Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   123 / 254
(#) halasizs válasza H2opok hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Köszönöm megjött a plexi nagyon jó lett.
Már csak az összefogató 3mm- es csavarokat kell beszereznem. Ja plexit mivel lehet legjobban ragasztani?
(#) janocsi válasza H2opok hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szia H2opok!

Kicsit javítottam az órámon, a zöld ledeket kékre cseréltem, és helyet kapott két glimm is elválasztó pontnak. A 3-ik réteget is a helyére fordítottam. Sokat javult a "dizájn", egy-két képet fel is töltök róla, bár nem is olyan könnyű Nixie óráról "mezei" fényképezőgéppel jó képet készíteni.
(#) bbazs válasza janocsi hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szia!

Szép lett, tetszetős
M3as meneteszárat hol lehet venni, mert eddig több csavarboltaban is aztmondták 4es alatt nem is halottak róla, 3as csavar is csak rövidbe volt.
(#) janocsi válasza bbazs hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szia Bbazs!

M3 menetes hosszú csavart 3-as lágyvas hegesztő pálcából is tudsz készíteni megfelelő méretben. A felső végét Sooty javaslatára, inkább egy zárt M3-as anyával lehet szépen lezárni. Így mindkét végére M3 menetet kell vágni, de csak a megfelelő hosszon.
- Ha mindkét panelt jól sikerült összeilleszteni, akkor a még beszerezhető 40mm-es M3 csavarnak éppen át kellene érni.
- Ragasztani a plexit kloroformban oldott plexi-reszelékkel lehet, az nem hagy ronda nyomot a felületen.
(#) H2opok válasza halasizs hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Mit akarsz ragasztani? A talpakat?
Én 2 komponensű Pattex-el ragsztottam, az színtelen.
(#) H2opok válasza dragon073 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
A Z570M jó az 573 helyett? Mer akkor nekem kellene 6db.
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Szia!

Jó. Vatera... vagy itt...
(#) Hp41C válasza bbazs hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Budapest, XI., Kende u. Csavarbolt.
(#) bbazs válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Ott van 3as száruk is, vagy csak csavar?
(#) Hp41C válasza bbazs hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
3mm -es menetes szár és zárt anya is van.
(#) merlingerin válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
3-as menetes szár van barkácsmultiban is. Konkrétan 3-as, meg 4-es szárat vettem már Baumaxban. Igaz, a Soroksári útiban, ami közben már megszűnt, de gyanítom, van a többi hasonló helyen is.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Valamit észrevettem a Vicsys által tervezett overkill óra nyákján.

A PIC tápellátása 14-es láb a két diódához megy a nyákon. A 4-es lábához 4k7 ellenállás egyik láb, a 4k7 másik lábnak szintén a két diódához kéne menni. Ehelyett a 4k7 másik lába a 7805-ös kimenetére megy. Ez nem gond?

Üdv!
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Azt szeretném kérdezni, hogy az overkill-hez a DCF vevő melyik kimenetét kell használni? (Invertált, vagy a nem invertált?)

A conrádos DCF modulom van ahol négy sorkapocs van. 1-- GND; 2-- +UT; 3-- DCF OUT 4-- DCF OUT inverted

Köszönöm.
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
A simát.
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget!
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Az overkill-hez az anódokhoz vezető ellenállás (15K) 0,6W-os. Sajnos az 1W-os tipus sehogy sem fér el a nyákon szépen, ezért alkalmaztam a 0,6W-os tipust. Ez gondot jelent?

Köszönöm szépen.
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nos, úgy tűnik a 0,6W-os ellenállások tökéletesen jók a célra. Egyáltalán nem melegszik, kiválóan működik az overkill. Most épp teszt üzem alatt áll. Hétvégén dobozolom a kicsikét.
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nem is a melegedéssel szokott gond lenni, inkább a fizikai méretekből adódó esetleges átütéssel. A nagyobb méretű ellenállásnál kisebb az esélye, hogy át tud ütni.
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Értem. Köszönöm a tájékoztatást, ezzel is okosabb lettem. Remélem nem lesz gond vele. Ja, és természetesen hálás köszönet a remek cikkért!
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Azt hiszem hapro járt úgy, hogy csak villogott...villogott 1Hz-el a glimm, de nem volt hajlandó szinkronizálni. Nos nálam is ez a helyzet... Próbálom keresni a topikban, hogy milyen megoldás volna erre a problémára.

Többször ki- és bekapcsoltam. Érdekes, mert korábban ugyanebben a DCF helyzetben megtalálta a szinkront.

Köszönöm.
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
45 perc után végre megtörtént a szinkron. Én azt sajnálom kicsit, hogy nincs rajta beállító gomb, hogy ne kelljen sokat várni a szinkronra. A gombokkal be lehetne állítani az időt, majd utána szinkronizálna a dcf.
(#) sooty válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Az egygombos beállító rutin átemelhető a vicsys féle órába is a Mule v1-ből... ( csak ezzel nem foglalkoztunk már a Mule v2 miatt egy ideje )
(#) janocsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Szia Zoli-bácsi!

A szinkronnak már három perc után meg kellene történni! Nem lehet, hogy a vételi helyeddel, esetleg az 5V-os táp (zavar) hibájából eredhet ez a túl hosszú idő?
(#) Zoli_bácsi válasza janocsi hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Három külön eres kábellel kötöttem össze a vevőt és az órát.Árnyékolás nincs. Gyakorlatilag leszinkronizál, csak van, amikor túl hosszú ez az idő. Ma délben például 4-5 perc volt.

Azt még kipróbálom, amit Hp41C kollega is elkészített. (soros 100R; paralel 47u; 100n)

Üdv!
(#) kisgeri válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Szerintem nem kell nagyon aggódni, nálam, ahol gyakran van szinkron, most több, mint 24 órán keresztül egyáltalán nem volt. A jel terjedését is sokminden befolyásolhatja, köztük időjárási jelenségek is. Azért persze törekedni kell a megelőzhető zavarok kiküszöbölésére. (a 100 Ohm, 47µF és 100nF nekem is benne van)
(#) Hp41C válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Szia!

Az Overkill és a Mule V1 óra programjában a DCF jelból bitenként egyszer vesznek mintát, ezért gyakori a hibás dekódolás. A Mule V2 és a 16F886 óra a DCF jelból 200 us -enként folyamatosan vesz mintát. 20 ms -enként eldönti, hogy alacsony vagy magas szintből volt több. A szűrt jelből többször lehet sikeresen dekódolni az időt.
(#) Zoli_bácsi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Értem, köszönöm szépen a tájékoztatást. Hiába van benne az akku, amikor kihúzom a tápellátást, az újraindítás alkalmával változatlanul 12:34-el indul. Én azt gondoltam, hogy megőrzi az aktuális időt amikor épp kihúztam a konnektorból.

Üdv!
(#) janocsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Szia Zoli_bácsi!

Megőrzi a beállítást viszonylag hosszabb ideig, ez csak az akku teljesítményétől, ill feszültségétől függ. Ott valami apró gond lehet az elektronikai kötésekben, vagy eleve kevés a tárolt feszültség. Nálam sorosan 3db AAA 1.2V Ni-MH akkura van kötve.
(#) Zoli_bácsi válasza janocsi hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Helló Janocsi!

Töltöm néhány órán keresztül, aztán teszek egy próbát. Kezdeti állapotban 3,3V feszültséget mértem az akku kapcsain.

Üdv!
(#) Zoli_bácsi válasza janocsi hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Az akkunak jelenleg semmi szerepe nincs. Több órán keresztül töltődött, de semmi hatása nincs. Ugyanúgy 12:34. Hát vannak fenntartásaim az órával kapcsolatban. Nagyon hiányolom a manuális beállítást. Sajnos ez kimaradt a tervezés alkalmával. Nem szerencsés, hogy csak a DCF-re van bízva a beállítás, főleg úgy, ha olyan helyen lakik az ember, ahol a vétel nem a legtökéletesebb.
Következő: »»   123 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem