Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vegyes barkácsfogások
 
Témaindító: DuMatyi, idő: Júl 10, 2009
Lapozás: OK   5 / 8
(#) rascal válasza Tonybacsi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Akkor kiforrott technológia!
(#) bankimajki válasza szamóca hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ez nagyon jó. Nekem fel vannak akasztgatva ill. össze vannak tekerve, de egy bizonyos szint után már macerás keresgélni köztük. Ez viszont nagyon frappáns tárolás.
(#) Tonybacsi válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Talán az egyetlen hátránya, hogy mostanában nem terem minden bokorban ilyen guriga .

Ja...és fontos! Csak az a fajta jó aminek a tetejét le lehet pattintani.

(az analóg filmes korszak vége felé már szinte csak olyant láttam ami teljesen műanyagból volt és nem lehetett szétszedni...csak roncsolással)

A képen egy fémházas Fujicolor guriga látszik.
(#) Frankye válasza Tonybacsi hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Akit régről felejtett itt az Isten, mint Téged, meg engem, azok még ilyen filmes gépet használtak, és abból szinte mindenkinek maradt ilyen orsója. A mai srácok már nem is láttak ilyet, fogalmuk sincs mi is ez, mire jó...
(#) KTobi válasza Frankye hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Az a helyzet, hogy általában ezt nem szokták visszaadni az előhívás után, mert leperemezett fém szokott lenni. Lehet, hogy régebben, más gyártmányokból volt olyan ami szétszehető volt, de ritka. Még nem találkoztam vele. Az filmes gépeket meg sorra szedem darabokra, esetleg ha találok középformátumot...
(#) Dániel X hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Üdv!

A lent linkelt csatlakozóból hogyan tudom kiszedni az érintkezőket?

Bővebben: Link
(#) bankimajki válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Fogóval!? (Esetleg ha egy kicsit előmelegíted 150-200°C-ra, akkor könnyen kijönnek.) Kérdés hogy mi kell, a tüskék vagy a foglalat.

Üdv.: Miki
(#) Dániel X válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Maga a tüske kellene csak.
(#) Dániel X válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Oké,köszi.
(#) llaci56 hozzászólása Feb 18, 2012 / 1
 
Nem is barkácsember az, akinek nem áll a polcán egy doboz Pálmafix vagy Pálmatex. De sokan inkább a drágább tubusos kiszerelést veszik meg, mert a maradék ?úgy is beszárad?. A tubusos, az valóban beszárad. Így lesz még drágább. És pont akkor nem lesz otthon, amikor épp kell.
Aki nem tudja, hogyan kell tárolni ezeket a ?beszáradós? kulimászokat, az jól figyeljen!
Először is a ragasztás végeztével egy kiskalapáccsal vissza kell ütni a záró fedelet a helyére. Ezután fejre állítva (tehát a záró fedél legyen alul!) kell visszatenni a polcra. Ha mindig így teszed el, évek múlva is olyan lesz a ragasztó, mint újkorában.
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
És tényleg!
Eleinte nekem is sokszor beszáradtak, de egyszer olvastam valahol ezt a trükköt, azóta nálam sincs gond.
(#) bankimajki válasza Frankye hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ez a festékeknél is alkalmazható vajon?
(#) llaci56 válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Miért ne?
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Örülök, hogy azért van, aki ismerte a módszert.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Nem mond, hogy Te, az "öreg csöves" nem ismerted a módszert!
(#) Frankye válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Mindennél, ami hajlamos beszáradni, és folyékony halmazállapotú, továbbá zárható dobozban van.
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Hát még én hogy örültem neki, hogy nem száradtak be az anyagaim!
(#) KTobi válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Festékre azt szoktuk, hogy lezárás után átfordítjuk, majd vissza, általában elég, de végül tárolható fejtetőn is.
(#) llaci56 válasza KTobi hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ha fejtetőn hagyod, akkor biztosan jó lesz. Ha vissza is fordítod, akkor elég kétesélyes az eredmény. Vagy jó lesz, vagy nem.
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Nézd már Frankye barátom! Milyen egyszerre ugrálunk!
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Így igaz, Lacikám! Mi együtt sírunk, együtt nevetünk, együtt ugrálunk, és együtt forgatjuk a festékesdobozainkat is!
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Zolikám, Téged is szeretettel látunk a csapatban!
(#) llaci56 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Akárhol (műhelyben, konyhában) kell fújnunk a P20 -at, jól jön hozzá egy monitordoboz.
Én kettévágtam, hogy széthajtható legyen, és a képen látható módon, csomagolópapírt ragasztottam oldalfalnak.
Szűri az odajutó fényeket, a fedele miatt a port, és nem fújom össze a környéket. Munka után pedig egyszerűen összecsukom.
Fújás után - mielőtt a sütőbe raknám a fújt panelt, - néhány percig ebben hagyom lehajtott fedéllel, így addig sem porosodik.
(#) malanc hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Kerámia nyákra hogyan lehet a forrasztási felülettet vissza varázsolni ? Ez fontos valaki valami épkézlábál elö állna azt megköszöném. malanc voltam köszönöm.
(#) Dániel X hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Üdv!
Van valakinek ötlete hogyan lehetne házilag forgókapcsolót készíteni?
(#) zolika60 válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Milyen méretűt?
(#) Tonybacsi válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Feszültség, Amper, hány állás, hány áramkör, mibe, hova?
(#) Dániel X válasza Tonybacsi hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Üdv!
Analóg kapacitás mérőbe kellene,egy tárcsás 5 fokozatú. 12 volt és max 500 mA. Méretileg nincs kritérium, de mivel kézi műszerben lenne a túl nagy nem jó.
(#) llaci56 válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 8, 2012 / 1
 
Készítesz egy forgatható tárcsát arretáló bevágásokkal, és valamivel aretálod. Ragasztasz rá egy ici-pici mágnest, az állórészre pedig reed kapcsolókat helyezel el. (Én SMD reed-eket tettem...)
(#) llaci56 hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
A NYÁK készítésnél (a "töviről-hegyire" változatban) szó esik a pausz nitrós kezeléséről, mely fedettebbé teszi a fekete lézernyomatot.
P_István írása
Ha készítünk "drót" -ból (én 2 -es rozsdamentes pálcából tettem,) egy 100 x 100 mm -es négyzet keretet, és ügyesen beleforgatjuk az 5 literes befőttesüvegbe, az majdnem a fenekéig letolható, de hagy 10-15 mm -t a fenék felett. Amikor a pauszt behelyezzük, ez a keret nem engedi lejjebb csúszni, így nem érhet össze az üveg alján elhelyezett nitrós itatóssal.
Következő: »»   5 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem