Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fűthető kutyatál
 
Témaindító: KupaiG, idő: Okt 7, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) abcdabcd válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Nekem az jutott eszembe, ha a kutya fém lánccal van kikötve esetleg, akkot ha a lánc a "főzőlapra" ér az azért lehet nem a legjobb dolog... szóval lehet mégis a rögzített tál lenne a legjobb, akár ilyen megoldással is!
(#) abcdabcd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Hogy a kutya minek megkötve? Hát igen ez egy érdekes filozófiai kérdés, de vannak helyek, ahol a kutya mégis szinte egész nap megkötve van... itt nem tudom, mi a helyzet... vagy akár ha csak néha megkötik, ha mondjuk idegenek vannak a háznál, akiket a kutya nem csíp valamiért..., nehogy a lánc legyen felfűtve...
(#) renato20 válasza KupaiG hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
72 ah akksi két vezeték két szeg két borotvapenge meg egy távtartó az ősi vízforraló
Csak a kutyus ne igyon belőle amikor működik
(#) Piszkos hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Szia!
Az én ajánlásom: rozsdamentes kutyatál, szélébe 2 lyuk, hogy le lehessen csavarozni pl a teraszra, a fal mellé.
A tál aljára/peremébe ellenállások a fűtéshez, érdemes majd 12 v-ott használni, az elektronika is mehet erről. Fűtő teljesítménynek 20-30W kb. szabályozó Ez az elektronika elég egyszerű, be kell állítani 10 fokra mondjuk. A hőérzékelő rögzíted a tál aljára. Érdemes lehet kiönteni/leszigetelni a tálat alulról, hogy hosszú életű legyen.
Az elektronika és a trafó a házon belül van elhelyezve, a kábelek egy vékonyabb fém csövön keresztül vannak vezetve, egy lyukon meg be a tál peremén. Érdemes lehet ezt is lerögzíteni, így a kutyus biztos nem fogja szétrágni.
(#) nagya89 válasza poros hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Nagyon egyszerű megoldát javasolnék. 7812ez stabilizáló rövidre zárva. A beépített védelem kikapcsolja, ha a megadott hőmérséklet fölé emelkedik. Egy alkatrész az egész.
(#) EcoPityu válasza nagya89 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Hmmm. "Termál sáttdávn 150 °C " Már vize sem lesz a kutyának, mire lekapcsol a belső védelem...
(#) algeza válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Nem "Termál sáttdávn", hanem "kurrent" limit
* bejövőfesz! Ami cca. 1.5A*(15 ...18)V = 22 - 27 W
Bár erre egy (több) ellenállás is elég lenne.
Urak! Nem szeretnék Nálatok házőrző lenni! Félteném az életem!
De azért vidám ez a téma!
(#) algeza válasza algeza hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Egyébként a háziállatok nálunk ilyenkor télen bepofátlankodnak a lakásba!
(#) EcoPityu válasza algeza hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Idézet:
„kikapcsolja, ha a megadott hőmérséklet fölé emelkedik.”

Én erre írtam a 150C°-ot, az nem a current limit. Talán az áram határolás nem a hőmérséklet függvénye, vagy igen?
Azt én sem értettem, miért is kéne félvezetővel fűteni, arra ott az ellenállat, arra találták ki!
(#) Dániel X hozzászólása Okt 17, 2011 / 1
 
Üdv!
Felületi fűtők is megfelelők ezen célra.
(#) pettgerett válasza Dániel X hozzászólására (») Dec 11, 2011 1 /
 
Hali,nagy ötlet max 30c nál nem lökte magasabra a kutya vizét de lője be mindenki magának(ne vénássan) nekem fém tálam van 160 as perem át mérő-vel. Fogtam egy ilyen átmérőjű gainfest-es(tömegnővelő tápos) dobozt a felső végére bugyliztam 90 fokonként két tízforintosnyi likat belevágtam egy tea mécsest ésráraktam az itatót A jysk-ben 100db tea mécses 600ft 3zimankós hónap 90 napaz alul elhelyezett doboz magasságával tudod lőni a hőfokot. Ja a 3 hónapos németjuhászom -10 ben issza a langyos vizet és rőhőg a fűtőszálas fejeteken
ui: a gyertyát gyújtsátok meg azért egy paraszt gyerek
(#) zolika60 válasza pettgerett hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Mennyi ideid ég egy ilyen mécses? 1,5-2 óra? Ha csak ennyi időre kell fagymentesíteni, az a kutya simán kibírja víz nélkül is. Viszont ha ott hagyod egész napra, akkor -10C°-nál a mécsesed ellenére befagy.
(#) Dániel X válasza pettgerett hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Te tudod. Ha a kutyádnak és tárcádnak megfelel használd egészséggel.
(#) kaqkk válasza pettgerett hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
És hol van ebben elektronika ? Ugye nem csak azért regeltél be hogy ezt megoszd velünk ? " és rőhőg a fűtőszálas fejeteken"
(#) sirály12 válasza pettgerett hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Nekem sajnos a kutyusom napi 12-14 órát van egyedül kinn, néha még többet is. Nem igazán tudom elképzelni, hogy a kutyulim mellett nyílt lángot hagyjak, akár fedetten is! Tűzveszélyes!
És persze csak kis ideig jó.
Akkor már inkább valami kisebb izzó és egy ilyen kapcsolás ideális lenne: Bővebben: Link
A relé kapcsolhatná a fűtést. Egyszerű.
Lehet még megépítem amíg itthon leszek ünnepek alatt, van is hozzá minden.
(#) Dark Archon válasza dizi hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Hali,

Nem régi kutyatulajdonosként én is ezen törtem a fejem, hogyan lehet minél egyszerűbben langyosan tartani a kutya vizét - saját magam kényelmi okai miatt - így prototipizáltam, amit leírtál.

A mellékelt kép szerint szándékozom rögzíteni az ellenállásokat. Te azt írod, hogy a perem alá tetted... az ívelt felület miatt úgy nem ad át túl kevés hőt?

Nekem mondjuk csak egy változtatható feszültségű 3/6/9/12V-os 7,2VA-es DC tápom van, elég meleg így is a tál alja, s tervezem, hogy hővezető pasztát is rakok az ellenállások alá, majd az egészet kifújom purhabbal.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) FF26 hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Sziasztok!!
Segítségeteket szeretném kérni!
Először írva lehet hogy érdekes lesz de ha meg tudnám oldnai számomra nagyon jó lenne.

Injekciós fecskendőből injektálok gyantát, a gyanta sajnos kicsit sűrű illetve gyorsan köt.
Pár percenként szoktam hőlégfúvózni ami segít a dologban.

Hogyan tudnám megoldani hogy tudjam fűteni 20ml es injekciós fecskendőt max 30 fok körülire,illetve ott tudjam tartani azt a hőmérsékletet.

Köszönöm.
(#) Medve válasza FF26 hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Szia, körbe kellene tekerni a fecskendőt és a tűt huzallal, amin egy áramgenerátor a kellő áramot hajtja át. Be kell állítani.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2018
(#) FF26 hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Leírnád esetleg hogy mit kell beszereznem hozzá?
(#) Medve válasza FF26 hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Először (szakértőbb hozzászólók híján) a működőképességet kellene bizonyítani. Kell hozzá egy állítható áramú tápegység, és annyi huzal, amit rátekersz majd az eszközre. Meghajtani akkora áramerősséggel, ami az állandó 30 fokot kiadja, és tervezünk majd ahhoz az áramerősséghez illeszkedő áramgenerátort.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem