Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   64 / 292
(#) sari válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia Tibi!

Én kísérletképp lassítani akartam tovább a szivattyút (az előzőekben leírtak miatt), ehhez megnöveltem a C1-et 10nF-ra. Már ezzel lassult a szivattyú, hisz a diak gyújtásához szükséges kb 35 Volt később alakul ki a nagyobb kondin az R2-n keresztül. Mivel ez még nem volt elég, egy 100k/2W -os potit az R2-vel sorbakötöttem. Így még lassabban töltődött a kondi és menet közben lehetett állítani a szivattyúteljesítményt is.

Véleményem szerint az R1 gyárilag a teljesítményhatárra van méretezve. Ha a kazán áram alatt van és amíg nem megy a szivattyú (utánkeringetés időzítése lejárt, C2 nyitófeszre feltöltődött, T1 kinyitott!), gyakorlatilag a hálózati fesz teljes egészében rajta esik, és kb 1 W-ot kell elfűtenie. Nem csodálkozom, hogy apámék mindkét kazánjában ez az ellenállás ment ki.

Én most R1 helyén 2x22k/2W -ot sorbakötve használok, ez volt otthon. Valószínű így is marad, de majd kiderül ha már beállítottam a főégő szelepét.
(#) tibibalogh520 válasza sari hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szia Sari!
Köszönöm a választ, és sok sikert a szelep beállításhoz!
(#) djtyber hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Hello mindenki.uj vagyok,de megosztanék veletek egy sztorit.SAUNIER DUVAL Semia F24 kombi kazán turbó kazánom van már vagy 8 éve.A szerelö, többször volt nálam javittani- foltozni,mint voltam egy év alatt az ANYOSOMNÁL....f1 -es hibával volt mindig gond...csak ezzel...F1......3 szszor cserélt vezér panelt..gyujto panelt is cserélni akart de 50.000.ft kb.sokaltam ,nemmentem bele.letöltöttem pdf-et használatit olvasgattam keresve f1 mi az a baj,?levegö visszaárramlás eggyik hibája.na ekkor jött az eddig f1 nélküli hónapom...nincs f1 hibám,most,de mikor cserélte aznap másnap ....volt f1 hiba..szoval kéményes igy felmentem a padlásra megnéztem a csövet,s ekkor láttam a BAKIT!!!a tömittő gumi repedezett törött volt.lbezsiroztam,s letakaram körbe rongyal,azota ,nincs f1 hibám,ez 30-40 napja van kb.azota nincs gondom..MITSZOLTOK EHHEZ??
(#) toro válasza djtyber hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Mivel későn léptél be a FÓRUMBA és nem kérdeztél meg bennünket, így nem tudtunk időben jó tanáccsal ellátni!
Gázszeres írta volt, vannak a szakszervizek - akik alkatrész cserélők és vannak akik javítanak!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Mellékelve a gépkönyv!

Semia.pdf
    
(#) toro válasza djtyber hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Kéményes a készüléked, akkor a rongyot vedd le róla. Ha nagy lesz a hideg, többet fog menni a kazánod, magasabb lesz a füstgázhőmérséklet és esetleg belobbanhat a rongy!
Az összes retesz a gyújtásvezérlőre hat, így F1 hibakódot ír ki!
(#) djtyber válasza toro hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
JA *
(#) toro válasza djtyber hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
"Lépj be" többször a FÓRUMBA és segíts hasznos tanácsaiddal a rászorulóknak.
Boldog Karácsonyt a megjavított kazánoddal.
(#) sari válasza sari hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Véleményem szerint az R2 gyárilag a teljesítményhatárra van méretezve. Ha a kazán áram alatt van és amíg nem megy a szivattyú (utánkeringetés időzítése lejárt, C2 nyitófeszre feltöltődött, T1 kinyitott!), gyakorlatilag a hálózati fesz teljes egészében rajta esik, és kb 1 W-ot kell elfűtenie. Nem csodálkozom, hogy apámék mindkét kazánjában ez az ellenállás ment ki.

Én most R2 helyén 2x22k/2W -ot sorbakötve használok, ez volt otthon. Valószínű így is marad, de majd kiderül ha már beállítottam a főégő szelepét."
(#) zenész65 hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Laikusként kérdeznék és esetleg segítséget is kérnék.
Adva van egy Bugerux G112 turbós fali kazán. Indításkor 6/A kóddal leáll.Cserélve lett az érzékelő, a gyújtó elektróda. Akkor elindult. Cirka 2 óra múlva leállt, ugyan azzal a kóddal. A szerelő talált egy elfüstölt biztosítékot. Csere.Elindult, 3 óra múlva ismét leállt. a biztosítékok épek, viszont a kazán azóta sem indul. A szerelő panelcserét javasol.Mit tegyek?
(#) thermomax hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Teljesen laikusként szeretném a véleményeteket kérni az alábbi esettel kapcsolatban.

Thermomax Inka 35 RK kazánunk van külön padló, külön radiátor körrel, melyet 2009-től használunk.
2 évig semmilyen problémánk nem volt. Viszont idén tavasszal történt először, hogy a padló szokatlanul meleg lett úgy, hogy a termosztát nem is volt bekapcsolva.
A szerelő elemet cseréltetett velem a termosztátban és ennyi, egyébként azt mondta ilyen nem törtnénhet.
Ősszel újra észeltem a hibát. a padló többször is a kikapcsolt állapot ellenére forró!!
Figyeltem mi miatt lehet. Azt gondolom, amikor a meleg vizet csinálja, idővel egyre forróbb lesz a padló kör. aztán olyan is előfordult, hogy a padló kikapcsolt termo. ellenére melegszik, a radiátor pedig a bekapcsolt termosztát ellenére órákig nem!!
Kihívtam a szerelőt, aki továbbra is hülyének nézett, az okát nem tudta. Aztán még 2szer kihívtam miután újra észleltem. Aztán 3.dik kiérkezésére a kazán produkálta a hibát végre amikor ott volt... A melegvíz fűtés után olyan meleggé tette a padlókört, hogy le kellett zárnunk az osztót. Ezután beépített a padlő előremenőbe egy visszacsapószelepet, szerinte ugyanis a kazánnak semmi baja. és talán a gravitáció okozza....2 napig nem volt gond, aztán újra ok nélkül forró lett a padló. és a radiárot pedig annak ellenére hogy kellene, nem melegszik.a kazán meg megy állandóan, használja az amúgy olcsó gázt!!
Most az van, hogy néha működik minden, de éjszakára kikapcsoljuk a padlófűtést és elzárjuk a padló előremenőt. ilyankor nincs gond, csakhát ez nem maradhat így.
Valamint ma melegvíz sem volt, aztán kihúztam a kazánt, bedugtam és minden megoldódótt 2 órára, majd újra forró lett a padló, úgyhogy ennyi.
Az érdekes az, hogy kihúzás/bedugás után megint működik minden...egy darabig.

Kérlek segítsetek van e véleményetek, mert a többször kihívott hivatalos beüzemelőnek már nincs.

Forduljak e a Thermomaxhoz Gyöngyösön?

Köszi előre is, mert egyenlőre kész vagyunk tőle..olvastam olyat hogy talán vezérlőkártya??
(#) toro válasza thermomax hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Legelőször is érdemes lenne megnézned, hogy milyen a fűtésköröd szennyezettségi állapota!
A vassal szerelt rendszerek oxidálódnak és lehetséges, hogy a padlóköri váltószelep nem zár le teljesen.
(#) toro válasza zenész65 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Szia! Írd le pontosan a kazán típusodat!
(#) thermomax hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
szia Toro,

A fűtéskör a kazánban? de a karbantartás megtörént évente, ott nem kellett volna ennek kiderülnie?
(#) toro válasza zenész65 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Ha a kazánod Buderus GB 112, abban nincs gyújtó elektróda. Ez egy kondenzációs kazán, NEFIT holland gyártmány!
A 6A akkor keletkezik az UBA 1.5 vezérlésen, amikor valami miatt nem tud a láng a kazánban kialakulni.
Ez lehet:
1. gázhiány-,
2. izzító meghibásodása-,
3. gázszelep tekercs hibája.
4. ionikus elektróda oxidációja.
Minden egyéb probléma más kóddal jelenik meg!
(#) toro válasza thermomax hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Ha becsülettel volt karbantartva!
A kazánban vannak a 3 járatú szelepek a rendszerhez.
(#) thermomax hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
jó értem, de akkor egy új szerelőt javasolsz mondjuk?

A leírt jelenség nem utal valami egyértelmü problémára szerinted?
(#) toro válasza thermomax hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Nem javaslok új szerelőt, ha eddig (is) elégedett voltál vele.
Az esetleges okot az alább írtam.
(#) thermomax hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
nem voltam elégedett vele ebben az évben mert nem orvosolta a bajt, csak nem tudtam mást..de ez végülis mindegy...
(#) toro válasza thermomax hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Többen - többször írtuk: nem mindig a kazán a ludas egy hiba kialakulásában!
A kazánt gyártó cég, minden esetben előírja, hogy mit kell a kazán üzembehelyezése során a fűtésrendszerbe beépíteni!
Sajna sok kivitelező egyszerűen - mivel nem ismeri a hőtermelő működését-, kialakítását - egyszerűen kihagy dolgokat! Fontos még, hogy a régi fűtésrendszerre rátelepítenek korszerű kondenzációs kazánokat. Ezeknek a kazánoknak a kazánköri víztere nemritkán 1-2 liter!
Képzeld el a régi 1"- 2" csövekkel szerelt fűtésrendszer mennyi "szemetet" tartogat a kazán részére!
A Termomax Inka 3,3 - 3,7 literes!
(#) thermomax válasza toro hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
nyilván teljesen igazad van. mondjuk nálunk új építésü a rendszer meg a ház.

egyébként történt valami:

a kazánházban elmélkedtem erről tegnap este és szemeztem a kazánnal aztán felfedeztem, hogy az utolsó takarításnál március környékén a kazános elzárta a melegvíztároló 5csapjából az egyiket, ami plusszban beépített időzíthető keringető szivattyún keresztül enged melegvizet a rendszerbe. emléxem hogy elzárta, mert nincs a szivattyú áram alatt.

szóval ahogy emlékszem, utána kezdődtek a bajok és ez azóta sem volt megnyitva..
tegnap gondoltam egyet és megnyitottam.....tegnap este óta azt észlelem hogy minden rendben működik ...akkor kapcsol be és ki a két kör és akkor melegít amikor kapcsolom...reggel óta ezt játszom és minden ok a két körrel.
valamint a melegvíz is erősebb nyomáson és melegebben érkezik a csapokhoz.


Ilyen van?

bocs ha teljesen értelmetlen a kérdés
(#) toro válasza thermomax hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Igen, nagy valószínűséggel mivel nem ment a szivattyú, a padlófűtés érzékelője azt érezte, hogy hideg az előre menő víz és teljesen kinyitotta a szelepet. A másik kör szivattyúja meg forgatta a fals vizet!
Ennyit ér, ha az ember azért tisztában van a rendszere alap működésével.
Boldog Karácsonyi Ünnepeket az üzemképes kazánoddal!
(#) szakács judit hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok!
SZERETNÉK MINDENKINEK KELLEMES BÉKÉS KARÁCSONYT
ÉS ÖRÖMÖKBEN GAZDAG ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNNI!
(#) kérdések hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Békés karácsonyi ünnepeket kívánok!Legyen meleg minden házban!üdv Judit
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Kedves Judit!
Neked és családodnak is Boldog Karácsonyt
az általad üzemképessé tett kazánod által meleg meghitt otthonotokban!
(#) toro válasza kérdések hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Neked is Kedves Judit!
Ügyesek és kitartóak voltatok a kazánjaitok javításával!
(#) digiservice hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném, adott egy Westen 280FI zárt égésterű tárolós kombi kazán (sajátunk... )
Hibajelenség: bekapcsolás után kb 5-8 mp-el ventillátor elzáródás hibával leáll. DE ventillátor működik, a presztosztát működik, kapcsol ahogy kell, műszeresen is kimértem. Ellenben a gyűjtótrafó nem gyújt valamint a gázszelep tekercseit sem hajtja meg, igy a gáz sem indul el. Szerintem a hibajel is emiatt jön föl, de már nem tudom, hogy merre keressem a hibát.
Ja a gázszelep működik, (845-ös) direktben pillanatra vezérelve elindul a gáz.

Adjatok valami ötletet, mert már q..a hideg van benn...
ui.: volt kint már "3 szaki", egyik sem bírt vele...
(#) JZoli válasza digiservice hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Szerintem valami égéstermék visszaáramlás érzékelő hibád lesz! Ilyen esetben ezekkel szokott baj lenni! Azt azért hangoztatni szeretném, hogy nem ismerem a kazántípusodat, így ez egy elég általános hibamegállapítás csak. De mindenképpen ilyen jellegű lesz ez a hiba, ezért nem gyújt, és nem is enged gázt!
(#) digiservice válasza JZoli hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Ebben ilyet nemtaláltam. Van benne fűtési és HMV NTC,
Áramlásérzékelő, pressztosztát a ventillátor működését ellenőrizendő. Ezeket mind ellenőriztem,és jól működnek....
Én a gyújtótrafóra vetek, ami a gázszelepet is vezérli,valamint a trafó meghajtására, amit szvsz a trafó nyírhatott ki. talán... de mégmindig csak sötétben tapogatózok...
(#) shine1 válasza toro hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Sajnos átbsztak téged ezzel az ipari hulladékkal... de a váltószelepet esetleg érdemes megnézni mert lehet be van kicsit állva kosszal! később majd kilukadhat a remek hőcserélő meg ha panelt kell cserélni valamiért akkor lehet programozgatni eme remekművet sok sikert a javításhoz!
Következő: »»   64 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem