Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   1 / 93
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
ST151

Szerintem megérdemelne egy újabb témát ez az erősítő.
Itt CSAK erről az erősítőről lehetne csevegni.

Megépítési tapasztalatok, tanácsok, fotók az elkészült példányokról, stb...

Hajrá ST151 !!!

ST151
(#) Müszi válasza Dzsoni hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Ha megengeded megnyitom a kérdések sorát.
Nemlehetne e ezt az erősítőt kisebb tápfeszszel és 1 tranyópárral max 50W-ra átalakítani?

Nekem ez túl sok watt.

A válaszokat köszi!
(#) vzoole válasza Dzsoni hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Na ez vajon lesz-e törölve?
(#) Müszi válasza vzoole hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
olyan reméljük nem lecc
(#) vzoole válasza Müszi hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Már egyszer megtörtént.
(#) Moderátor hozzászólása vzoole hozzászólására (») Szept 5, 2007
 
Ne aggódjatok! Amíg nem megy át a topic adok-veszek zsibvásárba, nincs semmi gond.
(#) lamalas válasza Müszi hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Idézet:
„Nemlehetne e ezt az erősítőt kisebb tápfeszszel és 1 tranyópárral max 50W-ra átalakítani?”


De, lehetne.
(#) lamalas válasza lamalas hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Jut eszembe, 8ohmon nem is tud 100W-ot az erosito...hasznalj 8ohmos hangfalakat, ha pedig 4ohmos van otthon, akkor johet az atalakitas.
(#) vzoole válasza (») Szept 5, 2007 /
 
Én egyébként megépítettem, és nagyon meg vagyok vele elégedve.


Mint tudjuk egy darab kit se került elkészítésre, eladásra...

Majd mikor újra meglett nyitva a topik... sixtek mondta hogy nem kereseti céllal csinálta, és hogy nem is árul a "balhé" miatt.

Majd aztán megint zárolva lett, pedig nem kevés segítség, információ volt benne...
tehát aggódhatunk...

Szerintem más ok miatt "törölték"

(és nem egy topikban megy az adok veszek, kinek mit és mennyit csinálok...)
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
Igen én is hallottam róla hogy már volt róla téma de nem találtam meg, lehet hogy tényleg törölve lett.

Müszi,

Az ST151 8 Ohm-ra pont 50W-ot tud, és ekkor elhagyható az egyik végtranyópár.
Ha 4 Ohm-ra kell az erősítő akkor is elhagyható az a tranyópár viszont ekkor a tápfesz +/-30V legyen.
(#) Müszi válasza Dzsoni hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Köszönöm, ez érdekelt

Vzolee: pontosan így van
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
Egy külföldi fórumon találtam fotókat, megépítették Brazíliában (!) és Afrikában (!) is.
Nem tudom Sixtek tud-e erről de azért ez elég szép dolog szerintem.
Egyébként az afrikai az +/-50V-ra építette, 2s5200/2sa1943 végtranyókkal, meg a többi BC/BD tranyót is cserélte.
(#) Müszi hozzászólása Szept 5, 2007 / 1
 
Nálam tervebe van a megépítés
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
Gondolom szándékosan lett így tervezve de azt észrevettem hogy L-idom nélkül is megépíthető, mivel a végtarnyók, a meghajtók és a feszültségforrás tranyója mind egy síkban van. Szóval egyszerűen állva beforraszthatók a tranyók mindenféle idom stb. nélkül is.
A nyákból persze ekkor le kell vágni, és marad kb 0.5-1cm, de az elfér a borda alatt gond nélkül.

Nem?


szerk.
Most látom az egyik képen így van, csak ott a meghajtók külön vannak hűtve.
Szóval ilyesmire gondolok, csak az összes tranyó egy bordán, ahogy írtam.
(#) AtomCity hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
Hali!
Nekem lenne pár kérdésem, már kb egy hónapja írtam e-mailt sixteknek, de nem válaszolt rá, úgyhogy örülök ennek a topicnak! remélem tudtok majd segíteni!!!
1.: mekkora hűtőborda kéne egy sztereóhoz? (6ohmos hangfallal, max 50-60-70W-tal meghajtva, de ilyen is nagyon ritkán lesz...)
2.: lehet-e előtte használni az lm1036-os előfokot? vagy túlvezérli a jelet, mert vonalbemenetet kapna legtöbbbször... az előfokból igazán csak a mély+magas+balace állítás kéne, meg max még a loudness, de nem kéne, hogy sokat erősítsen a jelen...
3.: a kimenetnél a föld miért a "tápföld" (teljesítményföld) és miért nem a jelföld?
4.: ha a 2*4 végtranzisztort kikábelezném a hűtőbordáig, akkor gerjedne?
5.: 4db 10000µF-os kondi kell? tehát párhuzamosan kell kötni 2db 10000µF-osat?
Bocs a sok kérdésért, de ezeket tisztázni szerettem volna!
előre is köszönöm!
Üdv
(#) Gery hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
Egy jó tanács: ha DC van a kimeneten ellenőrizzétek le a diódákat
Nekem sajnos még csak +-17V-ról megy de kocsiba akarom, de még küszködök a kapcsüzis táppal mert még nemvolt vele dolgom...
Amúgy,
Egy ilyen hangszórót akarok róla üzemeltetni. Ez kb 150W, de 100W biztos megvan . A lényeg hogy nekem hamis BD-s tranyókkal vannak megcsiálva. Ehez lecseréljem TIP-ekre legalábbis érdemes?
Ja és itt vannak jó hűtőbordák és ezekközül szerinted melyiket lenne érdemes megvenni ha ezt a hangszórót teljesen kiakarom hajtani?
(#) Istike88 válasza AtomCity hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
1: lomexben a 300mm*100mm-es szem elég a szetereóhoz
2: lehet, legfeljebb nem tekered ütközésig a potit hogy túlvezéreljen
3: igazából erre nem tudom az ésszerű magyarázatot de ha megfigyeled akkor azok a diódák amik a jelföldet kötik össze a teljesítmény földel azok nem bírnnának elvezetni a 100W-ot szal már itt kizárva
4: megvan a valószínűsége de nem tuti
5: igen párhozamosan két-két darab a két táp ágra tehát 4 darab kell

üdv
(#) Blint válasza AtomCity hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Az LM1036 tökéletes választás, mert 12V mellett a maximális kimeneti feszültsége 1V, ami igencsak szabványos
(#) vzoole válasza Istike88 hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Gerjedési okok miatt van elválasztva a jelföld a tápföldtől.

De miért is kéne 100W-ot elvezetni a diódáknak?
(de nem kell)
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
Sixtek leírta az oldalán:
Idézet:
„R10 a jelföldet választja el a teljesítményföldtől, D1 és D2 antiparalel diódák az ellenállást védik a végfokpanel hibás kábelezése esetén.”

Vagyis maga R10 földhurokmentesít, a két dióda csak biztonsági célokat szolgál.

Gery,

A végfok +/-40V körüli tápfeszre lett tervezve, legroszabb esetben is kell neki legalább +/-30V.
+/-17V-ra őrültség megépíteni az ST151-et, egyrészt mert a munkapontok érdekesen állnak be, másrészt tudhat kb. 10W-ot... Akkor meg minek egy eredetileg 100W-os, +/-40V-os végfokot építeni?!

Atomcity,

Monóhoz tápáganként 10.000µF-os elkók kellenek, sztereóhoz enek a duplája. De ez le van írva az ST151-es honlapon érthetően.
(#) Gery válasza Dzsoni hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Mondom kocsiba lesz erölködő, de amíg nemcsinálom meg a kapcsitápot(már rajta vok) addig csak +-17V-rol üzemel.
Ha kész lesz megkapja a +-40-et :yes:
(#) alex.taylor válasza Gery hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
melyik kapcsi tápot akarod megépiteni hozzá?
(#) Gery válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Nézz át ide! (A SAL-osat egyébként 150W-ra)
(#) Peti_85 válasza Dzsoni hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Egyébként megy az +/- 17 voltról is! Csak hát kisebb a teljesítmény, de azé nem olyan vészes....
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
OK Gery kiváncsi leszek a fejleményekre, hajrá!

Ja és ha gondolod tehetsz bele eredeti TIP-eket, de én eddig hamis BD-tranyókkal építettem az ST151-eket és nem volt gond, mivel jól van megtervezve a végfok (nem gerjed, jó a védelem, stb...).
(#) Istike88 válasza vzoole hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
hát ha a jelföldre lenne kötve a hangszóró negatívja (mert így kérdezte) akkor a hangszórón átmenő teljesítményt a diódáknak is el kellene vezetni, amit nem viselnének el és füst.....

üdv
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
Illetve pont azért vannak ott a diódák hogy R10 ne füstöljön el hibás kábelezés (pl. hangszóró-föld a jelföldre kötve) esetén.
(#) toroid hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
Valakinek van az ST151-hez egy túlvezérlésjelző kapcsrajz? Előre is kössz.
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Ezt ajánlom
(#) toroid válasza Dzsoni hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Kössz.
Mintha nem láttam milyen az IC, esetleg lehet helyettesíteni TL072-vel? A lábkiosztás megegyezik.
Következő: »»   1 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem