Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zip 100mb ide meghajto kiváltása
Lapozás: OK   1 / 2
(#) cesar444 hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Köszöntök Mindenkit
Nem tudom,hogy valaki hallott-e már valamit a zip meghajtó kiváltásáról.Már mint hasonlóra gondolok,minta floppy-usb átalakító,nekem szintetizátorba kellene ezért érdekelne ha valakinek javaslata van,a kidobáson kívül.
100mb kezel IDE.
Köszönet András
(#) kameleon2 válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
LS 120 A drive? 120MB + floppy olvasás 3,5" helyigény. IDE kártyaolvasó?
(#) abcdabcd válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Ha van rajta ide akkor tegyél bele vinyót, vagy egy CF-IDE adapterrel CF kártyát...
(#) cesar444 válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
De az a bajom,hogy ez hangszerbe van és most zip van benne gyárilag 100mb tud kezelni,valmi tudtok-e benne segíteni.
Köszi andrás
(#) Zsolt36 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Te most mit szeretnél? Azt hogy kicseréld egy másikra, vagy keresel egy ugyanilyet?
(#) abcdabcd válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Ha "normál" ide csatlakozása van akkor elvileg a CF kártyának kéne benne mennie, sőt akár 128-as CF kártyát, ha valahol találsz, akkor azt valószínűleg elég olcsón adják...

De egyébként mi a gond a zip-pel, nem működik már a meghajtó, vagy csak úgy kicserélnéd valami másra?
Meg mit lehet a lemezre rakni, mit használ róla a hangszer? Kell esetleg cserélni is a lemezeket és azért szeretnél valami újabbat, ami nagyobb kapacitású, hogy egyben ráférjen minden?

A cf-ide átalakító egyébként egy egyszerű cucc, ha jól tudom csak vezetékek vannak benne, mert a cf kártya csatlakozása igazából ide csatlakozás csak a csatlakozó más, szóval ha szabványos a hangszerben lévő ide, akkor annak elvileg cf-fel is kell mennie, viszont, hogy a zip meghajtónak van-e valamilyen speciális tulajdonsága, amit esetleg a készüléked szoftvere kezel, és esetleg más eszközzel aztán így ne működne a dolog azt nem tudom...

De végülis a kérdés lényegében, hogy akkor pontosan mit is szeretnél, mi legyen ezzel a készülékkel jobb legyen újabb legyen, vagy úgy egyáltalán...
(#) Nagymoli válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Zip 100MB-os... CF meg olcsó, és talán nincs is kissebb 128 megásnál. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy akár 1-2 gigásat ne vihetne el, egy próbát megér. Tönkre nem megy, legfeljebb nem tudja használni.
(#) nedudgi válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Felmerülhetnek problémák a fájlrendszerrel is. Kérdéses lehet, hogy a szintetizátor mekkora adathordozót képes kezelni. 2GB-nél nagyobb méret már jelenthet gondot neki. Komolyabb beruházás előtt próbáld ki egy IDE lemezzel, amin nincs pótolhatatlan adat. Mindenképpen FAT fájlszerkezet legyen rajta, feltételezésem szerint a FAT16 valószínű...
(#) konam válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia most igazából mit szeretnél? A memóriát szeretnéd növelni?- szerintem is a CF kártya a legegyszerűbb megoldás. Ha gondolod tudok segíteni van Cf kártyám 128Mb, és egy 256-s is.
(#) cesar444 válasza konam hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Sziasztok
Köszönöm a sok segítséget,én csupán azt szeretném,hogy forgó alkatrész ne lenne benne,most működi de ha beadja a kulcsot vége az estének mert sok minden állandóan erről olvas.Az biztos,hogy 100mb kezel egyszerre,azért kérdeztem hogy ki lehetne e úgy váltani a zip meghajtót min ahogy a floppy-usb-re,hogy felosztja floppy darabokra, de még úgy is jó lenne ha 100 mb kártyát tudna kezelni 128-at nem tudom.és mit tudnék helyébe tenni,szerintetek,
Köszönöm a sok segítséget még egyszer.
Hátha megtudnánk oldani.
Ha rajz segítene van service manuálja.
Köszi
András
(#) b-max válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
én is CF kártyára gondolok, max annyi, hogy 100Megásra kell formázni.
(#) nedudgi válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szerintem egy ilyennel érdemes kipróbálni.
(#) cesar444 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
És az nem érdekes,hogy zip adat van rajta és azt is ír rá..
Mer ugye a zip meghajtón olvasó fej van.
András
(#) nedudgi válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
A ZIP/AT meghajtó egy IDE felület, ugyanúgy mint egy merevlemez, vagy CF kártya. Ha a készülékedben IDE ZIP100 van, akkor a 128MB nagy valószínűséggel működik. Ha a készülékedben SCSI vagy USB interfész van, akkor nem működik a dolog.
Tehát elsőre egy ilyent szerezz, kipróbálni. Azt tartsd szem előtt, hogy valószínűleg nem fog tökéletesen működni egy 2GB feletti kapacitású kártya, azaz nem tudod kihasználni a teljes kapacitást.
Mi az a ZIP adat szerinted? Ezt az olvasó fej dolgot sem értem. :hide:
(#) abcdabcd válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Valami fejlemény lett az ügyben?
(#) cesar444 válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok
Na olyan fejlemény lett idáig,kivettem a zip meghajtót,a számítógép egyből felismerte va7 1.00 nak,a kimenet passzolnak a vinyo kimenettel de a va7 ben csak 5v al müködik minden és melyik átalakitó megy 5v al,vinyot nem is probáltam mert 12v kell neki,ehhez valamit tudtok mondani.
Köszi András
(#) nedudgi válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A 2.5" notebook merevlemezeknek nem kell 12V.
(#) sargarigo hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Ha cf kártyás megoldás lesz, akkor érdemes legalább egyet pluszban kéznél tartani, mert a flash korlátozott írást tud elviselni! Ha csak olvassa (vagy többnyire), akkor nem lesz gond, de ha sokat kell írni, akkor előbb utóbb megfekszik. Mondjuk a 100k írást nem lehet olyan nagyon gyorsan elérni, de előbb utóbb...
Szal legalább kettő legyen belőle
(#) cesar444 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Köszi a segitségeket de a cf kárta mért jobb mint az sd és az átalakitonak külön táp kell 12v ra vagy lehet 5v al is müködtetni,elnézést ha hülyeségeket kérdezek véletlenül.
Köszi András
(#) abcdabcd válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
A CF annyiban jobb, mint az SD, hogy a CF kártya csatlakozása egy IDE csatlakozás, és így közvetlenül, mindenféle ic-k nélkül elkészíthető a CF-IDE adapter, 1-1 ellenállás vagy egyéb apróság lehet kell, a részleteket nem tudom, de az SD-hez viszont kell valamilyen egyéb átalakító is, hogy működjön...


Száz szónak is egy a vége nézz szét keress ilyen terméket, és esetleg linkeld be ide, aztán "megszakértjük", hogy kellhet-e neki 12V

Azaz én körülnéztem helyetted és:
-árak tekintetében:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link

-illetve ami érdekes ezekből 2-nek kell külön táp, 1-nek nem, így a floppy tápban jelen lévő 12V-ot valószínű nem használja az átalakító

Bekötések:
Komplett átalakító bekötés/leírás
Floppy csatlakozó kiosztás

Meg egyébként a winchesterben is a 12V, ha jól tudom csak a motornak kell, itt mivel nincs így valószínű a csatlakozóban lévő 3,3 és talán 5V-ot használja...


Viszont azt nem írtad eddig, hogy a te készülékedben milyen tápcsatlakozó van, a zip meghajtót gondolom nem sokan ismerik, köztük én se, legalábbis a kezem ügyében sosem volt eddig ilyesmi...
Így esetleg ha akár lefotózod a csatlakozót az is segíthet...

Szóval szerintem ha megveszed valamelyik átalakítót, a drágább nem valószínű, hogy jobb az olcsóbbaktól, csak az egy speckó bolt, ahol kis építhető routereket is árulnak és gondolom ott van ezekre kereslet, máshol meg talán örülnek, ha el tudnak adni egy CF-IDE átalakítót, hiszen egyébként CF kártyákat se nagyon vesznek az emberek, meg az IDE busz is egy "kihalóban lévő állatfaj" , sőt aki halk háttértárat akar egy pc-be az akkor valószínű, hogy inkább SSD meghajtót vesz, szóval így nem kérik meg nagyon az árát az átlag helyeken...

Persze lehet hogy van különbség termék és termék között, ha valakinek van ezirányú tapasztalata esetleg ossza meg velünk...

Viszont ha tényleg csak egy darab nyák az egész, ahogy a fenti linken látszik, csak az egyik csatlakozóról a másikra kell átalakítani a csatlakozást, szóval kizárólag fizikai az átalakítás, nem elektromos, így valószínű, ha működik akkor mind jó, amit CF-IDE átalakítónak csináltak...

Na kicsit hosszú lett, de remélem benne van, minden ami lényeges
(#) cesar444 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Köszöntök Mindenkit
Küldök egy fotót róla a csatlakozó hátul 1 ide 1 táp 5v, 3 páros szlév pont a master van zárva.
A helyzet az hogy a szervizkönyve is meg van csak nagy méret nem tudom elküldeni csak cimre,a benne lévő flopy is csak 5v táppal megy.
Tulajdon képen 6MG kellene feltölteni.
Köszi a segitséget.
András
(#) abcdabcd válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Azért nem bántásképp, de szerintem a többségünk a meghajtó elejét, valahogy csak-csak el tudta képzelni, de ha nem, akkor se voltak álmatlan éjszakái Szóval inkább a csatlakozóról küldj egy képet

Szóval ha a csatlakozó normál floppicsatlakozónak megfelelő, akkor meg is veheted az első utadba kerülő cf-ide átalakítót és kipróbálhatod, valami szintén ultra-olcsó 128Mb-os CF kártyával...
(#) cesar444 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok
Itt a bekötés a satíroztt rész a mostani zárás
a tipusa: zip driver ide J2409105 switching power supply SWM-80 ez a tipus van benne.
(#) abcdabcd válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Amit én látok, az az, hogy ezen winchester-tápcsatlakozó van akkor ezek szerint... akkor kell neked egy ilyenről floppitápra átalakító...
És már mehet is bele az adapter...
De akár ha a kártya nem fogyaszt sokat, akkor a külön táp csatlakoztatása nélkül is működhet, ugyanis van olyan adapter is, amihez nem is lehet külön tápot csatlakoztatni...
(#) cesar444 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok
És az nem baj ha csak 5v van a szintiben?
András
(#) pucuka válasza cesar444 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A CF kártyának csak 5 V kell
Bővebben: Link
De tehetsz bele egy régi 2,5" 500 MB merevlemezes meghajtót is, annak is csak 5 V kell.
(#) cesar444 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek
Megpróbálom és tudatom azért,hogy mi lesz a helyzet.
Még egyszer köszönöm
András
(#) Zongorista28 hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Köszöntök mindenkit! Én is ezzel a problémával állok szemben. Nekem is egy Roland Va-7 billentőm van, melyben a Zip meghajtó található. Ami jelenleg nagyon szépen működik,de ez nem mindig lesz Így sajnos.... Felszeretnék készülni arra az eshetőségre amikor elromlik,hogy akkor mit kell tennem.

Azt szeretném Tőletek kérdezni hogy ki szeretném váltani a Zip meghajtót winchesterre. Az odáig nagyon szép dolog hogy IDE a csati felülete, de azt nem értem,hogyan kap majd 12 v-ot.
A Zip meghajtó 5 v-ról üzemel. Olvastam a fenti hozzászólásokat de kérlek benneteket, magyarázzátok el nekem hogy működik ez. Olvastam,hogy a régi laptop vinyónak elég 5 v....


Előre is nagyon nagyon szépen köszönöm az időtöket, amit a hozzászólással töltötök el!
(#) Zongorista28 hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Na szóval Olvasgatok a témáról rendesen, és ezt találtam:

A HDD elektronikája

Itt azt olvastam,hogy:" A notebook-ba épített merevlemezek tápcsatlakozójából hiányzik a 12 Volt, mert azoknak a motorja 5V-os. "

Heuréka! Szóval 5V kell neki,ez jó de ezt milyen csatlakozóval,vagy hogy oldom meg? Utána jártam, bőven kezel 2 GB-ot is az alaplapja a hangszernek.

Köszönöm a megszakértést
(#) pucuka válasza Zongorista28 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Apróka probléma, hogy az ATA felületben nincs tápfesz, se 5, se 12 V. A 2,5" -os (notebook) merevlemeznek nem kell 12 V, de az 5 V -ot külön kell neki adni, ugyan a meghajtó IDE csatlakozójába.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem