Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   42 / 91
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Ugyan ilyen potit használok, deszka modellben sem volt gond vele.
Nézd meg rövidre zárt bemenettel mit produkál. Ha feltekert hangerőnél jel nélkül is recseg, akkor gerjedés után kezdenék kutatni.
(#) qvasz2 válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Jól értem, hogy az NE csinálja a feszkót? Hagyd ki a fenébe, és úgy is próbáld ki. Ha úgy OK, lehet tovább szűkíteni.
[OFF]Nem lehet, hogy elcseréltél egy ellenállatot, és az erősítése az egekben van?
(#) poros válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
A fém poti nem okozhatja, szerintem valamilyen szakadás hideg forrasztás. Próbáld meg behatárolni mihez kell odanyúlnod vagy megmozgatni,hogy produkálja a hibát. Vagy megszűnjön a jelenség. Az enyém még mindig deszkán van egy kábel rengeteg jelenleg . Van egy kis brumm de hát ez így nem is csoda.
(#) poros válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Már írtam ugyan azt mint qvasz2 ajánl. Kös a rajz szerinti alacsony bemenetre. Sőt én a nyákot is átvágnám az R4 és R9 ellenállás után a próba idejére.
(#) blackdog válasza poros hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Totál nem értem mi van, de müa. házas potikat tettem be és most nem recseg. Szépen feltudom tolni a hangerőt. A basszus körül még valami nem stimmel.
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Elhamarkodtam.
Átforrasztottam a bass potit és megint recseg.

DSCF4763.JPG
    
(#) poros válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Poti nélkül, két fix értékű ellenállással próbáld meg.
(#) blackdog válasza poros hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Szerintem csak nem tudok forrasztani. Most ismét tisztítottam, forrasztottam és most jó.
Csak sok az erősítés mert hamar gerjed. Igaz akkor már jó hangos.
Milyen értékek változtatásával tudok csökkenteni az erősítésen?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Ezt írtam az elején! R2, R7 értékét csökkentsd 27-47k-ra.
A 47k-t akkor szoktam használni, ha mobiltelóról szeretné valaki üzemeltetni.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Ok. Ezt mindenképpen csökkentem.
De most teljesen jól szól. Csak sok a TDA-nak a bemenő jel. Ezt még kikísérletezem.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
A csippanás és egyéb gerjedések a tápon és a me féltápfeszén terjednek. Az R5,R8 ellenállások közös pontját és a me 8-as lábát 100-100nF-dal kösd a testre. Játszik még az NE5532-is, TL072-vel nem szokott ilyen gond lenni (picit zajosabbnak találtam).
Az erősítés csökkentésével amúgy is megszüntethető a gerjedési hajlam, de ezt a hidegítést ajánlom berakni. A C26-od nincs a helyzet magaslatán
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Mi a gond a C26-al?
Megnézem találok-e helyet a hidegítésnek.
Az LM1036 kapott hidegítést.
Amúgy nálam az R5,R8, R13-16 1% szénréteg orosz ellenállás a régi időkből és C12-13 olajpapír.
A képen láthatod is. Ezek csak nem okozhatnak gondot.

Amúgy a TREBLE pontosan mire szolgál?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Az lm1036 referencia feszültség kimenete összeszed némi zajt az IC-ből. Ezt kéne a C26-nak maradéktalanul kiszűrni.
Az olaj-papír kondikat sajnos nem ismerem.
(#) blackdog hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Egyébként itt jön képbe ismét korábbi problémém.
Oké, hogy csökkentem az előerősítést, de mi van ha igen alacsony jelet szeretnék hallgatni?
Tehetek rá egy kapcsolót, hogy választani lehessen alacsony és magas bemenet között?
A kapcsoló nem okoz további zavarokat?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
A treble a magas hangszín. Ha ez kérdés, akkor a kondik nem biztos, hogy megfelelőek
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
[off]
Jóóvvan na...
Közben leesett csak most kicsit összezavarodtam és önmagam is megkérdőjelezem.

Amúgy csillám kondi lenne az igazi.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
A bemenet elé tegyél trimmert. Ehhez jó a visszacsatolásban a 47k.
Ennél az erősítőnél két bemenet van, egyik 200mV, a másik 500mV érzékenységre állítva. A potik a jobb végfok alatt láthatók. Bővebben: Link
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Értem, de én egy bemenetet szeretnék és kapcsolóval kellene eldönteni, hogy honnan jön a jel. Pl.: számítógép vagy telefon.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
A linkelt erősítő pont erre a felállásra készült
Ha ragaszkodsz az egy bemenethez, akkor elég egy kapcsolható feszültségosztó. Lerajzoljam?
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Ha megteszed nagyon hálás leszek! (mert nem tudom elképzelni a mellékelt kép alapján)
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Megy PÜ, hogy ne offoljak.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
[off]
Ok. Várom!
Ne offoljunk!
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Lefaragtam az előerősítésen mert nagyon durva volt. Most 2x az erősítés (100k csere 33k-ra).
Kevesebb a zaj bár még mindig nem tudom tisztán kivezérelni.
Ami viszont továbbra is zavar:
Durran a láda, ha lekapcsolok egy induktív fogyasztót a műhelyben. Pl.: Neon világítás vagy forrasztó állomás. Ez ellen hogyan lehet védekezni?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Ismerős probléma. Az említett 7812 akkor igazán hatékony, ha 19-20VDC-re van kötve. Kérlek írd le milyen tápot használsz.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
350VA toroid 2x28VAC és 1x 14VAC.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Nálam is 14VAC, a továbbiakban graetz, 3300uF, 7812, 100uF,100nF. Ezen nem jut át külső zaj.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Nálam annyiban más, hogy 2200 uF.
Előtte utánna 100 nF, de nincs 100 uF.
Hmm....
(#) poros válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
A stabilizátor íc hez 10uf + 100nf elé és 4,7uf +a 100nf mögé már elég hatékony szűrést biztosítanak szerintem. Persze még plusz egy nagyobb értékű puffer kondenzátorral kiegészítve a grécz után.
A hálózati zavarokat induktív zavarokat talán Bővebben: Link ezzel lehet legjobban kiszűrni. Van olyan kapcsoló üzemű táp amibe ilyen van beépítve.
(#) poros hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Beszámolnák a mai ténykedésemről. Egy kicsit off de remélem elnézik a módik. Korábban épített TDA7294 után kíváncsiságból vásároltam két darab STK086 íc-t. Igazából csak azért ,hogy szerintem melyik szól szebben. mindkettő elé LM1036 került. Ugyanazzal az eszközzel hajtva az stk nagyon gyengén muzsikált. Már félre is tettem,ennyi volt. Közben nekiálltam összerakodni mikor beugrott ,hogy a kimenetekre a 100ohm helyett 100Kohm került. Csere után megtáltosodott. Ez megint csak azt bizonyítja számomra,hogy nem rossz ez az íc. Csak néhányan hasonló kisebb nagyobb hibát követnek el az építés során mint most én is.
(#) rammeradrian hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Üdv! Van egy LM1036-os Ic-vel épített szabályzóm, a gond csupán az hogy fél hangerő felett nagyon torzítani kezd és a hangszórók be ki járnak, ill a basszust állító potméterre nem reagál az áramkör. Ezt mi okozhatja?
Következő: »»   42 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem