Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénymásoló javítás
 
Témaindító: zoly15, idő: Nov 13, 2010
Lapozás: OK   2 / 3
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Lehet hogy alkatrész lesz belőle! Pedig van 2!
(#) Bazo válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Szép összefoglaló, ritkán olvasok ilyet
90%, hogy dob probléma lesz. Esetleg még egy dobkondícionálást meg lehet próbálni, amikor is pár tisza fehér lepot kell másolni, majd feketét, néha segít. Ritkán dobföldelés is lehet, de itt valószínűbb, hogy szimplán elöregedett. Saccra ilyen kis gépnél 10 000 másolat avagy 2-3 év lehet az élettartama. Viszont ha tényleg két gép van, érdemes átrakni a másik dobot, és megnézni mit reagál rá.

A H jelzés a fixáló hőérzékelésére utal ami lehet hogy túlfűt (240 foknál magasabbat érzékel), vagy 100 fokot nem éri el, lekapcsolt a termisztor illetve lehet még hogy lassan fűt fel (40 sec alatt 150 fokot kéne kb. elérni). Ha a festék nem letörölhető a lapról akkor valószínüleg túlfűt. Egy termisztorpucolást megér ezt fentebb leírták a többi házibarkácsilag nem javasolt.
(#) m4k3r válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Nekem is van 2 db Kyocera mita nyomtatóm. Sajnos mind a 2-ben a "fényhenger"-t kellene cserélni. nem tudom egyiket a asikban cserélgetni, mert bonyolult már számomra a szerelése!

De! amit még javasolni tudok, hogy megéri utána járni az az, hogy keress a neten gyártót, vagy szállítót, aki csak a hengert árulja/szállítja! Ugyanis Lexmark és HP lézer nyomtatókkal tapasztalatból tudom mondani (nem én csináltam, de kellék anyag szállító jelezte), hogy maga a henger cseréje is megoldható. Persze vannak "rutin" feladatok, amilet meg kell csinálni, de elvileg a henger cseréjével megoldható a "drum unit" felújítása is. Meg kell keresni a beszerzési forrást és utána megmérni a henger paramétereit.
Az is lehet hogy nem lesz olcsóbb, de legalább egy próbát megér!
(#) Bazo válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Hehe, elmentem dolgozni és nem vettem észre, hogy a fixálógond megoldódott. Egy gonddal kevesebb

A papírutat pucold végig, de lehet, hogy a görgőket is cserélni kell. Ha kicsit kézzel visszafogod a papírt akkor tapadnia kéne rendesen, nehéz visszahúzni ha minden ok. Ha kopott a dob, vagy festékesek a koronaházak, akkor lehet koronaáthúzás is ami miatt megáll.

A szellepmképet dobmemóriának hívják (a dob fémből van ami szerves anyaggal van bevonva ami a fény hatására vezetővé válik -OPC . Mikor ez öregszik, nem tudja teljesen elvezetni a töltéseket és ezért lesz hátteres ill. szellemképes), ha a kondícionálás nem segít akkor csere -ez a valószínübb. Manapság szinte mindenből be lehet szerezni utángyártottat is ami azért olcsóbb.
(#) Bazo válasza m4k3r hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Kit-eket is lehet kapni, ami többnyire a dobot és a tisztitó (lehúzó) kést is tartalmazza.
(#) zoly15 válasza Bazo hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Köszönöm a válaszodat! Én is hasonlón gondolkodtam hogy öreg a gép. Az a helyzet, hogy nekem annyit ne mér ez a gép hogy rendelgessek bele.
(#) kaqkk válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Szedd szét csinálj a fixálóhengerből nyáklaminálót !
(#) Bazo válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Akkor már csak a teljesség kedvéért - mert nem ismerem a konkrét tipust és valami elkerülte eddig a figyelmemet. Ha 'szőrös' a festékező akkor ez valószínüleg mágneskefés (ha visszintesen csíkozott is akkor rezgőkéses) eljárás, amihez is kell egy közvetítő fémpor - developernek hívják. Ez is elfáradhat és szórhatja a fémport ami hasonló jelenséget okozhat (cserélhető, de ez se javasolt házilag). Próbáld meg a komplett festékezőt áttenni a másik gépből és legalább ez is kiderül.
Esetleg lehet benne egy poti ami a festékező biasát állítja, selejtezés előtt érdemes kipróbálni, de csak akkor, nehogy mást állíts el amit esetleg nehéz lenne reprodkálni.
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Hello
Esetleg ide átnéznél? Bővebben: Link
Hátha tudnál valamit hozzászólni.

Üdv: Zoltán
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
ezt nekem nem igazán sikerült megnyitni.......
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
(#) dudzsi hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy UTAX fénymásó a melohelyen. Nem egy mai darab de müködik. Az lenne a gond vele hogy amikor jön ki a papir akkor a felénél megáll és irja hogy elakadt. Kinyit ajto elöl viszazár és kiadja a maradékot is. Mitöl lehet ez? Mi figyeli a papirt?
(#) hojozsi hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy SHARP SF 7750-es fénymásolóm. Olyan hibajelenség van, hogy néhány másolat után befűzi, a papírt az első érzékelőig, felvillan a levilágítócső, és "L1" hiba üzenettel leáll. Csak ki, és újra bekapcsolással lehet törölni.

Segítséget előre is köszönöm: Józsi!
(#) bbaba270 hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Keresek Új teflonhengert Konica Minolta 7235 fénymásolóba. Ha tudjátok hogy hol lehet beszerezni és mennyiért kérlek írjatok!
Előre is köszi
(#) tranzisztor válasza hojozsi hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Hello !
Most bukkantan rá a te problémádra aminek a megoldása az , hogy ki kell takaritani és megolajazni minden mozgó és forgó alkatrész az tükörmozgató rendszerben ! Üdv !
(#) hojozsi válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Helló!

Köszönöm a válaszodat. Most nem sok időm van foglalkozni vele, de ha jobban ráérek, megnézem. Még egyszer, köszönöm.

Józsi!
(#) djfire hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Tud valaki valamilyen leírással szolgálni, lézer fénymásoló tisztításához. Mint pl milyen szerrel, rongy, stb. Lenne néhány nagy gépünk, színes lézer is akad, és kellene némi segítség. Köszönöm!

kep.jpg
    
(#) bbaba270 hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
A fénymásolóm (Konica 7235) amikor a lapbehúzót használom, egy vékony fekete csíkot húz a lapszélen.
Üvegről másolva nincs ilyen csík.
Kérdésem-miért!
Ha tudtok segítsetek! SOS!
(#) yantech válasza bbaba270 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Hali.
A lapbehúzó alatti üvegcsíkon van egy kis szennyeződés. Tintafolt iratról, vagy bármi más. Esetleg nem is nagyon lehet észrevenni. Megoldás: Alapos tisztítás, még ha látszólag tiszta is a felület.
(#) toxin2 hozzászólása Máj 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Vettem a minap egy Toshiba 1550 A3-as fénymásolót.
Egy bajom van vele: nagyon sötét másolatokat készít,
és nem lehet világosabbra állítani, csak sötétebbre.
Netes service manual-t letöltöttem, abban van egy
"Adjustment mode" leírás, miszerint 0 és 5 gombokat
lenyomva tartva kell bekapcsolni a gépet. Ekkor beállítás
módba kerül, és a 9-es kódot begépelve lehet világosabbra
állítani a másolatot. Ez megy is, a másolat minősége ilyenkor
jó, mindaddig, amíg ki nem kapcsolom. Utána megint
u.ez a procedúra. Hogyan lehetne fixálni, hogy amit egyszer beállítottam, az kikapcsolás után is megmaradjon?
(#) bizhubc250 hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Konica-Minolta Bizhub C250-es fénymásolóm, és a szervíz szerint főpanel problémás. Ismertek-e valakit aki meg tudná vizsgálni és ha lehet meg is javítaná.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei vagyok, de Debrecenig simán el megyek.

Név, cégnév, telefonszám érdekelne.

Előre is köszönöm!
(#) jimmy47 hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
SZIASZTOK !
Kaptam, egy SHARP Z-30 nyomtatót. Leirás, papír nélkül. Régen volt használva, nem tudom, de nem akar elindúlni. A kijelzőn "P"betü van, hiába csináltam bármit, mértem a nyomtatott áramkörét, nem találtam semmi rendelleneséget. Kezdő hobbi szerelő vagyok, kérnék segítséget, hátha fel lehet élleszteni.
Köszönöm a segítséget.
(#) Sebi válasza jimmy47 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
P az a papír(tálca?) hiányára utal - ha jól emlékszem.
(nekem is van egy még valahol, sőt rajzom is elég nagy mélységben)
(#) jimmy47 válasza Sebi hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Igaz, most szétt van szedve, de bevan kötve minden.
Van egy kapcsoló, amit kapcsol? De ha megtalálod az iratot, elküldenéd valamikor, előre is köszönöm a segítséged.
(#) Sebi válasza jimmy47 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Igen, a fedeléből kivehető papírtálca - ha pontosan a helyén van - működtet egy kapcsolót, valami furfangos helyen. Már nem igazán emlékszem mindenre, pedig amikor behozták, többet is javítottam - főleg a fénycső inverterével voltak gondok.
(#) laszlokunstar válasza jimmy47 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Ha emlékeim nam csalnak, akkor a Sharp Z30 nem fénymásoló? Ha igen, a topic címét is javítani kellene.
(#) efraim válasza laszlokunstar hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Talán ez segít:
http://elektrotanya.com/sharp_z30_fenymasolo.pdf/download.html
10 másodperces keresés a Google-ban
(#) laszlokunstar válasza efraim hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Ezzel is megerősítetted az állításomat, hogy a Z30 fénymásoló.
(#) Sebi válasza laszlokunstar hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Persze, hogy az a Z-30 után nem olvastam tovább az emlékeim miatt egyértelmű volt.
(#) Nagy Attiláné hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Canon Pixma mp-140-es nyomtatóm begyűri a papírt és már az általa elöirt karbantartásokat elvégeztem de semmi javulás begyűri a papírt vagy anélkül is nyomtat hibakódot nem ír Sos-ben tudnátok erre valami megoldást?
Köszönöm szépen!
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem