Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1325 / 2208
(#) pucuka válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 23, 2012
Hát, igen . A végén még kiderül, hogy a legjobb egy PIC -be beletenni a bekapcsolási processzust, mert már sokkal bonyolultabb, mint maga az erősítő. Dehát, lehet czizellálni.
(#) Imi65 válasza frecsko hozzászólására (») Feb 23, 2012
Klemo kolléga sem kis-pályázik. De irigyelheted pl. Gubán kollégát is, előtte már párszor kinyílt a lakkszekrényem.
(#) frekivalto válasza pucuka hozzászólására (») Feb 23, 2012
Ebben igazad van, tényleg PIC a megoldás.
És még egy kis extra is belefér....
(#) zoliee válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 23, 2012
Ez jól néz ki.. Teljesen saját gyártmány? Tudom láma kérdés de mihez lett építve? Számítógépet kötsz ôssze vele erősítővel?
(#) djhans hozzászólása Feb 23, 2012
Teszek majd egy kisérletet. Proxima rádió 45VA-es magtrafóira tekerek 7-8W-os PP kimenőt PCL82 nek. Elég jónak néz ki a trafó vasa hátha szépen fog szólni. Kénytelen vagyok abból dolgozni ami van itthon.
(#) frekivalto válasza zoliee hozzászólására (») Feb 23, 2012
Nem kell hozzá számítógép, csak ha a PIC-et át szeretnéd programozni.

Csőves erősítőhőz készült, be-, és kikapcsolás vezérlés egy nyomógombbal, időzítésekkel melyek állíthatóak, programozhatóak. Üzemóra számláló, h mennyit volt bekapcsolva az erőlkődő.

Saját ötlet, kivitelezés, a PIC programozása és fejlesztése pedig egy itteni fórumtárs ügyességét és tudását dicséri!

Még nincs teljesen kész, fejlesztés alatt lesz (van) a végcsővek nyugalmi áramának mérése (ellenálláson eső feszültség mérésével) majd kijelzése, illetve a bekapcsolási feltételhez rendelése (ha beálltak a nyugalmi áramok, és egyformák bizonyos tűrésen belül vannak)
(#) Imi65 válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 23, 2012
Jáájjj, minek ez a cirkusz már? :hide:
(#) MrBrown válasza pucuka hozzászólására (») Feb 23, 2012
Ezzel kapcsolatban tartogatok meglepetéseket a most készülő projectem kapcsán, de többet majd szokás szerint a premieren
(#) zoliee válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 23, 2012
Ez nagy ötlet, épp átépítésen vesz részt a kt88pp, egy ilyesmit én is el tudnék képzelni benne. Esetleg másra is megtanítható? Teszem azt, hangerő, bemenetválasztó? Mivel lehet vezérelni? Infrás? Wifi? Radiós? Hogyan lehet egy ilyent csináltatni? Köszi Zoli ( elkezdem tanulmányozni a pic topikot )
(#) frecsko válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 23, 2012
Tehát panelban laksz, szűkül a kör. Csak 650ezer panelházat kell átvilágítanom
(#) zoliee válasza frecsko hozzászólására (») Feb 23, 2012
Én tudom hol lakik, tőle vannak a kt88-ak de nem mondom meg!
(#) frekivalto válasza zoliee hozzászólására (») Feb 23, 2012
Ez csak erre jó. Semmiinfra, wifi és társai.

Imi65: mindenki saját magának épít. Valakinek az felesleges, ami Neked nem. Nem vagyunk egyformák (hál istennek)

Ezért szép és kerek ez a világ!
(#) klemo86 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 23, 2012
Köszi Egy álmom fog valóra válni, ha az ipari csövekkel összejön a cucc! Rengeteg segítséget kaptam hozzá, ez egyértelmű, és jó sok idő volt már maga az, hogy összeszedjem a hozzá- és rávalót. Színtiszta A osztályban tud majd olyan 30W-ot, de egyszer játékból lehet, hogy megnézem, mennyi a max, amit ki lehet belőle cibálni (egyelőre még van két nappalos műszakom, meg két estim, hogy az új csövekkel ki tudjam próbálni). Kaját küldhettek, hogy ne kelljen egy hétig éheznem
(#) klemo86 válasza frecsko hozzászólására (») Feb 23, 2012
Szerencsére nem panelban, mert a meghirdetett hangafalakkal sem férnék el egy egész emeleten
(#) klemo86 válasza zoliee hozzászólására (») Feb 23, 2012
Nyugodtság van Bemenetválasztót kompletten hozattam már CHZ-nek, nem tudom, hogy vált be neki...
(#) bakos13gab válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 23, 2012
Hát ha nem távirányítható, akkor szerintem bemenetválasztásra és hangerőre kár PIC-el vesződni (esetleg motoros potméternél lenne érdekes talán), a késleltetés és adatkijelzés az viszont nagyon jó.
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 24, 2012
Szerintem meg eleve kár ezeket beleépíteni az erősítőbe: egy darab "előfok" kell, ami egy távos attenuátorból meg egy bemenetválasztóból áll, és akár 10 erősítőhöz ezt elég egyszer megcsinálni! Nálam nem is lesz egyiken se poti, csak egy picit kilógatva a tengely, hogy ha bármi van, azonnal közbe lehessen lépni (de ezen is elgondolkodok, mert csak rontja az összképet).
(#) Gubán_Gábor válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 24, 2012
Az a szekrény tényleg nem semmi dolgokat rejt
(#) frecsko válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Feb 24, 2012
Én is szívesen turkálnék olyan szekrényben
(#) MrBrown válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 24, 2012
Szia,
Ebben a felállásban tényleg rontja az összképet sőt talán feleslegesnek is mondanám. Esetleg egy egyszerű osztó a hangerő poti helyére sima kétállású pici kapcsolóval a doboz hátúlján de jól elérhető helyen?
(#) bakos13gab válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 24, 2012
A hangerőre láttam valahol egyszer ilyen optocsatolós megoldást. Talán light speed attenuator a neve a neten. Ha jól tudom, akkor régen a stúdió cuccokban is ilyen "lámpás" potik voltak, de lehet, hogy rosszul emlékszem. Nekem ezek tetszettek, de megmondom őszintén, hogy egyelőre nagyon megfelel az elérhető árban (1000ft) körül kapható kettős alpha poti is.

A távirányítás kényelmi funkciója viszont releváns lehetne. Az LCD meg ízlés dolga, ha valaki nagyon profi, meg lehetne csinálni hétszegmenses IV csövekkel vagy nixiekkel is. Nyilván én azért is húzódom a dolgotól, mert nem tudok programozni és egyelőre nincs is a terveim között ennek elsajátítása.
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 24, 2012
Lehet sokféle megoldást találni a hangerő kijelzésére , és lehet legegyszerűbb analóg megoldást választottam .
Bővebben: Link
Tárcsás hangerő szabályozás és egy 3. tárcsa ami a kijelzésért felelős .
Bővebben: Link
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 24, 2012
Ezt a készülékedet már nézegettem. Az az igazság, hogy amikro építek, nyilván jó minőséget várok el magamtól, de azért ésszerű kompromisszumokkal. Nekem megvan a varázsa, hogy egy ilyen készüléken tekerni, kattogtatni kell a dolgokat, hogy működjenek, még a relék pattogása is szerintem belefér. Ezek a dolgok a működtetés 0,5%-ban aktívak, amúgy meg nem tekergeti és nyomkodja az ember az erősítőt. Nekem a távirányíthatóság is luxus kategória, de azért kényelmes, viszonylag sokszor váltok műsorforrást. Ugye lehet mondani, hogy eretnekség, de nekem többnyire egy onkyo házimozi erősítő REC kimenetéről jár a végfok (ezen nem lehet a hangerőt állítani sajnos). Az onkyo-val léptetek a számítógép, rádió, ritkábban a CD lejátszó és lemezjátszó között. Amit Gubán Gabi szokott alkalmazni, hogy az erősítő fejhallgató kimenetére rakjuk a végfokot, kevésbé tartom korrekt megoldásnak, viszont ilyenkor elérhető a távirányítható hangerőszabályozás is. Vannak kapcsolt kimenetei is a házimozinak, így akár arról is mehetne a csöves vég.
Én fel merem vállalni, hogy számítógépről hallgatok zenét, egyszerűen kényelmes és ezen van a legtöbb zeném.
(#) djhans válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 24, 2012
Én is a számítógépről hallgatok zenét de persze nem 128-as mp3-mat. Flac, 320-as mp3. Nagyritkán előszedem cd lejátszót is.
(#) klemo86 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 24, 2012
Áhh, egyetlen motoros ALPS-om van, de nem az a kék baromság, mert épp egy hete fürdött be vele haverom (is). Egy régi, de örök darab. Pályák rendesen együtt futnak, stbstb. Gyönyörű gomb rajta, bemenetválasztó, kimenetválasztó (nálam ilyen nem lesz, csak 3 parallel, és kézcsókom). A potihoz természetesen nem IR, hanem RF távszabályzó, vízálló távossal Csak azt is be kéne dobozolnom
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 24, 2012
Idézet:
„Nekem megvan a varázsa, hogy egy ilyen készüléken tekerni, kattogtatni kell a dolgokat, hogy működjenek, még a relék pattogása is szerintem belefér.”

Akkor egy hullámon vagyunk bár én ellensége vagyok a pc-és zenehallgatásnak .
Ebben a bemutatott kis cuccban lehet tekergetni meg pattogtatni a kapcsolókat meg aztán még csöves is .
(#) klemo86 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Feb 24, 2012
Ilyen csőből mikor építesz PP-t?
(#) spirik hozzászólása Feb 25, 2012
Szia mindenki.Szeretném kérdezni hogy ez a rajz jó e a 2x el84-ecc83 erősítőhöz.
(#) cruisher hozzászólása Feb 25, 2012
Sziasztok!
Kaptam egy pár kimenőt, sajnos semmi infóm nincs róla. Csatoltam pár képet, ha valakinek ismerős, legyen szíves világosítson fel, mibe lehetett eredetileg.
(#) bakos13gab válasza spirik hozzászólására (») Feb 25, 2012
Amennyire nézem egyzserű graetz és jó, de szerintem az erősítő anód tápjának GND-jét ne kösd hozzá a hálózati védőföldeléshez (ellenben a sasszit igen, amihez nem kötöd hozzá a táp GND-jét), ha az anódtrafó leválasztó trafó.
Következő: »»   1325 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem