Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » CCS PIC Compiler
Megvalósítottam a leírtakat ,viszont valami nem jó. Valamiért csak ilyeneket ír a változóba: C0, 80, \0, @
Ráadásul véletlenszerű, még csak nem is nő vagy csökken a fesszel arányosan. Valami ötlet?
Szervusz!
Hány bites módban használod a ADC-t? Ha 10 bites módban, és csak az egyik bájtot olvasod ki akkor tényleg értelmetlen lesz... Ha csak egy bájtos eredmény kell a legegyszerűbb nyolc bitesre kapcsolni az ADC-t ( #device ADC=8 ) és nincs gond. Vagy a 10 bites ADC-nél a két bájtos eredményt osztod néggyel és a kisebb helyiértékű bájtban megkapod a szükséges egy bájtos eredményt.
Beállitottam az adc -t 8 bitesre már majdnem jó. Egyedül akkor van gond ,ha nagyon lemegy a hőmérséklet.
(-10fokon 'S' <--ez van a változóba) Ez mit jelent? Esetleg az lehet a gond ,hogy rossz ellenállást választottam a fesz osztó másik felére? (egy olyan hőmérő ellenállásom van ami 0 fokon 2.2K ellenállású és egy 10K ellenállás van vele sorba) Talán valaki elmagyarázhatná ,hogy ezeket a paramétereket ,hogy lehet meghatározni. Előre is köszi mindent!>
Már rájöttem mi az 'S'. Rosszul volt beállítva ,h mit írjon ki ez a vacak.
![]() De attól még valaki megírhatná ,hogy jó e így ez a fesz osztó.
Helló mindenki!
Megint én vagyok. Valaki segítene? Miért nem működik ez a proteus szimuláció? (LCD) Nem történik semmi. És ha már visszaír valaki elárulhatná ,hogy lehet kiírni valamit ,mert az sem akar össze jönni. Előre is köszi!
Valaki segítsen, a kód a rossz?
#include <16F84.h> #use delay(clock=4000000) // you must use this line becuse the LCD.C use the delay_us() functions #include void main() { lcd_init(); lcd_gotoxy(1,1); lcd_putc("Welcome to EGYPT"); } Vagy a bekötés?
Hol van az LCD kezelő programja? Miért nincsenek konfigurálva a FUSE bitek? Mi alapján kötötted be az LCD-t?
Ezért tettem föl a teljes projektet, hogy ezeket meg lehessen tekinteni. Ez elvileg egy komplett projekt. Ezek szerint nem működő. Esetleg tudnál linkelni egy készet? Ami működik. Vagy javítani ezt ,ha nem túl bonyolult.
Köszi!
Elvileg ez kezeli az lcd -t: #include
Nem tom milyen #FUSES -re lenne szükség itt.
Sajnos nem teljes a projekt. Kellene egy rész az LCD kezeléséhez. Ezt általában külön szokták include-olni.
Csatolok egy kis segítséget. Természetesen a flex lcd-ben át kell írni a kiosztást az elején.
De igen. Először menjen az LCD kezelése, utána jöhet a többi.
Itt is (felhasználói grafikák), meg
ebben a cikkben is le van írva (sőt, a karakterek definíciója is megtalálható a mintapéldában).
Sziasztok
Szeretném megkérdezni hogy nem tudtok valahol valamiféle bővebb leírást a programról gondolok itt elsősorban a programíráshoz szükséges alapokra utasításokat hogyan lehet a programban elhelyezni stb).
A ccs c használata vagy egyáltalán a c programozási nyelv a kérdéses?
Igazából az utasításokkal vannak gondjaim.
Miket mikor és hogyan használjam. Ez tudom kicsit bután hangzik de gondolom mindenki aki programoz C-ben valaha elindult az alapoktól.
Nezz szet a konyvesplocon. Talalsz C nyelvvel foglalkozo konyveket, valamint a CCS C-hez mintapeldakat. Erdemes elolvasni a KR-C konyvet. A C nyelv alapjait foglalja ossze. Nem teljesen a CCS C leirasa, de az osszes C erre alapul valahol. Talalhatsz meg mas C irodalmat is. Erdemes vegig tanulmanyozni mindet.
Dennis Ritchie, father of Unix and C, dies. RIP. Az egyik sajnos eltavozott kozulunk.
A Dennis vagy a Ricsi távozott közületek? De nyugodtan írhatsz ékezetes betűkkel is, meg fogjuk úgy is érteni.
![]() Ezt a könyvespolcot, meg nem kellene ennyire erőltetni, mert nem jó. Inkább adjál a kezdőknek egy rendes választ, vagy linket, ha nem küldöd el neki a könyvet.
Szia
megtaláltam a chipcad által forgalmazott Pic programozás C nyelven könyvet szerinted ezt érdemes megvásárolni? Gondolom ebből az alapokat egészen jól el lehet sajátítani.
Konkrétan melyik könyvről lenne szó? Ha az a könyv, amire én gondolok, s ha ebben a topikban kérdezed, akkor nem érdemes, mert nem a topikban jelzett CCS C-ről szól.
Elküldtem neked a vilmosd levelezőtársunk által csak "KR-C" könyvnek degradált alapművet. Biztos nem kaptad meg, mert a köszönöm nem ért el hozzám. Ezt mindenképpen otthon kell tartani, mert ez a C programozók alapműve. Utána már könnyű lesz a többi C nyelv sajátosságait magadévá tenned, mint például, hogy a CCS C nyelvben nem 16bites az int, csak 8bites. Meg ilyenek. Ha tetszik neked (bár ezt nem tudhatod még) a CCS C nyelvezete, akkor nagyon sok, bár zömmel angol nyelvű mű áll rendelkezésedre. Meg kell azonban mondjam, hogy szinte mindegyik elég általános és egy bizonyos tudás szint felett nagyon unalmasak. Amelyik viszont érne valamit, az nagyon száraz és elméleti síkon mozog, semmi robotvezérlés és MP3 dekóding. Szerintem hallgass icserny levelező társunkra, aki már rakott le ezügyben valamit az asztalra és nem a levegőbe beszél.
(Ezt úgy mondja a művelt francia, hogy autentikus.) ![]() Uff...
Hogy konstruktív(abb) legyek: van egy olyan könyv (angol nyelvű, Martin Bates: Programming 8-bit PIC Microcontrollers in C with Interactive Hardware Simulation) ami a PIC16F877A CCS C nyelvű programozásával foglalkozik. Ha érdekel, akkor meg tudom mutatni, s ha megnézed, el tudod dönteni, hogy érdemes-e megvenni.
Segítene valaki?
Ez a kód miért nem hajlandó működni? #include <16f627a.h> #use delay (clock=4000000) #Fuses NOMCLR #INCLUDE main(){ setup_oscillator( OSC_4MHZ ); while(true){ output_toggle(PIN_B4); delay_ms(1000); } } Értelem szerűen az MCLR lábat ,sem kristályt sem kötöttem a PIC re. Előre is köszi! |
Bejelentkezés
Hirdetés |