Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED kijelzős digitális óra
Lapozás: OK   1 / 9
(#) SheepiBoy hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!

Kezdőként kérem segítségetek, a következő témában. Szeretnék készíteni egy vöröses világító ledes órát, mely alapvető funkciókra képes (óra/perc/msperc + ébrestés), de nem találok sehol sem leírást és kapcsolási rajzot. Amire gondoltam, az kb. így néz ki:

http://sourcing.tdctrade.com/hkei/productlibrary/fullImages/4746-00130.jpg

Ha esetleg valaki tudna nekem segíteni, hogy hol tudok ilyen vagy hasonló órához kapcsolási rajzot + alkatrészlistát küldeni, azért hálás lennék.

Köszönöm,
SheepiBoy
(#) hhkfk válasza SheepiBoy hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
ha elég az óra-perc, akkor keresdd meg a kapcsolások között a "TIMER" --t
(#) Moderátor hozzászólása hhkfk hozzászólására (») Aug 6, 2007
 
A címet módosítottam. A "d."-ről nem biztos, hogy mindenkinek leesik, mit is takar.

Szerk.: Az üzenet természetesen a témanyitónak, SheepBoy-nak szól!
(#) bbatka válasza SheepiBoy hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Csatolok egyet. Valóban nem volt könnyű találni. Valahol van még egy kapcsolás, de szerintem jó lesz ez is.
Érdemes lenne átírni a progiját 16f627a-ra.
Szerintem ez nem ébresztős sajna. Talán egyszer átírom, de az még kb.2 hónap. Úgyanis ígértem valakinek egy ilyen órát. Hozott nekem 3 Sanyo kijelzőt, aztán cserébe ígértem neki egy kész órát.
(#) hhkfk válasza (») Aug 6, 2007 /
 
ne engem szidj
(#) Attila86 válasza SheepiBoy hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Piacon sztem kb 1000Ft-ért kapsz ilyen órát. Ami itt van most mellettem az is tudja ezt, a másodpercek mutatását kivéve. Sőt még rádió is van benne

Ha építesz, akkor csak a kijelzővel, dobozzal plussz trafóval számolva már többet költöttél.

Persze ha az építés öröme miatt akarod a dolgot akkor nem szóltam.
(#) Villám válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Én is nagy hévvel építettem egy órát, aztán séltáltam egyet a rádiós ébresztős órák polcainál az egyik nagybevásárlóközpontban és majdnem gutaütést kaptam Zenél, sípol, jól néz ki, pontos (legalábbis az enyémnél ezerszer pontosabb) és sokkal olcsóbb De sebaj, legalább össze tudtam rakni egyet házilag
(#) schyber válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
szia! Azokban a digitális órákban ami számkijelzős pl:ami neked van abba a trafó mennyi áramot ad le? meglehetne csinállni tápegységnek?pl 12v leadádához?
(#) Attila86 válasza schyber hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Hát...
Ez aztán nem ide tartozik!

Egyébként fogalmam sincs, nem fogom szétkapni és beleméricskélni. A Párom se örülne neki ha szétszedném az óráját...
(#) bbatka válasza schyber hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Én szétszedtem egy ilyen órát. Annyi is volt neki. Úgy volt összerakva hogy ne lehessen javítani. Nagynehezen sikerült lepattintanom a hátulját pechemre. A trafó primer bekötő vezetéke oda volt ragasztva az óra dobozának hátuljához. Tőben kiszakadt. A trafó lemezelt, de olyan pici ,hogy ilyen kicsit még nemláttam. Ezek után még azt sem tudtam kimérni , hogy a trafó milyen feszültségeket adott le. AKAIWA márkanevű.
(#) Attila86 válasza bbatka hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Ez valami "Eurotec DIGI alarm clock radio".
(#) bbatka válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
1000Ft volt még 1995-ben a Lengyel piacon. Ennyit tudok róla. Egyébként 10 évig müködött, csak az egyik gomb vacakolt. Gondoltam kitisztítom.
(#) schyber hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
én most szétszedtem eggyet a régi pattintós nyomógombok voltak bene gondoltam tuningoljuk jobb nyomogombokkal...nah ez nemjött össze szal vezérlésnek annyi utánna a kijelzőt kivettem mert nemfért el a forrasztó mostpedig rakhatom össsze az egészet de hogy?!?
(#) Dr.Megavolt válasza SheepiBoy hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Hi!
Kaptam egy digitális órát,bedobozolatlan,két IC vezérli,az egyik a kvarc rezgéseit számlálja,a másik a kijelzőt vezérli.
Ha érdekel szolj privát üzenetben,és elkészítem a kapcs rajzát,de csak akkor szolj,ha nagyon érdekel,nem vagyok mazokista (annyira).
És ha nincs kijelződ hozzá,én egy rosszat ithon szétszedtem,és annak is felrakom a kapcs rajzát,és akkorára építed,amekorára akarod a kijelzójét .
Üdv.Megavolt.
(#) SheepiBoy hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Köszke az infókat!

At igazság az )) hogy elgondolkozdtam egy széteszedős verzión.Az érdekelne, hogy kapok jó minőségű kis cuccost olcsón, amit szét is lehet kapni. Ha tudtok ilyen lokált súgni, úgy megköszönném.

SB
(#) Attila86 válasza SheepiBoy hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Bolhapiac?!
(#) Rapidus hozzászólása Szept 12, 2007 /
 
Én is építeni akarok egy LED kijelzős órát jó nagy, 57mm-es kijelzőkkel. De olyan fullos kellene, ami:
ébreszt, hőmérsékletet mér, és DCF modulolos.
Ilyen kapcsolást tudtok?
(#) vicsys válasza Rapidus hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
Bővebben: Link
Ez nem jó?
(#) Rapidus hozzászólása Szept 12, 2007 /
 
De igen, ilyesmi lenne, csak ebben nincs ébresztő.
(#) Zenner hozzászólása Jan 12, 2008 /
 
Helo!

Úgy döntöttemhogy szeretnék építeni egy digitélis órát LEd kijelőkkel(úgy is van itthon 6 db SC56-11GWA tipus kijelző).
Lehetőleg valami egyszerű kéne (semmi extra max hőmérő) PIC-vel

Kapcsolásirajzokat várom

Üdv!
(#) El_Pinyo válasza Zenner hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Üdv! Itt van /processor/digitális óra...
(#) Zenner válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Köszi ez jólesz(legalább is remélem )
ehez jó a SC56-11GWA?
(#) Norberto válasza Zenner hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Egyelőre csak ezt a megoldást találtam: LINK
(#) El_Pinyo válasza Zenner hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Sajnos az mégsem lesz jó abban a formában ami a kapcsrajzon van, mert a te kijelzőid közös katódúak , a kapcsrajzban meg közös anódúak vannak.

Norberto: Ugyanazt linkeltem, mint te.
Üdv
(#) Norberto válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Elmélyedtem a keresésben, nem láttam (az én linkem meg pont oda mutat )

Amúgy szerintem ha a HC541-ek helyére invertáló buffereket raknánk, akkor lehetne használni KK-os kijelzőkkel is.
(#) El_Pinyo válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
A meghajtó 74HC541-esek helyett használj 74HC540-est és akkor jó lesz! A bekötése ugyanaz , mint az eredetinek!
(#) El_Pinyo válasza Norberto hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Semmi gond, csak megjegyeztem! Nekem sajna nem sikerült közvetlenül linkelnem! Ez van A buffereket illetően egyet értünk! Azokkal működnie kell
(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Közös katódos kijelzőhöz:
Timer
Ha nem kell, a relés részt lehagyhatod.
(#) attika hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
sziasztok fórumozók.
Egy kérdésem lenne.Szerintetek az működhetne úgy,hogy megépítem ezt az órát és a meglévő feszültségmérőmet(icl7107) ugyan azzal a kijelzővel használnám?Úgy gondoltam,hogy mind a feszültségmérőt,mind az órát rákötném és egy kapcsolóval tudnám átkapcsolni,hogy feszt vagy órát mutasson.Mivel közös anódos a kijelző mind a kettőnél,gondoltam arra,hogy az anódot megszakítani és rákapcsolni egyszer az órára,egyszer a feszmérőre.Kocsiba szeretném és mivel nem vagyok egy nagy guru még az elektronikába így nem tudom megoldani egy elektronikával.Ha esetleg valakinek van valami jó ötlete ami megvalósítható akkor szívesen fogadom.
(#) attika hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Sziasztok!!!

Lenne még 1 olyan kérdésem,hogy megépítettem ezt az órát és tökéletesen működik is csak kocsiba szeretném betenni és úgy szeretném megoldani,hogy csak akkor világítson a kijelző ha ráadom a gyújtást,de csak a kijelzőt kéne a gyújtásnak kapcsolnia,mert ha az egész áramkört kapcsolok vele akkor minden egyes gyújtás ráadásnál állíthatom újra az órát.Az megoldható lenne,hogy pl tranzisztor kapcsolja be a kijelzőt mikor kap 12voltot, és az óra meg állandó direktre lenne kötve???Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.
Következő: »»   1 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem