Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   1 / 132
(#) crom3x hozzászólása Okt 30, 2005 / 1
 
hangváltóhoz hol szerezhetnék be 1,5;2mH-s tekercsete lehetőleg 1mm2es kellen, és jó minőségű kondikat?
(#) (Felhasználó 518) válasza crom3x hozzászólására (») Nov 2, 2005 /
 
Pl a Conrád KFt Budapest

By Johannes
(#) crom3x válasza (Felhasználó 518) hozzászólására (») Nov 2, 2005 /
 
Conrad!
(#) zaik válasza crom3x hozzászólására (») Nov 2, 2005 /
 


hali,

én is ilyesmi cuccokat keresek épp (hangfalat készítek, de egyelőre még a hanngszóró sem érkezett meg ). Amit tok: jó kondit a KáCsa Audió Kft. (kacsa honlap)-től, tekercset nem tudom honnét, arra én is szeretnék egy jó forrást, bár ez egy egyszerű alkatrész.
Ellenállást viszont én is keresek. A Conradban, meg Incompban tudom, hogy van fémházas, nagy teljesítményú ellenállás, de az drága (2-3 ezer, ez szorozva 10zel, háát..). Más megoldás???

a legjobbakat

(#) (Felhasználó 518) válasza crom3x hozzászólására (») Nov 3, 2005 /
 
Bocsi igazad van Conrad!
(#) DRKonor válasza crom3x hozzászólására (») Nov 5, 2005 /
 
Üdv.!
Javaslom a Marion Kft.
Budapest, VI. ker. Szondi u. 20.
Tel.: 06-1-331-70-57
Náluk profi monacor-os cucokat lehet kapni! A monacor.com -on az akusztikai részen ki lehet nézni az alkatrészeket amit kb két hét alatt meg is hoznak, ha épp nincs raktáron. Nagy tisztaságú rézből készűlt tekercsek, nonpolarized kondik, ezüstözött ón stb... Én is náluk vásárlok, az árak közepesek!
(#) zaik válasza DRKonor hozzászólására (») Nov 6, 2005 /
 


tényleg jó helynek tűnik ez a monacor.

(#) seedz hozzászólása Dec 5, 2005 /
 
Hello mindenki! Egy olyan kérdésem lenne hogy szeretnék egy sub és egy 2 utas hangváltót! Valakinek van valamilyen kapcsolása??? Segíítsééég!! (jók az uj smileyk :jump
(#) szabi83 válasza seedz hozzászólására (») Dec 5, 2005 /
 
2 utas I:
KÉP

2 utas II:
KÉP

LINK a szubhoz...

üdv
(#) DRKonor válasza seedz hozzászólására (») Dec 6, 2005 / 1
 
Szia!

Ha komolyabra szeretnéd venni a dolgot, akkor javaslom neked a JBL Speaker shop 1.0 nevű programot! Beütöd neki a hangszórók paramétereit és az általad kívánt meredekségű szűrőt számít ki, szükség szerint L-szabályzó beiktatásával. Keress rá a neten a progira, ha nem megy majd átküldöm.
(#) zaik válasza seedz hozzászólására (») Dec 6, 2005 /
 

vagy specifikusan keresel a neten, a hangszóródhoz keresel váltó-kapcsolásokat. a sajátomhoz vagy ötöt találtam, végül egy hatodikat építek (majd, már csak évek kérdése ) azok gyakran már bevált váltók.
(#) bbatka válasza seedz hozzászólására (») Dec 7, 2005 / 6
 
DE azért próbáld ki ezt is WinISD itt
(#) seedz válasza bbatka hozzászólására (») Dec 7, 2005 /
 
Köszi ez a program bejött nekem!
csak a soobwoofer nél az mit jelet hogy "needed attenuation" ? heeelp!
(#) vicsys válasza seedz hozzászólására (») Dec 8, 2005 /
 
kívánt csillapítás-szószerint ford.
(#) seedz válasza vicsys hozzászólására (») Dec 9, 2005 /
 
Hello!
Tekercsekkel kapcsolatba tud valaki segíteni? Nekem 0,5mm-es rézdrótom van csak azt nem tudom hogy ha pl 1mh-s tekercset akarok csinálni akkor hány menet kell, hány réteg, mekkora legyen az átloja ?
valaki tud segiteni? nincs ez valahol a neten ?
(#) seedz válasza seedz hozzászólására (») Dec 12, 2005 /
 
és a bass cutoff meg a tweeter cutoff hoz a mély nek meg a magasnak a keresztezési frekvenciáját kell irni? vagy nem?
(#) seedz válasza seedz hozzászólására (») Dec 12, 2005 /
 
SEGÍTSÉÉÉÉÉG!
(#) dB_Thunder válasza seedz hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
Idézet:
„és a bass cutoff meg a tweeter cutoff hoz a mély nek meg a magasnak a keresztezési frekvenciáját kell irni?”

IGEN
Vékonyalom a huzalt hány Watt-ra lesz?
(#) seedz válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
A tekercsel kapcsolatba: majd veszek a boltba
(#) Ruzsy válasza seedz hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Szeva mindenkinek!!!

Na az a problémám h szeretnék építeni 3utas 4 ohmos hangváltót. Ha valakinek van ilyen kapcsolási rajza azt megköszönném
(#) Dióda válasza zaik hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Hínny gyerkőcök segítsetek az öreg szakinak!

Találtam itthon két gumis hangszórót egész jól szólnának de kellene egy hangváltó tekercs a mélysugárzóhoz.
Kb olyan 3000hz-től kellene vágnia.
Az sem baj ha lejjeb vág.
De ne jöjjön nekem senki mikro meg miliherikkel.
A kérdés mekkora magátmérőre milyen huzallal mennyit kell tekerni?
Ha valaki képet is tud mutatni annak megörülök .
(#) vicsys válasza Dióda hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Szerintem...

tekercs.zip
    
(#) patexati válasza Dióda hozzászólására (») Feb 4, 2006 / 1
 
Szerintem ez a jó.
(#) Dióda válasza vicsys hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Aham és most nekem melyik kell?
(#) patexati válasza Dióda hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Ezen a DOS-os progin a meglévő csévetest és rendelkezésre álló tekercshuzalból kiszámítja hány menet kell.
(#) patexati válasza Dióda hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Csak be kell írni mi van és hány mH legyen és kibobja a menetszámot.Nem keresztmetszetet hanem átmérőt kér a huzalnál figyelj rá!!
(#) Dióda válasza patexati hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Oké azthiszem meglesz a dolog.
Köszi!
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
Nos ujjab kérdéssel állok elő.
Mivan akkor ha a tekercset valamilyen maggal ellátom.Pl ferrit ,vas.Milyen kiszámítási lehetőség van ilyen esetekben?

Tudom furcsák a kérdések egy veterántól de hátha másnak is kellenek majd ezek , illetve hozzáteszem eddig vagy kész hangváltót használtam vagy nem használtam.
(#) Thom válasza Dióda hozzászólására (») Feb 9, 2006 /
 
Hát ilyenkor a mag pontos permeabilitásának ismerete hiányában marad a műszeres mérés, én is egy multiméterrel állítottam be az induktivitásértéket.
(#) Dióda válasza Thom hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Nos szerintetek egy handváltóban 0,5-ös huzallal tekert tekercs hány wattot bírhat ki?
Következő: »»   1 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem