Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolók
 
Témaindító: burkus, idő: Dec 29, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) burkus hozzászólása Dec 29, 2005 /
 
Sziasztok nekem egy olyan kapcsolás kéne hogy kap egy kisebb áramot 1-6voltot akkor akkor átengedi magán az áramot ami kb 12-20volt.

Lehet hogy rosszul fogalmaztam
A válaszokat előre is köszönöm
(#) Topi válasza burkus hozzászólására (») Dec 29, 2005 /
 
A te barátod a tranzisztor! Erre találták ki
Csak feltétel, hogy mondjuk a két körnek azonos legyen a földje. Szóval az 1-6 V-osnak ugyan az a közöspontja mint a 12-20V-osnak.
Ha ez nem jó, és galvanikusan leválasztottnak kell lennie, akkor meg lehet kapni kis 2V-os reléket.
Ha ez sem jó, akkor van optocsatoló. A ledet megtod hajtani azzal a kis fesszel, és az optocsatoló tranzisztorával meg tudsz hajtani egy nagyobb teljesítmény tranzisztort ami meg a 12-20V-ot kapcsolja.
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Dec 29, 2005 /
 
Sok megoldás van, inkább mond el mit akarsz csinálni, hova kell stb.
(#) burkus válasza Topi hozzászólására (») Dec 29, 2005 /
 
Egy távirányíróhoz ami nem tudom pontosan hány voltot ad ki de 1-6között van és amihez kell egy távirányítós autó aminek 12-20volt kell.

Lehet hogy nemjól fogalmaztm.
ehez kéne egy kapcsolás
(#) burkus válasza burkus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Sziasztok ha valaki tud ilyen kapcsolást akkor az lédsives küldje már el nekem
(#) burkus válasza burkus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Tud valaki ilyen kapcsolást ?
(#) burkus válasza burkus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Segít valaki ? :rinya::help::help:
(#) damatic válasza burkus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Te, nekem nem világos, hogy mit akarsz mivel összekötni/vezérelni/irányítani, de szerintem másnak sem.

Talán van egy CB vagy milyen távirányítód, és kellene hozzá egy vevő és vezérlő egység egy modellautóhoz?

Vagy most hány éves a kapitány?
(#) burkus válasza damatic hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Csak egy olyan kapcsolási rajz kéne hogy kap pl 1-6voltot akkor atengedi magán a pl 20voltot
(#) Topi válasza burkus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Jajj!!

De mond el pontosan mire kell mert ez az 1-6 voltot meg stb. Nem mindegy, hogy rádiófrekin vagy mit akarsz. Mond el pontosan. Akkor tudunk segíteni vagy kapcsolási rajzot gyártani.
(#) erobi82 válasza Topi hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Sziasztok!
Van egy olyan problémám hogy 0-10v os plc kimenetről akarok egy dc motort működtetni ami két irányba forog.(a plc ezt polaritásváltással oldja meg).
De mivel a plc csak néhány mA-képes kiadni nyílván nem működik a dolog.Ezért kellene egy erőssítőfokozat ami nek lineáris a kimenőfesze a bemenőfeszel és tud legalább 1A-t.
Jó lenne valami kapcsrajz ha tudtok segíteni.
(bocsi ha valamit rosszul írtama forumba még nem voltam itt)
(#) burkus válasza Topi hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
sziasztok van egy kapcsolási rajzom ami nem tudom pontosan hogyan működik egy távirányító aminek a vevője szerintem egy kis feszültséget ad ki és ami az autó motorjához kell az már 14 volt

Ha kell a vevő kapcsolási rajza szóljatok
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) vicsys válasza burkus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Vazzz Topi! Nem igaz, hogy nem érted má!!!
Idézet:
„a vevője szerintem egy kis feszültséget ad ki .......”

mos mé"...nem láttá még olyant, hogy a vevő kiadja??

Burkus! Bocs! Próbáld meg értelmesen (ne zavaros tőmondatokban) leírni, hogy most PONTOSAN mi ez, és mit akarsz csinálni!
(#) burkus válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 

Ok
akkor van valakinek ilyen kapcsolása ?
(#) burkus válasza burkus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Edszerű olyan kapcsolás kell ami ha kisfeszültséget kap a vevőtől akkor egy aksitol átengedi a 14-vltot a motornak szerintem ezt edszerűen meg lehet oldani tranzisztorral lehetőleg ne keljen sokminden hozzá
(#) vicsys válasza burkus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Edszerűen (egyszerűen) nem értem, hogy mit mondasz? Lédsives (légyszives) írd le, hogy mihez kell.
Na addig is olvass!
[link=http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/kapcs.php?id=33]http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/kapcs.php?id=33[/link]

:violent:
(#) _JANI_ válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2005 /
 
Lehet, hogy valami 1szerűre, mint PLD.:merges2:
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 31, 2005 /
 
Na férre a tráfát. :boxer:

Próbáld a problámádat világosan megfogalmagmi, azért, hogy aki szeretne az tényleg tudjon segíteni!
Nemkell hozzá sok körítés (+deszka). Mondandód legyen világos és lényegretörő. :heureka:

Ha ez nemmegy. Akkor próbáld körülírni, hátha kisütünk belőle valamit.

Néha azis elég nagy segítség, hogyha felsorolod a rendelkezésedre álló anyagokat amiből bütykölni akarsz. (Mostmár) Az elképzelésedet a
Idézet:
„Fájlmelléklet”
-ben rajzos vagy egyéb formában is közzé tudod tenni. :nezze:

Nagy levegő, és :wow1: :eek2: :wow1: a problémád!
(#) burkus válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 31, 2005 /
 
Nagyon edszerűen ha kap 3-voltot és 14et és legyen egy kinenete tehát kap 3voltot akkor a tizennégyvoltot átengedi a kimenethez
(#) burkus válasza burkus hozzászólására (») Dec 31, 2005 /
 
Ennek a vevője 6vltal működik én ennek egy elemröl adnék áramot és amit kiad az szerintem 3-volt körül van
és ha kiadja a 3voltot akkor egy aksiroll a motorra kapcsolja a 14-voltot
(#) burkus válasza burkus hozzászólására (») Dec 31, 2005 /
 
Szerintem ez már érthető
(#) szabi83 válasza burkus hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Hello!

Kellene nekem egy olyan "kapcsoló", amivel:
autóban bekapcsolva a világítás, rajt a gyújtás, ha leveszem a gyújtást, akkor a világítás úgy marad.

A jobb első tompitotnak a biztosítékáról leveszek áramot, ha bevan kapcsolva a tompitott, akkor lesz áramom, ide kötök egy buzzeros metronomot, de ha a tompított világit akkor a metronom is csipog.

itt jönn a gyújtás, ha ráadom ott is átfolyik a 12v-t.

a gyújtásról lejövö 12v-ra kellene valamit illeszteni, hogy a tompitottra kötött metronomot csak akkor kapcsolja be ha nincs gyújtáson a kulcs.

remélem érthetően irtam le. az autó egy Trabant!

ui: ezért nem nyítok új témát !
(#) nyulbul válasza burkus hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Erre gondoltál?

tranyó.JPG
    
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
***UP***
(#) szabi83 válasza nyulbul hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
hassonló kellene nekem is !
(#) Dióda válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
De a leg jobb eggy egyenáramú erősítő mivel emberünknek forgásirányt is kell váltania nem?

Bocsánlat ez a topicnyitónak szólna!
(#) Sebi válasza nyulbul hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Ez a tranzisztoros kapcsolás 6V-tal vezérelve 5,3V-ot ad a motornak! Nézd meg mit rajzoltam burkus, az értékek tájékoztató jellegűek, mert nem írtál áramfelvételt a kapcsolandó fogyasztóhoz.

Kapcs.GIF
    
(#) Tomee válasza burkus hozzászólására (») Feb 1, 2006 / 4
 
Szerintem fogj egy 5V-s relét és már kész is.
(#) petike válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Hello

Köss egy diódát sorba a "buzzeros metronom"-al, kösd be a tompított biztosítékja és a gyújtás közé, ha jól működik akkor OK, ha nem akkor forditsd meg a diódát.
(#) szabi83 válasza petike hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
mind a 2 helyről 12v - 12v jönn..

á már értem.. a dióda kinyit? mert több áram folyna rajta át! gyújtásról, na most ha elveszem a gyújtást akkor zár a dióda, jól gondolom ? ide akkor milyen dióda kell? bírja olyan sokáig, hogy nyítva legyen ??

rajzold le lécci, hogy is van
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem