Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   127 / 211
(#) pcroland válasza HA5AWS hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Nem... HEStore-ról én is ilyet szoktam kapni. 0.6W-osak.
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sajnos itt nem találtam választ a kérdésemre, ezért megkérdezem újra, hátha tudja valaki rá a választ. ha én Pickit2 klónt szeretnék építeni akkor hogyan tudom felrakni rá a firmwaret? Erre esetleg nincs valamiféle leírás?
(#) Hp41C válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szia!

- SMD tokkal felépülő klón: A kontroller beépítése előtt a kapcsolást leellenőrizni, aztán beültetni, a klón ICSP csatlakozóján keresztül egy programozóval felprogramozni. Nehezebben, de megoldható a kontrollert előre felprogramozva beforrasztani.
- DIP tokkal felépülő klón: Lehet a fenti módszer is, de a kontrollert előre is fel lehet könnyen programozni. A bemérés alatt többször kivehető stb..

A felprogramozáshoz az LPT mini vagy más LPT -s programozó. Ez jól jöhet még a firmware újraprogramozásakor is. Esetleg egy ismerőstől kölcsönkért PICKit2 vagy PICKit3 USB programozó. Legvégső esetben egy ismerőstől / fórumtárstól felprogramozott kontroller rendelése.
(#) nedudgi válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Watt mini LPT-s égetője jó lehet, ha hozzáférsz egy olan számítógéphez, amin még van párhuzamos port. USB-s nyomtatóadapter nem jó erre a célra!
(#) zsolti900 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Olyan gépem lenne amelyen van párhuzamos port. De még elég kezdő vagyok, ezen a téren, ezért nem egészen világos hogy ezen a képen mi lenne az az ICSP port,LPT csatlakozó és hogy ehez hogyan csatlakoztatom a pickit2-nek azt a PIC-ét amire feltudom rakni a firmwaret.
(#) nedudgi válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Megnézed a PIC adatlapját. A lábkiosztás tartalmazza a PGC, PGD és Vpp lábak számát.
Az ICSP az In Circuit Serial Programming rövidítése, a programozó és a PIC vagy a PICet tartalmazó áramkör csatakozási felülete, az áramkörben való soros programozás rövidítése.
Az LPT csatlakozó a számítógép párhuzamos portja, D25 anya csatakozó a hátlapon.
A megfelelő lábakat simán össze kell kötni.
(#) zsolti900 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Nem igazán értem, hogy mit hová kellene bedugnom, tehát hogyan csatlakoztatom én ezt rá a párhuzamos portra?
(#) pepe091 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Megfordítottam, többféle képen is rátettem, de továbbra is semmi.
Viszont az egyik variációnál már mást írt ki:
Az adapteren a kapcsolóknak hogy kell állnia??
Egy 16f628A-t próbálok olvasni vele.

pickit-3.jpg
    
(#) nedudgi válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Watt leírása szerint a J1 a párhuzamos(=printer) port.
4 szál drót kell. A párhuzamos porton a 2, 3 és 10, illetve a a sok, ami földre(GND) van kötve.
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
A Vdd -t állítsd be 5.00 V -ra, majd próbáld meg még egyszer:
Device Family / Midrange Standard menü kiválasztása után fel kell ismernie.

Ha mégsem megy a felismerés:
- Tools / Troubleshoot menü végigmérése, multiméterrel az előírt mérések elvégzése.
- Az ICSP csatlakozás és a programozandó kontroller közötti kövések ellenőrzése.
- Ha a kontroller képes az alacsony feszültségű programozásra (LVP), akkor a PGM lábat a Vss -re húzni 1 .. 10k ellenállással, vagy a PICKit2 AUX kimenetére kötni.

pickit-3.jpg
    
(#) Hp41C válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
- LPT port (pirossal karikázva) bekötését már megírák.
- ICSP csatlakozó (lilával karikázva):
ICSP csatlakozó Jelnév PIC18F2550
Vpp - 1
Vdd - 20
GND - 8 és 19
PGD - 28
PGC - 27

huzalozas.jpg
    
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
tehát csak egy sima dróttal kössem össze a csatlakozót a printer portal? illetve az NC az mit jelentene?Azt hagyjam ugy?
(#) zsolti900 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Ez nekem már megint érthetetlen. az LPT tartalmaz PIC-et? Ami már alapból bevan gondolom programozva.

Szerk.: így már teljesen világos! Nagyon szépen köszönöm. Csak annyit nem értek még h a printer csatlakozóhoz gondolom az "LPT csatlakozóról"-t kell csatlakoztatni. De a printer porton nem találok olyan hogy NC. A többi az mind megvan.
(#) nedudgi válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Az NC a Not Connected (=Nincs Csatlakoztatva) rövidítése.
(#) Hp41C válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Akkor még egyszer:

- NC (Not Connected) Nem kell bekötni, nem bekötött... Egyszerűen hagyd ki...

- A PC -d LPT illesztőjének vezetékei mennek a pirossal karikázott csatlakozóra:
Jelnév a pirossal karikázott csatlakozón - LPT csatlakozó sorszám
GND - 18 ... 25 és 13, 12, 11
D0 - 2
D1 - 3
ACK - 10

- Az ICSP csatlakozó (lilával karikázva) kivezetései mennek a programozandó PIC kontroller kivezetéseire:
ICSP csatlakozó jelnéve - PIC18F2550
Vpp - 1
Vdd - 20
GND - 8 és 19
PGD - 28
PGC - 27
(#) zsolti900 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Tehát ami lilával van bekarikázva, annak a helyére menne majd a pickit2 klón pic-e, amit rá kell forrasztgatnom, majd utána leforrasztani? És akkor minden egyes PIC-nél így kell majd csinálnom, ha ezzel szeretném programozni?
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Beállítottam 5 voltra. Előtte kicseréltem mindkettőn a csatlakozót, is mert az nekem is gyanús volt, most az biztos hibátlan. Végigmértem a troubleshootban mindent, annyi volt minden érték amennyinek kellett lennie. Szóval szerintem az adapteremmel lehet a probléma. Az a kérdésem lenne hogy simán kábellel egy próbapanelen hogy kössem össze a pic kit-et a piccel hogy megnézzem úgy működik-e?

Ha már a gép felismeri, meg jók a mért feszültségek, akkor csak nem a programozóban van a hiba nem? Hanem az adapterben.
(#) nedudgi válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Érdemesebb egy foglalatot használni forrasztás helyett.
(#) Hp41C válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Ha a kontroller SMD tokozású, akkor rá kell forrasztani. Ha DIP tokozású, akkor érdemesebb egy DIP28-300mil foglalattal megoldani.
Lehet a PICKit2 -hőz programozó adaptereket készíteni, van bőven terv a topikban, de a legegyszerűbb, ha a kapcsolásokat úgy tervezed meg, hogy az ICSP csatlakozó rajta legyen a panaleken - ekkor egyszerűen rá kell csak csatlakozni, és mehet a programozás. Ehhez azonban néhány ajánlást be kell tartani...
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Pont itt tárgyaljuk párhuzamosan... Milyen típusú kontrollerről van szó?
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
16f628a kontrollerem van. Meg a szilva féle usbs klón.
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
PICKit2 csatlakozó - jelnév - 16F628A lábszám
1 - Vpp - 4
2 - Vdd - 14
3 - Vss - 5
4 - PGD - 13
5 - PGC - 12
6 - PGM - 11

A kontroller 11. lábát a földre (Vss) is lehet húzni 10k -val. A Vpp lábát (4) és a Vdd lábát (14) egy - egy 10k -val a földre (Vss) húzni, a Vdd és a Vss közé 100nF kerámia kondenzátort kell bekötni.
Egy dugaszolós próbapanel is megteszi...

Q3 FET milyen típusú? IRF9Z34 kell bele.
(#) shield válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
A fájlmellékletben van egy jó kapcsolás a 18F2550 felprogramozásához. Szerintem ez érthetőbb számodra.
Ha szükséged van az Sprint Layout-ban készült paneltervre, akkor szólj!
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, és a türelmedet. Működik!!
Szóval tényleg az adapterben volt a hiba valahol. Így próbapanelen tudtam, írni olvasni, mindent csinálni
Még egyszer köszönöm!
Majd keresek egy egyoldalas adaptert, hátha találok.

Üdv: Peti
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Mérd ki, hol a hiba... A Tools / Troubleshoot menü méréseit az adapter foglalatának lábain mérd. Meglesz az a hiba...
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Nyák hiba lesz. Két oldalas a nyák, és eddig még soha nem csináltam két oldalast (vasalással "gyártok") és az egyik oldal nem lett a legszebb maratás után.
Láttam, hogy a Te adaptered, az egyoldalas. Nincs meg véletlenül a nyákterve? Mert akkor megcsinálnám azt hozzá.
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Ha már kész a panel, kidobás helyett inkább egy kis javítás... Az adapter egy (csipogós) multiméterrel kimérhető. Az oldalak közötti átkötések rendben vannak?
(#) shield válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Kíváncsi lennék rá, hogy mi lehet a hiba az adapteredben. Én is megakarom csinálni azt a kétoldalast. Átnéztem a láb bekötéseket, de jónak találtam. Talán nem forrasztottál meg egy átkötést a két oldal közt. Egy ellenállásmérővel nézd meg Hp41C leírta a láb kiosztásokat. Az igaz, hogy az adapteren "6 - PGM - 11" helyett a 10-es láb van bekötve, de ha a kapcsolók nincsenek bekapcsolva akkor nem okozhat problémát.
Ha kell egyoldalas nyákterv, tudok adni ( kicsit kell még alakítani rajta, ellenállások,kondi).
(#) shield válasza shield hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
DIP18-as tokozásnál 10-es láb a PGM, esetünkben ez a helyes.
(#) Hp41C válasza shield hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Helyesbítés:
A DIP18 tokos 16F627(A) és 16F628(A) -nál tényleg a 10. láb a PGM.

A 18F1220, 18F1320 DIP18 tokos típusnál már a 11. láb. A DIP18 tokos dsPIC30F3012, dsPIC30F2011 típusnál már a tápok sem azokon a lábakon vannak...

Ha tovább olvasgatjuk a programozási leírásokat, akkor beláthatjuk, hogy adapterrel "nem fogjuk győzni", inkább a feljesztett rendszereket egészítsük ki az ICSP csatlakozóval.
Következő: »»   127 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem