm!
(#) subwoofer220 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Ez egy kicsit komolyabb! 40A-es bizti.. ITT
(#) pucuka válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Megtaláltad a megoldást. . .
(#) subwoofer220 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Szia! Nem szeretnélek fárasztani,de lenne még egy kérdésem!
A kondit vezessem az autóerősítőhöz ,külön kábellal (2-es kép)(max 30cm), vagy vagy csatlakozzon simán a kábelekhez? (1-es kép)
Előre köszönöm!
Üdv!

kép.jpg
    
(#) Ge Lee válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 24, 2011 / 1
 
A 2-es megoldás nem jó, felejtsd el.
(#) oregtamas0202 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Üdv !
Elnézést hogy szólok.
Eivileg mindkettő jó , mégis a gyakorlatban úgy a legjobb ha az akkumulátorról a kondira és onnan tovább az erősítőhöz.
Mint Köbzoli is írta minél közelebb az erősítőhöz és lagalább olyan vastag vezetékkal.
Az erősítő alá nem szerencsés két sarut betuszkolni , mert könnyen kirázkódik.
A kondik , nagyrészének a kiképzése meg gömbölyű sarus .
Öreg T
(#) subwoofer220 hozzászólása Aug 24, 2011 /
 
Hali!
A videóban,kettévágnak egy kocsi kondit.
Nos,arra lennék kíváncsi,hogy miért van 2x akkora aluminium henger csinálva,mint maga a kondi?

VIDEÓ
(#) oregtamas0202 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Üdv !
Bistos hallottál már biztonságos szigetelésről , rögzíthetősségről .
Meg ez videó.
Öreg T
(#) emmzolee válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Ilyet már én is láttam élőben. Lesújtó! Ezek a kínaiak mindenre képesek! Semmi köze a le rögzíthetőséghez.

Ezt nézzétek csak meg!
(#) matyusz válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Na azért ez tényleg sok, de ez igaz is :O Mert megnéznék én egy ilyet. Te jó ég
(#) pinyó39 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
A gyakorlatban úgy jó, ha van egy nagyobb generátorod mint a gyári, egy pótaksid és egy jól kivitelezett erősítőd amibe beleszuszakoltak vagy 30 db kondit a 12 voltos részre.
(#) subwoofer220 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Ez se rossz! :wow3:
(#) Honda130 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Ezt nem hiszem el! Harmad akkora értékúű kondenzátor van benne?! Ez nagyon durva. Azért a csalásnak nincs határa.
(#) Honda130 hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Srácok!
Egy új kérdésem lenne: Adott az én két Monacor Carpower sp302 mélysugárzóm. Mellé kaptam szettben tök jó csipogókat és középhangszórókat. Nagyon tetszik a hangjuk. Természetesen kaptam hozzá 3 utas hangváltókat is. Tehát úgy kaptam a szettet, hogy csak az én Monacor-jaim idegenek a rendszertől. Van is hangerő külömbség, amire kéne megoldás. A hangváltó után a magasakat és a közepeket meg lehetne fékezni ellenállással? Azért, hogy a hangerejüket egyensúlyba hozzam.
Köszönöm!
(#) neocska válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Hello! Na én végleg lemondtam hogy vegyek egy autobavalo kondit, inkább házilag összerakosgatom több kissebb és kimért kapacitásu kondibol
(#) Gyozo92 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
legalább a külső feliratos kék fóliát lehúzhatták volna a belső kondiról...
(#) oregtamas0202 válasza pinyó39 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Üdv!
Mi az hogy gyáritól nagyobb generátor !
A pótaksit értem , de egy átlagos erősítőhöz és zenéhez, minek?
Megmagyaráznád hogy miaz hogy "egy jól kivitelezett erősítőd amibe beleszuszakoltak vagy 30 db kondit a 12 voltos részre."
Te láttál már ilyet?
Vagy tudod hogy miről beszélsz?
Egy 6 hengeres 6000cm/3 motort egy trabiba?
Attól az még trabant.
A képen az erősítők alatt 3db 70Ah aksi van meg gyári elől.
Az erősítők előtt 6db 30cm Woofer van, miden erősítőre 1db.
No én kiszállllok ,elvagytok Ti , egymás jótanácsával, meg a fogalom zavarral.
A fellengzős szöveg után jön az MNC és SAL 50% áron.
ÖregT
(#) subwoofer220 hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Egyébként az autókondiknak van "REM" kivezetésük?? Vagy a nap 24 órájában pufferolja a semmit?
Következő: »»   82 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem