Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 1149
(#) Takee válasza Takee hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
nemtudom hogy ismeritek-e de sztem nem rossz dolog
diódák
(#) mspike válasza Takee hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
HA már itt tartunk.. van egy jó pár kerámia kondim, (tárcsás) amin csak "pöttyök" vannak. Erről ki mit tudna mondani ?
(#) zsilaci válasza mspike hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Nekem is van pár rejtélyes tranzisztorom, a tetején egy sárga pötty van, az elején pedig egy zöld. Annyit tudok, hogy NPN. És TO-92-es tokozású.
Erről nem tudtok valamit?
(#) nyulbul válasza Takee hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Nekim is van egy pár érdekes alkatrészem.Ha hiszitek ha nem ezek infra ledek .
A 100-as a méret miatt van.
(#) zaik válasza nyulbul hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
LOL

ennek a csatlakozónak (+kábel kombinációnak) van vmi spéci neve. egy cd-lejátszóból szedtem ki. ilyet kellene vennem, vagy csinálniom. jó lenne, ha meg tudnám nevezni, mert nem mindig akarom magammal vinni a boltokba. köszike.
(#) pedrock válasza zaik hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Hello. Pont ilyen csatlakozót nem biztos, h kapsz. hasonló csatik vannak pl. a www.elektroart.hu -n Viszont a legegyszerűbben úgy tudsz csinálni hasonló csatit, h foglaltként egy fél sor Ic foglalatot használsz, csatlakozónak pedig tüskesort...
(#) Norberto válasza zaik hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Ez kérlek szépen egy BERG tüskesorhoz tartozó mama-csatlakozó. Az más kérdés, hogy ez fordítva való bedugás ellen védett kialakítású, de én úgy tudom, hogy ez a BERG-mama
(#) zaik válasza Norberto hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
köszi, szépen, remélem nem fogja egy boltos sem a pincéből előhúzni az anyját. kösz.
pedrock, neked is köszi.
(#) Sheffield válasza zaik hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Sziasztok! Ezt a voltmérőt szeretném megépíteni, csak azt nem tudom hogy a kondik hány voltosak és milyen típusúak (MKT, MKT, stb...) legyenek. (Itt egy kép a cuccról)

És még annyit, hogy 0.25W-os vagy 0.6W-os ellenállást használjak?

Előre is köxi!
(#) Norberto válasza Sheffield hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Hali!

Kondikból szerintem nyugodtan használhatsz MKT típusúakat 250V-os feszültséghatárral. Egyedül a C4-esnél tehetsz bele 400V-osat, mert a mért feszültség valamilyen formában erre a kondira érkezik. pF-es értékeket nyilván nem fogsz kapni MKT-s kiszerelésben, oda kerámiakondi kell. Az ellenállások szerintem lehetnek 0,25W-osak, bár mivel fesz mérőről van szó, én a helyedben lazán betenném a 0,6W-osakat. A túlméretezés sosem árt.
(#) Sheffield válasza Norberto hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Szia Norberto!

Ezek az adatok akkor is jók, ha 2000V-os méréshatárral akarom használni?

(Bár nem hiszem hogy erre valaha is sor kerül, de sosem lehet tudni )

Egyébként az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek:
Idézet:
„A túlméretezés sosem árt.”


Köszi
(#) Norberto válasza Sheffield hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Ha 2000V-os méréshatárral akarod használni maximum, akkor természetesen olyan kondi kell a C4 helyére...

De sztem az drága, én olyat nem tennék bele
(#) Sheffield válasza Norberto hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Nagyon köszönöm!

Majd még meglátom hogy meddig fog mérni a kicsike.
(#) _JANI_ válasza Sheffield hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Nekemis lenne egy kérdésem!

Ez milyen alkatrész? :CG2341 ???

Vagy a világon csak ez a hétdarab létezik, ami nekemvan???
(#) Dióda válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Kerámiakondinál mi a külömbség a 21-és a 22 között?
(#) Gab_Bee válasza nyulbul hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Üdv! Hát már nekem is van egy infra ledem csak ez meg kicsi,de annyira hogy csak na !!

Ha tok róla képet csinálni akkor fel is rakom
(#) Gab_Bee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Na ez lenne az! a viszonyító mérték egy 1Ft-os lenne!



Ezt ti hogyan raknátok bele egy áramkörbe???


help!!

ja és bocsi a rossz minőségű képért!

infra.JPG
    
(#) _JANI_ válasza Dióda hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Idézet:
„(#6427) _JANI_...
...
És a „2A222K” ból így lessz 2.2nF

222 = 2200pF = 2.2nF

Tehát az elsőkettő, az számérték. A harmadik szám pedig az mutatja meg, hogy első kettő szám után hány nullát kell írni.
...


Ha erre gondosz(??? Gondolom erre!) akkor az "X"21 az azt jelenti, hogy "X"20, tehát "X"20pFarad a kondi kapacitása. És a "X"22 at "X"200pFarad lessz.

Tehát az egyik az Pikófarados tartományba míg a másik a Nanofarados tartományba fog kerülni...
(#) Dióda válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Elméletileg a 21-esnek kétpikósnak kellene lennie vagy nem?Akkor az mekkora amire csak az van írva hogy 5 és a tetején van egy fekete pötty?
(#) _JANI_ válasza Dióda hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Képet tunál mellékelni!? Metr ez így "bármi" lehet...

Szigorúan elméletileg:
A 2pikós az 020 lenne, bár ijen kicsi kapacitást nemtom hol használnak( Gondolom mikrohullámú cuccokban)!
De lehet, hogy csak egyszerűen
Idézet:
„2”
. Persze ijenkor a méret sokat segít ennek az eldöntésében...
(#) nyulbul válasza Gab_Bee hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Csak kekeckedem!

A te LED-edre én 5 "enyémet" forrasztok rá.
(#) Dióda válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Huhh a kép most nem megy! De sima kis kerámiakondi pici kis kör lapocska ilyen nemistudom talán krémszínű rajta egy 5-ös és a tetején egy fekete kis pöttyszerűség mintha ráhúzott volna valaki a tetejére filcel.
(#) _JANI_ válasza nyulbul hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Az a kis fekete IZÉ, az nem egy mibiltelefon IR portja???
(#) nyulbul válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
Nem.Az egy autóba épitett esőérzékelő. Ennek a működését még érterm is,ám az eggyel öregebb és nagy obb testvéréjét már nem.
Itt a fehér ledek a lila prizmán keresztül teritett fénnyel rávetödnek a szélvédőre majd megtörve fókuszált prizmám kersztül visszajutnak az 1-es számu infra ledekre.Ugyanakkor ugyanez a megtört fény középpen átlátszó fókuszált prizmán keresztül visszaverődik a nyákon középpen elhelyezett 3 VALAMI-re. Ezek mik lehetnek????
(#) Rendszer válasza nyulbul hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
Azért érdekes mert mind a két érzékelő ugyan azt a "lila " fényt érzékeli
[pic]http://kepfeltoltes.hu/thumb/060215/es__rz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/pic]
(#) _JANI_ válasza (») Feb 15, 2006 /
 
A középső "nagyfelületü"-ek azok szerintem fotodiódák IR szürő nélkül. A "két érzékelő" az IR-szűrős fototranzisztor lehet. /Gondolom én!/

A "fehér ledek" azok látlatófényt sugároznak? Vagy InfraRed-t
A
Idézet:
„lila”
színszűrőket az IR szűrésre szokták alkalmazni, mármint az IR-t átereszti és az egyéb színeket tompítja.
(#) Placi84 válasza Gab_Bee hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
Ga Bee! A te cuccod úgy néz ki, mint egy TFDS vagy TFDU infra adó-vevő. Ilyesmiből lehet építeni infraportot, mind PCre, mind telefonba! Áramkörbe helyezése, sima, egyszerű hétköznapi alap felszereltséggel igen kellemetlen, de nem megoldhatatlan. Mindenféleképpen külön-külön oldalra kell hajtani a lábait, aztán "okosan", jófajta folyasztó pasztával megoldható a beszerelés!Én pl így csináltam a saját IR portomat.
(#) Gab_Bee válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
Ja! jó lehet meg mint láthattunk is van kisebb infra adó vevő! De ezzel könnyebb bánni!

meg sz.tem olcsóbb is!
(#) nyulbul válasza Gab_Bee hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
Persze hogy könyyeb bánni vele.Nem is értem miért kell enyyire lekicsinyíteni,mikor a nagy is könnyen elfért.
[pic]http://kepfeltoltes.hu/thumb/060215/DSC00192_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/pic]
(#) nyulbul válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
A fehér az infrát ad.

Az
Idézet:
„IR-szűrős fototranzisztor”
[pic]http://kepfeltoltes.hu/thumb/060215/n_vtelen51_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/pic]
az nem 3 lábu?
Mert ennek csa 2 van.
Következő: »»   2 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem