Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   71 / 312
(#) perköbüki hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Velem pedig az történt, hogy nekiálltam egy Hp monitort javítani. Régi típusú a táp csak 7 volt megy át belőle a main-ba. Pillanatra bevillant a kép és utána elsötétült, csak a led világított. Kicseréltem a primeren a PWM ic-t, ezzel ment több órát, következő bekapcsolásra nem reagált. Tirisztor kiment benne, ami az opto-nál van. Kicseréltem és hálózatra kötve kisült a FET. Valószínű h az inverternél lévő Ic volt a ludas. Nem értem, hogy ez hogyan tudja túlhajtani a primer kört. Egyáltalán jó felé gondolkozok???
(#) dani987 hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Xerox XA7-19i monitor, amit ma kaptam kézhez a problémája a következő:Bekapcsolom és csak villog mintha be akarna kapcsolni, de mégse.(végig fekete háttér van). Már csinál olyanokat néha hogy rádugom gépre és bejön hogy Xerox aztán No Signal(aztán az is eltűnik), de mást nem nagyon, még nem kezdtem vele semmit, de van valami ötlet esetleg mi lehet a probléma?
(#) kotec válasza perköbüki hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Igen.
Lefényképezem és teszek fel róla képet.
(#) agressiv válasza kotec hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Ha csak villan, akkor gyanús, hogy agyhalott.
(#) jancsi8511 hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Esetleg mégegyszer.

"Sziasztok kaptam egy hibás tápú ViewSonic 19"monitort a táp tipusa fsp035-1pi01 Az a gond vele hogy elszállt 1-2 SMD-t és valami kinyomta a biztit is.
Na most az a problémám hogy nem tudom az Smd értékeit,olyan rajzot amin ezek szerepeltek volna nem találtam.
Az R325;R327 pozíciószámúak.
És még egy dolog nem tiszta a nyákon hogy az R327 az Ic alatt a C324 re menne tovább?
Ha esetleg valaki tudna egy rajzot ,vagy egy ilyen eladó tápot megköszönném a segítségét."

Bild 054.jpg
    
(#) kotec válasza kotec hozzászólására (») Ápr 10, 2012 / 1
 
Sikerült végre lefényképeznem.

Az első lépen a piros pontoknál még megvan 12 V.

Ha simán csak a táp megy akkor 11,5 körüli volt van, ha rádugom a vezérlőt emelkedik 12,7 -re, ha a csöveket is rádugom 14 is lesz belőle.
(#) kokanyk hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok! Nekem van egy SIEMENS 19" os tft monitorom! és nagyon úgy néz ki hogy meg halt a cső. Tudna valaki adni egy tippet hogy hol lehetne beszerezni új csöveket?

Előre is köszi.
(#) jozyt válasza kokanyk hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Vaterán láttam nem rég, olyan ezres körül van darabja.
(#) kokanyk válasza ThomasPe hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) zozo93 hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
sziasztok.van egy benq g900wa monitorom 2 mp után kikapcsol,valaki tudna segiteni !?

elöre is köszönöm
(#) perköbüki válasza kotec hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Ezek szerint a táp jól működik.
(#) ColT hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Samsung 710n problem...

Megcsináltam rajta a "No signal" hibára való javítást (Novatek proci 5-6 láb közé 33ohm bekötése), ezután bekapcsol, de a gombsora nem működik.
Azaz működik, csak az Auto Adjust, és minden gombnyomásra Auto Adjustol (tehát a menü, fényerő, stb.-re is )

Erre van valami megoldás? :S
(#) 1984white hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy javítani való Samsung 710n monitorom.

A hibajelenség: 230V -ba bedugáskor egy pillanatra felvillan a zöld led majd kikapcsol teljesen a monitor és nem lehet visszakapcsolni (fény sincs semmi). Ha kihúzom a konnektorból a kondik kisülése közben mégegyszer felvillan a zöld led, majd kialszik.

Amit tettem vele eddig:
1. Tápegységet átnézem, kondik és feszültségek rendben vannak, de a 14volt helyett csak 12,9 van.

2. Scaler panelon a 3,3v 5v 2,5v feszültségek stabilan megvannak és eljutnak minkét ic-hez.

3. A mikrokontroller panel_enable kimenete áram alá helyezéskor csak egy ideig (1sec) adja ki az 5voltot majd elveszi onnan a feszt a kontroller.

4. Az inverter on kimeneteten is csak 1sec-ig van feszültség.

5. A fényerő kimeneten csak 0,5v van.

Lehet mikrokontroller hiba??? (megnéztem a feszültségeket, amik rendben vannnak egy kivételével. A szervídoksiban 14v van írva egyik feszkónak nekem ott csak 12,9 van, de ezt leszámítva a többi fesz tizedre pontos)

Kérlek ha tudtok segítsetek, mert már 1 hete kínlódik vele.


Köszönöm előre is.

A rajz:
http://elektrotanya.com/samsung_510n_t_710n_t_910n_t_913n_915n_910b...d.html



Üdvözlettel: Fehér Sándor
(#) kadarist válasza 1984white hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Szia!
Cseréld ki a 14V-hoz tartozó szűrőelkókat és utána mérj feszültséget.
(#) 1984white válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Üdv!

Sajnos ezen már rég túl vagyok.

A kondicsere volt az első.

Eddig csak ez tűnt fel, hogy 14v helyett 12,1V van.

A másik pedig amit írtam, 1másodpercig indul a monitor (világít a led) majd kikapcsol és vissza sem lehet kapcsolni. Az elkók kisülése közben pedig még egyszer 1 másodpercre visszakapcsol.

A mikrokontroller veszi el a tápot az inverterről, a lcd panelról és ledről is.
Gyakorlatilag kikapcsolja az összes kimenetét sorrendben: inverter remote (+5v) lcd panel (+5v) és a led.

Mi lehet még a gond? Köszönöm!
(#) kadarist válasza 1984white hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Azt nézd meg, hogy áram alá helyezéskor melyik tápfeszültség változik a legnagyobb mértékben. Ahol a legnagyobb csökkenés van, azon lehet egy túlterhelés (például invertertrafó zárlat). Lehet, hogy ez a 12V-os érték is a túlterhelés miatt van.
(#) 1984white válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Nos megnéztem. Levettem minden terhelést a tápról, a feszültség ugyanannyi 12,1v. Ha beterhelem egy 12V, 0,5A izzóval, akkor is 11,9v lesz, ami elhanyagolható feszültségesés. Ez a feszültség így rendben van.

Külföldi fórumokat is átnéztem és többen írták hogy ilyen hibánál ami nekem is van, valószínű hogy a scaler panel mikrokontrollere a hibás. Szerintem is az lehet, mert mindent átnéztem a feszültségek rendben vannak a 14v leszámítva, de szerintem ez is jó, mert az invertert be tudtam indítani róla, a csövek is jók mind a 4, de a lcd panel nem kap áramot.
Mikor megadtam az lcd panel betápját manuálisan akkor befeketedett a kép ami azt jelzi hogy az lcd panel is rendben van. (nem kap vezérlést a scalerről)

Novatek a kérdéses mikrokontroller (NT68F63LG) tqfp tokos.

Szerintem sajnos mikrokontroller hibás a monitor.

Ha ezek után van még valakinek ötlete szívesen fogadom, bár szerintem ennyi

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!!!
(#) perköbüki válasza 1984white hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia!

Az invertert ,hogy lehet elindítani? Mert van egy laptop inverterem és gondoltam csinálok belőle cső tesztert.
(#) kadarist válasza 1984white hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Ott a kontroller mellett lenni kell egy SMD EEPROM-nak. Cseréld ki.
(#) 1984white válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
A mellékelt rajzon az at24c02- re gondolsz?

Mivel ez egy eprom, tartalmat is adni kell neki?
(#) 1984white válasza perköbüki hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia!

Az invertereknek általában a következő dolgok kellenek:

Tápfeszültség: 12V általában
GND: föld
Dim: 0-2,5 vagy 0-3,3V dc a fényerőszabályzáshoz
Start: 2,5/3,3/5/12v dc feszültség hogy elinduljon.

Kellene az invertered típusa és arról egy bekötési rajz (pinout). Arról tudod hogy az egyes pinek milyen feszültségeket igényelnek. Azokat megadod neki és készen vagy.

Én úgy szoktam az invertereket tesztelni, hogy csináltam különféle festabokat, 2,5v, 3,3v, 5v, 12v. Amelyik kell azokat rákötöm az inverter egyes pontjaira és ha megy a csövekkel akkor jó, ha nem akkor pedig valami rossz.

Egyszerűbb ha beszerzel egy kétlámpás invertert:
Bővebben: Link

Erre 12volt kell és egy föld. Ezzel megy teljes kakón és tudod nézni vele a csöveket (egyszerre kettőt).
(#) ColT válasza kotec hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Milyen monitor is ez?
Fujitsu belső. Az L19-L17-es monitorokban ugyanezzel a táppal rendszeresen döglik a scaler... XE17/19 / C19 / L7ZA/L9ZA -kban ugyanezeknek semmi gondja, szinte csak elkó bajuk szokott lenni... Elég meredek a tiédnek a hibája...
(#) HA5AWS válasza kokanyk hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia!
Egyre több helyen olvasom, hogy LED-esítik a csőhibás monitorokat. A 120 LED/m szalagokkal teljes a siker nem hullámos a megvilágítás, az élettartamáról meg gondolom csak jó tapasztalatok vannak.
Üdv: Gábor
(#) perköbüki válasza 1984white hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nincs hozzá rajzom, de azt kitotózom, hogy melyik-melyik.
A kétcsöves megoldás sem lenne rossz, csak akkor át kellene verni az elektronikát, mert célra vezetőbbnek tartom egyesével tesztelni a csöveket.
Úgyhogy maradnék az eredeti elgondolásnál.

Ezeket a feszeket Ic vel állítod elő?
(#) 1984white válasza perköbüki hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szia!

Igen festabokkal. 7805 stb. A bemenő pedig 15volt dc. A 3,3 pedig az 5v kimenetére van kötve és a 2,5v is.(ezzel én csakis kizárólag az invertereket tesztelem)

Azt mindenképp tudni kéne hogy az invertered milyen feszültséget kíván! Ha rosszat (többet) adsz neki az inverter vezérlőicje tönkremegy. Továbbá egyszerre 4 csőnek kell rajta lenni, mert figyeli azt is. Inkább vegyél egy invertert amit linkeltem.

Az megy egy csővel is, és tesztelni tökéletes!
(#) Tomsa hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Sziasztok Mesterek!
Hozzátok fordulok mert Ti biztos tudtok segíteni!Adott egy Belinea 1905 s1 típusú lcd monitor aminek sajna valaki vagy valami leszaggatta a pc csatlakozóját és első sorban ebben kéne segítség vajon más kábelnek ugyanaz-e a szín kiosztása?Megpróbáltam összekötni, de sajna nem reagál bekapcsoláskor csak "no signal" felirat és kikapcsol zöldből narancssárgára vált a ledje!Esetleg más gondja is lehet sajna mert nincs róla semmi info előtte működött-e, de színt a színhez kötöttem!Röviden ennyi!Várom válaszotok!
Üdv.:Tomsa
(#) bbalazs_ válasza Tomsa hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
A szineknek SEMMI koze hozza, sajnos. Esetleg tipuson belul lehet egyezes, de a kinaiak azt rakjak bele, amit eppen talalnak, szoval nem jo tampont.

Elsokent talald meg a foldeket es kosd ossze. Legnagyobb femfeluletek altalaban foldpotencialon vannak.
Szerencsere itt tap nincs, igy azzal nem kell foglalkozni.
Aztan nezd meg az alaplapot, ahol harom egyforma cucc van, azok lesznek a szinek. Azokat kosd be tetszolegesen, majd kesobb varialod, ha nem jo.
A ket szinkront azt meg kell talalni, altalaban vekony vezetekek es kozel mennek egymashoz es kozel vannak a szinekhez.
A masik ketto (ha van) az adatvezetekek, amin kommunikal a pc a monitorral, sima ttl jelek.
Nem nagy gond, ha nincs bekotve.
(#) Tomsa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
hali!
akkor nem vagyok annyira elkeseredve,ha tényleg nem passzolnak a színek,elvileg nem okozhatok kárt a monitorban vagy videokártyában ha el kezdem variálgatni a vezetékeket?A 3 szín és a test vagy föld szigeteteletlenek külön össze van kö
(#) bbalazs_ válasza Tomsa hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Ha EDDIG nem okoztal, akkor nem.
De ha a foldet nem jol kototted be, akkor okozHATTAL hibat. Szerencsere ezek elegge jol vedettek szoktak lenni.
Elvileg nem okozhatsz hibat a foldon kivuli vezetekek csereberejevel.
Következő: »»   71 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem