Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrólevegős forrasztóállomás
 
Témaindító: zsb, idő: Aug 31, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 4
(#) zsb hozzászólása Aug 31, 2007 /
 
Hello!

A youtube-on ezt a videót találtam: http://youtube.com/watch?v=0O2UEGLJeAI&mode=related&search=

Mint láthatjuk a nyák-ra rákennek valami zselé szerű anyagot, rá rakják az IC-t majd egy forrólevegős berendezéssel megszilárdítják az anyagot...

Nos ez igen hasznos lehet bonyolult tokozások esetén.

Kérdéseim:

-Mi az az anyag amit oda kennek? Ónpaszta, hőre
szilárduló epoxi?
-Milyen állomás beszerzése szükséges ehez?
-Ez árban, hogy mutatkozik?
-Tapasztalatok, vélemények?
-Ez a szerkezet alkalmas kiforrasztásokra?

A hozzászólásokat előre köszönöm...
(#) zozz12 válasza zsb hozzászólására (») Aug 31, 2007 /
 
Szia!

Hát nem semmi! Nagyon tetszik!

Hogy hogy csinálja, stb. nem tudom!

Szerintem árban elég drága!
(#) patexati hozzászólása Aug 31, 2007 /
 
Minek új tpicot nyitni?Bővebben: Link
(#) bbatka válasza zsb hozzászólására (») Aug 31, 2007 / 4
 
Én válasz helyett egy linket adok, ahol olcsón tudsz vásárolni mindent hozzá, mert egyébként több ezzel kapcsolatos topic is van. Nemakarom ismételni magam.
Bolt

Valóban az ónpaszta és esetleg még Flux-ra is szükséged lehet.

Baloldalt : GSM tartozék/ Szerszám , műszer
(#) zsb válasza patexati hozzászólására (») Aug 31, 2007 /
 
Néztem azt a topic-ot, de ott nem teljessen erről volt szó.
Én inkább magára a forrasztóra és működésére vagyok kiváncsi hisz googlen és a másik topikban kevés információt találtam erről...
A hibákért bocsánat, még kezdő fórumozó vagyok.
(#) zsb válasza bbatka hozzászólására (») Aug 31, 2007 /
 
bbatka, nem hittem volna, hogy ilyen hamar választkapok!!!

Köszönöm szépen!

A választásom:
Aoyue 852A+

Kép: Hivatkozás
(#) bbatka válasza zsb hozzászólására (») Aug 31, 2007 /
 
Nézz körül alaposan, mert máshol jóval drágábban láttam a forrasztópasztát. És lehetőleg ólmosat válasz.
(#) zsb hozzászólása Aug 31, 2007 /
 
Megfogadom a tanácsod!


(#) csati hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
Nem akarom senki lelkesedését lelohasztani, de a hőlégfúvó teljesen felesleges otthoni barkácsolásra, de még profi munkához sem feltétel is. Kényes, drága és lassú. Ha már megvette valaki: vigyázzon a fejre, kerámia / üvegbetét van benne, mondanom sem kell, hogy elég érzékeny, mindamellett ha sokáig fűt, 1-2 cucc meg is olvadhat benne - volt rá példa - ezáltal eltömődhet. De azt a pici IC-t fél pillanat alatt fel lehet dobni egy jó pákával. Kis hozzáértéssel a sűrűlábú társait, de még egy QFN tokot is hamar felrakhat bárki. Folyasztószer és stabil kéz kérdése az egész.
(#) zsoltee0001 válasza zsb hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
hali
a ret-nél lehet ilyen forasztó pasztát kapni smd-hez 5000ft 10 ml. elég drága, én hőlégfúvóval szoktam cserélni az msd-s ic-ket, meg amikor nagyon passzentos az IC-lába a lyukban és az ónszivattyú nem szedi ki a cuccot, de kockázatos, mert ón olvadás pontja közel van a panel szétégetéséhez, valszeg ezért használnak ilyen pasztát, mert ahhoz nem kell akkora hőmérséklet
üdv
(#) zsb hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
Tovább keresgéltem és rá találtam az Aoyue 909-re.

Bővebben: Link

Ehez ha jól adnak egy pákát is.

csati:

Voltam már olyan helyzetben, hogy olyat kellet kicserélnem mint ahova a 16-os mutat ezen a képen.
Megmondom őszintén nem sikerült.

(#) zsoltee0001 válasza zsb hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
mobiltelcsi? ez tényleg elég meredek!
nekem eddig ez volt a leggázosabb, egy hőfokszabályzós bosch hőlégfúvó egy weller pákával és egy nagyítóval sikerült ezt az ic-t kicserélnem, ez egy digitális fénymásoló I/O boardja újonnan 150eFt, én egy 5 ösből megcsináltam,

ricoh.jpg
    
(#) zsb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Szeretem az ilyen megoldásokat, nem rossz ötlet!
De egy BOSCH hűlégfővó alapból több mint egy állomás...NEM?
Mert ha lehetne olcsobban is kapni hőlégfűvót akkor már csak szűkítők kelllenének.

Különben gratulálok, elég sűrün vannak a lábak.

----------------------------------------------------------------------
(Ja elöbb elírtam a (#119482). Ehez ha jól látom adnak egy pákát is.)



(#) zsb hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
Csak mondjuk húzós lehet hőléhfúvóval mert könyen megolvaghat az ón kívül más is.
(#) bbatka válasza zsb hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Ha majd megvetted , akkor kíváncsi vagyok hogy hogyan szuperál.
(#) zsb hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
Arra még egy kicsit gyüjteni kell, természetesen majd beszámolok.


(#) zsoltee0001 válasza zsb hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
az olcsó hőlégfúvó nem jó, mert nem hőfokszabályzós, az pedig fontos, meg jól kell megválasztani a szűkítőt.
igen kockázatos, könnyű elcseszni, már jártam úgy, hogy egy rossz mozdulattal letöröltem a többi smd-s cuccot a panelról
Egy régi mérőóraállványból átalakított paneltartóm van, ezzel elég stabilan lehet fogni a panelokat
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Amit kiválasztott az fokozatmentesen szabályozható légmennyiség és hőfok szempontból , amint a képen látható.
(#) zsb hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
Hmmm....

Aoyue 968
(#) tacsy69 válasza zsb hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Szerintem a 968as a legjobb választás, én is ilyet fogok venni, ez már nagyon sok mindent tud és van füstelszívója, ami sokat számít ha naponta több órát használod!
(#) zsb válasza tacsy69 hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Hello, én is maradok a 968-nál. Árban nincs olyan nagykülönbség, de tudásban mindenképpen.
Hasznos lehet, hogy nem kell külön dobozt cipelned füst elszívvó gyanánt. Egy dolgot hiányolok a csomagból a kézi vákumpumpát, lehet, hogy aszt külön kelll meg venni de az is egy hasznos dolog.

Különben nekem nem szabad ilyenen oldalakat nézni mert máris rá találok valamire most például erre a ultrahangos tisztító készülékre .
(#) zsb hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Egy online web shopban láttam smd ragasztót igaz sajnos nem olcsóbb a pasztánál, de lehet jobban báválik.

Esetleg van valakinek tapasztalata ilyen téren?
(#) csati hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Hello!

A ragasztó arra való, hogy egyhelyben tartsa az alkatrészeket a panelon amíg a gyártósoron el nem jutnak a forrasztási fázisig. A pasztát pedig - mint a videón látható - a pad-ekre kell felvinni, lényege, hogy hő hatására forraszkötéssé alakul (ónt és folyasztószert tartalmaz) Miért válna be jobban a ragasztó?
(#) zsb hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Ja multkor volt a tvben, hogy olyan ragasztót használnak ón helyett ami ahol kell vezeti az áramot ahol nem ott szigetel!

Köszi a bölcseséget, képes lettem volna megvenni a ragasztót hozzá...
(#) molnarp válasza zsb hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Üdv! Szeretnék venni egy forrólevegős állomást.
Mik a tapasztalatok az Aoyue termékekről? Látom bzs már régebben vettél egy Aoyue 852A+ -t. Ez tetszik nekem is.
(#) vzoole hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Sziasztok

Van valakinek tapasztalat ezzel az állomással?
CT Brand 850

Az is érdekelne alapból milyen fejeket adnak hozzá?

Zoli
(#) patexati válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Szerintem azt a négyet mi a képen is van meg egy smd villa is lehet jár hozzá!Én is ilyesmin gondolkodom nem lehet rossz! Amatőr szinten kiválló szerintem még bga is forrasztható vele peresze rengeteg gyakorlással elötte!
(#) Ocskó Sós Gábor válasza molnarp hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Hello
Régebben iparszerűen javítottam smd lapokat ,ma már nem . Az egyik JBC 7700 hőlég pákámat eladom ha meg tudunt eggyezni . Meg van hozzá minden tartozék , tapadós kiemelők ,l égterelők . Tudok adni " döglött " lapokat és már lefutott IC ket gyakorlásra .
üdv
(#) boxrajongó válasza bbatka hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Helló
Érdeklődnék hogy bga forrasztáshoz jó e ez a fajta forrólevegős állomás ?Hol lehet ilyen cuccokat beszerezni
Xbox javitásához sablonokat?
A válaszokat előre is köszönöm szépen.
(#) bbatka válasza boxrajongó hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Sajnos bga-t még nem forrasztottam, de itt nézz körül.
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem