Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolók
 
Témaindító: burkus, idő: Dec 29, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) petike válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Amikor nincs gyujtáson a kulcs akkor gyakorlatilag testen van.
(#) szabi83 válasza petike hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
hát bekavarodtam
nem értem
(#) nyulbul válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Kezdjük előröl.
Ha a gyujtást leveszed égjen tovább a lámpa?
és hogy kapcsolod be. Csak gyujtással
(#) petike válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
A gyujtáskapcsoló után vannak fogyasztók pl. gyujtótrafó, fesszabályzó ezeken keresztül testet kap a buzzer, ha nincs a gyujtás ráadva.
(#) Dióda válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Szerintem egy sima relé megoldaná a gondodat.
A gyujtáról lejövő 12V-ra ráteszel egy relét ami ha van gyujtás akkor meghúzva van.A relé valamelyik ága akkor szakításban van (vagy legalább is olyan relé kell aminek van olyan ága).
Amikor leveszed a gyujtást akkor a relé elereszt és zárja az áramkört ami a zümmert ami a test és a bizti között van bekapcsolja.amikor lekapcsolod a világítást akkor az is megszünik zümmögni.

Én is így csináltam meg a jelzűt hogy ne maradjon rajta a világítás gondolom neked is erre kell.

Bocsi szabi83 de be írom ide is.
(#) szabi83 válasza petike hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
értem!!
köszi

nyulbul, még nem volt Trabantod

"Ha a gyujtást leveszed égjen tovább a lámpa?
és hogy kapcsolod be. Csak gyujtással"

Gyújtással lenne akkor nem kellene ez a buzzeres metronom, szerintem.


dióda:
np
(#) Dióda válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
No ja a Trabi mert nekem is az van , a világítás független a gyujtáskapcsolótól ergo föl lehet gyujtás nélkül is kapcsolni és rajta is lehet hagyni aminek az aksi látja kárát.Ezért kell egy visszajelző és punktum.
(#) Frankye válasza Dióda hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Védem a Trabit: A jóval modernebb Suzuki (a TI autótok, nekem FIATom van!!! ) is ugyan így műxik... Párszor kellett már bikáznom őket, tudom!
(#) Dióda válasza Frankye hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Na ne máááán suzukit?Ha jobban nekidőlök belököm.Nincs neki semmi súja.Azt minek bikázni ? A swift vagy mifene meg valami katasztrófa 0,8-as lemezautó motorkerékpár motorral pffffffffff .
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
ott, hogy van megoldva ?
(#) nyulbul válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Ez igaz.
A P70-es után egy SASENRIG-em volt
(#) dr_uhu válasza burkus hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Üdv! Én még csak kezdő, úgymond hobbi szinten űzöm az elektronikát. Ha hülyeséget írnék vagy rajzolnék, kérlek, javítsatok ki!
Én terveztem egy tranyós motorkapcsolót, olyat amilyenre burkusnak is szüksége lehetett. A kivitel miatt elnézéseteket kérem, csak Paint állt rendelkezésemre. Az lenne a kér(d)ésem hogy akinek van próbapanelje és akad épp alkatrész is hozzá, az kipróbálná nekem h. müxik e?
Értékeket nem nagyon írtam (felhasználástól függenek).led mutatja az irányt. Fogyasztása a vezérlésnél roppant kicsi mert csak 1 led és 1 tranzisztor bázisa van rajta párhuzamban, és villámgyors. Ebben a kettőben jobb mint a relé. Ha hiba lenne benne, örülnék ha valaki kijavítaná és számomra elérhetővé tenné. Előre is köszönöm!
(#) vicsys válasza Dióda hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Dióda:
Idézet:
„Na ne máááán suzukit?Ha jobban nekidőlök belököm.Nincs neki semmi súja.Azt minek bikázni ? A swift vagy mifene meg valami katasztrófa 0,8-as lemezautó motorkerékpár motorral pffffffffff”

Ugye neked nem suzukid van? (ez látszik az írásodból, hogy tapasztalatlan vagy etéren!) És amúgy milyen autód van? Merci? Hány éves? Talán nem kéne fikázni azt a típust amelyik a megbízhatósági teszten MÁSODIK lett...
Egyébként ha nemtudtad volna az emberek nagyrésze azért vesz autót, hogy A-ból B-be eljusson, nem pedig azért, hogy összetörje...
(de azért nincs harag? )
(#) Dióda válasza vicsys hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Ugyan mért lenne harag.
Nekem volt már a kezem alatt egy két autó de én azokat az autókat kedvelem amikben van anyag.
Nézd meg a régi zsigulikat még mindíg mennek az utakon pedig már mien öregek de azokban még volt anyag . Vagy nézhetjük a golfokat azok is hálás jószágok . Nekem csak egy trabim van mondjuk a 4ütemű verzió de hogy ez már nekem mit kibírt az nem tudnám sorolni. Szerintem egy suzuki azt nem bírná ki soha.De isten ments hogy ócsároljam nem ilyen stílusú ember vagyok de azért lenne egy érdekes észrevételem.Mi a jóbúbánatos fenének vegyen az ember komoly autót ebbe az országba ha az utak sz***k és nézz szét közlekedés közben minden kerszteződésnél majdnem ki van téve a 40-es tábla.Ha ferrárim lenne ki sem merném vinni az utakra de viszont jól mondod el kell jutni a-ból b-be de erre megteszi egy olcsó egyszerű trabantszökevény is.
(#) dr_uhu válasza dr_uhu hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Hogyaza... Rosszul rajzoltam a ledes levezetést
Nem a -14V-ra kell kötni hanem a +14re.
Kritikát továbbra is várok. Működőképes lehet e vagy sem.:nemtudom:
(#) Ripley válasza dr_uhu hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Sziasztok!
Kapcsolásra kellene egy FET nekem, 3V a maximális tápom, és kb. 5-10mA-t kellene kapcsolnia. Az lenne a kérdés, hogy milyen típusú fettel tudok biztosan kapcsolni ilyen kis feszültségnél? Eddig amit találtam azoknak a küszöbfesze 2,5V körül volt, ez megfelelő lehet, vagy valamilyen kisebb küszöbfeszű kellene? De milyen típusú?
(#) blokkmetal válasza Ripley hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Üdvözlök minden Kedves Fórumozót.
Kapcsolót akarok összerakni, mégpedig a számítógépbe Starforce-védett játéknál ugyebár néha le kell húzni a CD-egysége(ke)t. Nem vagyok nagy játékmester, de a kedvencem pont ilyen. A gépemet már jól megsuszteroltam, nem akarom mindig szétszedni. Tehát egy 80-eres kábel minden erét egyidejűleg ki-be akarom kapcsolni. (Megjegyzem a 40db 2áramkörös kapcsolót kihagynám). Hogy lehetne megoldani? Gondoltam már digitális dolgokra kapukkal, de jutott eszembe használható ötlet. Ezért kérem segítségeteket.
(#) szabi83 válasza blokkmetal hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Tedd be gamét deamon toolsba!! (virtualis cd).....

Ekkora butaságot még az életbe nem hallotam, adat-kábelt kapcsolgatni ...win nem is fogja látni sztem, ha lekapcsolod..

üdv minden jót
(#) Tomee válasza blokkmetal hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Nem kell azt húzogatni. Tilsd le a cd meghajtókat winfosból és akkor szerintem jó lesz.
(#) blokkmetal válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Úgy gondoltam gép kikapcs,adat lekapcs, majd be és minden úgy megy ahogy szeretném, természetesen CD/DVD meghajtó nélkül. Elhiszem hogy vannak más megoldások is rá, szoftveresen, viszont egema kihívások és a kíváncsiság hajt előre az elektronikában, ezért kérdeztem, hogy az én elképzelésemet meg lehet-e valósítani.
(#) _JANI_ válasza Ripley hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
A CD4066 szerintem jólenne neked...
4db kétirányú analóg kapcsoló, logikai jellel vezételhető. Tápfesz igénye 5 - 15DC. Kikapcsolt állapotban több 10Megaohm az ellenállása, bekapcsolva csak néhány száz (300ohm 15Vut-nél) ohm. Digitális jelet gond nélkül lehet vele kapcsolni. Analóg (váltóáramot, szinuszszos jelet) a 4066 csak kettős tápfeszültség alkalmazásával lehet kapcsolni!

CD4066_CMOS_kapcsolók_elméleti_infó_
(#) Norberto hozzászólása Ápr 8, 2009 /
 
Van valakinek ötlete, hol találhatnék sok-sok-sok információt különféle, az elektronikában használatos kapcsolótípusok belső felépítéséről, de legfőképpen mechanikai működéséről?

Könyvcím is jöhet, könyvtár-cím is , de persze örülnék még interneten fellelhető anyagoknak is, bár én már napok óta nyüstölöm a Google-t, nem igazán mutat használható eredményt, akár hazai oldalakon keresek, akár külföldi lapokon.

Egyszerűen nem találom még a megfelelő keresőszavakat sem, sem angolul, sem magyarul, amikkel esetleg dűlőre juthatnék keresés-ügyben.

Szívesen olvasok ki könyveket a témában, vagy netes anyagokat is, nem ezzel van a probléma; egyelőre nem találok igazi, frankó anyagokat a témában, amiket tudnék olvasni egyáltalán

Vagy netán azzal a szörnyű problémával állnék szemben, hogy ilyen témában még sosem írt senki komolyabb műveket?
(#) Norberto válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Kösz, ezt át fogom nézni!
(#) Norberto hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Nem tudja valaki, hogy mi a hivatalos neve annak a kapcsolónak vagy nyomógombnak, amik a távirányítók 99%-ában találhatóak meg? Harang alakú gumidarabokból áll, amelyeknek bizonyos alsó pozícióikban nem is tudom, konkrétan, milyen, de vezető anyag van, talán valamiféle grafit-szerű lehet... tudja valaki a hivatalos megnevezését ezeknek a nyomógomboknak?
(#) vizor válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Fóliabillentyű. Szerintem...
(#) Norberto válasza vizor hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Aha. Köszi. Lehet, hogy ez a helyes megoldás.
(#) braner hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Sziasztok

Szeretném megkérdezni, hogy a jaxley kapcsolót hogyan tudnám nyomógombal kiváltani?Ha lehetséges akkor légyszi küldjetek rajzot hozzá.
Köszönöm mindenkinek
(#) barthaz válasza braner hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szia

Mostanában foglalkoztam yaxley-vel, talán tudok segíteni.
Hány pólusú a yaxley kapcsoló, és hány darab kapcsolóval akarod kiváltani? Mit akarsz vele kapcsolni?
(#) Inhouse válasza braner hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Ha nyomógomb kell, akkor csak elektronikával. Ha kapcsolósor is jó, akkor Isostat kapcsolósor.
Ha bemenetválasztó lenne erősítőn, akkor van erre külön topic...miért titok mindig, hogy mire kell?

Üdv
Inhouse
(#) braner válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Halihó

Nem titok, hogy mire kellene.Egy keverőbe gondoltam a monitor csatornához.4 csatorna lenne de mivel sztereo, 4x2.
Ez megoldható?

szép napot
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem