Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 181
(#) burgdavid hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Hi! Érdekes ez a földeléses megoldás. Elvileg semmi köze nem szabadna lennie a deprez műszerhez. Sok magnót javítottam már, de szinte az összes kettős szigetelésű. Ami meg nem pl: Pioneer CT-506 ott is csak a doboz földelt, de az nem egyezik meg a jelfölddel! Esetleg nézd meg a zavarszűrő kondikat a kapcsoló résznél. A lejátszást úgy lődd be, hogy egy jól működő deckel csinálj egy referenciafelvételt én 50Hz, 1kHz, 15kHz @ 0db el szoktam valami jó minőségű kazettára és azzal fejet stb is be tudod állítani. Amúgy felvétel közben honét tudtad hogy jó lesz? 3fejes? Szerintem az összes elkót cseréld ki amit ki lehet. Egyformán torz mindkét csatorna?
(#) titi válasza burgdavid hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
félreértések elkerülése végett:
A földvezetéket nem a hálózati földre értettem.
Hanem pl a fejről jövő földre, ill. a műszerhez menő földre. (van pár vezeték egy deck-ben, ami két, vagy háromeres földelt vezeték, azokra gondoltam)
(#) titi válasza damien hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Szóval először csináltál egy felvételt vele, és azt visszahalgatva torz.
Műsoros kazival nem próbáltad?
Azok alapján, amit leírtál, nekem gyanus, hogy a fej földjével van gond.
Nincs leszakadva a fejről, vagy nincs valahol megszakadva?
De amint írtam, a lejátszás-felvétel kapcsoló miatt is előfordulhat ilyesmi gond.
(#) damien hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
csináltam felvételt vele és ez visszahalgatva torz. a műsoros kazettánál nem torz de nem tiszta. és pedig a felvételi szintszabályzó érdekes módon a hangszóró hangerejét és a kivezérlést is vezérli lejátszáskor és felvételkor. de én szakadást sehol nem észleltem.
(#) damien hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
ha más nemlesz akkor elviszem szervízbe de nem tudom hogy meg tudják e csinálni. nem tudtok 1 jó szervízt valahol a mi olcsón gyorsan és jól megtudnák csinálni?
(#) damien hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
ja AZT elfelejtettem írni hogy a magnóban nincs dolby csak equalizer limiter és bias zajcsökkentők.
(#) titi válasza damien hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Nincs nagyon elkopva a fej?
Mikor volt utoljára tisztítva?
Jól van beállítva a fej?
Egyébként biztos meg tudják csinálni, de szervízt sajna nem tudok ajánlani. :no:

Idézet:
„a felvételi szintszabályzó érdekes módon a hangszóró hangerejét és a kivezérlést is vezérli lejátszáskor és felvételkor”


Felvételkor kell is, hogy vezérelje a kivezérlést. Viszont lejátszáskor nem kellene, hogy hatással legyen rá.

Idézet:
„én szakadást sehol nem észleltem.”


Ha műsoros kazinál nem torz, akkor a földdel nincs gond. Viszont lehet, hogy már nagyon kopott a fej, koszos, vagy nincs megfelelően beállítva.
Mi a helyzet a magas hangokkal? Nem túl tompán szól?
(#) damien hozzászólása Aug 9, 2007 /
 
a fej nincs elkopva és hetente 2 szer tisztítom sztem nincs jól beállítva afej. de a deck-re rá vaN ÍRVA hogy milyen szalaghoz milyen zajcsökkentőt vagy zajcsökkentőket kell használni: normál szalaghoz: limiter-t a krómdioxidoshoz az equalizer-t és a bias-t a ferrocrómmal pedig: equalizer-t és ha akarom akkor limiter-t a felvételkor én normál szalagot használtam. sajnosebbenadeck-ben nincs dolby csak ezek amiket leírtam.de fevételkor használtam a limiter-t
(#) titi válasza damien hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Amiket itt említettél, azok alapvetően nem befolyásolják a fennálló problémát. (milyen szalaghoz milyen zajcsökkentő)
Esetleg valami hangot, vagy videót nem tudsz küldeni, amin hallatszik/látszik a hiba?
(#) djmagoo hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Szia!



Ha nagyon nem boldogulsz vele megnézhetem neked... nem olyan bonyolult cuccos ez de ezeknek már lelkük van... okozhatja akár hidegforrasztás akár elko hiba de simán csak a felvétel lejátszás átkapcsoló kontakthiba is...de imádom az összes ilyen régi deprez cuccot, szoval ha esetleg aktuális még a jav, akkor megoldjuk, esetleg némi piálás (nem sör) mellett, és max eldumálunk közben...

Üdv!
(#) damien hozzászólása Aug 24, 2007 /
 
kedves djmagoo aha van időd akkor nézd meg, elég érdekes, egyépként kazincbarcikán lakok meg ha megtudnád csinálni akkor mégis mennyiért a választ itt írd meg.
(#) djpista hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
Sziasztok
Van egy AIWA F220-AS magnómal jó pár éve szenvedek ami nem töröl és "grízesen" vesz föl. Ha tudtok segitsetek rrajtam plz.
A segitséget előre is köszönöm.
Kapcsolási rajz mellékelve.
Kapcsolási Rajz
(#) Medve válasza djpista hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Hello, szerintem ellenőrizd, hogy működik-e a törlőoszcillátor, illetve, hogy a jele eljut-e a megfelelő helyekre...Q26 környéke ill. az azt tápláló Q27-28
(#) titi válasza djpista hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Hali!
Figyelsz? Bővebben: Link
(#) djpista hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
sziaszztok
Az AIWA F220-s magnómmal kapcsolatba:
Átnéztem amiket mondtatok és most az a bajom hogy a törlőfrekvenciának 85Khz-nek kell lennie ez meg is van mégsem töröl. Szerintetek hol lehet a hiba?
(#) titi válasza djpista hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Hali!
Nincs nagyon elkopva a fej?
Esetleg nézd át, nincs-e forrasztási/kontakt hiba.
A vezetékek rendben?
(#) szamóca válasza djpista hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Szia! Hol mérted a 85KHz-et? Közvetlen a törlőfejnél ,vagy az oszcillátor kimenetén?
Ha a törlőfejnél, akkor mérj rá a fejre ohmmérővel mert valszeg szakadt.
(#) szabjan válasza djpista hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Szia nekem is van egy 220-asom.
Szerintem először is nézd meg a szalagvezetést, rossz vagy koszos görgő esetén ez a típus kisodorja a szalagot, bár ez inkább a kombi fejnél szokott jelentkezni...
Valamint a törlőfej is mivel félműanyag, elkophat ferdére. És akkor elmegy a törlés. Én már a magnómon- mivel ez egy stúdiómunkára átalakított 2 sebességes magnó- a sok használat miatt már cseréltem törlőfejet. Kemény 150 Ft-ért vettem a Nagyenyed utcában. Igaz ezt 94-ben.
(#) szamóca válasza szabjan hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Szia szabjan! Azt nemtudni hogy tota nem töröl, vagy tompán hallható a régi felvétel.
Ha kopott, vagy a szalagvezetés hibás, töröl de tompán azért hallatszik a régi felvétel.
Én úgy értelmeztem hogy nem töröl semmit.
(#) szabjan válasza szamóca hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Igaz. Akkor az csak az előmágnesezésből eredő tompulás lenne?.....
Akkor törlőáramot kéne márni a fejen.
(#) szamóca válasza szabjan hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
:yes:
(#) titi válasza djpista hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Q9 kollektorán megvan az 5,7V?
Biztos, hogy a REC/PB kapcsoló rendesen működik/érintkezik?
A törlőfejen megvan a 160-170mV?
Ha a törlőfej, és annak áramkörei rendben vannak, akkor,
ha tudod, felvétel közben szkóppal nézd meg a felvenni kívánt jelet, több helyen.
A rajzon az üres nyíllal jelölt jelút.
Indulj el a bemenettől, a REC-LEVEL potin át, tovább a Bolby rész REC-IN, REC-OUT pontjain keresztűl a Q9-en át a fejig.
Egyelőre...
(#) kiszebra hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Hello!
Az a kérdésem hogy minek egy magnó deck-be 3 motor?
nem a támához kapcsolódik, de nem akartam új topikot nyitni.
(#) titi válasza kiszebra hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Hali!

Szerintem kérdezd meg a gyártót...
Kétkazettás?
Vagy úgy érted, hogy egy kazettáshoz minek a 3?
(#) kiszebra hozzászólása Jan 8, 2008 /
 

NEm az enyém csak láttam egy apróhirdetés...
amúgy egykazettás volt
(#) titi válasza kiszebra hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Gondolom elektromechanikus.
1 motor a szalagot viszi, 1 a mechanikát motgatja, de a harmadik? Biztos az is a mechanikát vezérli...
(#) szilva válasza titi hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Vagy esetleg külön van két motor a két orsónak. Profi (szalagos) magnóknál szoktak ilyet csinálni, így lehet beállítható szalagfeszítést csinálni mindkét oldalra.

A harmadik meg lehet a főtengelyé, esetleg a mechanikához is innen vehet forgatást a módváltásokkor. Bár ha az orsókhoz és a főtengelyhez külön-külön motorok tartoznak, akkor a mechanika is eléggé leegyszerűsodik, mert gyakorlatilag csak a gumigörgőt kell tudni a főtengelyhez szorítani vagy leengedni - ehhez meg elég lehet egy elektromágnes is.
(#) titi válasza szilva hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Idézet:
„ehhez meg elég lehet egy elektromágnes is”

...ez az, ezért furcsa nekem is.
Pedig láttam már "pár" deck-et belülről...de 3 motorosat még nem.
(#) kiszebra hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
itt láttam:Bővebben: Link
(#) promise válasza kiszebra hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Nem ritka a 3 motoros deck.
Az enyémben 4db van...
Következő: »»   2 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem