Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   1 / 53
(#) kosaga hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Sziasztok! A következő kérdésre szeretném,ha válaszolnátok.Adott 5 db 5m-es led szalag,amelynek tápegységet keresek,de nem tudom,hogy mekkora teljesítményűt kellene keresni hozzá.
A led szalagon 5 méterenként 300 led van,tehát összesen 1500.
Illetve 3led/20mA.
A Kanlux szerint 5 méterenként kell 1 db trafó(0-30W),viszont máshol ajánlottak egy 2,5A-est.
Mi a mérvadó?Teljesítmény,áramerősség?
(#) interferi válasza kosaga hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Szia!
Kettö vagy hatlábu LED ek vannak rajta?
(#) Prinner válasza kosaga hozzászólására (») Nov 17, 2009 / 2
 
Szia!
Mivel 3 lednek 20mA kell, 300-nak 2000mA. Mivel 1 led nyitófeszültsége (nagy ráhagyással) 3V, így legalább 9V, de inkább 12V-os egyenfeszültség szükséges. 12V*2000mA=24W -os trafó kell minimum.
(#) dizi válasza kosaga hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Helló
Mekkora az a legkisebb mennyiség amit le lehet vágni belőle 3-4-5 db és ez a szakasz mekkora feszültségen üzemel.
mert egy ilyen szakasz kellene meg mérni mekkora az áram felvétele és azt be szorozni annyival ahány szakasz van.
Ha viszont egy szakasz pl 12voltos akkor az egészet rá kell kapcsolni egy autó aksira és az egésznek a felvételét
egy soros amper mérővel meg lehet mérni.
Így meg kapod az értéket pl 2.5A akkor ennél nagyobb tápot kell alkalmazni.
(#) dizi válasza Prinner hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Nem minden LED 3 voltos!
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Mert a hatlábu ban 3db led van , az 1m szakaz 12V 500mA ,14V 800mA. Most mértem meg mert az világit itt az asztalom felett (melegfehér) és 3LED es szakaszokbol van három párhuzamos elötét ellenállásos körrel.
(#) tiggersoft válasza kosaga hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia
Most néztem a csomagolást ami szerint 12V/24W, tehát 2A-es táp kell tekercsenként vagy egy 6A-es a 3-nak. A legjobban egy halogén spot inverterével jársz az elbirja mind!
(#) kosaga hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Megnéztem,a led szalag teljesítménye 24W/5méter
(#) dizi válasza kosaga hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Akkor
24 watt osztva 12 volttal =2 amper azaz simán jó a 2.5 amperes táp.
de ha a led szakaszonként 9volt akkor 3 amperes tápot kell alkalmazni .(24w:9v=2.6A)
(#) _JANI_ válasza dizi hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Vagyis ha a három szalagot egy 9V-os tápegységről tápláljuk, akkor elég a 3A is?
(#) dizi válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Igen ha a 3 szalag összteljesítménye 24 w és 9v de ha egyenként 24 watt x3 =72w:9=8 A !De ha 12v-os akkor 72w:12v=6A.
(#) tiggersoft hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Ugy látom az én félreolvasásomból mindenki jól félreszámólt!!!
Szóval nem 3 hanem 5 szalagról van szó ami 120W ami 12V-ról pont 10A!
A ledszalagok 12V-osak nincs szó 9 meg akárhány vóltról...
Sorry
(#) whalaky válasza dizi hozzászólására (») Nov 19, 2009 / 4
 
Nem feltétlen értek egyet.....
Itt nem a teljesítménnyel (24W) kellene számolni, szerintem az csak tájékoztató jellegű adat.
Itt az áramot a led-ek előtét ellenállása és a ledek nyitófeszültsége határozza meg.
Ha a ledek nyitófeszültsége 2,5V 100 Ohm-os előtét ellenállással az ellenálláson eső feszültség 1,5V, a kapott áram a ledek nyitóirányú ellenállásától eltekintve 15mA. Ha a feszültséget 12V-ra növeled, a ledek nyitófeszültsége ugye konstans, azaz a teljes többletfeszültség az ellenálláson fog jelentkezni, azaz az ellenálláson eső feszültség már 4,5V az eredő áram 45mA, vagyis a ledek már jóeséllyel túlterhelődnek (jellemzően 10-30mA) esetleg tönkremehetnek, ami egy ilyen szalagnál nem olcsó mulatság!
A gyári adatokból (feszültség, teljesítmény) számítható a felvett áram, amit a 3-as csoportok számával osztva megkapod hogy hány mA-el működnek a ledek. Ezzel lehet aztán számolni. Ahány 3-as csoport, annyiszor a felvett áram.
Semmiképpen nem ajánlott jelentősen eltérni az üzemi feszültségtől, mert mint látható a feszültség többlet nem lineárisan növeli az áramot.
(#) tiggersoft válasza whalaky hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Igen A 3 led sorosan egy 150ohm-os ellenállással, ez igy van csoportonként.
(#) kosaga hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Sziasztok! Nem tudom,hogy hol olvastatok 3 szalagot,én 3led-re vonatkozó adatot adtam meg.Egyébként,mint látjátok 25 méter kellene belőle.Ezek szerint 120W teljesítmény,ami 12 volton=10 A
Lehet,hogy tiggersoft válasza jó lehet,miszerint használjak spot-trafót?
(#) tiggersoft válasza kosaga hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Itt van olyan teljesitményü ami kell neked
Itt
Bruttó 4440huf 150W-os.
(#) _JANI_ válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
S nem utolsó szempont, hogy szabályozható!
(#) Flyingman hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
A következő érdekes esetem van evvel a LED szallaggal. Vettem egy 25 cm-es darabot. Ebben 5 db 3 LED-es blokk van. Tehát 15 db LED. A boltban a boltos elővette a 2 m-es tekercset, a végére kötött egy 12 V-os kicsi akkut, két szál vezetékkel. Gyönyörűen ment az egész szallag. Levágta nekem a 25 cm-et. Én boldogan irány haza vele. Itthon a végére kötöttem egy stabilizált tápot. Igaz 14 V-os, na dehát tudtommal menetközben az autó is 14,4 V-ot tart. Erre mit mutat? Hát semmit! Polaritás, minden rendben (jelezve van a szallagon, nehéz lenne elszúrni is), ennek ellenére semmi. Megmértem, szakadás nincs, a szallag folytonos. Ám amikor a szallag betáplálással ellentétes végén mértem a feszültséget, akkor ért a meglepi. Kigyulladt a fény! Beindult a szallag, viszont a betáp felőli első 3 LED kivételével. Azok sajnos nem működnek sehogy sem. Úgyhogy, a helyzet az, a LED szallagom betáplálással szemközti végére ha odaérintem a műszerem (magyarán, ha a műszerellenállással rövidre zárom a szallag betáppal ellentétes végét, csak akkor világít a szallag, de a betáp melletti első 3 LED még akkor sem. Na erre varrjatok gombot! Sajnos akkum nincs itthon, avval még nem tudtam kipróbálni. Érdeklődve várom a véleményeteket...
(#) SzAndras00 válasza tiggersoft hozzászólására (») Márc 18, 2010 / 1
 
Elnézést, hogy beleszólok, de a halogéntrafó az AC, kb 15kHz, ide meg DC kell!
(#) Zotya65 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy az 5 m RGB ledszalagot lehet-e elvágni illetve utána vezetékkel újból összekötni.
Ha van ilyen lehetőség hány helyen, és összesen kb mekkora a legnagyobb távolság amit ellehet érni ilyen módszerrel.
Köszönettel
Zoli
(#) Mybuster hozzászólása Jún 16, 2010 /
 
Sziasztok kéne nekem egy kis segítség!

36 db zöld vagy sárga ledet szeretnék bekötni egy egyszerű kapcsolási rajzall ami 13voltról működne kérdés meg lehet e csinálni soros vagy párhuzamos kötést csináljak? thx......
(#) -Bady- hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Üdv.

Kérdezném, hogy mennyire érezhetem biztonságban ezt a led szalagot egy autó szivargyújtójára csatlakoztatva?
(#) zolika60 válasza -Bady- hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Melyiket és hogyan van csatlakoztatva?
(#) -Bady- hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Őrá gondoltam:
kék led szalag
Azt még megkérdezném, hogy meddig világítanak el?
Vagyis hány cm az a távolság, ahol még jól látszik?
Egy autó alá lenne világítás. (természetesen szigorúan csak álló helyzetben lenne használva)
(#) -Bady- hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
akkor nem kapok választ a kérdésemre?
(#) zolika60 válasza -Bady- hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Megfogja világítani azt 20-30cm-t az autó alatt. Azt nem tudom, hogy a 14,4V-os generátorfeszültség járó motornál nem rövidíti meg nagyban az életét. De álló autónál és álló motornál biztosan működik. Persze csak ha tiszta és nem ázik be a csatlakozója alul.
(#) -Bady- hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Értem, köszi.
Legfeljebb teszek valami védelmet a ledekhez, hogy biztosan ne ölje meg.
(#) Chokapick hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Sziasztok. SOS segitsegre lenne szuksegem toletek. Egy melegfeher ledszalag taplalasaval akadt gondom.Egy 6m-hosszu ledszalagot hajtok meg egy altalam keszitett tapegysegel amiben talalhato egy Vossloh Schwabe trafo 50W , 11,5V~ , 4,0A es egy 600V 35A Graetz hid. Erre kapcsoltam ra a ledszalagot es 3-4perc utan a diodahid olyan forro,hogy nemlehet megerinteni Probaltam mar masfajta graetz hiddal is,de ugyanez van.A ledszalag 2,2A-t huz. Teljesen tanacstalan vagyok.Ha valaki tud kerem segitsen
(#) kadarist válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szia!
Nagy a feszültség. Túl sok áram folyik a szalagba.
(#) Chokapick válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Elmeletileg a szalag 12V-os.3db dioda van sorbakotve elotet ellenallassal es ez ismetlodik. Mit kellene meg hozzaepitenem hogy jo legyen
Következő: »»   1 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem