Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromágneses szivattyú
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Inforgabor hozzászólása Jún 17, 2010 /
 
Hello

Van egy vízszivattyúm. ULKA EP77 a típusa, 230V, 50Hz kell neki. 28 wattos. Az a kérdésem hogy pontosan hogyan is működik, és meddig lehet üzemeltetni (tehát hogy nem melegszik-e túl)?

Üdvözlettel, inforgabor
(#) Inforgabor válasza Inforgabor hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Lemaradtak a képek.
(#) zolika60 válasza Inforgabor hozzászólására (») Jún 17, 2010 / 6
 
No meg a keresés.Bővebben: Link
Ez egy általános célú szivattyú háztartási gépekbe. Szerintem ne félj attól hogy túlmelegszik.Hacsak nem forróvizet akarsz szivattyúzni. Bár lehet, hogy azt is bírná.
(#) Inforgabor válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Köszi szépen.
(#) Inforgabor hozzászólása Jún 17, 2010 /
 
Valamit még elfelejtettem. Mi az hogy ED100%?
(#) idlob válasza Inforgabor hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
A német einshaltdauer szó rövidítése, bekapcsolási időhányad, az ed100% a folyamatos üzemet jelenti.
Bővebben: Link
(#) nagy_david1 válasza Inforgabor hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Hello!
Én kávéautomatákban láttam ilyent vagy ehez hasonlót, ha jól emlékszek. Elég hamar leég ha nem megfelelő körülmények között üzemeltetik. Üresjáratban, folyadék nékül szigoruan tilos használni. Legalább is amik autómatákban vannak azokra ezek jellemzők. Azt nem tudom, hogy üzemi ideje van-e, de szerintem nem folyamatos használatra vannak tervezve épp ezen okokból. Utólag látom, hogy ez valóban kávégépekbe való, szóval amit írtam az elég helytálló.
(#) bandras válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Nagyon ritka az olyan szivattyú, amelyik szereti a "szárazfutást", akár rezgő, akár centrifugál. Szükség van a szállított közeg kenő- és hűtőhatására.
(#) pegyusz hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Sziasztok! Bár látom egy nap alatt lerendeztétek ezt a témát, de az én kezembe most került egy ilyen szivattyú, mely egy takarító gépben üzemelt. Hogyan lehet kimérni, hogy rossz-e, mivel beépített diódával rendelkezik a tekercse. Rezeg áram alatt, de nem szív semmit, pedig szépen kipucoltam a folyadék rendszert. Ellenállásmérővel néztem, 5 kohm körüli értéket mértem, persze csak egyik irányban a dióda miatt. Köszi a segítséget előre is.
(#) Zadam009 hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok,
Nekem is ugyan ez a problémám. Egy ULKA EP5 típusú szivattyú van a kávéfőzőben, ami először csak gyengén nyomta a vizet (nem vízköves), aztán csak rezgett magában. Azóta szétszedtem látszólag semmi baja de csak hangosan rezeg és nem szív semmit.
Van valakinek ötlete??

Üdv:Ádám
(#) Zadam009 válasza Zadam009 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Sikerült megoldanom....
Ez az oldal nagyon sokat segített, részletesen leírja a szétszedését. Ahogy olvastam a leggyakoribb hiba az hogy a cső végében lévő gumi (4) beragad és ezt meg kell piszkálni egy dróttal, meg persze nem árt kimosni ecetben néha
Nekem megjavult így megspóroltam 5000ft-ot

Mindenkinek sok sikert a hasonló problémákhoz
(#) bajuszrichard hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok nekemi is van egy kávéfőzőm amiben van egy ULKA EP5 típusú szivattyu ami nem termel elég erősssen. A hibát az okozhatja h egy benne levő müanyag golyócska elkopott (károsodott/letört belőlle )de abban sem vagyok biztos h golyó formájú volt eredetileg. AZ lenne a kérdésem ,hogy hogyan tudnám javitani a hibát? Mekkora volt eredetileg a golyó(átmérő) ,golyó volt e , más anyagú golyóval pótolhatom e pl vassal? Mellékeltem egy képet a szóban forgó alkatrészről
(#) Zadam009 válasza bajuszrichard hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Szia,

Én a sok szét/összerakás közben elvesztettem azt a golyót és anyám varródobozából vett tűnek a műanyag fejével pótoltam. Először levágtam róla a tűt, majd lereszeltem a maradék kiálló fémdarabot. Nekem így működik!
(#) bajuszrichard válasza Zadam009 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Köszi az ötletet nekemis ezjutott eszembe uh már énis megoldottam ezt a problémát ugyanugy gombostüfejjel de más probléma is volt kicsit kikopott egy mozgo alkatrész a golyóbol letört darabkák miadt és azt kellett jobb híján pillanatragasztóba mártva 3szor ,majd méretre csiszolással helyrehoznom! uh most pöpec a cucc
(#) penszel hozzászólása Márc 6, 2013 /
 
Sziasztok nekem lenne több kérdésem ezzel a szivattyúval kapcsolatban!
Az első mi a különbség a ep8, ep5, ep77 és stb szivattyúk között?
és a watt szám az mit határoz meg pld 26W helyet 48W-tosat veszek?
A lényeg az lenne hogy tönkrement a takarító gépembe ep8 ulka szivattyú és rendelni akarok hozzá egy másikat de ha már lúd akkor legyen kövér! olyat akarok rendelni bele ami bírja a kiképzést és azért bár nyomásban legyen neki teljesítménye is nekem 26W tos van 2,5 bart tud a 4 helyet de egyszeri használat után tönkre is ment befórosodik a háza meg nyomás helyet csak pisikél.
(#) zsolti1985 hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Hali!

Van egy Dolche Gusto kávéfőző ami nem nyomja a vizet!
A szivattyú az működik csak a vízet nem nyomja valahogy.
Ilyen van benne:
Valakinek valami ötlete?
Típusa a szivattyúnak: phoenix-50 b2p
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) kaqkk válasza zsolti1985 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Valószínűleg felakadt a golyó benne ! Két hsz el lejjebb ott a szétszerelésről a kép , szedd szét takarítsd meg rakd össze , és igyál egy kávét az egészségünkre
(#) zsolti1985 hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
csak a műanyag fejben van a golyó de azt nem tudom kiszedni.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) kadarist válasza zsolti1985 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ezen a címen be kell jönni a képnek. Eredeti oldal.
(#) zsolti1985 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
kék színnel amit jelöltél ott mozog a golyó amit pirossal az meg be van szorulva a műanyag kivezető csőbe

ide van beszorulva
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) zsolti1985 hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
sikerült szétszedni. amit a piros nyíllal megjelöltél nekem olyan nincs benne. csak a kék nyílnál van golyó. mi az pontosan ami nekem hiányzik?
(#) jeriko hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Sziasztok! Már pár órát elvacakoltam egy ilyen szivattyúval (EP5 - kávéfőző). A tekercs látszólag jó, ha kap áramot, "rezeg" is a szivattyú. De nem pumpál semmit. Többször szétszedtem, ki lett takarítva, a golyónak szemre semmi baja, nincs felakadva a fekete szelep sem. Próbáltam kávéfőzőben, illetve külön 220-ről, vízzel feltöltve is.
Van valami ötletetek még?
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) VIM válasza jeriko hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Szia! A kúpos rugót jól raktad vissza a helyére ami a golyót nyomja?
(#) jeriko válasza VIM hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Persze, ráadásul kúp alakú a rugó, fordítva a golyó beleesne a belsejébe.
Nincs más ötletem, mint hogy a tekerccsel van valami. De mérni nem nagyon tudok rajta, mert van benne egy dióda.
(#) FIGIRI válasza jeriko hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Szervusz! Azért próbálj mérni rajta, mert lehet hogy a dióda zárlatba ment. ( Az Eta takaritógépemnek ez volt a hibája, egy 1000 V/1A-es soros diódával megusztam az új rendelését)
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2016
(#) sebokr hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Sziasztok
Segítség kellene. Kávé gépbe melyik ulka szivattyú kell?
Ami leolvasható 220v 48w
De ep5 15bar vagy ep6 6bar-os kell bele.
Ha jól találtam a leírásokat csak a nyomásuk különbözik.
Ez egy saeco kávégép.

Roland
(#) muabid hozzászólása Dec 31, 2016 /
 
Sziasztok . Volt itt szó egy diodáról a tekercsnél.Valaki tudna egy rajzot a tekercsről és a dioda bekötéséről? Van két tekercsem is, a két tekercsvég meg is van, de tovább ??? Meg állt a tudományom.
(#) Joseppe210 hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
A gombostűfej elmélet nekem is megoldotta a problémát.
Hihetetlen mik vannak. Egy golyó kopik el 1 ft os dolog. Miatta hány új komplett szivattyút adnak el?
Persze nem azt mondom hogy ez végleges megoldás. Gondolom valami keményebb golyó kellene oda. Fém (csapágy golyó gondolom a mágnesesség miatt nem annyira kedvező.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) zolika60 válasza Joseppe210 hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Ha használod a Válasz gombot, ami minden hozzászólás fejlécében szerepel, akkor mások is tudhatják kinek és miért válaszoltál.Az sem baj, ha a dátumokat is figyeled, mert ebben a topicban a legfrissebb is tavaly szilveszteri.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) vladcepes hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Sziasztok! Az én kávéfőzőmben is van egy Ulka Ep5 -ös szivattyú. Kiszedtem mert vacakolt a k.főző gondoltam megnézem ezt. Kipróbálva szívja a vizet de csak a felső lukon nyomja. Az alsó lukat szétszedve egy ilyen van benne. Ez hogy működik? mert ott nem nyomja a vizet. A kávéfőzőben is annak a csőnek ami odavezet a csőben semmi víz nyomot nem találtam,ezért kaptam szét.
Választ köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2017
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem