Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   51 / 91
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Kezdem azt hinni hogy vagyok olyan szerencsétlen h mind a 3 IC-t megöltem (vagy gyárilag rossz) de hogy hogyan azt én se tudom, az egyiknek betudom a pákát, de ki és beforrasztáskor se volt soha forró kb 30-40°C lehetett maximum, ugyanis mikor éreztem h melegebb mint a kezem megvártam míg lehűl, így soha nem melegedhetett túl szerintem, meg weller-el forrasztottam ki és minden forpontot csak addig melegítettem míg meg nem olvadt az ón.

Az egyik IC más csinál mint a többi, az vesz fel áramot is igaz szerintem sokat 0,14A (140mA) 1-es lábon 800mV körüli értéket mértem csak, illetve a 17-esen meg 654mV-ot ami megint csak fals adat, illetve rohadtul felmelegszik ez az IC észrevettem.
Jah és PC tápnál észrevettem hogy mikor lelövöm a tápot egy pillanatra hangerő is megnő.

Rövidzárlat nincs legalábbis én nem találtam, pedig minden 10x átnéztem már.

A hangszínszabályzó kiiktatásával az erősítő gyönyörűen muzsikál.
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Sajnálom hogy nem működik de azt kétlem,hogy mindegyik gyárilag rossz lett volna.
(#) Ameron24 válasza poros hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Hát azt én is, az első IC először csak 8 V-ot kapott mert akkor még nem volt meg a Stab IC és ki akartam próbálni, de attól hogy a gyári ajánlás szerint a minimum 9V-ot nem kata meg attól nem lenne szabad elromlania, maximum nem úgy működik ahogy kell, majd mikor meglett a stab IC utána már a rendes 12V-al ment a próba, polaritás probléma nem lehetett, az ki van zárva mert mindig ellenőriztem mielőtt beüzemeltem.

Most kicserélem a kondikat hátha..
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Az erősítő is ugyan arról a kapcsoló üzemű tápról megy?
(#) Ameron24 válasza poros hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Nem az erősítő egy különálló tápról megy, az egy 85 Wattos Sony erősítő tápja, (2x35V DC) de próbáltam már úgy hogy arra a tápra kötöttem a stab IC-t a puffer után és úgy se ment.
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Na kipróbáltam a tápot csak úgy hogy a kivezérlésjelző van rajta tökéletesen megy és áramot is úgy veszi fel ahogy kell, semmi baja nincs, szóval avalami vagy a kapcsolásba vagy az IC-vel lesz a bibi :S

video.wmv
    
(#) janimester hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Az előttem mérgelődőknek egy kis tapasztalatot adnék át.. kétutas egyenirányításnál 7812vel nekem 10.000µF-alatt meg se mukkant az ic.. ha olyan 7-8ezer mikrónyi kondit raktam rá simításnak akkor csak pár másodpercig szólt azt elhalgatott. Most van rajt egy 16000µF-os kondi azzal tökéletesen működik. Ez az ic nem szereti a brummot ezt jó ha tudjátok Az elején én is szívtam ezmiatt. Mondom hogy lehet az hogy csak elemről megy másról nem.. pedig énis adtam neki 2200µF-ot is mondom ennyinek bőven elégnek kell lennie alapon de nemvolt elég.Amúgy a basszus kiemelése az mindent visz még számítógéppel sem tudtam olyan "dübörgő"mélyet előállítani.
(#) poros válasza janimester hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Nekem nem volt ilyen tapasztalatom de jó ha tud róla más is. Eszerint az is előfordulhat ,hogy Ameron24 csak bekötötte a stabilizátort kondenzátorok nélkül. Erre nem gondoltam mikor tanácsokat próbáltam adni.
(#) lacek29 válasza poros hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Pedig itt a képen nagyon úgylátszik.Bővebben: Link Vagyis csak a 2 puffer van rajt.
(#) poros válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Igen ez így elgondolkoztató. Jöhettél volna már tegnap.
(#) lacek29 válasza poros hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Már írtam tegnap,hogy ez a táp így nemigazán jó
(#) poros válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Valóban azt hiszem nagyon a nyákra koncentráltunk.
Mentségemre szolgáljon nálam már rutinná vált a kondenzátorok használata stabilizátor felhasználásakor.
Így a tápra nem is figyeltem eléggé.
Reméljük Ameron24 olvassa ezeket a gondolatokat és néhány kondenzátorral megoldódik a problémája.
(#) lacek29 válasza poros hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szerintem az sem túl jó megoldás,hogy a szimmetrikus táp - feszültségét használja GND-nek,és a + tápot stabilizálja. De nemtudom,hogy ez okozhat-e problémát.
(#) poros válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
....Ezt írja? Az úgy nem jó!!! A + ág stabilizálva az rendben ,de a GND az nem a kettős táp negatívja.
(#) lacek29 válasza poros hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Igen,ezt írta. (#1152875) Valószínünek tartom,hogy tönkrementek az IC-k,azért nemszól egyik sem. Ennek a kapcsolásnak működnie kell,több darabot is csináltam belőle,és soha semmi gond nemvolt velük.Elsőre működtek.
(#) poros válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ezt a kérdést csak Ő tudja megválaszolni. Ha így történt akkor valóban tönkre mentek szép sorban úgy ahogyan cserélgette őket. Az általam építetek is mindig elsőre működtek. Várjuk meg mást nem igen tehetünk.
(#) lacek29 válasza poros hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Így van.Én a helyében csinálnék egy normális stabilizált tápot,IC csere,és szerintem rögtön megoldódna a probléma.
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Azt mondjátok a tápom nem jó ?

Most nekem úgy van hogy diódahíd>Puffer, itt az egyik elcó +vége, a + pólus, és a másik negítívja a föld, a 2 táp feszültségét így egyesítem és megy a 16-17Volt a stab IC-ve úgy hogy a +pólus az IC INPUT lábára megy, a GND lábra meg a -pólus, majd az IC-ből jön ki a stabil 11,88V, amiről megy a kivezérlésjelző, a hőkapcsoló, ami az erősítő hűtőbordájára van szerelveez és egye menne az hangerő-hangszínszabályzó is.

A hőkapcsoló, és a kivezérlésjelző tökéletesen megy vele.
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ilyennek látom a tápodat. Ez 2x6VAC-ról megfelelő kéne legyen.

Táp8.JPG
    
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Talán így értehtőbb

img1.jpg
    
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
A fölülről második dióda anódja nem a másik váltófeszre van kötve?
(#) Ameron24 válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
de igen észrevttem én is rosszul rajzoltam be
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ok. A puffer kondenzátorok újak? Nem lehetnek kiszáradva?
(#) Ameron24 válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Használt kondik, úgyhogy ez előfordulhat, bár szerintem elég jól tartja az áramot, mert mikor raktam össze a tápot, elfelejtettem kisütni őket és váratlan meglepetés fogadott mikor az erősítő házhoz hozzáérintettem véletlenül, persze már kikapcsolt állapotban.

De van 2db 10000µF-os kondi majd azzal is kipróbálhatom, csak azt máshová szántam.
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Akkor lehet gond, ha a stab IC-re menő feszültség a kondi töltések között beesik 15V alá. Ilyenkor a kimeneten is lesz egy kis visszaesés - ami az LM1036-ot megzavarhatja.
Amikor az LM1036 rá van kötve, mérd a 12V tápot a multiméter váltófesz állásában. Jó szűrés esetén pár mV lehet csak a váltóáramú összetevő.
(#) Ameron24 válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Rendben van megnézem ezt, holnap, meg kicserélem a kondikat is előtte biztos ami ziher, azt úgy meglátjuk mi lesz belőle. Remélem nem lesz kuka mind a 3 IC-ből, egy már igazán megszólalhatna.
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
A tápegyenetlenséget ezen hozzászólás miatt firtatom
(#) Ameron24 válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Helló, na Bitos ami biztos alapon megnéztem a 2x10000µF-s pufferrel is, de ugyanúgy semmi.

Végső elkeseredésembe a 12Voltos aksis fúró akkujáról próbáltam meghajtani, gondolván ha ez nem egyenáram akkor mi? de semmi azzal is, pedig 11,5Volt van az akkuban.

na mindegy most félreteszem egy időre ezt a dolgot az biztos, és ha lesz rá lelki erőm akkor újra nekilátok.
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Helló! Alapból onnan indultunk, hogy minden IC-d rossz. Ha nem is jó hír, de ez legalább bejött. A közeledben nincs valakinek ilyen panelja amiben ki lehetne őket próbálni?
(#) Ameron24 válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Sajnos nincs, és IC-t se egysuózerű beszereznem, mert ahhoz rendelnem kell a hqvideó-tól vagy a hestore-tól.

Majd lesz valahogy, de maga a kapcsolás az jó tutira mert rengetegszer ellenőriztem, na meg a D-audiós panelt bárki összetudja rakni Majd még valamikor adok még egy esélyt egy új IC-vel is.

Ha nincs áramkorlátos tápom, abban az estben egy pár100 ohm-os ellenállás megteszi ? Gondolom ha igen nem muszáj teljesítmény ellenállásnak lennie, mivel elviekbe max 60mA-ről lenne szó nemde ?.
Következő: »»   51 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem