Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fuzz Face torzító
 
Témaindító: ssjzsef, idő: Ápr 19, 2009
Lapozás: OK   6 / 6
(#) JnCon válasza kocos hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Köszi!
Eredetileg egy Lomexes m67 dobozba akartam építeni elvileg abban is elfért volna, de ezt találtam. Egy régi tápegység doboza volt, a munkahelyi limlomok között kallódott. Össze-vissza volt fúrkálva, be kellett tömködni a lukakat meg lefestettem, hogy ne legyen olyan randa.

A feliratozás nagyon egyszerű módon készült. Öntapadós átlátszó fóliára nyomtattam, ilyent lehet kapni A4 méretben írószerboltokban és tintasugaras vagy lézernyomtatóval tudsz rá nyomtatni (ami nekem van annak Apli 10053 a neve de biztosan van többféle is).
A feliratokat MS Word-el csináltam, szövegdobozokat gyártottam és azokat tologattam a megfelelő helyre. Autocad-el szebben is meg lehetne csinálni de lusta voltam hozzá.
Arra kell ügyelni, hogy a felület amire ragasztja az ember teljesen sima legyen - nekem ez sajnos nem jött össze teljesen és látszik is itt-ott, hogy nem tökéletes a fólia rajta.
(#) papsszi hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Megépítettem a schematic alapján ezt a Fuzz torzítót, és elég jól is sikerült, egyedül a 0,01µF es kondi hejett van 0,1µF es, de más rajzokon is raktak már 0,1 est bele.
Amit észrevettem a a gitár hangerő potiját letekerem teljesen és a Fuzz volum potija meg nincs letekerve 0-ára akkor elkezd búgni az erősítőm, de amint teszek rá a gitáron kis Volumét egyből megszűnik. Miért lehet ez?
(#) magitor válasza papsszi hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Az azért mert viszonylag nagy erősítése van a fuzznak, és ahogy "0" jelszintre tekered a gitárt onnantól kezdve a kábeleken felvett zajt kezdi el erősíteni a fuzz és az húzza be az erősítődet. Nem agy probléma inkább csak zavaró. Rendes földelésed van , ugye?
(#) papsszi hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Nincs még rendes földelés, egyenlőre még nem dobozoltam be. De azt mondod, ha kap földet alu dobozról, akkor jobb lesz?
Esetleg, árnyékolt kábelek segítenek rajta?
Amúgy, tényleg csak zavaró egy kicsit, de, szupi, semmi alapzaj stb...
(#) magitor válasza papsszi hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Valószínüleg igen ki kell próbálni.
(#) kopaszs válasza JnCon hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Hello JnCon 2009 szept 12 tettél fel egy szillícium tranyós fuzzról 3 mintát nekem nagyon tetszett tudnál nekem adni valami rajzott hozzá szeretném megcsinálni én is igen jó hangja van.Köszi.
(#) JnCon válasza kopaszs hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Hello,

Igen, erre a kapcsolásra épült.
Fontos, hogy alacsony gain-ű tranzisztorokat használj, érdemes foglalatot beforrasztani a panelbe és több tranzisztort kipróbálni a jó hangzáshoz.
(#) kopaszs válasza JnCon hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Csáo kösz a rajzot de egy dolog nem tiszta a smooth 100kb poti hármas lábát hova kell kötni?
(#) JnCon válasza kopaszs hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Sehová, vagy összekötheted a csúszkával ha akarod.
Ez az áramkör amúgy eléggé alacsony bemeneti ellenállását változtatja (ezáltal változik a hangszín).

De ki is lehet hagyni, nem kötelező alkatrész.
Én még egy bemeneti csatolókondenzátor váltó kapcsolót is tettem bele (15nF-470nF).
(#) flupek hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
helló valaki nem tudna segíteni hogy hogyan kössem be a tranzisztort és az 1k-s potmétert ?
(#) petykuk válasza ssjzsef hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Sziasztok, én is a segítségeteket kérném, ugyanezt a kapcsolási rajzot néztem ki, de egyszerűen nem találok ac 128-ast sehol, se nkt275-öst. Van esetleg olyan tranyó, ami szilícium, de kiváltja ezeket?
előre is köszönöm.
(#) JnCon válasza petykuk hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Igen, rengeteg szilícium tranyóval kísérletezhetsz.
Az első fokozatba közepes erősítésű típust keress (100-150), a másodikba kicsit, nagyon jók pl. a kisebb BD... tranzisztorok (BD139 pl.).
Érdemes foglalatot beforrasztani a tranzisztorok helyére és csereberével kísérletezni.
A BC108 pl. klasszikus megoldásnak számít, én BS170 mosfetet tettem a második fokozatba, azóta is így használom. Legalább olyan jól szól, mint egy Ge cucc és nem kényes hőmérsékletre, stb.
Jó tanács: a bemenetre kössél sorosan egy 100kOhm lineáris potit a csatoló kondenzátor és az első tranzisztor bázisa közé, nagyon hatásos hangszíneket lehet vele kikeverni. A becsatoló kondenzátor 100-220nF legyen.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Helló.Lenne egy olyan kérdésem hogy esetleg valamilyen gitár torzító tudok az itt felsorolt tranzisztorokból készíteni?A tranzisztorok típusai:2SA351x2;2SC281;2SB370;2SB75x2;2SA15x4;2SA350;2SB77x5. Remélem ezekből kihozható valamilyen torzító.A válaszokat előre is köszönöm.
(#) teddysnow válasza JnCon hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szia!

A BD139 helyett ebc lábkiosztásút tudsz ajánlani a Hestore-ból?
(#) teddysnow válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
MPSA 42. 3-ból 2-nek 110 és 1-nek 80 volt a bétája.
(#) hinar_ hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Sziasztok!
Összeszereltem a fuzz face kapcsolást (AC128 tranzisztorral). Nem működik. Többször ellenőriztem a kapcsolást és jónak tűnik. Hogyan tudom megkeresni a hibát? Ti hogy szoktátok?
(#) teddysnow válasza hinar_ hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Szia,
nekem a negyedik működött. Nem tudom, hogy az előzők miért nem. Szerintem próbáld ki más tranzisztorral, más tippem nincs.
(#) hinar_ hozzászólása Jan 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Lehet még valahol beszerezni AC128 vagy AC125 tranzisztor?
(#) pucuka válasza hinar_ hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Esetleg a kereső nem játszik?
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem