Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   128 / 211
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Nos, működik!
Természetesen mint mindig, én voltam a figyelmetlen. Az alkatrész oldalon a forrasztások nem voltak tökéletesek a kicsi hely miatt, igaz picit néhol most megolvadt a tok alja, de most már működik Meg a hátulján a nyákban is volt egy szakadás, amit egy kis darab rézzel orvosoltam. Nem csoda hogy nem működöt.... De most már jó! Próbáltam 12f629 -est is ami 8 lábú, azt is tökéletesen olvasta!

Köszönöm szépen a segítségedet! HA itt lehetne, most adnék neked 50 pontot, az tuti!
(#) pepe091 válasza shield hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Ezt a kétoldalas adaptert emmzolee tervezte, fent vannak a fórumon valahol a tervek, de ide is berakom, hogyha szeretnéd megcsinálni.
Itt is köszönöm emmzoleenak a segítséget!
(#) shield válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Köszi, meg van nekem is. Emmzolee-tól megkaptam a lay fájlt.
Örülök, hogy sikerült megtalálni a hibát.
(#) pepe091 válasza shield hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Akkor jó, ha megvan
(#) pepe091 hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Az a kérdésem lenne, hogyha 12f629-et akarok programozni, akkor át kell valamit állítani a programban?
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Melyik programban?
PICKit2 kezelő programjában, ha automatikus a felismertetés, akkor nem.
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Igen, a kezelőprogramban. Csak azért mert ennél í típusnál mindig azt írja hogy Invaild value 0000
Van egy üres 629-esem és egy ami fel van programozva (még nem általam). Az írottat tökéletesen beolvassa, hogy mi van benne, (igaz ekkor is írja az invalid value-t)
De a másikat ha törlöm, törli sikeresen, és mikor bele akarok írni, beleírja, kiír mindent hogy sikerült, viszont mikor kiolvasom belőle csak 0-ák vannak benne. És ilyenkor például 16f628-at sem programoz, de egy reboot után már a 16f628 at tökéletes írja és programozza. Mi lehet a probléma?

(Írásnál természetesen 5 V van beállítva)

És boldog Karácsonyt

12f629.jpg
    
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
A képen csak a leggyanúsabbat nem veszed észre: "All protect"...

Abban a hex -ben, amit beleprogramoztál, a kódvédelem be van kapcsolva. A programozási adatlap azt írja, beolvasott kódvédelemmel minden memória területről (kivéve az Id szabak alsó byte-ja és a config szó) 0 olvasható ki. Tehát az összes program memória szó értéke 0. A legutolsó memória szóban egy kalibrációs adtnak kell lenni, egy retlw utasítás adatában. Most ez az adat 0, azaz egy nop nem retlw. Ezért van az üzenet "Osccal - Invalid value".

A programozás menete: Teljes törlés, a program és az adatmemória, Id szavak felprogramozása, ellenőrzése, majd a legutolsó lépéskent a config szó / szavak programozása - ezzel aktivizálódik a kódvédelem, a config szavak ellenőrzése. Az programozás ellenőrzése tehát sikeres, még akkor is, ha a kódvédelem aktivizálva van a hex állományban. A további ellenőrzések már 0 -t olvasnak ki...

Filozófiai kérdés: Ha egy kód hex állománya nyilvános oldalról letölthető, mi értelme van a kódvédelmet aktivizálni benne? Ha a hex állományt megnyitod egy szövegszerkesztővel és a config szó értékét átírod a programozás előtt, a módosított hex -et programozaod be, a védelem máris ki lesz kapcsolva.

Boldog Karácsonyt Mindenkinek !
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Biztos ez lehet a baj? Mert amikor törlöm, és mondjuk bele akarom írni az ürességet, akkor azok után is csak a 0-ák maradnak.
Meg a program amit bele akarok írni az innen az oldalról való, vicsys dobókocka programja, abban csak nincs ilyen védelem. Nem tudom, hogy akkor mi más okozhatja?
(#) kaqkk válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
A 12f -nél az osccal érték (ha a szám piros) nem helyes
én ezt úgy "kerültem" meg hogy egy másik picet betéve
a osccal értéket megnézve a "hibás" picnél átírtam az értéket (a beállításoknál) Ha jól emlékszem nálam 34ff-vagy 54 ff lett a helyes érték . Egy ilyen értékkel való beégetés után már működőképes a látszólag hibás pic .
Ja és ahogy HP41 pc írta a kódvédelem ha be van kapcsolva akár a hex-re való fordítás előtt , akár a pickit
programban , akkor § fog kiolvasni beégetés után de ez nem zavarja a pic működését ,csak a készülék "klónozását "akadályozza .... nehezíti meg .
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
SziaÍ!

Az említett hex -ban nincs bekapcsolva a kódvédelem, viszont tartalmazza az OSCCAL regiszter feltöltését (call 0x3FF). Addig kell gyötörni a programozást, amíg hiba nélkül le nem fut. Ha a törlés után sem sikerül a programozás, akkor valami el van kötve, vezetékszakadás van. Minden kiolvasott érték 0.

OSCCAL: A program a hex állomány importálásánál kiolvassa (megpróbálja kiolvasni) a programozandó kontrollerból az OSCCAL kompenzációt tartalmazó memóriaszót, nem a hex -ből tölti be. Ha ilyen kontrollert programozunk, a betöltés előtt kell csatlakoztatni és felismertetni vagy kiválasztani a típust.

A PICKit2 programból egy kódvédett kontroller törlése után ki kell lépni és újra kell indítani. Az "érzékenyebb" kontrollereket érdemes e lépések előtt lecsatlakoztatni.

@kaqkk: az a 0x54FF tulajdonképen 0x14FF, mivel a 14. és 15. bit (0 -val kezdve a számolást) nincs kiépítve a program memóriában...
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
Szóval ha megnyitom az adott hex-et, hol találom meg benne ezt amit át kell írni hogy működjön? Meg van határozva, hogy pontosan hol található? Bocsi az értetlenkedésért, de ehhez végképp nem értek
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Azt hiszem, ebben az esetben a legegyszerűbb az lenne, ha nem is törődnénk az OSCCAL kalibrálásával. Egy dobókocka esetén ez megengedhető.
Használd a mellékelt hex -et és felejtsd el az OSCCAL -t (de csak ebben a projectben).
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Értem, köszönöm szépen!

Amúgy gondolom, csak véletlenül írtad a nevét 16f629 nek a 12 helyett.

Köszönöm még egyszer!
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Valószínűleg, de csak a hex állomány nevében...
(#) Deta hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Szevasztok!
Szilva féle Pickit2 klónt építettem meg. Sikeresen kiolvastam vele egy 16f877-et, ICSP-n keresztül. HEX-ben elvileg azt irta ki, aminek a tokban kellet lennie. Ezután előszedtem MPLAB-ból az eredeti HEX filet, és ujrairtam vele a tokot. Innen kezdve jöttek a bajok.
A PICKIT2-be beinportált HEX adatok nem azok, mint amit az MPLAB WINDOW/Program Memori menüjében találok.
Az MPLAB-ban 16 bites /PL. 2A8b az 1-es cimen/.
A PICKIT2-ben ezzel szemben F0-át találok beinportálás után. Természetesen a program nem is megy.
Mi lehet ez a gond? Esetleg a pickit2-be beolvasás előtt valami konvertálást kell lefuttatni a HEX file-on?
(#) Hp41C válasza Deta hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Töltsd fel a hex állományt! Elvileg nem kell konvertálni az állományt.
(#) Deta válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Egy újraindítás megszüntette a hibát! Viszont ua. progi a régi égetővel beírva elindul, PICKIT2-vel beirva viszont nem. PICKIT2 tesztjénél csak 24khz-es jelet mértem 30 khz helyett. Ez okozhat-e ilyen hibát?
(#) Hp41C válasza Deta hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
A PICKit2 kezelő programjában a Troubleshoot menüben a Vdd és a Vpp feszültségek jók? Voltmérővel is ellenőrizd le. Egyes Szilva féle klónokba hibásan IRFZ34 került az IRF9Z34 helyére. Ebben milyen típus van?
(#) Deta válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
IRF9Z34 került beépitésre. A feszültségek jók. Az MCLR off és on állásában ugyan az a 0 feszültséget mérem. MCLR on állásban 0 ohm a GND-hez, off állásban szakadás.
(#) Hp41C válasza Deta hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ezek rendben vannak. Van 100 nF a 16F877 táp lábai között mindkét oldalon? Mind a két pár Vdd, Vss be van kötve programozáskor?

Tegyél fel képet a kiolvasott eredményekról és a hex állományt is töltsd fel.
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Az ünnepek folyamán most jutottam el oda hogy így is kipróbáljam, és így sem működik
Építettem egy nagyon egyszerű másik adaptert is, azzal sem jó.
Végképp tanácstalan vagyok hogy mi okozhatja a bajt.
(#) mrbini hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
Sziasztok!
Pic12F683-at szerettem volna felprogramozni Pickit2-vel.
A 2.1-es verzió nem ismerte ezért frissítettem most 2.61 van. A probléma pedig a következő OS 2.01 és töltsek le másik verziót, de mikor megpróbálom a következő hibaüzenetet kapom Downloading Failed. Tudna valaki segíteni, hogyan tudom megoldani ezt a problémát?
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
A firmware -ből a 2.32 kellene. A PICKit2 V2.61 ezt szeretné letölteni. Ha van másik programozó, akkor azzal is fel lehetne programozni.
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Nincsen sajnos másik programozó nélkül nem tudom megoldani?
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Azt írod, hogy a firmware frissítés hibára fut... Ha a PICKit2 gombját lenyomva csatlakoztatod az USB -hez, akkor a bootloader indul el benne.
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
A busy led-nek kéne villogni, de nem teszi.
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Jobb ötletem nincs, mint valahol egy programozóval beprogramozni az újabb firmware-t.
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Szerinted mennyi esélyem van rá, hogy ezzel fel tudom programozni?
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Ha új a 18F2550, akkor igen - gyárilag az LVP engedélyezett, de ha már egyszer fel volt programozva a firmware -rel, akkor nem - benne az LVP le van tiltva.
Következő: »»   128 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem