Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   336 / 607
(#) peter1995 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Magnat powerbull 3000.
(#) bencikusz válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Lehet, hogy tévedek, de ez nem egy autós sub cső ?
Vagy csak a hangszóró van meg belőle ?
Milyen ládában van ?
(#) peter1995 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Pontosan autós szub cső. Elvileg akar neki másik dobozt de én nem hiszek benne...
Csak tudod az volt hogy én vettem a 2db 250W-os 3 utast hogy nehogy lemaradjoin gyorsan vett valamit...
(#) compaqamplifier hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
+- ágon sacper 55-60 mA-t mértem. 3mA eltérés áganként az sok? Amúgy elindult megy szépen.
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Reális.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Kaszkád kapcsolás működik benne, akkor már csak meg kéne hallgatni is. Viszont a quadom az rövidzárlatos a labortáp szerint.
(#) peter1995 hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Helló. 7294el kapcsolatban kérdeznék.
Valaki régebben mondott nekem olyat hogy az erősítőbe van egy ellenállás aminek ha az értékét megváltoztaom akkor más frekvencián fog erősíteni a gépezet. Ez igaz vagy hambuk?
A kimenet és az ic között van. Elvileg.
(#) Andris85 hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Hali! Mit kell a más frekvencia alatt érteni? Miért lenne erre szükség?
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Hogy a mély hangokat erősítse. Valakinek meséltem(nem biztos hogy itt) hogy a 3 utas hangfalamba a mélynek nincs hangváltója és sok a mély hangszórón a közép és még némi magas is jut rá... Ott mondta hogy valami visszacsatolás vagy minek az ellenállását kell változtatni és akkor x hertz-en nemtudom hány decibellel erősít.
(#) 1984white válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia!

Ha a visszacsatolást változtatod az ellenállás értékével, akkor a bemeneti szint tolódik csak el.

Nagyobb erősítéshez nagyobb ellenállás kell de akkor kisebb bemenőjellel lehet elérni ugyanazt a kimeneti teljesítményt.

A freqvenciamenetet nem befolyásolja, hacsak túl nem hajtod és ic-t nagy erősítési tényezővel és ezáltal torzításod is lesz.

Amire neked szükséged van, az egy aktív szubváltó, a gyári 7294ic kapcsolással sorba (persze a váltó a 7294 bemenetére megy).

PL: Bővebben: Link
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
A visszacsatoló ágban valóban lehet hangszín szabályozást elhelyezni. Ez ellenállásból és kondenzátorból szokott állni. Használatát erősen ellenzem.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Áhá értem. Akkor inkább szerváljak valami passzív hangváltót a hangfalakba...

Az a baj higyha egy aktívat berakok a bemenetre akkor a magasak megnyuvadnak...
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
A hangváltó lehet a végfok előtt vagy után is (aktív-passzív) de őt magát kihagynám belőle.
(#) 1984white válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Akkor hangszín a megoldás. Vagy csinálj egy aktív szubot is. Üdv!
(#) peter1995 válasza 1984white hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Akkor inkább hangszín. VAn is egy kapcsolás amit havernak megcsináltam és jó.
Plussz csak szub nem kell az már sok lenne

Ilyenem van. Beköthgető? Marad magas?
(#) compaqamplifier hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Koléga említette a visszacsatolást, ha én 2 tranzisztorral kiegészítem akkor nyílt hurokban használhatom-e? Mint egy műveleti erősítőt?
(#) andriska_13 hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Sziasztok,az a herdesem lenne hogyha sorosan kotunk a hangszoro bemenetere pl egy 4u7 kondit akkor csak a magas frekvenciaju hangok jutnak be a hangfalba?
Es ettol megvaltozik a hang minosege?
(#) reloop válasza andriska_13 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Szia! Itt érdeklődj a részletek után. Ebben a támában csak annyit fűznék hozzá, hogy mindkét kérdésedre igen a válasz.
(#) peter1995 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Heló. A csatolt rajz szerint működhet a dolog? A trafó 2x30VAC és 600VA.

00537.jpg
    
(#) compaqamplifier válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Igen, Trafó is jó. minimum 2xes de 3xes legyen a kondi és a greatz.
(#) peter1995 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hát pont amiatt rajzoltam így mert csak 2x10.000µF-et gondoltam... Az kevés lesz? A 35A graetz kevés?
(#) Alkotó válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Nem szokás így huzalozni. Nem kötünk át egyik erősítőről a másikra. Valahol kell egy egy közös pont, ami szokás szerint a puffer kivezetése közvetlenül.
A puffer mennyiség külön kérdés, nem része a huzalozásnak. Próbára akár elég is lehet, de hosszabb távra legalább a dupláját illik használni. Nincs rá szigorú szabály, de amperenként 1000-2000 µF a bevált mennyiség.
(#) peter1995 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Természetesen nem így lenne huzalozva csak így fért ki a rajzon. Valószágba ugy lenne hogy:
trafó--> dióda híd--> a két kondi. Lenne 3 forrszem egy darab nyákon ahova lenne forrasztva a két híd tápja.
Hát ugye egy híd egy ágba 5A kíván az 2 hídra 10A ami 10-20 E-µF-et illene...
(#) bensepeter hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok! Légyszíves segítsetek. Építettem egy erősítőt tda7294. Bővebben: Link. Az a kérdésem hogy a mute lábat hova tehetem mert nincs külön +3,5v-om. És hogy a standby az mi lenne pontosan? Egyébként most +/-35v-ról fogom táplálni.
(#) martin96 válasza bensepeter hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A mute-t és a standby-t kötsd rá a +35v-ra. Legalábbis nálam még anno így működött csak ugyanezzel a kapcsolással.
(#) bensepeter válasza martin96 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Okés ! Köszönöm megyek ki és próba.
(#) martin96 válasza bensepeter hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
De ne közvetlenül az ic lábára.
(#) compaqamplifier válasza Szlacek hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
PC Táp mért felejtős?
(#) martin96 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Mert az +-12 voltos. Ráadásul a -12V csak gyengén terhelhető le, hacsak nem teszel oda nagyobb diódákat tekercseket és kondenzátort, nem elég ennek az ic-nek. Mondjuk +-12V se nagyon elég.
Következő: »»   336 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem