Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1297 / 2208
(#) sturbi válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 26, 2011
Nem építetem belőle semmit, csak van ilyenem talán (EC92-t használtam, fél ECC81-helyett). Fél ECC83-nak megfelelő kiváló kis cső 100-as mű-vel. 250 V tápfesszel 50-60 szoros erősítés realizálható, mint a 83-asnál, talán kevésbé mikrofóniás. Diódáknak nincs külön katódjuk és csekély áramúak, nem tudom hf-en mit lehetne vele kezdeni (testre kötésen kívül), bemeneten esetleg valamifajta vágónak, limiternek (mint effekt) beköthető (de, hogy mit művelne ilyenkor azt inkább te tudod).
(#) sturbi hozzászólása Dec 26, 2011
Nyáron találam egy kupac EABC80-as csövet, akkor megnézegettem az adatlapját, és biztos, hogy nagyon "ügyes" csőnek könyveltem le (még külön tároló dobozt is csináltam nekik). Ezt azért írom ide, mert ebből szinte mindenkinél szokott vetyengeni pár darab. Ennek a külön katódos diódái is fantáziálásra serkentenek, és a trióda karakterisztikák is roppant mutatósak voltak, ha jól emlékszem.
(#) Bassmester válasza sturbi hozzászólására (») Dec 26, 2011
Köszi a választ
Ki fogom próbálni ezt a csövet. Találtam a faternál kb 2 marékkal ... zaerix, valvo és ultron gyártmányok, zsír "újak". A limiter kapcsolás lehetősége roppant érdekes számomra. Terveztek a bass előfokba egy limitert, amin egy LDR van a bemenet és a test között... A 6AV6 diódáit miképpen lehetne limitálásra bírni? Pár szóval leírnád az elvét?
(#) sturbi válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 26, 2011
Nem tudom hogyan kell megvalósítani, én csak annyira gondoltam, hogy meg lehetne próbálni egyszerűen rákötni a dióda anódját a rácsra (esetleg kikisérletezett soros ellenállással), és ha túl nagy pozitív félhullám jelenik meg (mivel nincs nekik külön katódjuk, úgy nem köthető be, hogy a negatívra is hasson), akkor a dióda, a belső ellnállásával, katódra vezeti a fölösleget, ezzel leosztva a bemenőjelet.
(#) pucuka válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 26, 2011
Egy "T" csillapító alsó szárába bekötöd antiparalell a független katódos diódát. Kicsit lazábban határol mint a félvezetős diódák, nincs olyan hirtelen átmenet a feszültség függvényében. Az FM adókban használtunk ilyet lökethatárolásra. Persze az EABC80 nál.
(#) Bassmester válasza pucuka hozzászólására (») Dec 26, 2011
Oké, köszi szépen az ötleteket.
(#) djhans hozzászólása Dec 27, 2011
Ma elkészültem a PCL82 PP második kimenőjével is. Holnap tekerem a 6P14P SE kimenőket.
(#) mayky válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2011
Én is elkészültem az egyik csévével
M85B vas lesz benne.
(#) djhans válasza mayky hozzászólására (») Dec 27, 2011
Neked sokkal jobb lesz a mélyátviteled a szép nagy vas miatt. Én 10k/8R arányban tekertem. Hány felé osztottad a tekercseket?
(#) mayky válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2011
Ez egy terheletlen áttétel, terhelve (primer dc ellenállás, veszteségek) 9 k felett van/lesz a tényleges primer terhelés. Remélem hogy jók lesznek a mélyek, mert csak 2000 menetes a primer. Semmi különös nincs benne; 4 rész primer között van 3 rész szekunder. Végülis egy mini TK157-es NVCS tekercs nélkül
(#) djhans válasza mayky hozzászólására (») Dec 27, 2011
Biztos jó lessz. Akkora vasnál elég lehet a 2000 menet. Nekem 2880 menet a primer. A tekercsek osztása olyan mint a tiéd.
(#) bta válasza mayky hozzászólására (») Dec 28, 2011
Szerintem próbálkozz középosztásossal is, 9kohm mégiscsak 9kohm! A két okból is kikerülhetetlen n. visszacsatolással elérhető egy kielégítő magasátvitel, de akkor egyrészt, oda a bemeneti érzékenység, másrészt nem igazán tudsz variálni a nvcs mértékével, hiszen a magasátvitel kontra érzékenység lesz a meghatározó tényező. És ez még a jobbik eset... szoros átfogó visszacsatolásból könnyedén lehet gerjedés.

Ne feledd, hogy a TK157 teljes szórt kapacitása a közbeékelt visszacsatoló tekercssorai miatt alacsony (viszonylag).
(#) mayky válasza bta hozzászólására (») Dec 28, 2011
Az nagyon tökölős munka nincs igazán kedvem vacakolni vele. El84 PP-nél (8k) elég jó lett ez az elrendezés, majd meglátjuk/meghalljuk/megmérjük, hogy mit szólnak hozzá a xCL8x csövek.
(#) djhans hozzászólása Dec 28, 2011
Ma csak egy 6P14P SE kimenővel lettem készen. Primer 3x840 menet 0,22 szekunder 2x48 menet 0,8-as huzalból SM65 magon. DC ellenállása 135 Ohm lett a primernek.
(#) dxzo4z válasza dxzo4z hozzászólására (») Dec 29, 2011
Srácok! A két ünnep között egy kis segítség kellene!

Adott egy djhans-féle ECC85-EL84 erősítő, csak csöves táppal, EZ81-gyel. A neten keringő egyik (magyar) trafóméretezőt használtam a menetszámok meghatározásához, de nem túl jó az eredmény: a fűtés 6.9-7.1V, és 250V helyett is akad 335V! Minden érték terhelve volt mérve, sajnos!
A trafó: nem szabványos EI mag (102mm széles, 32mm-es nyelvvel, s 42mm vastagsággal, így a magkeresztmetszet kb. 13.5cm2). Mekkora menetszámokat javasoltok? A trafó jó nagy, a lehető legkevésbé szeretném gerjeszteni!
Előre is köszönöm!
(#) Bassmester válasza dxzo4z hozzászólására (») Dec 29, 2011
Én olyan 4-4,2 voltonkénti menetszámmal próbálkoznék. Ha a B=0,8-1 közötti, akkor így szerintem nem lesz túlgerjesztve a vas.
(#) ticseboy válasza (») Dec 29, 2011
Köbzolibácsi! Na még egyszer.
Nekiálltam az itthon talált lomok-ból, egy PCL84 PP-t építeni.Megpróbáltam minél kisebbre épiteni, persze az adott alkotóelemekből. Remélem belefér minden alkatrész, macimentesen, rendezetten. Ha meglesznek a kimenők, és a hálózati, akkor folyt. köv.
Addig 1-2 kép:PCL84PP
(#) FordPrefect válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 30, 2011
Érdekes design Hasonlít a Nejem retiküljére, egy neves erősítőre, meg sokmindenre. BUÉK.
(#) ticseboy válasza FordPrefect hozzászólására (») Dec 30, 2011
Köszi! Sokat segitettél mert nem tudtam hogy milyen szine legyen, de most nézhetek női táskákat, hogy melyik áll neki jobban.
Amugy nagyon nehéz jó, praktikus, itthon kivitelezhető és nem a másikéra hajazót csinálni.
(#) ticseboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 30, 2011
FigyelmeztetéS!!
Áthelyezem a hozzászólásodat a "női táskák építése" topikba!

(#) djhans válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 30, 2011
Szia! Nekem tetszik. Szép lesz majd ha le lesz festve, lakkozva. Én hátra már nem tenném be az EZ81-et mert nem megy a látványhoz.
(#) ticseboy hozzászólása Dec 30, 2011
Ezért nem is furtam neki oda likat, mert nekem sem tetszik ott, valahogy belehekkelem a táp mellé.
(#) mark.budai válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 30, 2011
A négy PCL közé nem fér be?

Amúgy tényleg szép lesz, én valami vad színvilágot adnék neki, akár piros, vagy sárga-fekete. Még a hangszóróidhoz is illene.
(#) spirik hozzászólása Dec 30, 2011
Szia mindenkinek Boldog Uj Évet Kívánok mindenkinek...

Szeretnék megkérni valakit hogy ezt a rajzot szeretném 2x10w s megcsinálni.
Előre is köszönöm szépen...

pcl82--5w.jpg
    
(#) djhans válasza spirik hozzászólására (») Dec 30, 2011
Nem értem a dolgot. Mit is szeretnél? Ezt a rajzot más csővel?
(#) spirik válasza djhans hozzászólására (») Dec 30, 2011
Szia.
Nem, hanem ne 5w legyen hanem 10w legyen 2x az ,az 20w s legyen .
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 30, 2011
Itt a PCL82 PP kapcsolás.
(#) spirik válasza djhans hozzászólására (») Dec 30, 2011
Szia.
Köszönöm szépen és ha lehet a táp részét is kérhetném.
(#) Kiss Arnold hozzászólása Dec 30, 2011
Hello!
Elkészült az erősítőm.
http://www.elektroncso.hu/cikkek/gu50i.php
Használt kimenőtrafók kellenének.
Nem tud valaki valahol olcsón?
(#) djhans válasza spirik hozzászólására (») Dec 30, 2011
Én nem egészen úgy csinálom ahogy a doksiban van. Itt az én változatom. A graetz után tehetsz bele anódfesz késleltető relét is.
Következő: »»   1297 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem